Keresés

Részletes keresés

haboscsirke Creative Commons License 45 perce 0 1 18675

Mindig lehagyom a képeket! :(
Már ment le a nap, a minőség meg persze telefonos, de a lényeg a lényeg.

Előzmény: haboscsirke (18674)
haboscsirke Creative Commons License 45 perce 0 0 18674

Jóóó!

Látom, nem csak mi másztunk át az akropolisszal szembeni nyúlványra... Szép, köszi az élményt!!!

Előzmény: geodo1 (18673)
geodo1 Creative Commons License 1 órája 0 2 18673

elkészültem a július első felei nyaralásunkról szóló beszámolóm első részével. Akit érdekel, itt olvashatja el:

http://maszekutazos.blogspot.hu/2015/07/rodosz-ujra-rodosz-1-resz.html

'szti Creative Commons License 4 órája 0 2 18672

csak kíváncsiságból: miért fotózod le a negatívumokat?

én (ez lehet szörnyen turistás) egy nyaralás során a pozitív dolgokra fókuszálok, azokat akarom viszontlátni a fényképeimen is, azokra szeretnék visszaemlékezni, nem a lepukkant részekre

Előzmény: movi67 (18661)
haboscsirke Creative Commons License 6 órája 0 0 18671

Plusz minden vegyesboltba visznek friss pékárut. (Nagyon szuper a szezámmagos zsömlécske!)

Előzmény: molnarzsuzsa (18668)
molnarzsuzsa Creative Commons License 18 órája 0 0 18670

Köszönöm a gyors választ!!!!!!!

geodo1 Creative Commons License 19 órája 0 0 18669

a fő sétálóutcában (tengerre merőleges, tenger felőli végén körforgalom-szerűség, a sarkon ott Meki) van asszem három, de kettő biztos. 

ennek az utcának a főút felőli végétől nem messze is van egy. most azt meg nem mondom, h az utca végétől észaskra vagy délre, de nem messze a kereszteződéstől.

Előzmény: molnarzsuzsa (18668)
molnarzsuzsa Creative Commons License 20 órája 0 0 18668

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, hogy Falirakiban található-e pékség. Ha igen, akkor merre

induljunk megkeresni? Nagy segítség lenne, mert nem tudjuk, hogy mit fog enni a gyerkőc.

Köszönöm előre is!

R77 Creative Commons License 21 órája 0 0 18667

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Rodoszon mennyire gyakori a monokinizés, főleg Ixia környékén?

Flower2000 Creative Commons License 28 órája 0 0 18666

Látom zajlik az élet a Rodosz topikban, majd visszaolvasok. Aki oda megy nyaralni nem árt ha felkészül a történelem ezzel kapcsolatos fejezeteiből mert akkor nem csak a bazárokat fogja észrevenni. Az van Magyarországon is, de olyan kulturális értékek mint ott az sokat emelne Magyarországon, de sajna nálunk általában kő kövön nem maradt egy egy hódítás után, nem úgy, mint ott, Rodoszon. 

A vár a középkori városrésszel világhírű, Lindosz az Akropolisszal úgyszintén. Ha a siófoki strand úgy nézne ki, mint ott egy-egy öböl, mint a Ladikó vagy Kalithea akkor össze tehetnénk két tenyerünket.

szabbibaki Creative Commons License 28 órája 0 0 18665

Sziasztok!

A HOTEL BENELUX-ban járt már valaki?

Esetleg valami jó tanács?

Az "AI" ellátás mennyire korrekt?

Köszönök minden hozzászólást.

Sandorson Creative Commons License 1 napja 0 2 18664

Rodosz óvárosa számunkra az egyik leginspirálóbb hely a szigeten, igaz nem a boltokra koncentráltunk. :)

Előzmény: movi67 (18647)
bazidzsó Creative Commons License 1 napja 0 0 18663

Kíváncsi lennék rájuk és az email címem publikus, akár oda is küldhetsz képeket. De ide is felteheted, mert ez is a sziget része és erről is kell beszélni.

Elgondolkodtam a szavaidon: én 2004 óta 4x voltam a szigeten. Mondhatom, hogy viszonylag jól ismerem, de még azért vannak felfedezetlen részei a számomra is. Tehát, sajnos van ami rossz irányba ment el szerintem is az elmúlt évek alatt, de azért vannak jó jelek is. Az, hogy ki mit él meg ebből és mit "hoz haza" belőle, teljesen egyéni. Mivel nekem abszolúte jól sikerült mindegyik nyaralásom, így számomra a pozitív élmények vannak többségben. Én bármikor kész lennék visszamenni oda. Ennek ellenére van igazság abban amit írtál, főképp akkor ha első alkalommal voltál Rodoszon.

Kicsit számomra ez olyan, (ez is emberfüggő) hogy mi Rodoszon éreztük azt, hogy "otthon" vagyunk. Legalábbis másképp nem tudom ezt az érzést megmagyarázni, pedig pár helyen már jártunk erre-arra. Ezért is látom én kicsit másképpen a szigetet...

geodo1 Creative Commons License 1 napja 0 2 18662

hm, nem tudom, h aki át akar verni valakit az biztosan így teszi-e, h a potenciális kuncsaftok és az exkuncsaftok láthassák...

egyébként azzal biztosan semmi baj sem volt, h a negatívumokat is leírtad, teljesen igazad van, azoknak nagyon is van helyük! még az is igaz, h mi itt hajlamosak vagyunk nem foglalkozni ezekkel, szóval jól jön az ilyesmi is a teljes képhez.
viszont akkor reális dolgokat mondjunk,érzékelted. nagy része, amiket tényként említettél, egyszerűen nem volt igaz. hiszen

- egyáltalán nem kell teli tankkal átvenni az autót, mert egy sor autókölcsönző van, ahol olyan szinten kell visszavinned a kocsit, ahogy átvetted. ha üres a tank, akkor úgy, nyugodtan leszívhatják előtte, tök mindegy.

- mert az tökre nem átverés, ha önrésszel adnak egy járművet; sőt, az a plusz szolgáltatás, ha anélkül adják, ráadásul felár nélkül (és az ilyesmi európában egyre ritkább)

- egyáltalán nem igaz az, h a fővárosban más sincs, csak bazár

- végül, lehet, hogy hanyatlik az ország, erről itt is volt már szó, máshol is volt már szó, érdekes kérdés ez, már önmagában az is, hogy mit is jelent ez a szó ebben az értelemben. viszont ugye felmerülhet az emberben, h mi alapján ítélted meg rodosz pl. kulturális értékeinek hanyatlását, ha a fővárosát, ami konkrétan szügyig van ilyen értékekkel, csak egy bazárnak érzékelted

movi67 Creative Commons License 1 napja -3 0 18661

Az üzemanyagról annyit , hogy a beérkező motorokból előttem szívták le a maradékot - nem egyből - üres tankkal és rossz üzemanyagszint mérővel adják át .

Nem olcsó kategóriás robogót béreltem , de furcsa volt amikor visszavittem az első és egyetlen amit megnéztek az üzemanyagszint - mennyit is tudnak leszívni - belőle .

Ez nem rosszindulatú beírogatás , szeretem Görögországot , sok részén voltam már akit érdekelnek a bezárt üzletek és a lepukkadt épületek küldhetek fotókat priviben .

Engem pont azért nem szoktak szeretni mert nem csak az előnyös oldalát szoktam fotózni a dolgoknak .

Mindennek ellenére IMÁDOM Görögországot csak van egy érzésem , hogy nagyon hanyatlik - ami a természeti és kulturális kincseit illeti -

Előzmény: suzi_mou (18659)
bazidzsó Creative Commons License 1 napja -1 2 18660

Sajnálattal olvastam, hogy Rodosz nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Igen sajnos néhol szemetes, de erről valamilyen szinten a turisták is tehetnek, bár benne van a görögök nemtörődömsége is. Ez nekem is bántja a szemem, de én úgy vagyok vele, hogy ezt próbálom figyelmen kívül hagyni és inkább a látnivalókra koncentrálok. Egyébként erről is írok a weblapomon, ahol többek között erre is megpróbálom felhívni az oda utazók figyelmét.

Motorbérélésnél nálunk az üzemanyagszinttel nem foglalkoztak, én úgy tudom, hogy ezt csak az autóknál szokták ellenőrizni. Mi mindig tájékozódtunk előtte, hogy ha esetleg történik valami, akkor mennyi lenne a részünkről fizetendő összeg. Az említett kölcsönzőt nem ismerem, de én kölcsönzés előtt több járművet is kipróbáltam és azt hoztuk el, ami a legjobb volt számunkra. Sőt volt olyan is, hogy elhoztuk és másnap egy másikra cseréltük, mert nem vált be. Szó nélkül cserélték. Persze lehet, hogy nekünk csak szerencsénk volt, előfordulhat más eset is. Mivel próbáltak lehúzni titeket?

A közlekedésre azt mondanám, hogy mediterrán. Ilyen pl. Olaszországban és Spanyolországban is a közlekedés. Van aki szereti, van aki nem. Rutin kell hozzá...mondjuk akik "balfácánkodnak", azok általában a turisták szoktak lenni.

A rodoszi óváros...hát igen:) Van ott bazár is, meg sok minden más is, csak fel kell fedezni. Nekem az egyik kedvencem, órákon keresztül szoktunk sétálgatni ott. Számunkra az egyik leghangulatosabb rész a szigeten. 

suzi_mou Creative Commons License 2 napja 0 2 18659

A kis közértek a nagy boltokból vásárolnak, így biztosan nem olcsóbb mint akármelyik nagy bolt.

Persze ha csak 1-2 dolog kell, akkor nem érdemes benzinezni.

Rodosz óvárosban azért vannak más dolgok is bazáron kívül, majd legközelebb útikönyv segítségével hátha sikerül felfedezni azokat is. :-)

MOTORIDE az egyik legolcsóbb kölcsönző és jó állapotú motorokat adnak. Nikos a tulaj motorszerelő, így karbantartja őket. Én dolgozom több kölcsönzővel is, MOTORIDE vezeti magasan az eladási és elégedettségi listát, talán nem véletlenül. Így én bátran ajánlom őket!

"Motort autót CSAK TELI tankkal vegyetek át" és ezt miért is? Úgy adják, ahogy az előző bérlő visszavitte. Amikor átveszed az autót, be kell rajzolni a kontrakton, hogy hol áll a jelző és úgy kell visszaadni azon a szinten.

Volt már szó itt jó pár autóbérlő cégről, akik megbízhatóak, kis visszaolvasás és fel lehet készülni (kellemetlen) meglepetések nélküli nyaralásra.

bazidzsó Creative Commons License 2 napja 0 0 18658

Szívesen :)

Előzmény: Pernilla (18657)
Pernilla Creative Commons License 2 napja 0 0 18657

Köszönöm nagyon a tippeket, neked is geodo1!

A kagylógyűjtősért külön pluszpont :)

Előzmény: bazidzsó (18656)
bazidzsó Creative Commons License 2 napja 0 0 18656

Nekem eddig két hely "jött be":

- Anthony Quinn öböl, sok kis hal van és kagylókat is lehet gyűjteni

- a lindosi öböl, itt még polippal is találkoztam és itt is sok kagylót lehet gyűjteni

Mondjuk mindkét helyen legalább 6-8 méterről hoztam fel ezeket, a sekélyebb részeken már valószínűleg "levadászták" őket. Mindkét helyen figyelni kell a hajókra, mert ezek rendszeresen kikötnek itt.

Előzmény: Pernilla (18653)
geodo1 Creative Commons License 2 napja 0 0 18655

viszonylag sok sznorklerezőt láttam Fourni beach sziklás részén, Kameiros Skalánál és az északi oldalon ott, ahol sziklás is volt a partmente. Aztán, h mit láttak, azt nem tudom.

haboscsirke Creative Commons License 2 napja 0 0 18654

Hát hát lehet, h van, csak mi nem tudunk róla. Lehet, lesz valakinek jobb tippje. :)

Azért mindig jó móka, az idő is telik, mi órákat tudunk nézelődni és a vízben lebegni. Anthony Quinn öbölben vannak nagy mélységek is, azért az elég jó. A partfal is egész érdekes. Viszont ijesztő volt, hogy a helyi gyerekek a sziklafalról ugrálnak, és meglepetésszerűen landolnak a békés sznúkizók között. Azt hiszem, ott volt, h ráültem a sziklákra, és utána egész nap viszketett a lábam, mintha csalán csípett volna.

Pernilla Creative Commons License 2 napja 0 0 18653

Azzal tisztában vagyok, hogy a görög szigetek általában nem búvárparadicsomok :) ennek ellenére reménykedtem 1-2 jó tippben, szóval köszi a segítséget!

Előzmény: haboscsirke (18652)
haboscsirke Creative Commons License 2 napja 0 0 18652

Szia! Mi mindenhol próbáltunk nézelődni a tenger mélyén. Rodosz nem az a sznuki paradicsom. Van a homokos részeken egy-egy lapos hal, Ladiko, Anthony Quinn öbölben egy-egy sügércsapat (meg egy-egy vízben úszkáló használt tampon, brrr). Lindos mellett a St. Paul's bay-ben kicsit érdekesebb volt, láttam egy hosszú nyílra emlékeztető sárga halat. Hát ennyi. Ja meg van pár tengeri uborka. Kis rákok, szép kavicsok.

A legizgalmasabb egy polip volt, akit három hal csipkedett, és folyton elbújt előlük. Teljesen lehalászták a tengert, a vacsoránál több "élő"lényt találhatsz. :)

Előzmény: Pernilla (18651)
Pernilla Creative Commons License 2 napja 0 0 18651

Ha már így pang a topic (mindenki épp Rodoszon nyaral? :), szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata, hova érdemes sznorkelezni menni? Eddig a Ladiko Beach-ről olvastam csak, van valakinek esetleg más tippje? Köszönöm!

Jocileon Creative Commons License 2 napja 0 0 18650

Sziasztok!

en Zakhyntoson jarta ugy a quaddal, h atvettem es a kutig sem jutottam el. Ra par napra lattam h fejti le a kissrac a quadokbol a nyalat miutan visszavittek az emberkek. Mennyiert bereltetek a motort egyebkent? En egy hetre akarok quadot

ezmarjonev Creative Commons License 2 napja 0 0 18649

Szia,

en mar jartam hasonloan a Green travellal ugy 5-6 eve talan. Az indulast megelozo nap szoltak,hogy megsem tudjak azt a szallast adni amire leszerzodtem. Felajanlottak egy masikat abban az idoben de masik varosban. Kreta volt amugy es Hersonissos az eredeti cel. Kicsit asztalra kellett csapni es erosen megindokolni miert is az a valasztott varosom,de vegul is fizettek nekem 1 hetre berautot. Remelem sikeresen leharcolod veluk valahogy Te is. Nekem ez volt az utolso irodas utam, azota magamnak intezem .

Előzmény: feherek99 (18604)
geodo1 Creative Commons License 2 napja 0 0 18648

a sziget pusztulat , szemetes , rengeteg bezárt elhagyott szórakozóhely és üzlet - nem, ez nem a sziget, inkább csak faliraki.

Rodosz óváros egy rohadt nagy bazár - ha nem csak üzleteket láttál volna ott, hanem török negyedet, zsidó negyedet, városfalat, templomokat, mecseteket, kikötőket, parkot, stb., akkor valószínűleg változatosabb lett volna az élmény is.

amit a járműbérlésről írsz az két dolgot jelent: egyrészt, h turistalehúzós helyen nem szabad bérelni, de ez ugye alap. másrészt, és inkább ez a lényeg, h egy járműbérlésre fel kell készülni. ha legközelebb ezt megteszed, és így normális helyen bérelsz, éppen ellenkező tapasztalásokhoz jutsz: rájössz, h pont görögország az, ahol nem játszanak az üzemanyagszinttel, és pont görögország az, ahol könnyedén lehet önrészmentesen járműhöz jutni. (ráadásul önmagában az, h 'csak' felelősségbiztosítást adnak, nem átverés; ha nem így adják, hanem azonnal önrészmentesen, az a plusz dolog; és ez görögországban gyakran alapban benne van az árban-rodoszon is. jó sokan béreltünk már ott így).

movi67 Creative Commons License 2 napja -3 0 18647

Sziasztok !

Tegnap jöttünk haza egy hetes nyaralásból , a sziget pusztulat , szemetes , rengeteg bezárt elhagyott szórakozóhely és üzlet . Mi motort béreltünk , majd 500 km-t mentünk .

A természet gyönyörű , az árak sokszor egy kisközértben a legolcsóbbak .

A hotel Maran-ban töltöttünk pár éjszakát , tiszta olcsó , a klíma külön fizetendő - 1 hétre volt 25 E .

Rodosz óváros egy rohadt nagy bazár , minden üzletben ugyan az .

Falirakiban a MOTORIDE motorkölcsönzőt kerüljétek - minket is próbált lehúzni .

Motort autót CSAK TELI tankkal vegyetek át !!!!!

Játszanak a tankkal , üzemanyagszintjelzővel biztosítással . Legtöbbször csak felelősségbiztosítást adnak .

Tehát egy balesetnél ha te vagy a hibás a saját járművedben keletkezett kárt KI KELL , HOGY FIZESD !!!

Zsebből .

Idiótán mennek a turisták és a helyiek is egyformán .

zsizsikke Creative Commons License 3 napja 0 0 18646
Előzmény: geodo1 (18645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!