Keresés

Részletes keresés

Speedz5 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 512

Köszi a kritikát, tanulok belőle. :)

Előzmény: Gésafi (510)
Sophie.C Creative Commons License 2013.01.22 0 0 511

Nem haragszom. (Miért is kéne??)

 

Éppen tegnap jutott az eszembe, hogy rossz helyre linkelt az illető. Mintha olimpikon úszóknak ajánlgatták volna a belvárosi iskola 25 méteres tanuszodáját. Úgyhogy ezer bocsánat, Te ne haragudj.

 

De ha ennyire bosszantanak a rossz rejtvények, léci semmiképpen se nézd meg a Népszabadság múlt hétvégi rejtvényét.

 

Előzmény: Gésafi (510)
Gésafi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 510

Ne haragudj, Sophie, de borzasztóak az oldalon lévő rejtvények... :( A meghatározások elégtelenek (náluk az "énekesnő" meghatározás megfejtése Shakira - nekem így, ebben a formában a sztár, a díva, a dizőz szavak jutnának inkább eszembe); néha négybetűs "szót" is meghatároznak valami kémiai képlettel (legfeljebb hárombetűset szabad); a Pél szót (ez egy erdélyi község neve) úgy határozza meg, hogy "visszalép!"; helyesírási hiba van benne (hosszú í-vel írták a "naiv" szót, pedig az i betűre keresztben kétbetűs jött, tehát azt máshogy is meg lehetett volna határozni); tudhatatlan külföldi nevek zárt betűjére nem adnak segítséget stb. Nem tudom, ki készítette a rejtvényeket, de nagyon szégyellném magam a helyében... Értem én, hogy az oldal lelkes amatőr fejtőknek készült - csak az a baj, hogy lelkes hozzánemértő az, aki a rejtvényeket készíti... :( Szórakozásnak egyszer elmegy, de tanulni nem lehet belőle - hacsak azt nem, hogyan nem szabad rejtvényt készíteni...

Előzmény: Sophie.C (492)
Sophie.C Creative Commons License 2013.01.22 0 0 509

Jaaaj elfelejtettem. Mindjárt megnézem, nem járt-e le a határidő. De sebaj, van egy tévéújságom is.:)

Közben már mindenféle új titulusokat gyűjtöttem, de még nem kaptam semmi extra rejtvényt. És lehet, hogy ott hasít egy volt osztálytársam is. Mindjárt megpróbálok neki írni.

Előzmény: sneci (508)
sneci Creative Commons License 2013.01.20 0 0 508

Értem.

Mert van a szókeresős kihúzogató 8 irányba.

Egyszer vettem és is 5 db postai levlapot, hogy majd... Szerintem lehet, hogy megvannak valahol.

Előzmény: Sophie.C (507)
Sophie.C Creative Commons License 2013.01.20 0 0 507

Úgy értettem, kihúzogatni sorban, ilyen szóláncnak, és néha a kapuban ért véget a szó.

 

Én sem vagyok egy nagy beküldözgető, pedig gyerekkoromban valami beküldéssel nyertem egy egy éves Lányok-Asszonyok előfizetést. :))) Gondolom a Képes újságban vagy a Szabad Földben fejtettem meg valamit, mert az járt.Esetleg a Pajtás újság.

Azóta időnként veszek 5 darab levezőlapot, és ha úgy esik, feladok valami megfejtést, de még nem nyertem soha.

Na most megnéztem. A legutóbbi adagból még van egy darab. Mámrint levelezőlap. Meg is fejtem a tegnapi Népszabi rejtvényét, és beküldöm. Ha nyernék, osztozunk.:)

Előzmény: sneci (506)
sneci Creative Commons License 2013.01.20 0 0 506

De arra gondolok! Jó kis játék, ha nem tudod a "kezdő rúgásokat", vagy ha valahol elakadsz.

És nem kihúzni kellett, hanem folyamatosan haladni.

Anyám sokszor küldte be a megfejtéseket, sokszor nyert is.

Én egyszer se küldözgettem.

Előzmény: Sophie.C (505)
Sophie.C Creative Commons License 2013.01.20 0 0 505

Szerintem nem arra gondolsz, mert az csak ilyen kihúzogatós volt. Meg kellett keresni a megfejtést egy sokbetűből álló pályán.

Szerintem arra gondolsz, hogy meg kellett fejteni egy csomó kis rejtvényt, amiből csinálni kellett egy nagyot, meg az egyik fölösleges maradt, és annak a körvonalán lett egy megfejtés. Amikor középiskolás voltam csak ezért a rejtvényért vásároltam a kemny diót.:)

 

Velem meg az a helyzet, hogy a megfejtés általában nem is érdekel. :)

Egy csomó ideje már úgy van, hogy kb évente veszek egy rejtvényújságot, addig próbálom megfejtegetni, amig tart.

Meg évente egyszer elmegyek a rejtványfejtő bajnokságra, csak az idén megtréfáltak, mert .. vagyis tavaly megtréfáltak, mert a kolbászfesztiválkor volt mindig, és most áttették júliusra. Én persze nem tudtam róla.

Haladó kategóriában szoktam indulni, elég kicsi eséllyel, de egyszer már voltam negyedik is, ami természetesen csak a véletlen műve volt. Mindjárt meg is nézem, az idén mikor lesz.

Megnéztem, még semmi hír róla.:(

 

 

Előzmény: sneci (504)
sneci Creative Commons License 2013.01.20 0 0 504

Amit szerettem még, az a footballmecs a rejtvénypályán vagymivolt a neve.

Előzmény: Sophie.C (501)
sneci Creative Commons License 2013.01.20 0 0 503

Lemaradt: Anyám hatására "keresztreivényfejtésben" nőttem fel.

Előzmény: sneci (502)
sneci Creative Commons License 2013.01.20 0 0 502

Abban a pillanatban állandó vendég leszek, ha lesz!

Nem a nagyképűség mondatja velem, de nekem csak az olasz módra, rejtvénysziget és ilyenek jelentettek kihívást. A skandináv típusúakat egy idő után már csak fejben, a megfejtésre fejtettem, akárcsak a hagyományost.

Amúgy dicséretes a kezdeményezésed, jó oldal.

Előzmény: Speedz5 (500)
Sophie.C Creative Commons License 2013.01.20 0 0 501

Én mondjuk nem tartom magam átlagon felülinek, de szerintem nem annyira nehéz az olasz módra rejtvény, egyszer meg kell próbálni, és megy. Mondjuk én általában nem tudom megfejteni teljesen, de azért az nem baj.

Egyébként a takarító nénink is csak olyat fejt, de komolyan. És ma a négyes buszon láttam egy nőcit, ő is olyat fejtett. 

Szerintem aki szokott rejtvényt fejteni, az előbb-utóbb megúnja a skandináv rejtvényeket.

 

Aztán ez a "karrierjáték" ugye egy verseny, ahol valamiféle előrehaladás van (az oldal fejlődésnek? nevezi), viszont egyáltalán nem vettem észre, hogy a rejtvények nehezebbek lennének, ahogy szaporodik az ember "tapasztalata".

Nekem mondjuk az eddigi "extrák" egyáltalán nem érdekesek, de kíváncsian várom azokat a jutalomrejtvényeket.

Majd beszámolok, ha odajutok.

 

 

Előzmény: Speedz5 (500)
Speedz5 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 500

Van néhány speciális rejtvény, de azok eléréséhez túl kell lenni jópár skandinávon. (Ezek titkos rejtvény néven futnak, és bizonyos extráknak köszönhetően játszhatóak csak.)

 

Az olasz jelen pillanatban nincs köztük, meg az átlagember számára jóval nehezebbnek is tűnik, de nem mondom, hogy a későbbiekben nem lesz. :)

Előzmény: sneci (497)
sneci Creative Commons License 2013.01.20 0 0 499

Oké, köszi.

Előzmény: Sophie.C (498)
Sophie.C Creative Commons License 2013.01.20 0 0 498

Nem találkoztam.

Majd megkérdezem a fórumon, mikor lesz.

Előzmény: sneci (497)
sneci Creative Commons License 2013.01.20 0 0 497

Találkoztál olasz módera rejtvénnyel? Mert nem regisztráltam magam.

Ha nincs, nem is fogom.

Előzmény: Sophie.C (495)
Sophie.C Creative Commons License 2013.01.20 0 0 496

Jelentem, felküzdöttem magam tapasztalt kezdőnek.:)

Sophie.C Creative Commons License 2013.01.20 0 0 495

Viszont már van hat darab érmem.:)

 

Szerintem is jó lenne, gondolom mog fejlesztés várható.

De azért mindig elgondolkodom, miért is van az ilyen (vagy hasonló) oldal. Ki csinálja, és mi vezérli. Azért én köszönöm, bármi is az ok-okozat.

 

Előzmény: sneci (493)
sneci Creative Commons License 2013.01.20 0 0 494

Van olasz módra típusú rejtvény benne? Mert nem találtam.

Előzmény: Speedz5 (491)
sneci Creative Commons License 2013.01.20 0 0 493

Én is. Bekedvenceztem.

Sophie a lelkes kezdő. Ez tetszik.

Előzmény: Sophie.C (492)
Sophie.C Creative Commons License 2013.01.20 0 0 492

Kipróbáltam, és teszik.

Egy kis szomorúság, hogy kicsit lassan kezelhető, sokat kell az egér után nyúlkálni.

Szerintem: a vizszintes és függőleges váltás lehetne a space megnyomásával, nem kéne kétszer kattintani. Más oldalon már bevált. És ha beírtam egy betűt, automatikusan a következő betűre ugrik az aktív mező, de a szó végén nem ugrik sehová, pedig jó lenne.

 

 

Előzmény: Speedz5 (491)
Speedz5 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 491

Kedves Rejtvényfejtők!

 

Készült nektek egy oldal (na meg másoknak is), ahol online fejthettek keresztrejtvényeket, illetve egy hosszútávú a rejtvényfejtéshez kapcsolódó stratégiai játékban is résztvehettek.

 

http://www.rejtvenyjatek.hu/

 

Ha van kedvetek, próbáljátok ki!

 

Sophie.C Creative Commons License 2012.09.25 0 0 490

Most találtam egy megoldott példát.

Na ez kehet a baj. Van, amire még úgy sem jövök rá, ha el van magyarázva.:))

De majd gyakorolok.

 

http://killersudokuonline.com/weekly24tips.html

Sophie.C Creative Commons License 2012.09.24 0 0 489

Találtam egy jó kis oldalt, eléggé megkedveltem, mert nagyon könnyen kezelhető online játékra ad lehetőséget. 

Csak sajnos a "hard" kategóriánál nehezebb rejtvényekkel nem boldogulok.

Itt van pl. ez:

 

http://killersudokuonline.com/puzzles/2012/puzzle-W3y7bxo2459.pdf

 

Odáig jutottam, hogy az első oszlop harmadik mezője 6, az urolsó oszlop hetedik mezője 4.

Biztos vannak jó kis trükkök. A mesterek biztos látják egyből, itt melyiket kellene elővenni biztos, 

ha volna valakinek kedve egyet-kettőt elárulni, akkor előre is köszi.

(Persze az alapokat ismerem, mondom, a harmadik kategóráig elég a tudásom.:))

S.

Sophie.C Creative Commons License 2011.11.15 0 0 488

Most láttam a roe honlapon, hogy van rejtvényfejtő topik.

Csak felhozom.

 

Ott voltunk a békéscsabai versenyen, jól éreztük magunkat.

Évente egyszer jó buli, nem a babérokért megyünk.

Azt gondoltam, jövőre csapatot is alakítunk. Gratulálok a nyerteseknek.

 

 

 

karikarika Creative Commons License 2011.08.19 0 0 487

Aki szeret rejtvényt fejteni, azt feltehetőleg érdekli, hogy létrejött a Füles rejtvénymagazin Facebook-oldala. Játékok, rejtvények, háttérinformációk, nyeremények is találhatók rajta. Hírt a versenyekről, pályázatokról, sőt: sorsolás után közli a pályázatok nyerteseinek névsorát.  

Tiborc2008 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 486
Axióma Creative Commons License 2011.06.08 0 0 485

Sziasztok!

 

Iden nincs (nem volt/lesz) Fules-kupa, vagy csak nem jokor kerestem? A 17. szamtol nezem talan, es a mostaniban a jovo heti beharangozas se irja.

rejtvenyfejto Creative Commons License 2010.03.22 0 0 484
Kedves Rejtvényfejtők! A márc.28-ai székesfehérvári csapatversenyre keresek csapattagokat haladó kategóriában. Eddig ketten vagyunk, ha van kedvetek, csatlakozzatok! florena@freemail.hu
István Gyuri Creative Commons License 2010.01.29 0 0 483
Február 6-án ismét Rejtvényfejtők Napja, majd két héttel később Országos Sudoku Bajnokság. Részletek a www.roe.ini.hu oldalon!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!