Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 18 órája 0 0 19406

Valószínűleg így van, én is csak ezt a kettőt tudom. A pillangók száma egyre csökken, hiába csináltak egy pillangós termet itt az állatkertben, én nem láttam még azt pillangókkal együtt. Mivel ott Rodoszon tömegével van, az ember biztos lehet benne, hogy végre talált egy kipufogógázmentes övezetet legalább, kemikáliák, stb. nélkül egy darabka földet, ami tiszta, és ott lehet egy darabig.

Előzmény: gyongyhalas (19404)
196609 Creative Commons License 18 órája 0 0 19405

A parkolás szerintem a bejárattól nem messze történt. Végig jártuk a völgyet, a Monostort megnéztük, a narancslé meg volt, aztán szintén a völgyön keresztűl jöttünk le. Mielőtt én megnéztem volna azt az egészet, egyik ismerősöm mesélt róla, ő előttünk volt kint 1-2 hónappal. Neki nagyon bejött. Mi, az elmesélt történethez képest, a töredék lepkét láttuk, ezért nem volt nekem látványos.

A másik hely. Most is megyünk Lindosra, remélem lesz valaki, aki ír valami infót a várral kapcsolatban. Azt szeretnénk megnézni.

Előzmény: gyongyhalas (19403)
gyongyhalas Creative Commons License 19 órája -1 1 19404

Szia Geodo1!

Igen különböző módon éljük meg a látványt élményeket..Sok összetevője van mindíg..elég ha bal lábbal kell fel az ember,vagy nem adtad időben a kávét párod kezébe,vagy csak rosszul néz rád valaki ,túl közel túl hangosnak érzed turista társaid.......vagy csak k...nagy a tömeg na ez Rodoszon így van ! Oda egyből az élmény!

Ha jól olvastam de javítsatok ki ha tévedek ! Hasonló lepke gyülekezés tömeges együttlét csak Közép Amerikában van valahol ?Na azt még nem láttam de nem mondom ,hogy soha mert lehetnek csodák.

Ezért megnéztük itt Rodoszon.Persze belefért a két hétbe...aki egy hétre megy válasszon a sok sok jobbnál jobb programok közül.Pld Monolithos vár ami szintén csoda a vadság majdnem veszélyessége miatt (gyerekekkel csak óvatosan) !!

üdv

Előzmény: geodo1 (19401)
gyongyhalas Creative Commons License 19 órája -1 0 19403

Szia!

Akkor tudod milyen volt......Legalábbis abban az időben  tudod mire számíthatsz......Próbáld ki milyen ahogy mi mentünk és szólj ,érdekel a véleményed.A templomig felmentél vagy az is kimaradt?

Üdv

Előzmény: 196609 (19402)
196609 Creative Commons License 19 órája 0 0 19402

Sziasztok!

Nem direkt, de elfelejtettem leírni, hogy én már voltam a Pillangók völgyében. Az idén is megyek, mert akivel utazok, az szeretné megnézni. Csupán kiváncsi vagyok rá, hogy milyen vélemények vannak. Ha jól emlékszem rá, akkor több évvel ezelőtt, augusztusban voltam ott. Nekem a hely tetszett, de ez a pillangó történet nem igazán jött be. Nem volt egy látványos dolog. Tudom, hogy mit kérnek a látogatóktól! Egy biztos, hogy magam miatt nem nézném meg újból.  

geodo1 Creative Commons License 22 órája -1 1 19401

szerintem pedig semmi különös, főleg ha belevesszük, hogy fizetős a hely. a szigeten ilyen sétahelyből van egy csomó, monolithos felé például, a pínea erdőben, vagy akár ha csak folytatod az utad a pillangók völgyéből át a sziget észak-nyugati oldalára.

persze, ott nincsenek a pillangók akkora számban, de legalábbis számomra nem nagyon tettek hozzá a helyhez.

Előzmény: 196609 (19396)
Flower2000 Creative Commons License 22 órája 0 0 19400

Érdemes elmenni mindenképpen. Különleges mikroklíma, növények és pillangók. Hihetetlen, hogy azon a száraz szigeten ilyen is van.

blaze73 Creative Commons License 23 órája 0 0 19399

Én 11-12 éve voltam, nekem tetszett, hangulatos - ha belefér időben, nézzétek meg.

rudiandi67 Creative Commons License 1 napja 0 0 19398

Gűjtöm az infókat, írjatok még ilyen jó őtleteket :)

gyongyhalas Creative Commons License 1 napja 0 0 19397

Szia !

Saját élmény.....ismerős útmutatása alapján ...felmentünk a 3 as parkolóba reggel 9 előtt autó ottmarad( Nem 1 es nem 2 es parkoló tovább mész elhagyod a bejáratot felette állsz meg 3 as parkoló..) lesétál a bejárathoz vissza kb 100 m.Pénztár nyit 9 kor bementünk és a párom repdesett az örömtől,körülötte  a pillangók ők gondolom azért mert mindenütt ott voltak és a párom elől elszálltak......Szerinte feledhetetlen és maga a csoda ,nekem is tetszett...

Más vélemény  elmentek csoportosan ,mentek egymás után és nézték a fán pihenő a korláttól 3-4 méterre lévő mozdulatlan lepkéket.   k..jó volt de nem nagy szám szerintük.....

Na erre varrj  gombot .....szerintem menj  úgy mint Mi ...és mond el neked mi volt az érzésed.  Ne menj csoporttal és később mint Mi...Még egy a pillangó völgyből ki jössz felül menj még az úton kb 100 m a Monostorig  nagyon szép ott kilátás + frissen csavart narancs lé isteni szép a templom is belül érdemes megnézni.Lefele 10 től kisvonat szerű (zöld színű )megy fél óránként visz vissza a parkolóig ha nem akarsz vissza sétálni.(pár euró)

Üdv

196609 Creative Commons License 1 napja 0 0 19396

Sziasztok!

Aki volt már Rodoszon és járt a Pillangók völgyében, annak mi a véleménye erről a látnivalóról?

gyongyhalas Creative Commons License 1 napja 0 0 19395

Lehet ,hogy egyből találsz.........de távolabb a fenti parkolók nagyon nagyok!

Előzmény: OrSoLy (19394)
OrSoLy Creative Commons License 1 napja 0 0 19394

Köszi mindkettőtöknek:) Hmm, a délután még eszembe sem jutott, addigra elpárolog a sok nép vagy marad a strandon? Parkolni is lehet majd megint akkor?

Előzmény: suzi_mou (19392)
gyongyhalas Creative Commons License 1 napja 0 0 19393

Igen ez lehet még a megoldás délután 4 után zárásig.Vagyis vagy reggel vagy délután menjetek.....Közben elviselhetetlen tömeg és meleg.....

Ezért is írtam ha nem vagy 9 kor a beléptető kapunál  akkor sorba állás tipegés nyomorgás és minden szépsége ami látható az elveszik elmúlik .Csak az idegeskedés marad.

Mi 11 után már lefelé tartottunk a templomba majd egy kis étkezés és fürdéssel zártuk a Pál öbölben ami nagyon super volt.Bizony egy teljes nap sem volt elég ,hogy még a város egyéb helyeire eljussunk.

Üdv

Előzmény: suzi_mou (19392)
suzi_mou Creative Commons License 1 napja 0 0 19392

Gyereknek fel aron van a jegy.

En delutant javaslom inkabb odamenni, mert a napi turak elso megalloja Lindos es nagy tomeg lepi el minden delelott az egesz telepulest.

Előzmény: OrSoLy (19390)
gyongyhalas Creative Commons License 1 napja 0 0 19391

Szia Orsoly!

Rodosz városában konkrétan nem parkoltam de úgy tudom  a kikötő környékén érdemes .....de gondold át mert bizony zsúfoltság az nagyon van sokszor rád állnak és nézelődhetsz kicsit káoszos .....Mi ketten inkább buszoztunk mert így jobban jártunk azokon a napokon mentünk mikor nem volt autónk.

Lindos  viszont konkrétan tudom ,hogy korán 8-9 között már legyél ott .Ne a fenti parkolónál állj meg ahol a buszok is.Menj tovább a főúton és a parkoló végén fordulj balra a szent Pál öböl felé.....Ott az öböl fölötti parkolónál sajna 2 éve még teljesen ingyenes volt de tavaly már fizetős lett a többsége...de reggel még az út mellett találsz üres helyeket ingyenes  és közel a strand + ha elindulsz felfelé a városba a 2500 éves szinház romjait sem hagyod ki ami a fellegvár oldalán lett kialakítva.....Lefelé meg ne hagyd ki a kis templomot  benne a múzeummal nagyon ajánlott....és térítésmentes...Üdv

Előzmény: OrSoLy (19390)
OrSoLy Creative Commons License 1 napja 0 0 19390

Köszi:) Közben rájöttem, hogy a gyerekeknek valószínűleg ingyenes (ugye?), így azért már kicsit jobban hangzik...

(amúgy mindig mindenhova bemegyek, ha gyerekmentes vagyok, velük jobban meggondolom, mert idegesítő, amikor kiadod a sok pénzt, ők meg unatkoznak...:()

Előzmény: gyongyhalas (19389)
gyongyhalas Creative Commons License 1 napja 0 0 19389

Szia Orsoly !

Tudom nem olcsó 12 euró/fő de egyszer látni kell ,hogy eldönthesd megérte .........sokszor kiadunk ennyit sokkal kevesebbért is.Próbáld megspórolni az árát az itt összegyűjtött  okosságokon.Hol  ? Mit érdemes vásárolni ! .......

Talán  úgy jut rá pénz és remélem tetszeni fog!!!!

üdv

Előzmény: OrSoLy (19386)
gyongyhalas Creative Commons License 1 napja 0 0 19388

Szia Shara!

Próbáld újra esetleg válts keresőt én eddig bármikor megnyitottam........most is kipróbáltam  működik.Persze vannak még kölcsönzők akik hasonlóan jó árakon kölcsönöznek ,itt a fórumom keresgélj mert többen is többször írták pld.Efrem autocar....stb

Üdv

Előzmény: shara (19385)
OrSoLy Creative Commons License 2 napja 0 0 19387

Ja és még egy kérdés: Rodosz városban merre parkoljunk, hol ingyenes, és hol van nagyobb eséllyel hely (főleg ha reggel odamegyünk)?:)

Köszi!

OrSoLy Creative Commons License 2 napja 0 0 19386

Sziasztok, mi is pénteken indulunk, bennem most az a kérdés fogalmazódott meg, hova érdemes bemenni a belépős helyekből? Lindos akropolisz tényleg 12 euró? Én szeretem a történelmi dolgokat, de a gyerekeim nem ilyen lelkesek, megéri azért bemenni? Ha oda felmegyünk, csak akkor látunk valamit a panorámából, ha be is megyünk?

Rodosz városban mi az ami kihagyhatatlan belépős? Vagy megvan az érzés akkor is, ha csak sétálunk?

shara Creative Commons License 2 napja 0 0 19385

nem működik ez az autókölcsönzős oldal, pedig minket is érdekelne el tudod küldeni még egyszer?

Előzmény: gyongyhalas (19375)
gyongyhalas Creative Commons License 2 napja 0 0 19384

Szia!

Rodoszon nagyon sok a látni való....Állíts sorrendet de zsúfold össze ....Mi harmadszorra megyünk és még nem voltunk sok helyen. Nekünk első Lindos második Rodosz város egyikre sem elég egy nap....

Strandok tsampika ,faliraki,stegna,de mind közül vadságával és tiszta vizével Kalithea előtti öblök..

üdv

Előzmény: blaze73 (19383)
blaze73 Creative Commons License 2 napja 0 0 19383

jaja, mindenképpen írok Nikos-nak holnap szerintem.

Más : péntektől 10 nap STEGNA.    minden infó, ötlet, tipp jöhet Stegna és környékéről.  (strandok, öblök, kaják amit ki ne hagyjunk, legjobb pita gyros a környéken stb...)
Helyi kedvencek :)

Köszi, már számolom vissza a napokat :)

Előzmény: gyongyhalas (19379)
shara Creative Commons License 2 napja 0 0 19382

igen ez érdekelt volna, hogy a kisebb boltokban, tavernákban jobban járunk készpénzzel, én is ezt magyaráztam a családtagjaimnak....

gyongyhalas Creative Commons License 2 napja 0 0 19381

Szia!

Strandon?Kártyás fizetés ? Mire gondoltál a fánkosra vagy a napernyősre,papucsos árusra?

Lényegében nagyobb boltokban éttermekben igen mint nálunk...de butikokban kis boltokban utcai árusoknál mi nem tudtunk de nem is gondoltunk rá ,hogy kártya lehúzósdit játszunk.

Üdv

Előzmény: shara (19380)
shara Creative Commons License 3 napja 0 0 19380

Sziasztok!

szerintetek készpénzes vásárlásra készüljünk, boltokban, éttermekben, strandon vagy bankkártyát elfogadják?

a családom gyötör a kérdéssel, mondtam nekik, hogy készpénzzel jobban járnak....

gyongyhalas Creative Commons License 3 napja 0 0 19379

Szia!

Bizony minkét alkalommal kp fizetést választottuk...Kérdezz rá biztos ami biztos!

Üdv

Előzmény: blaze73 (19378)
blaze73 Creative Commons License 4 napja -1 0 19378

Ezt jó hallani.  Én is tőlük béreltem, jövő hét péntektől 10 napra lesz egy Fiat Panda, 200 EUR.

Átvételkor én kártyával szeretném fizetni a pénzt, hoznak horozható POS terminált ha kérem ?   Nikos elég barátságosnak tűnik, akivel leveleztem, és említve volt, hogy cash vagy card a fizetés.... 

Előzmény: gyongyhalas (19375)
gyongyhalas Creative Commons License 4 napja 0 0 19377

Szia!

Örülök ,hogy sikerült!

Nekünk 79 nap és indulunk ....Hidd el gyorsan elszalad ,főleg ha ilyen nyarunk van,,,

üdv

Előzmény: rudiandi67 (19376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!