Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

petneházyrét 1 napja Creative Commons License 18081

Köszönöm!  Én is építettem, biztos, ami biztos  alapon.   :)

Előzmény: suzi_mou (18080)
suzi_mou 2 napja Creative Commons License 18080

Nem kötődik semmihez.

Valaki épített egyet egyszer, aztán azóta aki arra jár ugyancsak ezt teszi. Én is szoktam, amikor arra járok. :-)

Előzmény: petneházyrét (18079)
petneházyrét 2 napja Creative Commons License 18079

Szia Suzi!  Egészen furcsát kérdezek:   nem tudod, mit jelentenek a Prasonisi fok tetején látható, kavicsokból épített házikók?  Kötődnek-e ünnephez v csak úgy szokták építeni, ha arra járnak.

köszönöm

Előzmény: suzi_mou (18077)
pulipáta 5 napja Creative Commons License 18078

hiába élsz kint attól még a gyökerek európaiak :)

tudom, nem most kezdtem és remélem fejezem be, vannak pocsék helyek, de ne azt vegyék észre, az van itt is! Ha kimennek nyaralni nyaraljanak és úgy alakítsák nyaralásukat hogy jó legyen az élmény.

Első utunk korfura transzferrel 1 órás szigetnézéssel, mert a mienk volt az utcsó PALEON....  szóval persze voltam én cigánytelepnél is.... de akkor is! Ne a szemetes utcát nézzék Rodosz városában, vagy a meki melletti szeméthalmot macskahaddal.... 

:))))))

Előzmény: suzi_mou (18076)
suzi_mou 5 napja Creative Commons License 18077

Csütörtökön görög est lesz Kalithies-ben a Meze-meze étterem és az Alonia étterem között. 8-9 órától kezdődik.

suzi_mou szept. 12. Creative Commons License 18076

Öööö... hát azért ebben van némi turistás (pozitív) szemlélet. De nem rombolom le. :-)

Holnap fesztivál Kalithiesben, már alig várom hogy ehessek egy jó kis görög fánkot mézzel és fahéjjal. :-)

Előzmény: pulipáta (18075)
pulipáta szept. 12. Creative Commons License 18075

A gaz mindenütt jelen van mert nem európai emberek lakják, hanem görögök akik a természettel együtt élnek.

Az elhagyott házak pedig azt jelzik, hogy tiszteletben tartják a magántulajdont, nem nyúlnak más tulajdonához, és a csövesek ilyen szempontból ott nem léteznek, nem európaiak hanem görögök.

Mindenütt vannak elhagyott házak, senkit nem zavar, majd megoldja a tulaj.

Szóval ez nem negatívum, ne európai szemmel nézd, ahol azonnal füvet nyírnak és nem törödnek egymással, irigyek a másikra,,, ők GÖRÖGök.

Krétán meg krétaiak. külön nép a görögök között :)

Előzmény: norbeeB20 (18073)
bea43 szept. 11. Creative Commons License 18074

Szia!!Fagyi délben és vacsinál mindig volt!!Szedd és edd alapon!!Olyan jégkrém féleség de jó!Kávéjuk is van egésznap.Azt hogy csomagot adnak-e nem tudom mert mi nem kértünk,viszont vki szólt a fönöknek hogy reggel korán indulnak másnak kirándulni és csak reggelizös volt a 2 fiatal igy mondta nekik hogy majd rak össze csomagot.Na de azt nem lehetett csomagnak nevezni.Mikor odaértek kérjétek meg az idegenvezetöt hogy intézze el de ha jol beszéltek angolul ti is eltudjátok!!

Előzmény: gemike7 (18072)
norbeeB20 szept. 10. Creative Commons License 18073

Mi is leírnánk egy pár sort a csodálatos nyaralásunkról mert sok információt olvastam itt az indulásunk elött!

Első görögországi nyaralásom volt ez páromnak a második(Korfu).

Falirakiban szálltunk meg a Malibu Apartman Hotel***-ban, maga a szálloda nagyon szépen felujított ugyanaz a látvány fogadott minket mint amit a Booking.com vagy a Tripadvisor képein látni. A személyzet nagyon kedves és megértő volt mivelhogy legelső nap kértem egy szobacserét mert földszintre kaptuk a szállást és a kilátás nem volt valami szép. Minden nap volt szoba takarítás és 2 naponta volt ágynemű csere. 24 órás Bár nyitva tartással (streetfood és koktél) és a medence édesvizű volt!

A szigetnek tényleg vannak nagyon szép részei(EptaPiges, Pillangók völgye, Prasonisi.....stb) de nem tudtam azonosulni azzal, hogy teszek 20 métert bármelyik városban(kivéve Rodosz városát) és elhagyatott házak, szemétdombok, egy méteresre nőtt gaz és elhanyagolt kertek és telkek ezek elég sokat rontottak az összképen. Kicsit MadMax feeling volt egy két faluban:) A másik negatívum a helyiek "anarhikus" nemtörődömsége, háromszor mentek át előttem a teli piroson kocsival és számtalanszor motorral. Rendőrt egyszer láttunk pedig 300km-et mentünk kocsival és 200km-et mocival.

Negatívumokról ennyi:)  

Autóbérléssel kapcsolatossan meg inkább ti keressétek a környező lehetőségeket mert ahogy elnéztem 15-20€ lehet megsporolni, én az utazási iroda kirendeltjének az ajánlatát fogattam meg és ahhoz képest oké elismerem kényelmes dolog mert hozzák meg viszik a kocsit de akkor is lehet más ezen tud spórolni. 

Robogóbérlés 3napra 65€ egy Gilera Runner 95ccm kényelmesen ment két személlyel nem erölködött sehol.

Vizisportok:

SOTOS Watersport lefedi az egész partot kevés a konkurencia, ezért annak az árait tudom de beachenként változó árak vannak. Faliraki fánk húzás ami Ringos néven fut 15€, CrazyUfo 15€, Screamers 15€, FlyFish 25€, Paragliding 35€, JetSky 30€ 10 perc.

Nagyon sok jó étterem van ahol mi voltunk: Mimakos Taverna, Kostas Taverna, Ipiros Taverna(Rodosz város),  Pomodoro Pizzéria, Lindosban valamilyen sea view Taverna.

PitaArt-ban tényleg jo gyros meg a pitaburger is.

BarStreet-en több szorakozóhelyen voltunk táncolgatni, koktélozni, 5€-6€ között vannak az árak. Kicsit sznob vagyok ezen a téren de gyenge minőségű volt a legtöbb, összecsapott "gyereviddésigyadaztánmennyéhaza" típus.

Élelmiszer itthoni árakhoz képes +20% de volt 40% differencia is, nagyon drága minden szvsz.

Az adott élelmiszerbolt termékei mint pl. nálunk a Spárnál az S-Budget az valóban olcsó de ennyi aztán fújt a bőrgyár.

Nagyon szép időnk volt végig 28-32 fokok különösképp jó volt a sziget állandó szele. Tenger néha már kellemetlenül meleg volt. 

Szerintem még fogunk találkozni ezzel a földrésszel;)

gemike7 szept. 10. Creative Commons License 18072

szia Bea

nagyon köszönöm,hogy válaszoltál. én már a jövő évi nyaralást szervezem.

megnéztem a szállodát a booking.-on is ,elég jó értékeléseket írtak róla.

még az lenne a kérdésem ha elmegyünk kirándulni akkor a recepción lehet kérni másnapra un.piknik csomagot ??  

a fagyi a kávé a dessert ,benne van a teljes ellátásba ??

üdv

gémike  

Előzmény: bea43 (18070)
Pitta2 szept. 9. Creative Commons License 18071

Prasonisi nagyon szeles. A surfösök és kitesurfösök paradicsoma. Nem is láttam embert fürdeni a tengerben, mert akkora volt a mindenféle surf forgalom. Viszont ott is volt egy jó étterem. :))

Kamirosban az ásatásokat néztük meg, illetve a tengerparton ebédeltünk egy jót.

Előzmény: gemike7 (18067)
bea43 szept. 9. Creative Commons License 18070

Szia!! Szerintünk nem volt rossz "Csámpika"!Mi csak így hívtuk.Kajájuk teljesen rendben volt.A reggeli kicsit uncsi lett egy idö után de mindig tudsz vmit keresni.Az ebéd és a vacsi viszont tök jó!A hütöért nem kell fizetni csak klimáért.A szoba szerintem nem volt kicsi.Mi az egyik oldalsó épületben voltunk az 5-ös szoba.Csönd volt semmi zaj nem volt.A strand viszont meccse van,kb 1 kilométer.Van a közelben 2 bolt.De ha kimentek a 2 sávos utra és ott jol besétáltok a város fele van egy AB Food vagy mi a szösz az is jo.Nem kellett sok mindent vennünk max egy kis vizet mert azt nem adnak estére.Ha szeretnél még vmit kérdezz nyugodtan!!Mikor mentek??

Előzmény: gemike7 (18044)
gemike7 szept. 9. Creative Commons License 18069

szia Suzi

természetesen teljesen igazad van, csak kisgyerekkel fogunk menni ,és így gazdaságosabb, ill . a gyerkőc türelmetlen , nem akkor éhes amikor beülünk enni hanem pl félórával később, szóval így kényelmesebb a kaja dolog.  

még egyszer köszi a sok segítséget és hasznos tippet.

üdv

gémike 

Előzmény: suzi_mou (18068)
suzi_mou szept. 9. Creative Commons License 18068

Ezt tőlük kell megkérdezni. :-)

(Teljes ellátás?! Olyan jó kis éttermek vannak Falirakiban, ha minden nap máshová ültök be, akkor sem próbáltátok ki az összes jót. Minek odakötelezni magatokat kaja időpontokhoz a Hotelhez? Hogy aztán piknik csomagot kérjetek, mert úgy sem lesztek ott?!)

Előzmény: gemike7 (18063)
gemike7 szept. 9. Creative Commons License 18067

szia Pitta

teljesen egyetértek , kellenek a pihenős napok, csak úgy élvezni a tengert ,a napsütést is . kipihenni az itthoni rohanást. 

prasonisi és kamiros milyen ?? 

üdv

gémike 

Előzmény: Pitta2 (18066)
Pitta2 szept. 9. Creative Commons License 18066

Sajnos megjöttünk. Élménybeszámoló? Vegyes nyaralás volt, azaz volt olyan nap, amikor semmit sem csináltunk és volt amikor kirándultunk:

8.22. Kipihentük az utazás fáradalmait, felfedeztük Falirakit

8.23. Rodosz város

8.24., 26., 28., 29., 31. Faliraki

8.25 Pillangóvölgy, Kamiros

8.27. Lindos, Prasonisi és hétforrás

8.30. Filerimos, Rodos és naplemente Ixiában

9.01. irány haza.

Előzmény: gemike7 (18045)
brobert72 szept. 9. Creative Commons License 18065

A letöltött busz menetrendben két cég is van, a KTEL Company és az R.O.D.A. Mind a kettőnek van Rodosz-Faliraki, Faliraki-Rodosz útiránya. Az lenne a kérdésem, hogy ezek azonos útvonalon közlekednek-e ? És ha nem, akkor melyik, merre...legalábbis Falirakin belül ?

brobert72 szept. 9. Creative Commons License 18064

Nem éreztem, nem vettem annak :-))

Most már van alternatíva, aztán a kupaktanács, helyszíni mérlegelés alapján választ :-) Mert befolyásoló tényező lesz az időjárás is.

Előzmény: geodo1 (18059)
gemike7 szept. 9. Creative Commons License 18063

szia Suzi

nagyon köszönöm a tippet.

utolsó kérdés , ha teljes ellátásra fizetek be és elmegyünk kirándulni gondolom az itteni szállodáknál is van lehetőség kérni piknik csomagot ugye ??

üdv

gémike

Előzmény: suzi_mou (18062)
suzi_mou szept. 8. Creative Commons License 18062

Johnmary mellett van a Tsampika Hotel, ami benne van a listában és nekik a Sun Palace Hotelhoz kell menni. Tehát a Sun Palace Hotelt válaszd pick upnak, az van a legközelebb. Kalithea-Rodosz úton.

Előzmény: gemike7 (18052)
zsizsikke szept. 8. Creative Commons License 18061

Off 

tudom, a DP-ben mesélted anno :)

a jelenlétednek szólt a dolog.

Előzmény: lklara (18060)
lklara szept. 8. Creative Commons License 18060

voltam egy párszor még régebben :-)))))

akkor itt nagyon aktiv tag voltam

Előzmény: zsizsikke (18056)
geodo1 szept. 8. Creative Commons License 18059

remélem tényleg nem értettél félre, az előző hsz-szel sem akartalak sem kigúnyolni, sem rád pirítani, semmi ilyesmit, de tényleg. csak valóban azt éreztem, h teljesen más irányt vesz a dolog, és ezt szerettem volna kiigazítani egy picit.

amúgy meg, sztem a suzi által linkelt megoldást válaszd: egyrészt, ne a a magyar irodát, innen indulunk, haha. :))  másrészt, nem emlékszem itt olyanra, h bárki lett volna itt aki az ő ajánlása alapján lukra futott volna, beleértve magamat is. és ezt megint nem ilyen hízelgésből írom, tényleg így van.

Előzmény: brobert72 (18057)
norbi2051 szept. 8. Creative Commons License 18058

Sziasztok.

Ma reggel jöttünk haza Falirakiból, úgyhogy gondoltam leírom a tapasztalataimat, hátha segít egy-két embernek akik még idén mennek ide nyaralni.

Faliraki lehet, hogy rodosz siófoka, de csak éjjel 11-után és igazából csak a kb 200 m hosszú bar street-en, és annak a környezetében, viszont faliraki igen nagy település a strandja kb 5-7 km hosszú nagyon kellemes, homokos és lassan mélyülő. Sok helyen lehet leteríteni törölközőt, igy megspórolva a napágyak árát. A nagy szállodák jó része messze van a városközponttól, úgyhogy buszozni vagy taxizni kell. Mi kb 8-10 perc sétára laktunk a bar street-től (kostas studios), de teljesen nyugodt csendes környezetben, nagyon sok étteremmel a közelben. Minden este másik étteremben kajáltunk, és csak jókat írhatok róluk. Mindenhol nagyon kedvesek a pincérek, a behívóemberek sem erőszakosak, mint azt sok helyen olvastam. A kaja mindenhol szuper és minden étteremben kedveskedtek valami plusszal, vagy egy kis előétel, vagy egy kis ital (ouzo, körte, narancs, eper likőr) vagy egy kis sütemény. Az árak nem nagyon magasak, két főre sörrel, üdítővel kávéval 25-30 euro között fizettünk. Az egyetlen negatívum számomra, hogy nem mindenhol lehetett kártyával fizetni. Utána beülni egy jó bárba koktélozni, sörözni, beszélgetni, lehet találni olyanokat ahol nem hangos a zene, mégis kellemes a hangulat, nekünk a pepito lett a kedvencünk a harmadik este már ismerősként üdvözöltek a pincérek, pedig nem voltunk nagy fogyasztók. Egyszóval csak ajánlani tudom Faliraki-t. könnyen és gyorsan elérhető a sziget minden látványossága.Pl  Rodosz óváros 13km, Tsampika beach 14km, Lindos 36km, Parasonis 75km.

A közlekedésre mi autót béreltünk (avis 1hét fullos biztosítással 200 euro + 40 euro benzin) ami nem a legolcsóbb, de messze a leg kényelmesebb, így nem voltunk semmihez kötve. A közlekedés nagyon jó, egyáltalán nem erőszakosak a helyi vezetők, mint azt írták néhány helyen.

Hosszabb hajóutak mind rodoszból indulnak, a kikötőben lehet rájuk jegyet venni, de falirakiban is foglalható szinte minden uticél és akkor ők bevisznek rodoszba hajóval vagy busszal, és persze vissza is hoznak. Mi Symi-ben voltunk 25-eur fejenként, reggel 8-kor indult a hajó falirakiból és este 7 után érkeztünk vissza, így nem volt idegenvezetőnk, de nem is igazán volt rá szükség. Nagyon szép a város, 3 órát tölt a hajó a kikötőben addig lehet sétálgatni beülni egy kávézóba vagy étterembe és persze vásárolni a méregdrága szivacsokból. Innen a hajó átmegy a sziget másik oldalán található kolostorba ahol kb 1 órát tölt, majd indulás vissza rodoszba.

A strandok közül nekünk a Tsampika jött be a legjobban, nagyon szép a környezet, szuper a tenger, lassan mélyülő, homokos part, nem olyan őriási mint a faliraki vagy lindos-i de sokkal hangulatosabb. Prasonisi is fantasztikus ahol az egyik oldalon (égei tenger) nagy hullámok között lehet fürdeni 200m-re a földközi tengerben pedig teljesen sima víz fogad, de elég szeles a hely.

Szóval útra fel akár saját szervezésben (egy kis angoltudással mindent el lehet intézni) akár utazási irodával. Mi nem csalódtunk pedig először voltunk ott, és baromi jó 1 hetet töltöttünk a szigeten, ez is azok közé a helyek közé tartozik ahova bármikor szívesen visszamennénk.

brobert72 szept. 8. Creative Commons License 18057

kedves geodo1,

minden úgy van-volt, ahogy leírtad és igazán hálás is vagyok a segítségedért. Hogy miként siklottam át a második linken, azt már nem tudom, de időközben pótoltam eme hiányosságom :-)

Valóban nem ajánlottál, csak én kérésem,kérdésem alapján, egy lehetőségre mutattál rá.

Te nem informáltál félre senkit én nem olvastam elég alaposan, leragadtam az árnál és, hogy hánykor, mikor, hol lehet beszállni, ez okozott némi félreértést, amiért vállalom is a felelősséget.

Köszönöm szépen az eddigi segítségedet és elnézést, az akaratlanul okozott félreérhetőségért.

Előzmény: geodo1 (18053)
zsizsikke szept. 8. Creative Commons License 18056

Off

jéééééé...... :))))))

Előzmény: lklara (18055)
lklara szept. 8. Creative Commons License 18055

Falirakiból kishajó visz be a rodoszi kikötőbe, ott kell átszállni a kompra.

Én anno a Sarantis travelnél fizettem be a Symi kirándulást, a kis piros hajóval

vittek fel Rodoszba, és azzal is hoztak vissza.

Előzmény: brobert72 (18047)
petneházyrét szept. 8. Creative Commons License 18054

Persze, hogy nem! Vakra repültünk elsőre, last minute út szeptemberben (Bella tours), hirtelen felindulásból foglalva,0 helyismeret. Mire kiértünk, azért már volt kinyomtatott buszmenetrendünk és térképünk. A falu déli szélén laktunk egy kicsi apartmanházban és nagyon csöndes volt (kivéve a szemben lakó kakast).

Elbuszoztunk Lindosba, Rodosz városba többször.   Séta közben fedeztük föl Aktit, nem bántuk meg, másodszorra már kedves barátként üdvözölt, a következő évben meg a nyakunkba borult, hogy újra meglátogattuk.

Előzmény: zsizsikke (18038)
geodo1 szept. 8. Creative Commons License 18053

nos, a pontosság kedvéért: ugye a dolog onnan indult, h te 40 euró körüli összegért szerettél volna menni symire, mer annyi az irodás fakultatív, miközben még egy hozzávetőleges időpontot sem osztanak meg veled.

Ajánlottuk, h a rodoszi kikötőből a sima menetrendszerinti hajó ennek a fele, vagy annyi sem. Erre írtad, teljesen érthetően egyébként, h de akkor be kell buszozni a kikötőbe, ami macera lehet a helyi tömegközlekedéssel. 

Na, és erre jött a linkem, h vannak könnyen megtalálható irodák helyben is, melyek tervezhetően (mert ez volt csak a lényeg, a tervezhetőség; hogy egy héten hányszor mennek az nem, hiszen effektív az ibusz szolgáltatásaival vetettük össze a kintiekét, nem pedig azokat egymással), a magyar iroda árától jóval olcsóbban megoldják ezt az utat, falirakitól falirakiig, pont úgy, ahogy azt az ibusz fogja tenni. (A transzfer módja pedig kiemelt színnel és betűtípussal ott van amúgy)

De: én nem ajánlottam, h ezzel menjen bárki; mert egyrészt azzal mész amivel akarsz, másrészt nem ismerem őket, lehet tökre rosszak is, meg semmi érdekem, h bárki velük menjen. Én csak segíteni akartam neked, h lásd, pontosan azon a maximálisan érthető kényelmi szinten, amit igényelsz, megkapod ezt a szolgáltatást nagyságrenddel olcsóbban és tervezhetőbben, mint a magyar irodától, és, hogy a zsebedben maradjon alkalmasint az a személyenként 15 euró, amit biztosan el tudtok majd költeni remek jóságokra. :)

Ezzel szemben te bele sem néztél meg semmi; de ez most mindegy is, csak helyre szerettem volna tenni a dolgokat, mert mintha kezdett volna olyan irányt venni a dolog, h félreinformálás történt vagy hasonlók, ami már picit távol került volna az eredeti helyzettől és szándéktól.

Előzmény: brobert72 (18047)
gemike7 szept. 8. Creative Commons License 18052

szia Suzi

bocsi még 1 utolsó kérdés ,a Tsampika Hotel melyik nagyobb szállodához van közel ??

a pick up pont miatt.

köszi

gémi 

Előzmény: suzi_mou (18050)