Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 668
köszi a címet, megnéztem. itt mondjuk színezés, újra festés nem volt, de azért írtam a szakinak. majd meglátjuk
Mogorva Creative Commons License 2002.08.21 0 0 667
http://www.flockolo.hu/
Előzmény: Ordas Farkas (666)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 666
bocsásd meg tudatlanságom, de mi az a flokkolás?

nem színezni szeretném bizonyos részeit, hanem újra fújni az egészet, mert piszkos, foltos, matt, csúnya, de legalább is nem az igazi már.

olyat aki lefújná tudok, de ők vagy beltéri műanyaggal vagy vassal foglalkoznak, és éppen ezért nem nagyon tudják, hogy milyen típusu festék kellene. De ha elmondod mi az a flokkolás, rögtön jobban megértem, mi is a helyzet...

Előzmény: stevie wonder (665)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.21 0 0 665
Attol fugg, optikai disz akar-e lenni, vagy inkabb felujitas. Az utobbihoz en inkabb a flokkolast javasolnam.
Előzmény: Ordas Farkas (664)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 664
semmi ötlet?
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.21 0 0 663
Annyit nem terveztem, de 4-5-öt igen.
Előzmény: fargo (662)
fargo Creative Commons License 2002.08.21 0 0 662
Akkor még van 14-15 éve nálad?
Előzmény: Hantaboj (661)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.21 0 0 661
Ne riogass, az enyém csak 3,5 éves!
Előzmény: fargo (659)
fargo Creative Commons License 2002.08.21 0 0 660
úgy értem ez:

Előzmény: fargo (659)
fargo Creative Commons License 2002.08.21 0 0 659
Ez csak 18 éves volt, sajna túl szépre sikerült, hamarosan ellopták...
8-(
Előzmény: Hantaboj (658)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.21 0 0 658
Egy 20 éves kocsitól nem rossz.
Amúgy a Prevent belső tisztító nem végzett rossz munkát eltekintve az lcd-től. Nem úgy a keréktárcsa tisztító! Halottnak a csók. Marad a jól bevált brigéciol. Össze-vissza vágta a kezem a dísztárcsa súrolás közben (hyperdol). Ha nem lenne benne a Ford embléma, akkor már rég kidobtam volna. Ami késik, nem múlik.
Előzmény: szutsg (654)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 657
mintha egyszer valaki már kérdezte volna, de nem találom most. Létezik olyan hely ahol le tudják fújni a műszerfalat? illetve helyet én is tudok, csak nem tudom ( és ők sem, mert nem ezzel foglakoznak), melyik/milyen az a festék, amelyik nem repedezik meg napsütés hatására...

esetleg jártas valaki ebben a témában?

szutsg Creative Commons License 2002.08.21 0 0 656
haverék garázsában csináltam. nem volt meleg a fém, nem sütötte a nap előtte fél óráig. ügyeltem rá, és mégis...
Előzmény: stevie wonder (655)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.21 0 0 655
Veletlenul nem tuzo napon csinaltad? Akkor szokott befoltosodni. Meg kell ismetelni a muveletet huvosben, arneyekban.
Előzmény: szutsg (654)
szutsg Creative Commons License 2002.08.21 0 0 654
Na, jó megjártam. A Prevent (idáig stimmel) autópolírozóval ismét lekentem a kocsit egy haverral, csakhogy a korábbi tapasztalatokkal ellentétben most nemhogy fényes alig akart lenni, hanem egyszerüen foltos lett. Nem tudom, hogy a festék lehet elfáradva ennyire, vagy gyengébb minőségű szert sikerült kifognom? Kb 4-5 éve pucerálom a kocsikámat, de most először lett ennyire szar. Na persze ehhez is éles szemmel kell nézni, de nem olyan lett, mint korábban.
Amúgy egy 81-es Skodáról van szó, eredeti festékkel, születése óta összesen fél évet állt garázsban, szóval még így is örülhetek, hogy ilyen lett.
(A képek a 2000-es kence-fice akció után készültek, vélemények e-mail-en jöhetnek)


Előzmény: Hantaboj (650)
Löncshús Creative Commons License 2002.08.21 0 0 653
Azért a "síma" motormosás is arról szól, hogy valamilyen oldószerrel lekened a mocit és az már leszedheti azt a bizonyos védőréteget. Amúgy Opelos könyvben olvastam, hogy van rajta valami viaszoss cucc, amit mosás után pótolni kell, mert korrozíó védő hatása van.
Előzmény: stevie wonder (648)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.19 0 0 652
Akkor nem ázik ki a bőröd... :)
Előzmény: zar 116 (651)
zar 116 Creative Commons License 2002.08.19 0 0 651
Eső mossa, szél szárítja...
Előzmény: Hantaboj (649)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.19 0 0 650
Na, jó megjártam. A Prevent belső tisztítóval puceráltam a kocsit. Óvatosan kezdtem, hogy hátha kikezdi a műanyagot, vagy ragad, vagy büdös. Megfelelő, jó a tapintása. Ellenben abban a pillanatban, ahogy hozzáértem a rádió LCD kijelzőjéhez, azonnal kifehérítette! Mint a zúzmara. Engem is levert a víz nyomban! Jól elszartam, de megpróbáltam letakarítani. Lejött enyhe kapirgálással és nyalogatással. Szerencsére nem lett karcos sem. Nagy szerencsém volt!
Amúgy a szer megjárja, nem lesz csillogó és ragacsos tapintású tőle a felület. Még a kormányra és a váltógombra is jó.
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.18 0 0 649
Ti hol mossátok, puceráljátok a kocsit? Van saját udvar, ház előtt vödörrel vagy benzinkútra jártok?
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.16 0 0 648
A sztori a motorblokk kulso korroziovedelmerol ebben a formaban -- szerintem -- nem igaz, legalabbis furcsan hangzik.

Egyebkent, ha Te azt egy sima motormosassal leszeded onnan, akkor kulonben sem erhet tul sokat mondjuk 5-6 ev tavlataban :-)

Előzmény: Löncshús (647)
Löncshús Creative Commons License 2002.08.15 0 0 647
Szerintem jobban jársz, ha különböző fényezés javítgatásokra inkább elviszed fényezőhöz. Az ilyen utólag beletaknyolgatás álatlában nem túl jól sikerül és az árnyalatot sem nagyon találják el. Főleg sötétebb metál/gyönygyház fénynél kényes a téma. Fényezőnél nyilván drágább, de jobb helyen úgy megcsdinálják, hogy észere sem lehet venni, hogy volt vele valami gáz. Persze valami lepukkant autónál ez nem érvényes. :-)

Lenne 1 kérdésem. Azon gondolkozom, hogy lemosom a kordémon a motort. Viszont gyárilg minden motorra raknak valami korrozió álló viaszos réteget, amit így le fogok mosni róla. Ilyet lehet kapni valahol, amivel majd pótolhatom? Ha igen, akkor mi a neve?

Előzmény: kivi (644)
ibrahim Creative Commons License 2002.08.15 0 0 646
bocs, idegesítő kérdés következik :) 1000x tárgyaltátok már biztosan, de nem szeretném az egészet visszaolvasni.

szóval: végülis melyik sampont ajánljátok leginkább új autóra (fekete, NEM metál és Fiat - ha számít), általános mosásra? viaszos/akármilyen védőréteg jöhet :)

köszi, és még1x bocs! ibrahim

Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.14 0 0 645
Jo kerdes, nem emlekszem.Egy eve fel lityi lehetett kb. 2-3e Ft.
Előzmény: kivi (644)
kivi Creative Commons License 2002.08.14 0 0 644
Nekem fekete autóm van, jó esetben könnyű eltalálni az árnyalatot. :-) Mennyibe került?
Előzmény: Clarvoyant (643)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.14 0 0 643
Van.En azt a boltot ismerem ami az Arpad utnal a viztoronynla van.Pontos cimet nem tudok, ha eredekel pontosan elmondom merre van.
A ficko kijon a kocsihoz, (szerintem Turtle Wax-szal) egy kicsi darabon ahol meg gyarinak latja a fenyezest megtisztitja, es a palettat melle teszi es abbol valaszt/valaszthatsz.
Nekem peldaul feher volt a kerdeses, mondtam tipust, evjaratot, szinkodot, es feherbol meg igy is volt vagy 5-10 fele arnyalat.
Utana betoltik a spraybe kb. 5 perc es kesz.
Lefujtam a kocsit, es csak ugy lehetett eszrevenni ha raesett a feny es latszott, hogy ahol lefujtam ott matt.Roviden ennyi.
Előzmény: kivi (642)
kivi Creative Commons License 2002.08.14 0 0 642
Sok cég foglalkozik azzal, hogy az autó színkódjának megfelelő festéket spray-be tölti. Van erről tapasztalatotok?
a2c Creative Commons License 2002.08.10 0 0 641
OFF
WD40 ? Nekem eddig kiválóan bejött mindenre, kenésre is!
ON
kivi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 640
OFF
WD-40?! Hah... az egyik legnagyobb átverés. Úgy hirdetik hogy "kíváló kenő- és tisztítóanyag". Holott ez a kettő már egyből teljes ellentéte egymásnak. Kenésre teljesen alkalmatlan, ennyi erővel higítóval is lehetne kenni bármit. Amire tényleg jó: berohadt (rozsdás, vízköves) dolgok fellazítása, elektromos KH-k kiküszöbölése.
Előzmény: Thomaster (630)
Rityifi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 639
Bocs! Még valami. Ha a motorháztető, vagy az autó eleje le van vaxolva, vagy viasz, akkor nem tud úgy beleragadni a bogár. SOKKAL könnyebb eltávolítani.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!