Keresés

Részletes keresés

geodo1 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 18795

nem tudok sajnos. külön pékség nincs (vagy nem találtam), a kis boltokban vannak pékáruk, a kenyér mellett édes és sós dolgok is.

direkte kávézó szerintem szintén nincs (legalábbis szintén nem találtam), de nem is kerestem őszintén szólva. de a tavernákban vannak ilyesmik is, fagyikelyhek, smoothiek, stb.

Előzmény: Éva1719 (18791)
bea43 Creative Commons License 2016.01.17 -2 0 18794

Sziaszok! Marathon hotelröl vagy a Virginiáröl van vkinek infoja?? Minden érdekelne! Jo is rossz is!! Köszi!

torren001 Creative Commons License 2015.12.09 -2 0 18793

Sziasztok, 

tud valaki infóval szolgálni Pefkiről és környékéről? Hosszas keresgélés és nézelődés után erre a kis falura esett a választásunk. Bevásárlás, boltok, motorkölcsönző, árak stb. Ilyen dolgok érdeklenének. Ha valakinek volna bevált szálláshelye Pefkin akkor szívesen fogadom az infókat. üdv, 

jurita Creative Commons License 2015.12.07 -2 0 18792

Július végén megyünk Rodoszra a Pegasos Beach Hotelbe!!! Valakinek tapasztalata idén nyárról? köszönöm!!

Éva1719 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 18791

Sziasztok!

Elolvastam geodo 1 a beszámolóidat, nagyon tetszettek, s ennek hatására további 5 éjszakát Stegnán leszünk, itt már találtunk is szállást, a kérdésem, hogy tudnál nekem segíteni jó pékséget kávézót tudsz Stegnán ajánlani? Tudom-tudom csak jövőre megyünk, de annyira várom, s valahogy jó addig is érdeklődni, szervezni. Előre is köszönöm a segítséget.

geodo1 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 18790

ha iroda, akkor tinosról meg még rengeteg jó meg még jobb helyről kell lemondanod, lévên elég szűk a hazai kínálat. igaz ez az elérhető helyekre is, aztán az ott elérhető szálláslehetőségre is. de minden bizonnyal krétán találsz majd olyan helyet irodán keresztül is, ami neked való lesz.

Előzmény: paler (18789)
paler Creative Commons License 2015.11.06 -1 0 18789

Kedves Éva, neked is köszönöm a tippeket, mivel Krétát geodo1 is ajánlotta, így 2:1-re vezet a többi szigettel szemben.  Tinos-t is betesszük a kalapba, annak ellenére hogy nem annyira pörgős, mivel mi szeretjük a szamarakat :) Idén volt hozzájuk szerencsénk Lindosban, és nagyon bejött nekünk, bár bevallom néha volt azért para mikor a várból/akropoliszból lefele menet az út szélén baktattunk, és közben lenéztem a tengerre, hát hogy is fogalmazzak...nem volt teljesen őszinte a mosolyunk :) de ettől függetlenül nagyon cool és főleg hasznos volt a szamaragolás, mivel a kánikulában sok-sok izzadságcsepptől kíméltek meg minket ezek a drága aranyos patások  

Előzmény: Éva1719 (18787)
paler Creative Commons License 2015.11.06 -1 0 18788

Köszi az ajánlásokat, szépen végig böngészem majd ezeket a szigeteket. Egyébként utazási irodán keresztül van tervbe véve a nyaralás. 

Előzmény: geodo1 (18785)
Éva1719 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 18787

Szerintem ami egy nagyon jó sziget, van görögös vendégszeretet még, de nyüzsgő élet is (mondjuk ezt mi ezt kerültük) az Kréta, nagyon sokoldalú, ide akár egyéni szerevezéssel is könnyű eljutni.

Mondok olyat viszont amit akkor neked nem ajánlok Tinos, itt nyüzsgő éjszakai élet nincs, viszont görögös hangulat, szamáron közlekedő bácsi van, hátha más meg majd egyszer ilyet keres

Előzmény: paler (18783)
Éva1719 Creative Commons License 2015.11.05 0 0 18786

Sziasztok!

Én is érdeklődnék, jövőre június végén megyünk 1 hétre Rodoszra, 2 felnőtt +1 akkor már 5 éves gyerek. Úgy terveztem, hogy mivel későn ér be a gép meg az óvárost mindenképpen szeretnénk látni 2 éjszakát lehetőség szerint ott is töltenénk, tudtok ajánlani egy megfizethető, de azért jó szállást? "Csak" ennyit szeretnénk: óvárosi elhelyezkedés, de azért ne legyen zajos, tisztaság, külön fürdőszoba, s nem egymáson a 3 ágy...

S ugye a belvárosban is vannak kis pékségek, kávézók amik jók? (ha van javaslat erre is szívesen fogadom)

geodo1 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 18785

egyénileg vagy irodával?

ha utóbbi, akkor: kréta ('a' nagy sziget..), karpathos, kósz, lefkada, thassos, kefalónia. Zantét én hanyagolnám, baromi turistás, a klasszik görög vendégszeretet kissé már a múlté ott.

ha előbbi: fentiek persze akkor is (csak gyakran olcsóbban :) ), vmint pelion-félsziget, samos (erre felhívom a figyelmed), kiklád-szigetek közül egy válogatás tetszés szerint. 

Előzmény: paler (18783)
geodo1 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 18784

20-100.000 között.

Előzmény: Dorka9111 (18782)
paler Creative Commons License 2015.11.04 0 0 18783

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Idén Rodoszon (Falirakiban) nyaraltunk, és nagyon jól éreztük magunkat. Görögországban ez volt az első nyaralásunk, és a félelmeink ellenére teljesen pozitív élményekkel tértünk haza. Na már most ezen felbuzdulva jövőre is szívesen élveznénk a görög vendégszeretetet, és legszívesebben jövőre is visszamennék Rodoszra, mert azért teljesen nem sikerült még felderíteni a szigetet.  De viszont szívesen megnéznénk és kipróbálnánk más szigetet is Görögországban. Ebben kérném a segítségeteket, főleg azok ajánlását fogadnám szívesen akik már bejártak pár szigetet. Természetesen ettől függetlenül olyanoktól is nagyon szívesen fogadom az ajánlatokat, akiknek még csak 1-2 alkalommal volt részük Görögöknél nyaralni. Tehát ki melyik szigetet ajánlana, ahol sok szép öböl, sok jó taverna, pezsgő éjszakai élet, szép tájak, érdekes látnivalók és kedves görögök vannak. Ahogy fentebb írtam már, Rodoszra legalább még egy alkalommal vissza akarunk térni, de ha lenne más sziget ami felkelti az érdeklődésünket, akkor jövőre azt néznénk meg magunknak. Első nekifutásra Zakynthos került a látókörünkbe. Kíváncsian várom az ajánlatokat minden mennyiségben...:)

Előre is köszönöm mindenkinek.

Dorka9111 Creative Commons License 2015.11.04 -2 0 18782

Sziasztok

Valaki tudna nekem információval szolgálni mennyi a repülőjegy rodoszra?

köszi

jurita Creative Commons License 2015.10.29 0 1 18781

16 év után visszatérünk a szigetre jövő júliusban. Nászúton voltunk Rodoszon!!!

suzi_mou Creative Commons License 2015.10.29 0 0 18780

Annyira nincs messze Törökország, hogy összeesküvés elméletet kellene erre a jelenségre gyártani. :-)

Nekem is többször volt ilyen az elején, Rodosz város és onnantól É-NY lefelé, hogy néha átállt. De manuális hálózatválasztással orvosolva lett a probléma.

De jó, hogy szólsz, mert ez előfordulhat mással is.

Előzmény: Zegzug (18777)
Flower2000 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 18779

Ez elég durva tényleg.

Mr Reacher Creative Commons License 2015.10.29 0 0 18778

A tanulság az, hogy az automatikus frissítést le kell tiltani.

Zegzug Creative Commons License 2015.10.29 -1 0 18777

Aki jövőre Rodoszra megy nyaralni -tudom ajánlani, mert szuper kis sziget- az a most említett dologra nagyon figyeljen, nehogy úgy járjon ahogy én nemrég.

Az történt, hogy mobiltelefonos szolgáltatómtól megrendeltem egy 1 hetes mobilinternet roaming csomagot a Rodoszon töltendő hétre. Hiába volt a szálló halljában ingyen wifi, nekem kellett máshol is a mobilnet. Ma már nem is megfizethetetlen, én momentán 1 GB-ot kaptam 3500 Ft-ért.

Így hát ennek örülve, nem is kapcsoltam ki külföldön a mobilnetet a telefonomon ahogyan azt korábban mindig tettem Magyarországot elhagyva. Igen ám, de egyik éjjel Rodosz városa közelében lévő szállodánkban amíg aludtam, a telefonom automatikusan átállt egy török mobilhálózatra. Elég érthetetlen, mert azért nincs olyan közel a török part, és ezzel szemben Rodosz szigetén pláne több görög helyi szolgáltató is jelen van amire sokkal inkább átállhatott volna..., szóval ilyenre nem gondoltam. Mondanom sem kell, hogy Törökország ugye nem EU tag, így ez az 1 hetes kedvezményes mobilnet előfizetésem oda nem volt érvényes, mi több az árai azok szabad rablás kategória: 2612 Ft / MByte !!! Ez azt jelentette, hogy éjjel közepén amíg aludtam, elég volt csak pár mobilapplikációnak a szokásos automatikus adatfrissítése (pl. email, időjárás, stb.) amivel pillanatok alatt leszedett pár MByte adatot és máris közel 20.000 Ft-ot kiloptak a törökök a zsebemből mire felébredtem! Az a szerencse, hogy a szolgáltató ennél az összegnél automatikusan letiltott, de ha ez nincs, akkor ki tudja hol áll meg a számláló.

Szerintem lehetett benne simán egy olyan trükk, hogy időnként éjjel a törökök feltolják a jelerősséget akár csak rövid percekig, amíg az összes Rodosz város körül nyaraló külföldinek a telója átáll automatikusan a legerősebb elérhető hálózatra, vagyis az övékére és így kilopnak sokaktól hasonló összegeket.

Nem sok hasonló hely lehet nyaralási szempontból Európában, ahol ilyen probléma felmerülhet, de erre véletlenül sem gondoltam. A megoldás vagy az, hogy teljesen le kell tiltani a mobilnetet, vagy pedig nem szabad automatikus hálózatválasztáson hagyni a telefont, hanem Rodoszra érkezéskor manuálisan kell beállítani egy helyi, görög szolgáltatót.

gyongyhalas Creative Commons License 2015.09.25 0 0 18776

Na de cefrének való gyümölcsöt nem eszünk.....

Előzmény: Flower2000 (18775)
Flower2000 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 18775

Én a mazsolaszőlőt frissen ettem egy héten keresztül, mert annyira finom volt. No meg a jóféle yoghurtjukat is folyton.

Előzmény: gyongyhalas (18774)
gyongyhalas Creative Commons License 2015.09.25 0 0 18774

Sziasztok!

Talán az első nagy vihar lehetett 22.én....szívesen megnéztem volna a kiszáradt folyómedreket milyen amikor hömpölyög a víz bennük.

Monolithos előtt megálltunk  egy fabódés árus előtt kíváncsiságból plusz fotók miatt.Kedvessége talán jobban meglepett szinte kínálta kóstolásra árúját,ezért vásárolgattunk is mert meglepődtünk a finom dolgokon...

Sorolom amit nagyon szerettünk és ajánlunk...Suma pálinka műanyag tégla formájú üvegben (mazsola szöllőből készült) 8 euró/l...Nagyon finom volt behűtve...találtunk utána outlet üzletben is de az már egy kicsit más volt de jó.

Szezám magos mézes bevonatú mogyoró ami kerek ugyanez csak nem mogyoróval négyzet alakú zacsiban  1.5 -2,5 euró árban valami isteni csak nem lehet letenni olyan finom.

(Hegyről szedett fű  ) mindenre jó tea fű ...ezt egy lakótárstól  tudtuk meg aki 20 évet élt kint és ő javaslatára már mi is fogyasszuk reggelente.1.5 euró körül 30 cm es magasságú sárga kis virágú hosszúkás levelű növény.

mindenfele árulták az új bazár körül ennél drágábban is ,szét kell nézni.Jó ízű tea minden nélkül is.

Finom kis üveges borokat is kóstolgattunk és vettünk is 3 euró körül ...

gaborpapo Creative Commons License 2015.09.25 0 0 18773

A Hellasz.hu szoktam beszámolókat írni. tavasszal Thassoson jártunk és arról is írtam egy összefoglalót. Majd most is összekapom magam és leírom az egész heti élményeket de most még egy kis idő amíg helyre áll a rend .

Előzmény: geodo1 (18772)
geodo1 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 18772

Egyszóval Rodosz csoda szép - és esetleg erről is olvashatnánk pár szót? mi tetszett, miért tetszett, mitől alakult ki ez a remek vélemény. biztos sokan örülnénk ezeknek az élményeknek a megosztásának is.

Előzmény: gaborpapo (18770)
Flower2000 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 18771

Még jó, hogy nem útközben kapott el a vihar a levegőben.

Előzmény: gaborpapo (18770)
gaborpapo Creative Commons License 2015.09.25 0 0 18770

Sziasztok!
Szerdán este jöttünk meg Rodoszról. Hatalmas eső ( vihar volt 22.-én kedden ) ami alámosta a reptéren a kifutópályát lett egy 8 méteres kátyú , így az összes járatot törölték. Aznap éjszakára a Rodosz Palace Hotelben aludtunk, majd másnap délután már biztosítottak egy gépet amivel haza tudtunk jönni. A szállásunk Falirakiban volt a Voula apartmanban. Egyszerű apartman de nagyon tiszta. Kétnaponta ágynemű és törölköző csere, Krisztina asszony a házi néni nagyon készségesen segített bármiben. A tenger 3-5 perces sétával elérhető volt. Mi önellátással voltunk de a közeli Gondolában illetve a parton a Maria étteremben meg bent a városban is találtunk éttermeket. A kinti idegenvezető Kinga is segített, ha kérték mi csak a fakultatívon találkoztunk vele meg a reptéren érkezéskor meg a haza úton . Akkor még nem tudtuk, hogy egy éjszakával tovább maradunk. A bőröndünk még az oda úton megsérült, vetettünk fel jegyzőkönyvet, de egyenlőre fogalmam sincs mi a teendő. Kaptunk egy telefonszámot ott kis segítséget is majd kiderül javítható-e vagy kártérítést kapunk. Az utolsó nap jött a vihar addig gyakorlatilag minden nap 32-34 fok volt, a tenger is kellemes szinte langyos. Egyszóval Rodosz csoda szép csak egy kicsit a haza út lett szó szerint viharos.

gyongyhalas Creative Commons License 2015.09.23 0 0 18769

Sziasztok!

Egy pár sor ,Faliraki Haniotis-studióban van wi-fi  +tv igaz tele arab orosz csatornákkal,,,,Nekünk nagyon bejött a szállás csak ajánlani tudom.Elviselhető bezárt ajtók mellett a nyüzsgő élet ami valóban a ház előtt zajlik.

Kocsit toyota aygot béreltünk 6 napra 150 euróért ,jó választás volt ,már itthonról emaileztük szállástól-szállásig intézve.

Előttünk szólókat nem ismételve minden látnivaló egy csoda.Egy pár tapasztalat  talán  Lindosba ne az első lehajtón kanyarodj le menj túl a második lehajtóig st Pál öböl fölötti parkolót keresd ingyenes és a szinház romjai mellett elmenve felfelé tartva a legrövidebb út az Akropolis felé 9 óráig jó ha odaértek mert utána nyüzsi de nagyon.

Kalithea terma  szintén reggel a legszebb vasárnap 9 körül értünk oda és a fotók, szinte egyedül voltunk nagyon szép.

Kalithea piges bus megállót érdemes kihasználni falirakiból 1 euró körül visz ki,onnan a terma fürdő bejárata 150 m körül,de faliraki felé menve a keritéssel körbe vett parton 3 csodaszép öblökkel találkozhatsz.Nekünk is itt volt az egyik,Oázis beach   barlang bár, remete kegyhely barlangban,napernyők a sziklákon,csodálatos viz alatti világ,+100 méterre a sziklák mögött a naturizmus élményét is élvezhetted nyüzsi nélkül.

Falirakiban  valóban az AB a legolcsóbb 22 óráig nyitva volt,cola 2db 1,5les 2,40 euró ,folpackot a bőrönd körbe csomagolásához is ott vettük,akciókat nézve még jobb .Mi sajna öt nap múltával mentünk be és igy sok eurót szórtunk el kisboltokban.

Most ennyi ,remélem segitettem .

suzi_mou Creative Commons License 2015.09.13 0 0 18768

Ma és holnap Kalithiesben fesztivál.

Templomba érdemes felsétálni, nyitva egész éjjel. Bazár, ételek, görög fánk, zene, tánc hajnalig. :-)

gaborpapo Creative Commons License 2015.09.12 0 0 18767

Köszi Bogkriszt!

Előzmény: bogkriszt (18766)
bogkriszt Creative Commons License 2015.09.11 0 2 18766

Egy hetet töltöttünk Rodoszon. A szállodánk Falirakiban a Marieta-Giannisban volt. A nyüzsgő bulinegyed kb: 2 utcára volt. Ettől függetlenül a szálloda tök csöndes. Árak: A nagyobb boltok olcsóbbak mint a kis üzletek. Robogóról nem tudok árat mondani mert mi itthonról béreltünk autót. 160Eoro 1hét A kategória. Belépők általában 6 euró Rodosz város nagymesteri palota, Archeológiai múzeum stb, kivéve Kalithe Therme 4 euró. Sör üzletben 6 db 4 E 8db 4,50E. Gyros pitában 2,50 gyros tál 7-8 E sör étteremben 1 korsó 2-3E. Mi a faliraka étteremben ettünk, ez a buli utca végében van a sarkon jobb-kéz felől. Második nap már kaptunk grátisz uzót + mikor mondtuk, hogy holnap már nem jövünk mert megyünk haza kaptunk egy üveg bot ajándékba a tulajtól. Nyugágyak 2+ernyő egységesen 8 E. Viszont mi a voltunk az északi részen is  Dionuszos étterem gyönyörű zöld gyepes hatalmas terület napozóágyakkal ernyőkkel és ingyenes, nem muszáj fogyasztani az étteremben akkor is lehet használni + étterem mosdóját is. Voltunk: Kalithea Terme, Koskinou (nem szabad kihagyni) Antony Quinn öböl, Lindosz (a csoda) Tsampika monostor, beach, hét forrás völgye (Epta Piges), Apollona, Siana (nem szabad kihagyni) Embonas, Monolitos,Fourni beach,Prasonisi (a két tenger találkozása pazar a széllovasok paradicsoma)Kamiros az ásatások, és persze Rodosz. Ennyi fért bele az egyhétbe. Kihagytuk a pillangók völgyét és Filerimosr, de azt már láttuk négy éve a balszerencsés nyaralásunk alkalmával. Összefoglalva gyönyörű és tartalmas nyaralás volt. Mindennap mentünk valahova megnéztük a látnivalókat utána a strandokon töltöttünk pár órát, majd este vissza szállodába utána vacsora. A szállodáról még annyit mondanék, hogy a Booking.com-on foglaltuk teljesen egyszerű kis szálloda reggeli volt az árban mindez 1 hétre 2 főnek 53/eFt volt. Ez itt nem a reklám helye. Ja a víz elég drága, de lényegesen olcsóbb mint pl Horvátországban. 1,5l sima víz 0,60 cent 1,5l soda 0,80-1,10 E között. Most ennyi.

Előzmény: gaborpapo (18764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!