Keresés

Részletes keresés

Boarhunter Creative Commons License 3 órája -1 0 19521

Ennyi...

Előzmény: balazsh (19519)
H_G Creative Commons License 4 órája 0 0 19520

Azért ne túlozz, van belőlük bőven, csak szerencsére tényleg nem a nyaralóhelyeken.

"Greek Migration Minister Yiannis Mouzalas said that 20 to 25 thousands refugees will remain in Greece if the EU Turkey deal stands. At the same time, he expressed concern about the increasing influx of refugees and migrants on the Greek islands. ....

According to latest official data, 13,963 people are on the Greek islands and a total of 62,162 people across the country."

http://www.keeptalkinggreece.com/2017/06/06/migration-greece-mouzalas-refugees/

Előzmény: balazsh (19519)
balazsh Creative Commons License 4 órája -1 1 19519

Mi a két hét alatt rengeteg menekültet láttunk. Mindegyik a mindennapok mókuskereke elől menekült Rodoszra, hogy kikapcsolódjon, feltőltődjön.  :) 

Az a fajta menekült, migráns, akárki, akit egyesek rémisztgetésként, tudatlanul emlegetnek már régen nincs Görögországban. A nyaraló helyeken pedig nem is voltak jellemzőek, hiszen ők  nem nyaralás céljából érkeztek az országba, hanem hogy minél előbb Nyugat-európába jussanak. A legokosabb rémisztgetők azok, akik a Jón tengeri részeken is tudnivélik őket..... 

Mi 2006 óta minden évben nyaralunk valamelyik görög szigeten (előtte is voltunk, de megszakításokkal), de még soha semmit nem tapasztaltunk abból, amit a hazai média mond. Legyen az sztrájk, benzin hiány, nem jó ez euró, nem használhatod a bankkártyát,.. Persze, sztrájk volt Athénban, pont úgy mint Budapesten, de abból a tengerparton nem érezni semmit, pont úgy, mint ahogy Siófokon sem. Folytassam a példákat? 

Jó lenne, ha már végre mindenki használná a józan eszét! 

blaze73 Creative Commons License 11 órája 0 0 19518

Nem lesz migráns, én a 11 nap alatt egyetlen egyet sem láttam, pedig igen sok helyen jártam, lásd beszámolóm.... 

Előzmény: 196609 (19517)
196609 Creative Commons License 21 órája 0 0 19517

Szia Niki!

Nem a kérdésed hülye a migránsokkal kapcsolatban, hanem az, aki ilyen dolgokat mesél nektek úgy, hogy nem járt Rodoszon, de még az is lehet, hogy egy görög szigeten sem. Persze az elmúlt évekről beszélek. Ha meg igen, akkor lehet, hogy ő az egyedüli, aki látott ilyen embereket. Ezt a fórumot meg azért szeretem, mert mindig van valaki, aki egy beszólással vitát indít, aztán eltűnik. :-) Mondjuk ez nem probléma.... Irány Rodosz! 

Előzmény: kiss.niki (19510)
zr75 Creative Commons License 22 órája -1 1 19515

Ha felmerül valami kérdés, ha tudok szívesen segítek. Fakultatív programot nem igazán éri meg irodán keresztül intézni. Bátran bele lehet vágni saját szervezésben is, jóval olcsóbb és kötetlenebb. 

Szép hétvégét !

Előzmény: kiss.niki (19514)
kiss.niki Creative Commons License 22 órája -1 1 19514

Kedves zr75!

Köszönöm az infót! 

Szép hétvégét! :)

Előzmény: zr75 (19476)
kiss.niki Creative Commons License 22 órája -1 1 19513

Kedves Tamás! 

Biztos, hogy nagyon jó lesz :) A google maps-en végig "kirándultam" Rodoszt és teljesen beleszerettem. Nagyon várom, hogy élőben is láthassam. 

Üdv Niki

Előzmény: Katana750 (19489)
kiss.niki Creative Commons License 22 órája -1 1 19512

Kedves Jeni! 

Köszönöm a választ!

Sajnos a foglaláskor nem volt lehetőség szoba kiválasztására, de beírták külön a foglalásba. Ha lesz a szállodának kapacitása, akkor tengerre nézőt kapunk ;)

Azt, hogy melyik kirándulásra menjünk, még nem

döntöttük el. Annyi szép hely van a környéken, hogy nehéz választani :) A Simi kirándulás

és a szigettúra is vonzó.

Úgy érzem ez az egy hét nagyon kevés lesz. 

Szép hétvégét! :)

Előzmény: Jeni79 (19503)
Katana750 Creative Commons License 22 órája -1 1 19511

Ne törődj a megmondóemberekkel! Mindig kell valaki akin lehet fölényeskedni. Ez az életük. Érezzétek jól magatokat a szigeten!

Előzmény: kiss.niki (19510)
kiss.niki Creative Commons License 22 órája -1 2 19510

Kedves Fórumozók! Mikor rátaláltam erre a fórumra, nem gondoltam, hogy itt "bűn" kérdezni... Azt hittem, hogy szívesen megosztják a fórumtagok a tapasztalataikat... Elnézést, hogy így idegenként be mertem írni "hülye" kérdést... Szomorú látni, hogy egyesek mennyire negatívak tudnak lenni!!!

Jeni79 Creative Commons License 27 órája -1 1 19503

Kedves Niki!

Mi a hét elején jöttünk haza Rodoszról és az Aquamare hotelban voltunk.Nagyon jó a szállás,jó elhelyezkedéssel,remek ellátással.Közel van mindenhez,kocsmák,tenger,boltok,óváros 10 perc sétára.Ha lehet minél magasabb emeleti szobát kérjetek,és páros oldali szobaszámot,a negyedikről látni a tengert is.Ellenben az utastársaink a másodikról csak a szemben lévő épületet látták.Azért az erkélyen ülve,iszogatva nézni a naplementét nem egy rossz dolog... :) Migránst mi egy darabot nem láttunk,pedig bejártuk az egész szigetet autót bérelve.Egy jó tanács:ha át akartok menni Symi szigetére,ne az idegenvezető által kínált kirándulással menjetek 40-50 euróért/fő,hanem nézzetek szét a kikötőben kínált utak között.Mi 20 euróért mentünk fejenként oda-vissza.Kellemes nyaralást!  Üdv

Előzmény: kiss.niki (19474)
Katana750 Creative Commons License 1 napja -2 1 19489

Mivel több min 20 éve, hogy Rodosz szigetén nyaraltam(igaz 2 egymást követő évben) aktuális dolgokat én nem tudok írni ezen a topikon. Ellenben olvasom. A kérdésed nem tudom miért, de rögtön világnézeti, politikai kérdéseket, veszekedni valót vet föl bizonyos fórumozókban. Érdekes módon a liberálisan gondolkodók(ők kéne, hogy a jók legyenek) a türelmetlenek és nem a "véresszájú" jobbosok. Szóval a pároddal nézzetek rá a térképre! Elég közel van Rodoszhoz Törökország, de nem annyira, hogy gumicsónakon át lehetne nagy mennyiségben embereket csempészni. Nem is cél ez, hiszen Leszbosz szigete sokkal közelebb van(onnan könnyebb). A helyzet az, hogy az EU. és Törökország között van egy megállapodás érvényben, amit néha lebegtetnek a törökök, hogy felmondanak, de csak a szájuk jár. Szóval vissza kell venniük az átszökött migránsokat. Ezt tudják a migránsok is, ezért hülyék lennének sok pénzt fizetni az embercsempészeknek azért, hogy 2 hónap múltával visszadobják őket oda ahonnan indultak. Az, hogy katonák vannak egy görög fennhatóságú szigeten az természetes. Nyugodtan menjetek és érezzétek jól egymást! :-) Üdv. Török Tamás.

geodo1 Creative Commons License 2 napja -2 1 19480

ahol egyébként szintén nem látsz egyetlen egyet sem, hacsaknem a két tábor közelében tartózkodsz, ott persze igen.

Előzmény: H_G (19478)
H_G Creative Commons License 2 napja 0 2 19478

Összekeverték Leszbosszal.

Előzmény: blaze73 (19477)
blaze73 Creative Commons License 2 napja 0 2 19477

Bejártam fél Rodoszt 2 hete jöttem haza : 0 migráns.  Az ilyen buta ijesztegetésnek nem kell hinni.

zr75 Creative Commons License 2 napja 0 0 19476

A smartline aquamare nagyon jó helyen van. Mi szeptember elején megyünk oda. Eddig a tőle nem messze lévő hotel ibiscusba jártunk.2 percre van az elli beacthtől, a kaszinóval szemben. Boltok,supermarketek,éttermek,autókölcsönzők a közvetlen közelben. Kikötő, óváros 10 perces sétára. Migránsok jelenlétét az elmúlt években nem tapasztaltam.

petneházyrét Creative Commons License 2 napja 0 0 19475
Előzmény: blaze73 (19473)
kiss.niki Creative Commons License 2 napja -3 2 19474

Kedves Rodoszon nyaralók! :)
Augusztus 28-án indulunk Rodosz városába a smartline Aqumare Hotelba. Volt már valaki ebben a hotelban? Jó helyen van? (Strand, látnivalók, shopping, tavernák szempontjából)
A másik kérdés a migránsokkal kapcsolatos... Páromat éppen most hülyítették be, hogy Rodoszra nem lehet menni, mert ott sok a migráns és katonák vannak mindenfele... Van valakinek hasonló negatív tapasztalata?

Törökországi, Marmaris fakultatív programon volt már valaki? Milyen volt?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv Niki

blaze73 Creative Commons License 2 napja 0 0 19473

Fúúú van egy pár nagyon gusztustalan kép...... :D

Előzmény: petneházyrét (19472)
petneházyrét Creative Commons License 2 napja 0 0 19472

https://www.tripadvisor.co.hu/Hotel_Review-g635612-d10793427-Reviews-Evita_Beach_Hotel-Faliraki_Rhodes_Dodecanese_South_Aegean.html

ennyi :)  nincs rossz helyen, közel van a part, a központ, de nincs már akkora tömeg (gondolom én, de 10 éve voltam ott a szomszéd sarkon a Verginában :) ).

Előzmény: zorka22 (19471)
zorka22 Creative Commons License 3 napja 0 0 19471

Falirakiban van ez is :)

Előzmény: zorka22 (19470)
zorka22 Creative Commons License 3 napja 0 0 19470

Sziasztok!

Volt már valaki az Evita Beach hotelban? Oda megyünk 2 hét múlva. Most foglaltam le, elég jó áron van.

Ha valaki járt már ott, megköszönném, ha írna egy pár sort róla.

blaze73 Creative Commons License 4 napja 0 0 19469

Az úgy szuper !  (autó)

Görgess kicsit vissza, adtam pár jó támpontot, árakat stb. a "környéketekre".    Azt tudod használni akár "sorvezetőként".  :)

Előzmény: Parlagh Móni (19468)
Parlagh Móni Creative Commons License 4 napja 0 0 19468

Szia!

Mi is a jó értékelések miatt választottuk, gondoltam hátha van vkinek személyes tapasztalata. Béreltünk autót is, hogy körbe tudjuk járni a szigetet így a távolság nem baj :-)

Köszönöm a választ!

Előzmény: blaze73 (19466)
dzrp Creative Commons License 5 napja 0 0 19467

Sziasztok. Volt már valaki a Maroula apartmanba Falirakiba? Mik a tapasztalatok? Köszi A

blaze73 Creative Commons License 5 napja 0 0 19466

Ezen értékelések szerint igen jó hely :

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g488296-d500680-Reviews-Georgia_Apartments-Afandou_Rhodes_Dodecanese_South_Aegean.html

Afandou beach klassz, de elég kiesik mindentől, és kavicsos - cserébe nagyon szép kristály tiszta.  Ha csendes, nyugis, eldugott helyen akarsz nyaralni - jó választás.

A beach-en 1 darab kajálda volt - jó drága.  (pita gyros 4 EUR - máshol 2-2.30)

Előzmény: Parlagh Móni (19465)
Parlagh Móni Creative Commons License 5 napja 0 0 19465

Sziasztok!

Valaki volt már a Georgia apartmanban Afandouban? Mik a tapasztalatok?

Köszi Móni

blaze73 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 19464

Tesco nincsen, Lidl pedig mindössze 1-2 helyen van egész Rodoszon.

Ahogy már írták mások is : nagyon szeles lesz, erre készüljetek. 

Szupermarket lesz, az legtöbb helyen van.   

http://www.bazaarsm.gr/index.php?cata_id=19&LID=2

Előzmény: Zico*** (19461)
gyongyhalas Creative Commons License 2017.07.11 0 0 19463

Szia!

A fórumtárs nagyon jól mondja erősebb szél gyakori,még a földközi tenger oldal nyugisabb .

Talán ha tudod a szállás nevét valaki konkrétabban tud segíteni.

Üdv

Előzmény: Zico*** (19461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!