Keresés

Részletes keresés

titttt Creative Commons License 2018.02.22 0 0 5799

Milánóba mennénk egy napi nagyon gyors városnézésre 4 fő két gyerek. Már a transzfer sem kevés ennyi embernek . Mi lenne ha autót bérelnék , lehet ugyanannyi lenen mint a transzferek együtt bár sajna 5 személyesek az autók. Két gyerek egyik 5 másik 7 éves gondolom veszélyes ha bezsúfolnám őket az öt személyes autóba. Kell e gyerekülés , mennyire kockáztatható a bünti , gondolom azok is magasabbak mint nálunk -- bár nálunk is szerintem majdnem eléri a büntetések árszínvonala az európait? 

Meg kérdés Milánóban mennyire tudnám használni az autót . Gondolom belvárosban nemigen a parkolási díjak miatt.Meg lehet e állni a külvárosban parkolási díj nélkül, nem lopják e el az autót?

cassano71 Creative Commons License 2018.01.25 0 1 5798

A Milan Cardhoz nem tudok hozzászólni, soha nem vettem még.

Ma este jöttem haza 4 napos milánói túráról ( mondjuk pont Milánó elég kevés volt most benne, de az mindegy  ). 4.50€ a 24órás, 8.25€ a 48 órás jegy. Érdemes ezeket venni ha több napig marad valaki. Ehhez képest a 19€-s Milan Card eléggé úgy fest megérheti, kérdés mit fedez mert jól hangzik nagyon, csak én most ránéztem, mindent látok én ott csak pont azt nem hogy ahova egy turista megy, Dóm tető, Cenacolo stb., szóval hogy ezek közül bármi is benne lenne, de tényleg lehet csak én nem látom.

Egyébként San Siro-hoz nem kell semmiféle kiegészítő jegy, Rho Fiera az amit nem "fedez" a normál napijegy, de nem vásározni mentek gondolom úgysem + egyéb állomások is vannak városhatáron kívül pl. a zöld vonalon, de oda meg nem megy turista csak aki ott lakik.

Meccsre is mentek, azért lesz San Siróban a szállás? :-) Én voltam a vasárnapi Inter - Roma meccsen, egy élmény, a stadion elég lelakott, de hangulata az van.

Mondjuk én aludni nem választottam volna San Sirót feltétlenül, semmi baj vele, csak 12 megálló a Centralétól, szóval minden nap nem biztos, hogy jó, bár pont én mondom ezt aki Londonban olyan helyen szokott megszállni mostanság ami meg vagy 16 megálló a központtól:-) Szóval teljesen jó lesz az.

Ha három napotok van akkor semmiképpen nem maradjatok mindhárom napon Milánóban, ez a tanácsom. Egy teljes napot szánjatok a Comói-tóra vagy a Lago Maggioréra. Nézzétek meg milyen idő van adott napon, ha jó, értsd nem nagyon van felhő, nem esik semmi, süt a nap akkor érdemes elindulni. Kb. 1 óra vonattal mindkettő a Centraléról, javaslom Stresába, illetve Comóba/Varennába/Bellagióba menni. Sok minden zárva van most a tavaknál, kertek, villák, meg be van lassulva az élet, de gyönyörű így is.  

 

Előzmény: bdiuska86 (5795)
llaci10 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 5797

Az 5647-es hsz-ben írtam az egynaposomról, hátha segít.

Az én sorrendem :

DÓMTETŐ

Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore

Sforza kastély és parkja

Előzmény: Serebi2 (5796)
Serebi2 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 5796

Mivel csupán egy napra megyünk Milánóba, szeretném, ha valaki, aki már látta az alábbi helyeket, kicsit segítene felállítani egy tetszési sorrendet. Minden nem fér bele, így inkább azokat választanám, ami leginkább szemet gyönyörködtető. Tudom, mindenki másképp látja, de egy támpont lenne. A dómot természetesen nem írtam fel, az nem kérdés, hogy az első lesz.

Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore

Basilica di Sant' Ambrogio

Chiesa di Santa Maria presso san Satiro

Santa Maria delle Grazie (csak a templom)

Sforza kastély parkja

Köszönöm előre is, sokat segítenétek! 

bdiuska86 Creative Commons License 2018.01.20 0 0 5795

Sziasztok, 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 27-én repülünk Milánóba a Bergamoi reptérre. Már vettünk jegyet a transzfer buszra, ami bevisz a Central stationra. Onnan el kellene jutnunk a szállásunkra, a Hotel Emmybe (Via Fra Galgario, San Siro negyed) . Nincs messze, metrozni kell. (vagy sétálni 😁) A Milano carddal ingyenes a közlekedés, kiegészítő jegyet sem kell venni? Olvastam a határokról, külterület stb. 3 napra megyünk, érdemes a 72 órás kártyát megvenni? Vagy vegyünk 24,48 órás jegyeket? Ott sem kell kiegészítő jegy? A stadion egyáltalán zónán kívül van? Kicsit belezavarodtunk... 

Szeretnénk mindenre felkészülni, most utazunk Olaszországba először.

Előre is köszi!

geodo1 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 5794

Mindenhol van erre lehetőség, rajtad múlik, hogy ennek kifizeted-e az árát. Ez kb. 25 eur per nap.

Előzmény: kovacs.reni (5793)
kovacs.reni Creative Commons License 2018.01.11 0 0 5793

Sziasztok,

 

Milánóban van lehetőség autóbérlésre kaukció nélkül? Bergamo reptérről érdekelne, mert oda fogunk érkezni.

Előre is köszönöm a segítséget. :) 

liticarb Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 5792

Jó utat!

 

Előzmény: Serebi2 (5791)
Serebi2 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 5791

Köszi a kedvességed és a gyors választ! 🙂

Előzmény: liticarb (5790)
liticarb Creative Commons License 2018.01.07 -1 1 5790

Van jegyárusító meg a buszon, vagyis ahogy írtam, mielőtt felszállsz a buszra meg tudod venni. Ott állnak az ajtóban a jegyárusok, jegy nélkül fel sem tudsz szállni.

A buszok a terminál előtt állnak meg, el sem lehet téveszteni.

Előzmény: Serebi2 (5789)
Serebi2 Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 5789

Köszi, eddig rendben. Csak hol állnak ezek a buszok, közvetlenül a terminál elött? És a menetjegyet hol tudom megvenni, a buszon, vagy vannak jegyárusító bódék, esetleg automaták?

Előzmény: liticarb (5788)
liticarb Creative Commons License 2018.01.06 0 1 5788

Mielőtt felszállsz a buszra megveszed. Nem időpontra szól, bármikor visszamehetsz vele MXP-re.

24ó-s jegyet Centrale-n meg tudod venni vagy trafikban vagy automatában.

Előzmény: Serebi2 (5787)
Serebi2 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 5787

Sziasztok! Ha valaki erre jár és tudja, kérem mondja meg nekem, hogy a Malpensai reptéren hol tudok jegyet vásárolni a Terravision, vagy a Malpensa Bus Expressz járatokra. Azt olvastam az ára 8 euró, oda-vissza jegy esetén 14 euró. Csak a megvásárlás lehetőségéről nem találtam információt. Az is kérdés számomra, hogy a visszafelé jegy időpontra szól-e? Úgy értem, hogy nyilván még aznap vissza kell utazni, de azt is meghatározzák, hogy melyik járattal jöhetek vissza, vagy az tetszőleges? A 24 órás tömegközlekedési jeggyel kapcsolatban is lenne kérdésem. A pályaudvaron, ahol a busz letesz, meg lehet vásárolni? Ez a pályaudvar a metró mellett van? Ha 24 órás jegyet veszek, ami 4,50 euró, az bármelyik tömegközlekedési eszközre érvényes korlátlan használattal? A 24 óra az érvényesítés percében kezdődik? Hálásan köszönöm annak, aki nekem ebben segíteni tud! Szép napot Mindenkinek!

Coppers Creative Commons License 2017.12.11 0 0 5786

Sziasztok,  Tömegközlekedési kérdésem lenne Hozzátok. A gyerekkedvezmény a szimpla vonaljegyre is jó? Metro-busz..stb. Olvastam,hogy 10 év alatt ingyenes. Max 2 gyerek/ felnőtt. 14 évesnek már teljes áru jegyet kell venni? Előre is köszönöm! :-)

asdf_ Creative Commons License 2017.11.23 0 0 5785

Milanoi dom mellett van a Rinascente bevasarlokozpont, annak valamelyik felso emeleten van WC, 10 perc setara van a Scalatol. Zuhany mondjuk nincs, de talan tul lehet elni anelkul is.

Előzmény: kremerdaniel (5784)
kremerdaniel Creative Commons License 2017.11.23 0 0 5784

Sziasztok! 

 

Azt szeretnem kerdezni, hogy van- otletetek arra, hogy oldjuk meg, hogy atoltozzunk opera elott? Sajnos a szallasunk 1 orara van az operatol, es 1 napra megyunk csak. Tehat egy napba suritjuk a varosnezest es mindent, igy az este elott a szallasra visszamenni es ujra Milanoba menni nem biztos, hogy lesz idonk. 

Olyanra gondolok, mint egy nyilvanos wc, csak fizetos es zuhanyzasra is alkalmas. Es ne koszos legyen. 

Van erre otletetek? 

liticarb Creative Commons License 2017.09.12 -1 0 5783

Szerintem ha egy laza hétköznapon mész nincs ott sor.

Előzmény: tokmaglany (5782)
tokmaglany Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5782

Érdemes egyébként megvenni előre a jegyeket? Mekkora sor szokott lenni? Nekünk nagyon ki lesz számolva az időnk, ezért fontos lenne tudni.

Előzmény: tokmaglany (5781)
tokmaglany Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5781

Ja, értem. Az nem vészes akkor. Köszi! :)

Előzmény: liticarb (5780)
liticarb Creative Commons License 2017.09.12 -1 0 5780

Mikor én voltam az úgy volt, hogy időpontok voltak és akkor indult egy nagyobb csoport, nem úgy volt hogy beestél és mehettél be. Lehet ez már máshogy van, nem tudom. Nekünk olyan 10 percet kellett várni, addig megnéztük a múzeumot.

Előzmény: tokmaglany (5779)
tokmaglany Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5779

Bocsánat, de milyen időpontra kell várni?

Előzmény: liticarb (5778)
liticarb Creative Commons License 2017.09.12 -1 0 5778

Múzeummal együtt ne, de azt előtte is lehet nézni amíg vársz az időpontra.

BGY-re pedig busz, Centrale és onnan sűrűn mennek.

Előzmény: tokmaglany (5776)
tokmaglany Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5777

Bocs, azt nem írtam, hogy Bergamora. :)

Előzmény: liticarb (5775)
tokmaglany Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5776

Köszi! 30 perc alatt körbe lehet járni a múzeummal együtt?

Előzmény: liticarb (5775)
liticarb Creative Commons License 2017.09.12 -1 0 5775

1. Pontosan nem emlékszem már, de szerintem max. 30 perc volt.

2. Cadorna-vonat

Előzmény: tokmaglany (5774)
tokmaglany Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5774

Sziasztok,

 

két kérdésem lenne, remélem, tudtok segíteni, mert holnap utazunk. :)

 

1. A San Siro stadion tour kb. mennyi idő?

2. Onnan hogy a leggyorsabb kijutni a reptérre? Jelenleg azt találtam, hogy vissza a Central Stationhoz és onnan ki.

Van egyszerűbb?

 

Köszönöm!

 

Kyrandia2015 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 5773

Sziasztok, ha online veszem meg a belépőt ("DUOMO PASS” by lift), akkor is sorba kell állni?

asdf_ Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5772

Ez a pelda amit te ideztel az en olvasatomban azt jelenti (ami mav-nal es bkv-nal is van), hogy ha haromnapos jeggyel a harmadik nap 23:20-as indulasu vonattal, ami a negyedik nap 1:50-re erkezik meg valahova, akkor negyedik nap 0:30-kor az meg ervenyes jegynek minosul, mivel az utazast meg ervenyes idopontban kezdted meg, de naluk pluszban van az, hogy ok az aznapi szolgaltatas utolso jaratara is ervenyesnek veszik, induljon az barmikor, igy akar ejfel utan is, tehat ha mondjuk 0:20-kor menne az utolso metro, akkor arra is jo vagy egy "tegnapi" jeggyel, mert a 0:20-as metro is meg a tegnapi menetrendhez tartozik.

Szoval itt az ervenyesseg vegevel jatszanak, nem a kezdetevel, szerintem siman blokkolhatsz elsot 0:01-kor.

 

Keskeny kezelo szerintem csak buszon van, metro, vonat az szeles.

Előzmény: Sönöl (5770)
akaakaaka Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5771

ok, köszi a választ!

Előzmény: liticarb (5766)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5770

Szia!

 

Köszönöm a választ. A normál Trenitáliás kezelőre gondoltam, annak széles a nyílása, hisz a jegy is elég széles (Trenordé ezek szerint keskenyebb).

Egyértelmű, hogy az érvényesítéstől a szolgáltatás végéig tart az érvényesség, ahogy írod, de az alábbi dolog lepett meg, amikor a leírását olvastam a pass-nak:

"Il biglietto Io viaggio ovunque in Lombardia valido 1 giorno è valido 24 ore dalla convalida o solo fino a mezzanotte?

Il biglietto Io Viaggio Ovunque in Lombardia 1 giorno è valido nel giorno della convalida, fino al termine del servizio ovvero anche oltre la mezzanotte qualora l'azienda di trasporto di cui si stanno usufruendo i servizi preveda la partenza dell'ultima corsa della giornata oltre le 23:59. Ad es: un treno regionale in partenza da Milano Centrale alle ore 00:12 che è previsto dall'orario ufficiale quale ultima corsa della giornata."

 

Tehát a leírás szerint ha a Milano Centrale-ról induló vonat ideje 00.12 pl, akkor az még előző nap ,vagy félreértem, és szerinted már másnap? Mert tényleg nem szeretném pár perc miatt egy egész napit "elbukni" úgymond, ha a napi szolgáltatás vége és a következő kezdete nem pont 00.00 fordulópont.

 

Üdv: S

 

 

Előzmény: asdf_ (5768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!