Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Pitta2 1 napja Creative Commons License 18106

Kedves Karcsi043!

Nem kérdés: Faliraki. 1999-ben voltam egy hétig Ixián és a tengerbe a nagy hullámok miatt be se mentünk (a kövességre emiatt nem is emlékszem). A hullámok miatt a víz sem tűnik tiszának. Tiszta, csak felkavarja a tengerfenket, a tengeri fű szálaival is tele van a víz. Falirakin homokos, szélcsendes, a part is szélesebb. Sokkal jobb Faliraki tengerpartja. Ixián viszont ott a naplemente és onnan jól látszanak a leszálló repülők. :))

Előzmény: karcsi0423 (18092)
gemike7 1 napja Creative Commons License 18105

szia Buonasera

nagyon köszönöm a választ. 

üdv

gémike

Előzmény: buonasera (18104)
buonasera 1 napja Creative Commons License 18104

gemike7

Az előzőből kimaradt, bocs.

Szóval: gyerekprogramok egész nap voltak, viszont görög est egy héten egyszer, fizetős, 20 EUR/fő.

buonasera 1 napja Creative Commons License 18103

Szia!

A Matula a Blue Bay mellett van, a repülők miatt az is elég zajos. Volt átjárás a két épület között, de azzal nem vagyok tisztában, hogy mit használhattak, mit nem.

A belépő árára sem emlékszem pontosan, 10-15 EUR/nap között volt, értelemszerűen a gyerek és a felnőtt eltér.

Buszmegálló kb 5-10 perces sétára van, a főúton.

Este lehet sétálgatni, de ez nem az a megszokott, forgalmas közeg, amire Te gondolsz. Üzletek, bárok, tavernák az egyik irányban kb 20, a másik irányban jó 45 perces gyaloglással érhetők el.  

Előzmény: gemike7 (18102)
gemike7 1 napja Creative Commons License 18102

szia Buonasera

1 utolsó kérdés , gondolom itt is van egy fő utca ,tele éttermekkel, üzletekkel ahol este lehet sétálgatni ??

buszmegálló a közelben ??

köszi

gémike

Előzmény: buonasera (18099)
gemike7 1 napja Creative Commons License 18101

szia Suzi

köszi a választ ,akkor megrendelem előre a taxit. 

üdv

gémike

Előzmény: suzi_mou (18098)
gemike7 1 napja Creative Commons License 18100

szió

köszi a választ , megfontolandó amiről írtál. 

mi nem a blue bay.-ben leszünk hanem a matula family world .-ben ,ez 3 csillagos , ahogy néztem a goggle maps.-on mellette van kb 300 méterre. jól gondolom ??

(érdekes mert beírtam a keresőbe hogy matula és arra azt dobta ki hogy ex blue bay )

az én meglátásom szerint ez két különböző szálloda , csak használhatom a blue bay szolgáltatásait, 

(legalább is úgy olvastam a szálloda honlapján ,animáció a gyerekeknek, görög est,  )ezekről mi a véleményed ?

még 1 kérdés ,mennyi a belépő az aqua kids .-be ??

üdv

gémike 

Előzmény: buonasera (18099)
buonasera 1 napja Creative Commons License 18099

Gemike7

Szia! Mi idén voltunk a Blue Bay Beach-ben. A szálloda nagyon szép és tiszta volt.Van 3 medencéje és egy kicsi csúszdaparkja,ami fizetős. A part hirtelen mélyül, nagyon nagy kavicsok vannak, hatalmasak a hullámok és állandóan fúj a szél.Kis gyerekkel nem ideális ez a hely. A reptér közelsége miatt minden gép pont a szálloda felett megy el, alig 200 m-rel az épület felett. Számunkra az éjszakai alvást igen nehézzé tette, gyakorlatilag nem is aludtunk. Kb éjfél és hajnali 5 között volt némi nyugalom.

suzi_mou 2 napja Creative Commons License 18098

Mar tobbszor irtam ezt a linket, hogy hasznos infok vannak rajta, pl. taxi arak is.

Szerintem olcsobb a helyben fogott taxi, mint az elore megrendelt.

http://www.ando.gr/eot/eng/info.htm

Előzmény: gemike7 (18094)
gemike7 2 napja Creative Commons License 18097

szia Karcsi

konkrétan mi érdekelne ??

2000.-ben voltam, huu de régen, bocsi Ialyssoson voltunk. kavicsos volt a part, közel volt a főváros.

Mellette van Trianda meg Ixia is . Majd jön Pitta és elmeséli, neki friss élményei vannak.

üdv

gémike 

Előzmény: karcsi0423 (18096)
karcsi0423 2 napja Creative Commons License 18096

Szia Gémike!Köszi a választ.Ha nem vagyok tolakodó írnál pár sort Ixiáról?Vagy bárki aki járt ott?Előre is kösz Károly

gemike7 2 napja Creative Commons License 18095

sziasztok

Tudna nekem valaki segíteni , kinéztem egy hotelt , 3 féle elnevezése van , 

Aqua Beach Club Matula Family World  , Matula Family World , és van olyan hogy beütöm hogy Matula erre kiadja hogy ex Blue Bay Beach Hotel . 

a Matula erre azt írja hogy 3 csillagos , a Blue Bay.-re hogy 4 csillag, próbáltam keresni Goggle Maps .-on is , 

ez tulajdonképpen két szálloda egy területen és aki a 3.-csillagosban lakik az használhatja a Blue Bay szolgáltatásait ?? néztem a tui oldalán ,  a youtube.-on , 

Rhodos, Trianta , a település ,

köszi a segítséget.

gémike 

gemike7 2 napja Creative Commons License 18094

sziasztok 

olyan kérdésem lenne ha reptéren beülök egy taxiba az drágább mint a shuttledirect.-en megrendelt 

taxi ( ott rákerestem , változott az úticél , Trianda , 4 főre , kb. 40 euro oda-vissza )?? 

célszerű előre megrendelnem a taxit vagy ugyan az a tarifa ??

üdv

gémike  

gemike7 2 napja Creative Commons License 18093

szia Karcsi

bár én ezer éve voltam már rodoson, és igen az a rész kavicsos és faliraki ( a képek és a videok ) homokos. 

üdv

gémike 

Előzmény: karcsi0423 (18092)
karcsi0423 3 napja Creative Commons License 18092

Kedves Pitta2!A jövő évben utazunk 2 hétre  Rodoszra.Írta,hogy már voltak Ixiá üdülőfaluban.Kérem írjon pár sort,mert úgy olvastam,hogy nagyon köves,s szeles ez a helység.Repülő jegyünket már megvettük,de még nem döntöttünk,hogy Ixiá,vagy Faliraki.Várom válaszát köszönettel Károly

geodo1 5 napja Creative Commons License 18091

nagyon szívesen. még annyit tennék hozzá, hogy bár mondjuk az igaz, h én nem vagyok különösebben szállásérzékeny, mindenesetre sztem nehezebb nyárra, főidényre olcsó repjegyet találni, mint egy rodosz-jellegű szigeten szállást, amiből tutti, h sok ezer van. így én ha neked tetsző a repjegyár, azt venném meg, szállásban pedig feltétlenül ingyenesen visszamondhatót foglalnék csak ennyire előre.

Előzmény: elen6 (18090)
elen6 5 napja Creative Commons License 18090

Nagyon köszönöm a válaszodat. Az teljesen mindegy, hogy a nap melyik szakában indul, az első és utolsó nap mindig az utazásé. Nehéz a döntés, mert jó szállást találtunk és már csak 2 szobájuk van.

Előzmény: geodo1 (18089)
geodo1 5 napja Creative Commons License 18089

az teljesen biztos, h lesz járat, az tulajdonképpen biztos, hogy azon a napon, amin most látszik, az viszont csak valószínű, hogy pontosan abban az időpontban, amire most meg van hirdetve.

de ez nem a wizz air hibája, hanem tárgyalások függvénye, melyet a reptér a társaságokkal folytat; ennyi idővel előre nem kizárt, h módosulni fog a konkrét időpont. idén korfu esetén biztos volt ilyen, talán rodosznál nem, de ez semmit sem mond el a jövő nyárról. másrészt chartereknél is ez ugyanúgy elképzelhető.

Előzmény: elen6 (18088)
elen6 5 napja Creative Commons License 18088

Sziasztok!

Én is láttam, hogy megjelentek a Wizz jövő nyári árai. Tudnátok segíteni, hogy idén mennyire biztosan mentek az előre meghirdetett járatok? Júliusban mennénk (07.19 oda, 29 vissza)3 gyerekkel. Szállást a TUI központban rendeltük, jóval olcsóbban, mint a szállásfoglalási oldalakon. Megnéztük a csomagárat is, de kb 1300 eur-val drágább, mint ebben a formában, ráadásul Bécsig autózunk+parkolás. Viszont ezen nem fogok tudni változtatni. Várni sem sokat tudunk, mert kevés a családi szoba. Szóval, ha a Wizz gondol egyet és törli vagy más napra rakja a járatot, akkor  nagy bajba kerülünk. Nyilván senki nem tudja garantálni a jövő nyári menetrendet, de esetleg az idei évi tapasztalat segítene nekünk a döntésben, mielőtt az opciónkat leelőlegezzük. köszönöm

cséléna okt. 9. Creative Commons License 18087

Szia!

Ha nem gond előre foglalnotok jövőre, már most van jó áron repjegy a Wizzarnél! Pl. júniusra. 

Szállásokat meg a www.hotels4u.com oldalán előfoglalásban lehet jó áron találni, akár ellátással is!

Apartmanokat is lehet, de a félpanzió vagy all ikl. is megfizethető! (Gyerekkel sokat ér, ha egész nap van enni innivaló, medence stb) 

Viszont előfordulhat az olcsóbbaknál, hogy már ki kell fizetni az egészet, de van, ahol csak előleget kérnek.

Jelenleg a Booking majdnem a duplájáért kínálja ezeket. Érdemes több oldalon körülnézni!

Gyerekekkel a keleti part a jobb, az nem olyan szeles, szép homokos strandok vannak. 

A buszok Rodosz városból indulnak. A Taxi elég drága de vannak buszok és lehet transzfert is foglalni előre, de az még ráér.

Pl. ide jelenleg egész olcsó lenne: http://www.shuttledirect.com/transfers/Kalithea

Jó keresgélést!

Előzmény: ffonoo (18082)
suzi_mou okt. 7. Creative Commons License 18086

Szia,

igen, van.

Ugye a varosok unneplik a templomok nevnapjat. Tobb nevnap is mozgodatumos, (pl. Jorgosz), tehat nem mindig ugyanazon a napon van minden evben a nevnap.

Ez az idei (2014) ev fesztivalok listaja, ehhez lehet kb. beloni hogy akkortajt mikor hol es mi van:

http://www.ando.gr/eot/eng/RELIGIOUS%20SERVICES.pdf

Gondolom ev elejen frissiteni fogjak majd 2015-re.

Előzmény: gemike7 (18085)
gemike7 okt. 7. Creative Commons License 18085

szia Suzi

egy olyan kérdésem lenne ,hogy június vége ,július elején van.-e esetleg a szigeten valami fesztivál ??vagy ünnep ??

köszi

gémike

Előzmény: suzi_mou (18080)
gemike7 okt. 6. Creative Commons License 18084

szia Robi

várom ám az élménybeszámolót !!! milyen volt az idő, a szállás ??  a fakultatívokat sikerült megnézni ??

üdv

gémike

Előzmény: brobert72 (18065)
geodo1 okt. 2. Creative Commons License 18083

Mit ajánlotok, hol szálljunk meg? - ahány ház, annyi szokás. meg igény. meg elvárás. javaslom, nézegesd alábbi oldalakat:

- booking

nem csak foglalni tudsz (arra más szálláskereső oldalakat is érdemes használni, pl. travelrepublic, agoda, stb., de akár közvetlenül is érdemes lehet megkeresni a szállásadót), de rengeteg valós, személyes tapasztalatot is olvashatsz a szállásokon valóban megszálltaktól.

- tripadvisor

hasonlóan tudod használni, mint az előzőt, csak itt több szálláskereső árait is össze tudod alkalmasint hasonlítani.

Evést-ivást hol érdemes megoldani? - szerintem tavernákban. a szállodai fp-ket én elfelejteném, mások erről mást gondolnak, te majd meg döntesz. a görög gasztronómia olyan gazdag, hogy kár leszabályozni magad egy mindenki ízlésének készülő szállodai étellel.

Reptérről a szállásra hogy jutunk el? Taxi, busz? - igen. vagy, bérautó. ha szeretnétek a szigetet felfedezni, ezt feltétlenül ajánlanám.

végül: bár arról nem érdeklődtél, hogy milyen látnivalók vannak a szigeten, mit érdemes megnézni, de ha esetleg ez is foglalkoztat, akkor szerintem ezeket érdemes.

Előzmény: ffonoo (18082)
ffonoo okt. 2. Creative Commons License 18082

Sziasztok!

Még nem volt időm végigolvasni a fórumot, ezért kérdeznék Tőletek.

Jövő nyáron szeretnénk a gyerekekkel elrepülni Rodoszra.

Mit ajánlotok, hol szálljunk meg?

Melyik részre érdemes menni gyerekekkel?

Evést-ivást hol érdemes megoldani?

Reptérről a szállásra hogy jutunk el? Taxi, busz?

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!

Üdv:

Miki

petneházyrét szept. 19. Creative Commons License 18081

Köszönöm!  Én is építettem, biztos, ami biztos  alapon.   :)

Előzmény: suzi_mou (18080)
suzi_mou szept. 19. Creative Commons License 18080

Nem kötődik semmihez.

Valaki épített egyet egyszer, aztán azóta aki arra jár ugyancsak ezt teszi. Én is szoktam, amikor arra járok. :-)

Előzmény: petneházyrét (18079)
petneházyrét szept. 19. Creative Commons License 18079

Szia Suzi!  Egészen furcsát kérdezek:   nem tudod, mit jelentenek a Prasonisi fok tetején látható, kavicsokból épített házikók?  Kötődnek-e ünnephez v csak úgy szokták építeni, ha arra járnak.

köszönöm

Előzmény: suzi_mou (18077)
pulipáta szept. 16. Creative Commons License 18078

hiába élsz kint attól még a gyökerek európaiak :)

tudom, nem most kezdtem és remélem fejezem be, vannak pocsék helyek, de ne azt vegyék észre, az van itt is! Ha kimennek nyaralni nyaraljanak és úgy alakítsák nyaralásukat hogy jó legyen az élmény.

Első utunk korfura transzferrel 1 órás szigetnézéssel, mert a mienk volt az utcsó PALEON....  szóval persze voltam én cigánytelepnél is.... de akkor is! Ne a szemetes utcát nézzék Rodosz városában, vagy a meki melletti szeméthalmot macskahaddal.... 

:))))))

Előzmény: suzi_mou (18076)
suzi_mou szept. 15. Creative Commons License 18077

Csütörtökön görög est lesz Kalithies-ben a Meze-meze étterem és az Alonia étterem között. 8-9 órától kezdődik.