Keresés

Részletes keresés

akaakaaka Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5771

ok, köszi a választ!

Előzmény: liticarb (5766)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.10 0 0 5770

Szia!

 

Köszönöm a választ. A normál Trenitáliás kezelőre gondoltam, annak széles a nyílása, hisz a jegy is elég széles (Trenordé ezek szerint keskenyebb).

Egyértelmű, hogy az érvényesítéstől a szolgáltatás végéig tart az érvényesség, ahogy írod, de az alábbi dolog lepett meg, amikor a leírását olvastam a pass-nak:

"Il biglietto Io viaggio ovunque in Lombardia valido 1 giorno è valido 24 ore dalla convalida o solo fino a mezzanotte?

Il biglietto Io Viaggio Ovunque in Lombardia 1 giorno è valido nel giorno della convalida, fino al termine del servizio ovvero anche oltre la mezzanotte qualora l'azienda di trasporto di cui si stanno usufruendo i servizi preveda la partenza dell'ultima corsa della giornata oltre le 23:59. Ad es: un treno regionale in partenza da Milano Centrale alle ore 00:12 che è previsto dall'orario ufficiale quale ultima corsa della giornata."

 

Tehát a leírás szerint ha a Milano Centrale-ról induló vonat ideje 00.12 pl, akkor az még előző nap ,vagy félreértem, és szerinted már másnap? Mert tényleg nem szeretném pár perc miatt egy egész napit "elbukni" úgymond, ha a napi szolgáltatás vége és a következő kezdete nem pont 00.00 fordulópont.

 

Üdv: S

 

 

Előzmény: asdf_ (5768)
asdf_ Creative Commons License 2017.09.09 0 0 5769

Marmint a jegy magneses, a vasuti automata tenyleg lehet, hogy nem, de mindegy is, mert lepecseteli a jegy elejet.

Előzmény: asdf_ (5768)
asdf_ Creative Commons License 2017.09.09 0 0 5768

Ha jol remlik, Trenordos vasuti blokkolot keress, abba belemegy (a nyilat figyeld, hogyan kell beledugni) es de, magneses.

 

Ez var rairva: vale fino a termine servizio dalla prima convalida, ebbol en ugy velem, hogy 23:55-os pecsetelessel egy haromnaposnal az ember 5 perc alatt el is cseszi az elso napjat, valamint azt, hogy 0:05-os pecsetelessel aznaptol x napig vagy jo.

Előzmény: Sönöl (5767)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.09 0 0 5767

Sziasztok!

 

Az 'io viaggio ovunque in lombardia' pass aktiválásáról tud valaki valamit? Hol kell aktiválni, a normál vasúti jegykezelőknél? (Mondjuk az nekem szélesnek tűnik hozzá, és nem is mágneskártyás.) A másik kérdés, hogy mikortól él az aktiválás: ha éjfél után aktiválom (mondjuk 00.05-kor) az már új napnak számít, vagy még az előzőnek (lehet, elsőre egyértelmű a kérdés, de úgy tudom, pl. Londonban hajnal 4-ig előző napinak számít az utazás). Mivel éjfél után tervezem aktiválni pár perccel, nem mindegy, hány naposat veszek.

 

Kösz: S

liticarb Creative Commons License 2017.09.08 -1 0 5766

Felesleges előre megvenni, arra szállj fel és vegyél jegyet amelyik hamarabb indul.

Előzmény: akaakaaka (5765)
akaakaaka Creative Commons License 2017.09.08 0 0 5765

Sziasztok!

 

Malpensai (MXP) repülőtérről szeretné bejutni Milánóba majd vissza.

Két buszos transzfert találtam a Autostradale.it és a malpensashuttle.it

 

A kérdésem az ,hogy a buszjegyeket személyesen meg tudom venni a sofőrnél?

Vagy inkább menjek a tutira és vegyem meg előre online a jegyeket.

Előzmény: liticarb (5761)
random name Creative Commons License 2017.08.29 0 1 5764

Sziasztok!

 

Bocsi, hogyha már ezeket a kérdéseket feltették korábban.

Szeptember végén megyünk a párommal Milánóba. A szállásunk Milánó mellett van az Idroscalo nevű tótól pár méterre. A Linate reptér elég közel van. Kérdéseim a következőek lennének:

 

- mennyire körülményes a be-, illetve a hazajutás (akár éjszaka) a Linate reptérről a belvárosba?

- hogyha szeretnénk vásárolni márkásabb ruhákat, de nem vagyunk eurómilliomosok, akkor kb. mire számítsunk?

 

Az egyik nap szeretnénk eljutni egy szebb tengerpartra, ami tudom nincsen olyan nagyon közel, de megéri egy napra autót kölcsönözni?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Yoshee77 Creative Commons License 2017.08.27 -1 0 5763

Tud valaki olyan helyet a városban, ahol érdemes vásárolgatni? Valami pláza szerűre gondolnék.

 

Yoshee77 Creative Commons License 2017.08.26 -1 0 5762

Aki azt mondja Milánó egynapos város, azzal nem tudok egyetérteni. Tegnap reggel érkezés, pályaudvar környéke, délután Monumental temető ( érdemes megnézni ), ma Dóm környéke, holnap vonattal a Como-tó és még holnaputánra is maradt program. Ja, részemről a Barcelo Milan hotel különösen ajánlott. 4*, igényes szobákkal, nem lelakott épülettel wellness-el, igaz kicsit a külvárosban, de nagyon jó áron elérhető. ( nekünk 3 éjszaka reggelivel, late check-out, free minibar opcióval 190 euro volt. :)

liticarb Creative Commons License 2017.08.24 -1 0 5761

http://www.malpensashuttle.it/

 

Itt lesz menetrend. a RT talán 16€, az bőven megéri.

Előzmény: asotfan (5758)
Yoshee77 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 5760

Kor függő. Nekem 40 évesen már nem menne, annak ellenére hogy stabilan éjszaka dolgozom :)

20 évesen meg sem kottyant 30-36 óra ébrenlét. 

Előzmény: asotfan (5759)
asotfan Creative Commons License 2017.08.24 0 0 5759

:) Nálam ez 1 napot jelent amit a reptéren való pihenéssel ki lehet bekkelni 

 

Indulás napján nyílván korán fekvés lenne... 

Előzmény: elesek (5757)
asotfan Creative Commons License 2017.08.24 0 0 5758

Köszönöm a választ, aktuális vonat/busz menetrendet hol találok?

 

Néztem valamit, de miután 1 útra 26 eurót írt ki vonatra, félretettem :/

 

Köszi

Előzmény: liticarb (5755)
elesek Creative Commons License 2017.08.23 0 1 5757

egyik nap hajnalban mentek, másnap reggel vissza?

 

két nap nulla alvás? a kokó kinn is illegális :D

Előzmény: asotfan (5753)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.23 -2 0 5756

Másfél órával a boarding time előtt legyetek kint a reptéren.

Előzmény: asotfan (5753)
liticarb Creative Commons License 2017.08.23 -1 0 5755

Szerintem jobban jártok ha az utolsó buszok valamelyikével kimentek a reptérre, ott mégiscsak biztonságosabb, mint a városban éjjel.

Előzmény: asotfan (5753)
asdf_ Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5754

5:25 az elso direkt vonat 13 euroert, 6:22-re van ott, a fel oraval utanit en mar nem rizikoznam be (leven sosem voltam malpensan, nem tudom milyen porgos ott a forgalom). Tekintve, hogy nincs szallasod, tokmindegy, hogy Milanoban, vagy a repteren varsz :) Hetkoznap reggeli buszozas, fene tudja, mintha remlene, hogy ilyenkor bele lehet futni dugoba.

Előzmény: asotfan (5753)
asotfan Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5753

Sziasztok!

Már csak 1500 hsz és teljesen naprakész leszek a hozzászólásokból, de mivel szeptember elején megyünk Milánóba szeretnék kérdezni tőletek.

 

Kérdésem az lenne, hogy 13.-án reggel megyónk ki, és 14.-én 8:20-kor reggel jövünk vissza.

 

Szállást nem foglaltunk erre az egy napra, de a 14.-ei reggel Wizz-es indulás ( kiérkezés) miatt fontos lenne tudnom, hogy 

 

Milánó centralból mikori ( legkorábbi) vonattal/ busszal) kellene a reptérre (Malpensa T2) kiindulnunk, hogy biztonsággal be tudjunk sétálni,

és becsekkoljunk.

 

Köszönöm a segítségeket.

 

 

M

elesek Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5752

porta garibaldi-ról is indulnak vonatok como-ba, kicsit más talán az útvonal, de ugyanaz a vége :)

 

van ahol át kell szállni, van ahol nem, lehet válogatni

Előzmény: elesek (5751)
elesek Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5751

volt olyan sparszerű abc, ami nyitva volt vasárnap 9-13-ig, simplicity volt a neve a központtól 2 metrómegállónyira, szerintem más is van nyitva vasárnap- éhen nem haltok :)

 

 

 como tó vize

 

 

a vonatjegyet az állomáson vettük

 

menetrend szombatra

 

 

 jó lesz!

Előzmény: Yoshee77 (5747)
Yoshee77 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5750

Köszi a gyors választ :)

 

Még egy kérdés, vasárnap a boltok nyitva vannak?

 

Előzmény: 'szti (5748)
juhlaci Creative Commons License 2017.08.23 -1 0 5749

A TRENORD menetrendjét nézd   http://www.trenord.it/it/servizi/motore-orario.aspx

Előzmény: Yoshee77 (5747)
'szti Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5748

trenitalia

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputViewer&cFID=1eoXyD7PhLDy

előre venni felesleges

érvényesítést nem elfelejteni, fontos

vizet passzolom

Előzmény: Yoshee77 (5747)
Yoshee77 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5747

Sziasztok!

 

Éppen ezeket gondoltam megkérdezni a fórumon, de már meg is válaszoltad előre őket. Azért még maradt egy-két kérdésem.

 

Mi péntektől hétfőig leszünk Milánóban és szombaton gondoltuk hogy átvonatozunk Comóra. A neten nem találok semmilyen menetrendet. Tudtok ajánlani rá oldalt? A jegyeket érdemes on-line megvenni? ( persze csak ha lehetséges ).

Milyen meleg a tó vize? Érdemes/lehetséges ott fürdeni valahol? 

 

 

Előzmény: elesek (5746)
elesek Creative Commons License 2017.08.22 0 0 5746

pár infó csak

 

a terravision és pár másik cég busza a malapensáról a central station vasútállomás bal oldalára érkezik, és onnan is indulnak a buszok a reptérre (lehet máshonnan is, de innen tuti). jegy csak oda 8 euro. vissza is 8, odavissza lehet olcsóbb. jegyet a buszon vettünk.  bergamoi buszok jobb oldalról, ha szemben állunk a vasútállomással.

 

24 órás tömegközlekedési jegy 4.5 euro

48 órás asszem 8.5 euro

ezeket metróaluljáróban vettük kioszkban, de van automata is

metró teljesen oké, a kis villamosok nagyon jópofák, azzal is nyomultunk

 

dómra full jegy 16.5 euró, a linken részletezi hogy mi hova jó.

olyat lehet a fullos jeggyel, hogy amikor a dómba befele lecsipogják a jegyedet, onnan számítva nem kell egyből a tetőre is felmenni, hanem ezt, vagy a többi helyet vele 72 órán belül megteheted. megnézheted. érted.

 

a dómba magába a bejutás du 2 körül 15-20 percebe tartott. nem volt sok. nőknek fesetlen láb és váll nem ér! ha nincs nálatok ruha, 100 méterre a dóm muzeum shopjában 2 euróért lehet kapni ilyen papír izé ruhát, és abban beengednek.

 

a dóm teteje, hú. GYÖNYÖRŰ. nem részletezem tovább :)

 

utolsó vacsora, scala kimaradt, sold out a saját jegy, az utazási irodás drágább jegyek is, úgyhogy visszamegyünk még.

 

 

szép, hangulatos város, örülök, hogy láthattam, és biztos vagyok benne, hogy nem utoljára voltunk ott.

 

 

 

 

hu, como-i tavak.

 

vonat megy a centralról és a garibalrirol is, 4.80euro volt a jegy csak oda, de van drágább is, az nem tudom mit tud.

38perc és  1óra10p között odaér a vonat, bp-siófok idő alatt :)

 

felszállás előtt a vágányok elején úgy láttam, hogy mindenki bedugja a jegyét egy sárga érvényesítő gépbe, így tettünk mi is.

 

az idő rövidsége miatt csak egy félórás kört mentünk hajóval a tavon, ezalatt kikötött 3-4 helyen, az Cernobbioban kiszálltunk egy fél órára, aztán a következő utánival vissza. nagyon szép a tó, a kis városka is az volt, hangulatos. és ha továbbmegy az ember, állítólag még szebbek vannak. erre is szívesen rászánnék 2-3 napot, csak erre a tóra és a vroskákra. george clooneyt nem láttuk, szerintem nem ért rá kijönni az érdeklődők elé, na mindegy, ráér :)

 

 

4 nap volt, örök élmény!

 

 

 

 

 

 

vélemény Creative Commons License 2017.08.16 -1 0 5745

Az Operába szerintem menj oda, esetleg még aznap korábban. Biztos van jegy.

Utolsó Vacsora: nem sok esély van.

Szerintem a Hop on hop off buszra nincs szükség. Nagyon jó a metróhálózat. De pl a Brera- Dóm is csak egy kellemes séta.

Előzmény: elesek (5744)
elesek Creative Commons License 2017.08.16 -2 0 5744

na majd megoldom akkor, úgy látszik nincs válasz eddig

Előzmény: elesek (5743)
elesek Creative Commons License 2017.08.14 0 0 5743

sziasztok!

 

 

 

az utolsó vacsorára szeretnék jegyet venni aug 17 és 20 között valamikorra, de ahogy látom, már csak utazási irodák által felvásárolt jegyek vannak, pl ez

 

https://www.city-discovery.com/milan/tour.php?id=7159

 

hol lehet esetleg még kapni, hol érdemes szétnézni? menniyre rizikós ez?

 

 

 

a másik kérdés:

 

az operában 17-én van guided tour, de nem látok sehol jegyvásárlási opciót, csak hogy aznap 16 órakor lesz angol nyelven

 

hol lehet előre foglalni, ha lehet?

 

 

 

melyik hop on céget ajánljátok?

 

illetve milano passból is látok pár félét, abból melyik a bevált?

 

holnap átfutom a fórumot rendesen, addig is köszi

 

köszönöm

irreverzibilis Creative Commons License 2017.08.09 0 0 5742

te tudod, másfélóra és ott van a túlparton a Brunate is,én rászánnék egy délutánt,estébe hajlóan is, Milánó úgyis tré hely:)

Előzmény: Merciék (5741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!