Keresés

Részletes keresés

Andrea Csak Soltész Creative Commons License 2015.01.22 0 0 244

egy fogságban tartott Vörös róka ehet kutyaeledelt

Andrea Csak Soltész Creative Commons License 2015.01.21 0 0 243

na kösz!!!előretudom hogy ivarérett már 3-6 évesen a Pézsmatulok. a Lunda az lehet 2 éves??

cavecat Creative Commons License 2015.01.20 0 0 242

Wiki: "20–24 éves koráig él; 3–6 évesen ivarérett."

http://hu.wikipedia.org/wiki/Keleti_p%C3%A9zsmatulok

Előzmény: Andrea Csak Soltész (241)
Andrea Csak Soltész Creative Commons License 2015.01.20 0 0 241

egy Pézsmatulok lehet 3 éves?????

Damson Creative Commons License 2007.11.18 0 0 240
Lehetne egy megoldás: fiúcsapat...
Előzmény: Juanitaa80 (239)
Juanitaa80 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 239

Sziasztok!

 

A gondozója azt mondta, hogy azért van külön Vendel, mert 1 éve volt egy nagy balhé, megverték a nőstényt, aki aztán depressziós lett és rehabilitálni kellett. Szerinte ha visszakerülne Vendel, megint megismétlődne, mert ifjoncként szereti 'erejét fitogtatni'. Keresnek neki új állatkertet, de egyenlőre nem fogadnák be őt sehol, mert még fiatal, csak 1-2 év múlva. De addig mi lesz vele???? Mindenkinek szüksége van társakra. Tök gáz. :((

Damson Creative Commons License 2007.10.07 0 0 238
Bár én nemtom, de feltételezem, hogy ahhoz már elég idős, hogy Chuij (a felnőtt hím) ne nézze jó szemmel a csapatban...
Előzmény: cheereck (237)
cheereck Creative Commons License 2007.10.07 0 0 237
miért van külön?
(pár éve még én is nevelőszülője voltam...)
Előzmény: Juanitaa80 (236)
Juanitaa80 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 236

Sziasztok!

 

Ma volt a szülői és Vendel elég rossz állapotban volt. Totál lehangolt. Még mindig külön tartják és a gondozója azt mondta, hogy csak 1-2 év múlva fogadná be más állatkert, mivel még túl fiatal. :((( Nagyon szomorú vagyok.

 

 

Juanitaa80 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 235

Woahh hééé...MA van a szülinapja...15.-én!! :)

 

 

Juanitaa80 Creative Commons License 2007.08.15 0 0 234

Sziasztok!

 

Ahh remélem hamarosan jobban lesz Snufi!!

 

Tegnap volt Vendel szülinapja! 7 éves!! Látta valaki mostanában? Hamarosan meglátogatom. :)

 

 

Kőkapu Creative Commons License 2007.08.14 0 0 233
Sziasztok!

Ma voltam a budapesti állatkertben leglátogatni Snufit, a szamarat. Nem az állatsimogatóban volt, hanem a parasztudvarban a teheneknél bekötve. A nagy, széles hasáról elöször azt hittem, hogy vemhes, de este a gondozó azt mondta hogy beteg.
Lesújtott a hir! Tud valaki pontosabb információval?

egy szamárrajongó
cheereck Creative Commons License 2007.02.13 0 0 232
szia!

szerintem kicsit olvass utána először a majmok etológiájának, és csak utána akarj makákót... egy majmot nem lehet elvinni nyaralni! szerinted élvezné, ha pórázon vinnéd magaddal? (arra meg ne is gondolj, hogy szabadon, mert nem gondolnám, hogy a többi ember nagyon örülne egy szabadopn bókászó szemtelen majomnak.)

egy majom nem egy gyerek! egy gyerek nagyon jó szocializálódik, megtanulja a szabályokat, és követi is azokat. ezzel szemben a majom szívesebben engedelmeskedik az ösztöneinek... a majom nem egy többezer éve háziasított kutya, hanem egy vadállat. VAD. nem öleb. és szép kis szemfogai is vannak, amiket előszeretettel használ:



nekem sokszor még afelől is kétségeim vannak, hogy bizonyos állatfajták jól érzik magukat az állatkertben. gondolod, hogy a magányos tartással te maradéktalanul biztosítani tudnád az állat jólétét?

lehet, hogy amikor kicsi, akkor nagyon aranyos, de ha felnőtt, akkor sosem bízhatsz meg benn maradéktalanul... az meg szerencsétlen állatnak kínszenvedés lenne, ha élete nagy részét magányosan kéne leélnie egy ketrecben, mert te már nem bírsz vele.
skorpiocica Creative Commons License 2007.02.12 0 0 231

Persze ezt tudom abban tisztában vagyunk mindannyian itthon a majom nem egy macska,amit megunok akkor leteszem és másnpap foglalkozok vele megint.......A majom az olyan mint a gyerek a rosszabbik fajtából egy nagyon nagyon rossza gyerek.

De ha ezzel a gyerekkel sokat van törődve akkor az is nem rossza hanem igen jó gyerek lessz.

Ez a majomra is vonatkozik mive a makákó  előtt nem lehet otthagyni egy poharat vagy valamit mert azt biztos eltöri amíg kicsi,de meg lehet tanítani neki mert ige n inteligensek..........hát vannak olyan emberek akiket annyira utálok hogy ha mindjárt 500 makákóval kellene  együtt élnem akik bizony rosszak még örülnék is nekui.

Szóval a majom után még érdeklődök meg ha lehet akkor hogy ne "magába" legyen lehet kap egy másikat maga mellé............őt visszük magunkkal nyaralni meg minden.

Damson Creative Commons License 2007.02.11 0 0 230
Az engedélyek beszerzése nem kis idő, nem kis energia, és lehet, hogy a végén el is hajtanak, az engedély kiadása nélkül... Ha valóban nagyon elszánt vagy ez ügyben, ám legyen, kívánom, hogy teljesüljön az álmod! Ám egy dolgot ne feledj el: ne csak a saját vágyaidat tartsd szem előtt, hanem az állatéit is. Márpedig egy makákó biztos nem vágyik arra, hogy magányosan élje le életét...
Nem szabad ám elfelejteni, hogy egy majom nem egy macska, akit felkapsz, össze-vissza gyomrozol míg ő vígan dorombol, este az ágyad végére fekszik és veled alszik, amikor pedig nem tusz vele foglalkozni, jól elvan egy cérnagombolyaggal is...
Előzmény: skorpiocica (229)
skorpiocica Creative Commons License 2007.02.11 0 0 229

Na jó a szabályok nincsenek meg de én a helyre meg ilyenekre gondoltam...........

Az állatkerti örökbefogadás meg .............imádom az állatokat de nekem egy saját majom kell!láttam 1,5 millió forintért egy makákót de nem hiszem el hogy annyiba kerül mindenhol...............nem baj azért próbálkozok mert mindenféle képpen lessz egy majmom.

Damson Creative Commons License 2007.02.11 0 0 228
Szia!

Sok mindent tudnék írni ezzel a kérdéseddel kapcsolatban, de próbálom röviden összefoglalni a lényeget.
Mindenekelőtt azt szeretném leszögezni, hogy a főemlősök nagyon nagy többsége szociális lény, szüksége van arra, hogy fajtársaival éljen csapatban. Nyilván Te sem örülnél neki, ha éveken át emberektől elzárva kellene élned...
Továbbá: azt írod, hogy megvan minden, már csak a majom hiányzik. Nos, ez azt jelenti, hogy minden hivatalos engedély be van szerezve? Merthogy kellenek ám azok is, sőt, ha az adott faj veszélyes állatnak minősül, akkor pl. a szomszédok beleegyezése is kell - a makákó pl. veszélyes állatnak minősül! Ha mindez megvan, akkor ne szóltam semmit...
Állatkertek sem igen adnak magányszemélyeknek majmokat (meg általában semmilyen állatot sem), magányos egyedeket meg végképp nem! Bár egyes kereskedésekben időként be lehet szerezni igen kis tesű fajokat, ám ezek vásárlását sem ajánlom igen kényes voltuk miatt, valamint azért mert ezek többnyire vadon befogott egyedek...
Szóval én egyértelműen nem tanácsolom majmok házikedvencként való tartását - annak ellenére, hogy én is imádom a főemlősöket! Sok-sok egyéb érdekes házikedvenc közül választhatsz magadnak, nem kell ám feltétlenül majomban gondolkodni!

Ami a topik címét illeti: az állatkerti örökbefogadás lehetőségével (amely ma már minden hazai állatkertünkben létezik) lehet egy "saját" majmod, melynek ellátását anyagilag támogathatod, ugyanakkor persze haza nem viheted, az állat az állatkertben marad - ahol biztos, hogy jó helyen van, és mindent megkap, amire szüksége van!
Előzmény: skorpiocica (227)
skorpiocica Creative Commons License 2007.02.11 0 0 227

Sziasztok!

 

Nekem lenne egy olyan gondom szerretnénk egy majmot a házhoz.

Mindegy milyen kis makákó is tökéletes lenne.A helye biztosítva lenne meg minden meg van a tartásához csak maga az állat nincs meg.

Légyszíves segítsetek nekem és a családomnak,ha tudtok majmot eladót vagy csak több majom van egy állatkertben mint amennyi kellene és kiadnák családokhoz akkor szóljatok mindenképp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

skorpiocica@citromail.hu

Előzmény: Applebaum (86)
Vegetable Creative Commons License 2007.01.22 0 0 226
Megkerestem. Sajnos nem lehet hozzászólni, hiába a lehetőség. Tuti meglepődne, hogy az emberek milyen idióta ökörnek nézik, most ehhez hozzájön az állatkinzás...
Előzmény: cheereck (220)
Vegetable Creative Commons License 2007.01.22 0 0 225

Szegeden nagyon édes nyulak voltak a nyáron :-) Láttad még a vöröses szinü (türingiai) kis oroszlánfejüt? Mi is valamikor akkoriban jártunk ott :-)

Előzmény: Damson (215)
Vegetable Creative Commons License 2007.01.22 0 0 224
Ezt a barmot mutogatni kéne egy ketrecben... Akkor legalább csak azt enné, amit az ápolók adnak, és nem tudna legalább mással hülyeséget csinálni :-(((
Előzmény: cheereck (220)
Greylupus Creative Commons License 2007.01.21 0 0 223
Tudtommal az Árkádban és a Westendben is árulnak sünt - nem hazait, hanem ha jól láttam valamilyen afrikai alfajt.
60.000.-Ft darabja....
Előzmény: szarosdög (216)
Damson Creative Commons License 2007.01.20 0 0 222
Íme a bizonyíték, mely szerint a hosszúnyakúak egyik kedvenc csemegéje a hubbabubba, főleg a kólás, a másik a csipsz, de ha egyik sincs, akkor beérik a csokival is. Csak azt nem értem, hogy hogyan fanyalodhatott Jonas arra, hogy a répát is megegye... :-/
Előzmény: cheereck (220)
cheereck Creative Commons License 2007.01.20 0 0 221
ocsánat, Jonas, ékezetek nélkül ;)
Előzmény: cheereck (220)
cheereck Creative Commons License 2007.01.20 0 0 220
Pákó blogja:

"Csumi csááááá csáááááááá!!!!!!Kurva jó ajándékot kaptam a barátomtól Both Zolitol.Ülünk a kocsiban,erre odanyomja az orrom alá a papirt amin az volt,hogy adott nekem ajándék meglepibe egy jó nagy zsiráfot.Még a nevemre is iratta és képet is adott róla.Meg is látogattam és adtam neki kaját,csoki,chipszet,hubba bubba rágót is kapott kólásat meg répát..annyira cukkki!!!"

képek is vannak, miszerint Jónásról van szó a bpi állatkertből.

no comment.
cavecat Creative Commons License 2007.01.14 0 0 219

Német egzotikus börzéken 3-4 féle-fajta sünt legalább lehet kapni. Eygik sem védett, mindet szabad tartani.

Van olyan állatkereskedés, aminek a tulaja megy ki rendszeresen (hüllősök, régen Tuatara, ma Kis Teki néven), biztos meg tudsz velük egyezni, hogy legközelebb hozzanak neked sünt.

Nem tudom, miért szeretnél sünt, iszonyú büdös...

cheereck Creative Commons License 2007.01.14 0 0 218
üdv!

miért kell neked sün?
Előzmény: szarosdög (216)
Julcsesz Creative Commons License 2007.01.13 0 0 217
bár nemtudom hogy Golo volt e az, de egyszer tavaly amikor voltam a Fővárosi Zoo-ban bent a majomházban a gorilláknál egy kis gyerek verte az üveget mert őrjöngött hogy miért nem csinálnak épp semmit. és az egyik gorilla úgy nézett rá hogy látszott rajta a következő "és még ti nevezitek magatokat főemlősnek" olyan vicces volt:)
Előzmény: Fafara (187)
szarosdög Creative Commons License 2007.01.13 0 0 216
Szia / sziasztok!

Tudom, ez a fórum örökbefogaddással foglalkozik, de szeretnék pár kérdést feltenni, ha megengeditek.

Az egyik az lenne, hogy hazánkban őshonos és védett sünhöz hogy lehet törvényesen
hozzájutni.
Úgy hallottam hogy vagy az állatkerttel vagy az ilyen ügyekkel (is) foglalkozó minisztériumhoz lehet fordulni.

De leginkább a hazánkban nem őshonos (illetve más fajták) érdekelnének.
Tud valaki nekem ebben segíteni (tenyésztő, importőr)?

Amúgy, olvastam hogy az állatkertnek 2 fajta sünje van. Gondolom nyugati és keleti. Nem gondolkodtak már azon, hogy más fajtákat is tartsanak, hogy az emberek lássák nem csak egy-két sünfaj létezik.


Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Előzmény: hangaroa (65)
Damson Creative Commons License 2006.12.25 0 0 215
Hello!
Nyulak Jászberényben biztosan vannak (szept-ben legalábbis még voltak), és asszem, Szegeden is (ott júliusban láttam őket). A többit nemtom... Örökbefogadás pedig tulképpen minden hazai zooban van.

További szép Karácsonyt mindenkinek! :)
Előzmény: mg_lenart (214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!