Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2017.06.18 -1 0 5678

Én a bergamói vasútállomáson vettem automatából kártyával. Megéri nagyon.

Előzmény: imot78 (5677)
imot78 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 5677

Elnézést, ha volt már, az io viaggio kártyával kapcsolatban kérdezek. Az megvan, hogy mire jó, hogy hány naposak vannak és látom, hogy többféle módon be lehet szerezni. De valóban ennyire egyszerű a történet, hogy bármelyik vasútállomáson az automatából megvehető? (Pl. Vergiate vasútállomáson szállunk először vonatra, azért az nem a Centrale.)

erikanyu Creative Commons License 2017.06.16 0 0 5676

Sziasztok! A wiz akciós napon vettem egész jó áron Milánóba repjegyet (reggel megyek, este jövök 1 maraton nap) llaci10  írását már elolvastam, tovább még nem jutottam, de örülök, hogy vannak Róma topic ismerősök :) Igyekszem innen a fórumról összerakni egy jó kis napot, még nem jártunk Milánóban. Bármely ötletet szívesen fogadok. Köszönöm, tudom közben elkezdek visszaolvasni :) :)

 

Flower2000 Creative Commons License 2017.06.12 -1 0 5675

A lányod utazik ingyen veled. Te pénzért veszed meg a kártyát.

Előzmény: halaszerika (5672)
musztika Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5674

WC pl. minden bárban...

 

kávé szerintem alap mindenhol, ezért én nem mennék sehová...

 

emlékszem, még a Centrale melletti, kínaiak által üzemeltetett nagy bárban is isteni kávét ittam...

 

WC meg csili-vili, óriási...

 

pizza az már más kérdés...

 

szerintem itt inkább tészták, risotto-k, saláták, húsok...

 

délben szendvicsek...hideg-meleg...

 

fagyit még a külvárosban is istenit ettünk...

Előzmény: kiskoz1 (5673)
kiskoz1 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 5673

Kedves Fórumtagok!

Tudnátok tippeket adni, hogy hol van Milánóban ingyenes WC lehetőség, isteni finom és nem horror áras (vagy akár kimondottan olcsó!) fagyi, pizza és kávé... :) Nagyon köszönöm előre is a segítséget!:)

halaszerika Creative Commons License 2017.06.01 0 0 5672

Sziasztok! 4 napra utazunk nemsoká 9 éves lányommal kettesben. Kérdésem:

Io viaggio gyerekkel? Jó értem, hogy ingyen utazok vele szinte bármin, és a 9 éves lányom is, ha kitöltünk neki egy papírt hozzá? Vagy ez a Famiglia más? Drágább?

'szti Creative Commons License 2017.05.27 0 0 5671

most látom, lehet ugyanarról a buszról beszélünk :-))

Előzmény: 'szti (5670)
'szti Creative Commons License 2017.05.27 0 0 5670

úgy tűnik rendszeres az ellenőrzés a buszon, egy hete szombaton ugyanez volt, mint amit írtál.

vonaton változó, ritkább, hogy nem jön a kalauz, de előfordul. nálunk fele-fele volt most az arány.

Előzmény: asdf_ (5669)
asdf_ Creative Commons License 2017.05.27 0 0 5669

Mindenképp érdemes jeggyel rendelkezni, múlt szombaton Bergamóban leszállva az 1-es buszról, kvázi ellenőrsorfalba ütköztem, elállták az összes ajtót, csak jeggyel lehetett leszállni, és azt hiszem utána fel is szálltak a buszra végigellenőrizni mindenkit. Fura módon viszont négy vonatút alatt egyszer sem találkoztam ellenőrrel.

Az ollós pizzázótól viszont nem estem hasra.

Előzmény: 'szti (5667)
'szti Creative Commons License 2017.05.27 0 0 5668

mármint bergamoból ennyi. azt hiszem ti milánóból akartok menni, akkor ez tárgytalan

viszont ha vonatozást - pl comoba és ott a funiculare használata - és milánón belüli közlekedést terveztek, szóba jöhet az io viaggio nevezetű bérlet

Io Viaggio Ovunque in Lombardia

Integrated travel tickets valid on all transport networks of Lombardy that permits free circulation.
IVOL is available as:
Integrated tickets for 1, 2, 3 or 7 consecutive days 
one–day fare: 15,50 €
two-day fare: 26,00 €
three-day fare 31,00 €
Seven-day fare: 41,10 € 

Sales points
All ticket offices at railway stations.
Magnetic-Electronic Ticket machines (SBME) of Trenord and ATM  Milano
Ticket offices of the main transport companies 

Előzmény: 'szti (5667)
'szti Creative Commons License 2017.05.27 0 0 5667

bergamo repterére 2,3 eur a sima jegy (vagy trafikban, vagy automatából célszerű előre megvenni)

https://www.atb.bergamo.it/en/atb-network/tourism-in-bergamo/airport-bus

 

Előzmény: DP(hun) (5663)
liticarb Creative Commons License 2017.05.22 0 0 5666

A busztranszfer árai elég jól lementek, verseny van...

Előzmény: DP(hun) (5665)
DP(hun) Creative Commons License 2017.05.22 0 0 5665

Már megvan a repjegyünk. De köszi a tippet. Közben rákerestem, a transzfer 8 és 5 €/fő. Lehet az a leggyorsabb...

Előzmény: liticarb (5664)
liticarb Creative Commons License 2017.05.22 0 0 5664

Mennyi időre mentek? Mert lehet a busz jobb, olcsóbb megoldás.

Előzmény: DP(hun) (5663)
DP(hun) Creative Commons License 2017.05.22 0 0 5663

Köszi! Akkor oda transzfer kell. És Malpensarol mehet a sima jegy?

Előzmény: liticarb (5662)
liticarb Creative Commons License 2017.05.22 0 0 5662

Bergamo repterén nincs vonat.

Előzmény: DP(hun) (5661)
DP(hun) Creative Commons License 2017.05.22 0 0 5661

Sziasztok! 

 

Lehet volt már róla szó, de szeretném a segítségeteket kérni! Nem sokára utazunk Milánóba, és a Malpensa reptérre érkezünk, viszont majd a Bergamo-ról szállunk fel. Az a kérdésem, hogy a sima "urban ticket"-tel tudunk-e utazni a repterekről a városba ki-és be (a Trenord vasút szolgáltatót használva) vagy szükséges-e másmilyen jegy vásárlása?

 

Előre is nagyon köszönöm a választ!

DP

anblock_italia Creative Commons License 2017.05.21 0 0 5660

Én kérdeztem..., ezért mentegettem magam :-)

Előzmény: llaci10 (5659)
llaci10 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 5659

Ezt te kérdezted: "És ha szabad kérdeznem, a térded hogy bírta a biciklizést?" Én csak válaszoltam, mert úgy tanítottak, hagy illik.

Előzmény: anblock_italia (5658)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.20 0 0 5658

Ez itt nem annak a helye, ahol a térdproblémáinkat meg kellene beszélni, de ismerem! Pont akkor is, amikor Milánóban voltunk.., talán ezért sem hagyott maga a tető olyan élményt bennem, mert elég nagy ára volt, és azért az árért valami mást vártam. Az viszont nagyon bánt ma is, hogy Varennában nem mertem bevállalni a kis hegymászást. De ma már bárhova felmehetnék a  térdemtől..., úszás a kulcsszó! :-)

Előzmény: llaci10 (5657)
llaci10 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 5657

"Nekem egy rémálomnak tűnt az egész városi biciklizés"

Nekem sajnos az a rémálom, ha gyalogolni kell. Párizsban azért "picit" nagyobb a forgalom, és az előzetesen olvasott leírások szerint az autósok nem figyelnek a bringásokra, de ott nem volt probléma. Itt is igazából csak az utak burkolata (nekem nem), és a dokkolóhiány okozott némi problémát. De így sokkal gyorsabban, és kevesebb fáradsággal jutottunk egyik helyről a másikra, és több nevezetességet láthattunk.

Jelen állapotomban (és ez már csak romlani fog), nagy híve vagyok a jól szervezett városi közösségi kerékpár közlekedésnek.

Előzmény: anblock_italia (5650)
llaci10 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 5656

Egy ilyen nagyváros közepén szerintem nem nagyon lehet távlati szép kilátásra számítani. Ha kristálytiszta idő is lenne, innen nem hiszem, hogy komoly fotótéma lenne.

Szerintem a dóm tetejéről a közvetlen környék, és a alanti nyüzsgés számít érdemleges kilátásnak. Már magát a dómtetőt leszámítva, amiről én csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Sajnos, még mindig van amit javítgatnak, de nem hiszem, hogy még a mi életünkben lesz olyan, hogy nem. A pisai toronyba én is az ára miatt nem mentem fel, de arra szerintem ugyan ez vonatkozik, bár oda a gépemet felküldtem a barátommal, és úgy láttam, hogy amennyivel kisebb város, annyival jobbnak mondható onnan a távlati kilátás. De biztos, hogy nem azért érdemes felmászni! 

Kevés kép: Abból próbáltam ízelítőt feltenni, amiről nálam jobb fotósok nem tettek fel még több száz képet. /persze, mi is csináltunk vagy négyszázat. Tudod: kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk :-) / Viszont az indavideó úgy látom egy nagyon jó dolog lehet a nagyobb méretű képek megmutatására, de van valami feltöltési korlátozása, amin én nem nagyon igazodom el. (Állandóan a számítógépen lógok, de nem igazán tudom használni.)

 

De azért hozzátettem néhány képet az albumhoz.

Előzmény: anblock_italia (5653)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.20 0 0 5655

Kicsit el kellett gondolkoznom azon a "milánói sixtus kápolnán" ! De jó kis hely volt! :-) Hát ez tényleg csak "pár kép". :-(

 

Előzmény: llaci10 (5652)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.20 0 0 5654

Sajnos csak Firenze templomait tudom így fejből..., de azért jól emlékeztem, megkerestem a neten, nekem a San Lorenzo templom volt a legizgalmasabb hatalmas méretével, elrendezésével és mozaikjaival. És a környéke is nagyon tetszett. Mi két napot voltunk Milánóban, persze az se sok, de kicsit többre volt lehetőségünk.

Előzmény: llaci10 (5651)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.20 0 0 5653

Nem emlékszel jól, én bizony leginkább a szép kilátásért rajongok, ezért is mászok fel minden lehetséges felmászni valóra!:-) Azt nem vitatom, hogy maga a felfelé menetel az nagyon szép volt, gyönyörűek a díszítések, az építészeti megoldások izgalmasak, de felérve már a szobrokon túl nem sok érdekeset láttam. A város semmi esetre sem mondható onnan fentről egyik irányban sem szépnek, a hegyek nagyon távol vannak, ráadásul az amúgy sem nagy terület fele munka alatt állt, így le volt zárva..., ami illúzióromboló és szűkké tette az amúgy sem nagy területet.

Csak egy olyan torony van Olaszországban, amit elvben megmászhattam volna, de nem éreztem szükségességét, az a pisai torony volt, mert hogy tudtam, a kilátás semmi extra, a sorállás és az ára meg elég necces. Jó, gondoltam, hogy Milánóban sem lesz nagyon különleges, de azért többre számítottam. Ha nem megyek fel, mindig hiányérzetem lenne, úgyhogy nem bánom, de nem marad meg bennem különösebben szép emlékként. De maga Milánó messze felülmúlta a várakozásomat, szívesen visszamennék!

Előzmény: llaci10 (5651)
llaci10 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 5652
llaci10 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 5651

Gyakorlatlanabb bringást (és talán még a gyakorlottabbat is) az olyan nagy forgalmú utak teszik próbára, ahol egy sávban van gyakorlatilag a villamos, a gépkocsik, a bringás, (akinek ugye nem igazán barátja a villamossín) és ez még ráadásul a Milánóban nagyon kedvelt nagyméretű (kb 40 X 60 cm-es) kővel van burkolva. Ezeken a gyakorlottabbaknak is jól jön az önbizalom, és a határozottság. :-)

A térdem a bringázást viszonylag jól bírja.

" felmentem a Duomo tetejére (megjegyzem nem biztos, hogy megérte a fáradtságot)" Ez számomra érthetetlen, bár ha jól emlékszem, te a kilátással voltál elégedetlen. Számomra a dómtető messze megelőzi a dóm belsejét. Persze kinek a pap ...

Ha jól emlékszem, te inkább a freskókért rajongsz /amikek én általában egy gyors ránézéssel elintézek/, akkor neked legjobban a Basilica di Sant'Ambrogio tetszhetett, amit még én is nagyra értékeltem.

Előzmény: anblock_italia (5650)
anblock_italia Creative Commons License 2017.05.18 0 0 5650

Nekem egy rémálomnak tűnt az egész városi biciklizés, de a lényeg, hogy ti élveztétek! :-) Emlékeim szerint eléggé forgalmas a város, persze nyilván a mellékutcák nem annyira. És ha szabad kérdeznem, a térded hogy bírta a biciklizést? Bizony, amikor Milánóban voltunk, alig tudtam járni, de felmentem a Duomo tetejére (megjegyzem nem biztos, hogy megérte a fáradtságot). Azóta már nem fáj, de sajnos megmászható tornyot nem látok mostanában.:-(

Előzmény: llaci10 (5647)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.18 0 0 5649

Hát ez nagggggyon jóóó! Köszönjük, én is kedvet kaptam.

Előzmény: llaci10 (5647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!