Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Pitta2 háromnegyed órája © 17885

Végig jártátok és végig strandoltátok Rodoszt. Gratulálok hozzá. Tetszett a programotok sok részt átveszek majd belőle. :))

Előzmény: Dorcika4 (17883)
GrandMasterB_forum 4 órája © 17884

Sziasztok,

Először is köszönet az eddigi hasznos hozzászólásokért, sok új dolgot tanultam itt a szigetről.

Mi pénteken fogunk utazni Wizz Air-rel és azt szeretném kérdezni, hogy a Rodoszból Budapestre induló reggeli járat általában mennyire pontos, mert én Budapestről utaznék majd tovább a leszállás után két órával.

A másik kérdésem az lenne, hogy a helyi boltokban milyen a választék, mivel mi apartmanban fogunk lakni és főznénk néha.

Előre is köszi a választ.

Dorcika4 9 órája © 17883

5.nap elindultunk Kamirosba, ami 40 percre van rososz varostol a sziget nyugati reszen, egy 3000 eves varos a hegyoldalban, csodalatos kilatassal, nagyon szepen fennmaradt, igy erdemes volt megnezni, a belepo 4€ volt. Hazafele a pillangok volgye kovetkezett 6 orara mentunk oda hatha ingyenes lesz, de szednek jegyet vegig es 7:40-kor elkezdik kiterelni az embereket. A volgy gyonyoru, es elkepesztoen sok pillangot lattunk :) a belepo 5€. A bejarattol felfele 700 meter volt, es csak az utolso 300 m volt lepcsos es kicsit nehezebb de papucsban kellemesen fel lehet setalni. Majd a bejarattol lefele van meg 300 m itt siman lehet setalni. 6. nap a Rodoszi parton voltunk az eszaki csucsokben itt vannak hullamok es szel is de birhato volt a nagy melegben, este pedig seta a kikotoben es a varban, mely tenLeg nagyon gyonyoru, az egesz olyan mintha visszacsoppentunk volna az idoben, kiveve a sok boltot, mely mai ekszereket ruhakat kinal. Mi viszont vettunk egy gorog sisakot, paromnak nagy vagya volt es alkudni is lehetett belole. :) 7. Nap elmentunk Antony Qween Tsambika beachre olyan 15 percre van Rodosztol, es ez lett a mi kedven partunk ;) hatamas sziklak kis koves part gyonyoru tenger es a viz tele van mindenfele hallal hatalmas kovekkel amire ki lehet allni, egyszeruen gyonyoru volt :) majd tovabb mentunk Tsambika beachre mely szinten gyonyoru, hosszu arany homokos part lassan melyul nem hullamzik sokan vannak de azert el lehet ferni :) hazafele egy kis csaladi etteremben alltunk meg es isteni muszakat ettunk. 8 nap maradtunk Rodoszon a homokos parton napoztunk. 9. Nap visszamentunk Yota beachre kicsit pihenni elbujni az ember tomeg elol :) yetskiztunk 27€ 10 perc(nem olcso) illetve bereltunk egy hajot 1 orara 65€, de nagyon szuper volt. Este az ottani etteremben ettunk a pincerek megismertek megkoszontek hogy visszamentunk es ajandek fagyit es kavet is kaptunk ;)... Utolso nap meadtunk Rodoszon es kihasznaltuk az utolso napsutest is, majd kedden indulas haza... :(

Dorcika4 10 órája © 17882

Sziasztok! Tegnap erkeztunk haza Rodoszrol, gondoltam megosztom veletek az elmenyeimet :) 11 napot toltottunk a szigeten, egyeni utazassal mentunk, Bookingon foglaltunk szallaat. A velemenyeket olvasva 4 napot toltottunk Yota beachen, mely a sziget keleti felen kozepen talalhato ( ez a hotel neve is) csodalatos helyre erkeztunk kilatas a tengerre, keves ember, tukortiszta kek tenger, kis kavicsos part. Az etterem es a szemelyzet kivalo volt, nagyon baratsagosak es kedvesek, ajanlom mindenkinek aki pihenesre es nem nyuzsgesre vagyik ;) elso nap csak tengerparton napozas volt. Masodik nap megneztuk az 5 perc autoutra levo Lindos fellegvarat, ami csodalatos kilatast nyujtott (nem megterhelo felmenni, es papucsban is megjarhato) majd megneztuk a szent Pal oblot, ami tele van es a torolkozot sem lehet lerakni, a tenger szep, de elovilag semmi, homokos a part. Majd inkabb atmentunk a Lindosi strandra, ami szinten homokos, nagyobb a partszakasz ezert elfert a torolkozonk is bar rengetegen voltak, a viz nagyon szep es nehany halat is lattunk. 3. Nap irany Prassonissi kb 40 perc autoval, jok az utak es kevesen is vannak. Prassonissi eljepesztoen izgalmas, de aku nem birja a szelet, az csak tavolrol nezze meg :) az egyik oldalon hatalmas hullamok, tele szorfosokkel a masik sima ragyogo kek viz messze el lehet latni a viz alatt, de halak nincsenek. Hazafele megalltunk Plimiri etteremben ami fantasztikus volt isteni finom octopust es halat ettunk a naplementeben. Arra mindenki keszuljon hogy ez nem olcso hely, mi 65€ fizettunk, de megerte ;) 4. Nap utaztunk at Rodosz varosba, ami nagyon szep de ilyenkor annyian vannak, hogy lepni sem lehet, parkolo hely meg kivaltsag ;) a varos nyugati tengerpartja, nagyon szep szinekben jatszik, viszont hatalmas szel es oriasi hullamok vannak a viz gyorsan melyul es nagy koves a part. A sziget eszaki csucsken mar nincsenek hullamok hokos a part nagyon szep kek a viz, viszont rengetegen vannak, alig lehet helyet talalni...

Chriss83 13 órája © 17881

Mozgogazos most olvastam amit írtál. Jövőhét csütörtökön indulunk. Már nagyon várjuk. Persze beszámolok majd mindenről amit kérdeztél. Most néztem, hogy a Samair becsődölt. a vicc, hogy senki nem tájékoztatott minket, hogy nem azzal megyünk. De ahogy itt olvastam akkor a TS megy helyette. Az jó lenne, mert velük már kétszer mentünk, és nagyon jó volt. A gép is és a kiszolgálás is. Nekik Boeing 737-800 van ,és kiváló. Már számolom a napokat. :) 

Előzmény: mozgógázos (17871)
haboscsirke 3 napja © 17880
Bridge, egyről beszélünk. :)
viszont közben tettünk egy partmenti sétát a kikötőig, és eleg megkapó helyek vannak. Pláne, hogy a fiuk friss seafood-ot szeretnének enni. Na meglátjuk, holnap Rodoszi városnézés lesz.
Előzmény: suzi_mou (17874)
haboscsirke 3 napja © 17879
Aha. Ezzel semmi baj, cscsak ma 66 km/h volt. De mar elállt, csudijo.
Előzmény: pulipáta (17877)
suzi_mou 3 napja © 17878
Kérésednek megfelelően leállítottam a szelet. :-) Ez ilyen, ha szél van az a baj, ha nincs akkor meg az mert kibírhatatlan a hőség.
Előzmény: haboscsirke (17876)
pulipáta 3 napja Creative Commons License 17877

a szél az örökké fúj, ezt nevezik Meltemi-nek. Ázsia felől száguld lefelé általában 3-5 Beaufort-fokozat-20-40 km/h.

Arra felé állandó a szél....

Előzmény: haboscsirke (17876)
haboscsirke 3 napja © 17876
Kocsi nincs. Szél viszont annál inkább. Szerinted elmúlik egy-két napon belül?

Kedd Estére azt a helyet néztük ki, ami a főút fele van, a nevét nem tudom, de lopótökök lógnak, es nagyon görög stílusú.

A water park kifogástalan!! (gyalog mentünk, nagy vállalkozás, visszafele jól esett a taxi.)
Előzmény: suzi_mou (17874)
suzi_mou 3 napja © 17875

Ma van utolso nap fesztival Kremastiban. Erosen ajanlott program ha van kocsitok.

Előzmény: haboscsirke (17873)
suzi_mou 3 napja © 17874

Igen, Desert Rose jo etterem. Bridge is az lefele menet.

Előzmény: haboscsirke (17873)
haboscsirke 3 napja © 17873
Suzi! A Desert Rose jo hely? Vagyis jól főznek? Egész jók az árak..
ettünk főutcán egy amolyan dzsungelben, a mousaka csodás volt. ��

Egyébiránt jelentem, az idő csodás, a nap fog, az olasz meg rengeteg ��
mozgógázos 3 napja © 17872

Legközelebb én is itt foglalok......

Előzmény: tigris41 (17825)
mozgógázos 3 napja © 17871

Üdv Chriss!Látom ti is Unitravelosok vagytok,nos mi is ezekkel megyünk szept. 11-én.Ha hazaértetek,megkérnélek hogy tájékoztass az utazással kapcsolatban/csomag,transfer,idegenvezetés,stb./Régen repültem már,ezért kérem az infókat,nem szeretnék meglepetést.Segítőkészséged előre is köszönöm! Üdv!

Előzmény: Chriss83 (17815)
suzi_mou 5 napja © 17870

Köszönöm a felajánlást, de meg van mindenem itt. :-)

Barátnőm volt 2 hete, mondtam neki dobjon be 1-2 májkrémet ha már itt szóba került és hozott egy kartonnal. :-)

Előzmény: tigris41 (17869)
tigris41 aug. 12. © 17869

Még bö egy hetet legyen meleg,mert pènteken megyünk!Kérsz valamit itthonról?

suzi_mou aug. 12. © 17868

Köszönjük! :-) Jól vagyunk, de már jó lenne ha vége lenne a hőségnek. :-)

Előzmény: tigris41 (17864)
bazidzsó aug. 12. Creative Commons License 17867

Mondjuk Lindosban a hegytetőre vezető kis út eléggé csúszós, erre vigyázni kell.

Előzmény: bazidzsó (17866)
bazidzsó aug. 12. Creative Commons License 17866

Mi minden helyet végig tudtunk járni túraszandálban is. Ettől függetlenül mivel elfért, vittünk sportcipőt is.

Süncipőt soha nem használtunk, mert a túraszandál is megtette. Illetve addig míg beértünk a vízbe, kibírható volt a homok forrósága. Persze ez egyénfüggő is, illetve egy kisgyereknél is más...

Előzmény: si (17865)
si aug. 11. Creative Commons License 17865

Még egy kérdés így lassan utazás előtt, hátha tudtok segíteni.

Szükséges-e rodoszra edzőcipőt vinni, itt konkrétan arra gondolok, hogy pl. A lindoszi magaslat, vagy a pillangók völgye végigjárható túraszandalban is, vagy sportcipo kell hozzá. 

Ugyanez felmerült a süncipővel kapcsolatban. Kavicsos strandon nagy hasznát vettük, de vajon homokban is hasznos? 

tigris41 aug. 8. © 17864

suzi_mou,gratulálok,és remélem jól vagy és vagytok! :)

suzi_mou aug. 8. © 17863

Sz37, Flower2000, bazidzsó köszönjük!

90%, hogy +  :-)

Előzmény: bazidzsó (17851)
Pitta2 aug. 8. © 17862

Tudom. Szimpla g...ség, ezért is bűntetném olyan durván, hogy elmenjen a kedve tőle a szervezőinek.

Előzmény: zsizsikke (17859)
zsizsikke aug. 8. © 17861

Ja, még annyi pontosítás, aki nézi a táblazatot, hogy időközben a Samair helyett TS lett a Neckermann is, tehát mind a két chartergazda (ezzel az összes rajtuk keresztül utaztató itthoni iroda) velük repül.

zsizsikke aug. 8. © 17860

A charterhez csak még egy: TS rodoszi gépén az Ibusz a chartergazda. Ergo ő köt szerződést a legitársasággal, az ő megállapodasuk a mérvadó a poggyászszabályokra és mindenre.

az Anubis, a Green és a szintén albérlő Personal Tours nem is kifogásolhatná a poggyász méretét az utasnal, épp a fentiek miatt.

aki bizonytalan, hogy ki a chartergazda a gépénél (és érdekli), itt megtalálja:

http://www.turizmusonline.hu/aktualis/cikk/meglodul_e_a_magyarok_utazasi_kedve

ergo ha valaki a saját utazasi irodájától nem kap megfelelő tájékoztatast a géppel kapcsolatosan, de tudja, ki a gépgazda, akkor annál is érdemes lehet kérdezni. Aztán persze rajtuk múlik, mennyire lesznek kedvesek,mert nem minden utazási iroda válaszol normálisan a másik utasának.

Előzmény: Sun79 (17853)
zsizsikke aug. 8. © 17859

Ugye tudod, hogy a túlfoglalás nem informatikai hiba?

Előzmény: Pitta2 (17855)
geodo1 aug. 8. © 17858

előbbi oké, utóbbi biztosan nem. :)

Előzmény: Pitta2 (17857)
Pitta2 aug. 8. © 17857

rózsaszín-lila-fehér ködben, vagy csak reálisan. :)))

Előzmény: geodo1 (17856)
geodo1 aug. 7. © 17856

te tényleg lila ködben élsz :D

Előzmény: Pitta2 (17855)