Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2023.11.20 -1 2 20663

Én szomorúnak tartom, hogy valakinek ez legyen a véleménye Rodoszról!

Miután gyakorlatilag az elmúlt 20 évben bejártuk a turistáknak bejárható göróg szigeteket, és persze imádtuk feltétel nélkül mindegyiket, az ilyen szeretetet mellőző , és túl tárgyilagos véleményekre gyakorlatilag nemigen vagyok fogékony. Van, aki szereti  a görög feelinget, aki meg nem, annak nem való. Olyan közepesen ilyen, meg olyan vélemények nem dobnak fel.

Rodosz csodás, Kréte szintén. Naxos, Paros, Delos, Mikonosz, Santorini mind, mind isteni. Nekünk!

Előzmény: Petykoooo7 (20662)
Petykoooo7 Creative Commons License 2023.11.16 -6 0 20662

Látnivalók Rodosz szigetén: a legturistásabb görög nyaralás!

 

Még 2020-ban a világjárvány alatt sikerült összehoznunk egy hajókirándulást a Kükládok szigetcsoporton belül. Megnéztünk három kisebb-nagyobb szigetet és nagyon élveztük az egész utazást. Egy ideje már morfondíroztam azon, hogy meg kellene ismételni ezt az utazást, csak más szigetekkel. Annyit gondolkodtam rajta, míg végül a terv valósággá vált, és a nyáron elindultunk a Dodekanéz-szigetekre. Aki elsőre nem tudja földrajzilag belőni ezeket a szigeteket, ne csináljon belőle gondot. Nekem is elő kellett vennem az ötödikes földrajztérképemet, hogy áttanulmányozzam a szigeteket és megtervezzem a pontos útvonalat. Az első állomásunk Rodosz volt, ahol eddig még soha sem jártam. Hallottam már sok jót és sok rosszat is erről a szigetről. Pont ezért elég nehéz volt belőnöm indulás előtt, hogy hova is érkezek. Az egyik ismerősöm ezt a szigetet egyenesen Görögország Siófokának nevezte. Egy másik barátom azt mondta, hogy ő más helyre már nem is akar utazni – megtalálta a földi paradicsomot ezen a szigeten. Az én véleményem valahol a kettő között helyezkedik el. Rodosz nem az a sziget, ahova a változatos látnivalók miatt utaznának a turisták. A természeti adottságai sem túl változatosak a szigetnek. Ráadásul az autentikus görög életérzést sem ezen Rodoszon találjátok meg. Akkor miért éri meg mégis ide utazni? A posztból minden kiderül.

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/latnivalok-rodosz-szigeten-a-legturistasabb-gorog-nyaralas/

szkati Creative Commons License 2023.10.07 0 3 20661

Csodás 1 hónapot töltöttünk Charakiban. Elfelejtettük az itthoni dolgokat, gondokat. Miután nyugdíjasok vagyunk oszottunk, szoroztunk. A repülőjegy ugyanannyiba kerül 2 hétre, mint egy hónapra. Itthon is eszel. Csak az apartman bérleti díja a plusz. Imádtuk!

szkati Creative Commons License 2023.08.09 -1 1 20660

Korábban az Efremtől béreltünk, de az Autotours olcsóbb. Engem az sem zavar, hogy nem a legutolsó évjáratú autót kapjuk. Tavaly egy kissé leharcolt aigot kaptunk, de tökéletesen megfelelt.. Mi mindig a legkisebbet béreljük, ketten vagyunk, és egy hónapig. A legvégén a reptér parkolójába berakjuk az autót, kis fülkéjébe bedobjuk a kulcsot. Ennyi.

Előzmény: wickedart (20659)
wickedart Creative Commons License 2023.08.09 -1 0 20659

igen, ismerős :) végigjártuk már 6 éve Rodoszt, az akkori autónknál sem foglalkoztak a kocsi kapott-leadott állapotával, viszont úgy tűnik, az Autotours sem nagyítózik. Foglalunk is nálunk, mert tényleg szuperek az áraik. Köszi az infókat mindenkinek!

Előzmény: szkati (20658)
szkati Creative Commons License 2023.08.09 0 0 20658

Általában az izgalmas strandokra nem aszfaltos út vezet. Mi konkrétan szinte minden nap olyan 2 km hosszan hepehupás, gödrös úton jutunk Agathi beachre. Hogyha lassan vezetsz, nem lesz baj, meg valahogy ezek az autók ehhez vannak szokva:))

Előzmény: wickedart (20654)
wickedart Creative Commons License 2023.08.08 -1 0 20657

köszi a megnyugtató infót! ;-)

Előzmény: qwer1234 (20656)
qwer1234 Creative Commons License 2023.08.08 -1 0 20656

Nem nézik át. De ha rommá van törve az autó vagy defekted van és a köves úton rekedtél, akkor van probléma. Kiálló és/vagy éles kövekre, nagy kréterekre kell vigyázni köves úton. Akkor nem lesz baj. Illetve kerülni kell a homokba hajtást, ott parkolást, mert könnyen bele lehet ragadni.

Autotourssal nem fogsz mellé. Ez a kitétel kb. mindegyik kölcsönzőnél megvan, mert a biztosító írja elő mire fizet és mire nem.

Előzmény: wickedart (20654)
stamas19762 Creative Commons License 2023.08.08 0 1 20655

Mi jó pár éve voltunk már, de Nikos nagyon jó fej volt, időre ott volt a kocsi, a végén pedig csak otthagytuk a kulcsot a szálloda portán és nem volt semmi izmozás.

Előzmény: wickedart (20654)
wickedart Creative Commons License 2023.08.08 -1 0 20654

Szia, az Autotours tényleg nagyon jónak tűnik, viszont azt írták az ajánlatban, hogy "A biztosítás nem terjed ki a nem aszfaltozott utcákon közlekedő járművezetők által okozott gumiabroncs- és alsó károkra."

...és ugye azért Rodoszon is bőven előfordulnak a köves-homokos utak, vajon ezt komolyan megnézik/átnézik, vagy nem foglalkoznak vele? Előre is köszi!

Előzmény: gyongyhalas (20651)
wickedart Creative Commons License 2023.08.08 0 0 20653

Sziasztok! Ivory Hotellel (Theológosz) kapcsolatban vannak tapasztatok? Előre is köszi szépen!

szkati Creative Commons License 2023.07.04 0 1 20652

Örülök! Rodosz tényleg jó hely.

Jó nyaralást kívánok!

Előzmény: gyongyhalas (20651)
gyongyhalas Creative Commons License 2023.07.02 -1 1 20651

Szia !

 

 Persze ,hogy megyünk, mint minden évben most is szeptember elején két hét...Autotours  a legjobb szerintünk is ,,,,megnézzük idén letudunk e jutni a red sun beachre Stegna mellett ,,,,felkeressük nem is egyszer a Lindos melletti navarone beach leges legvégét a sziklák alatt....tsampika vége szintén a mi helyünk.....már nagyon várjuk...

Előzmény: szkati (20650)
szkati Creative Commons License 2023.07.02 -1 1 20650

Idén senki sem kiváncsi Rodoszra?

Most foglaltam le az autót, az Autotourscarnal. Tavaly is ott béreltük. Nekünk megfelel. olcsóbb, mint az Efrem, ami szintén nagyon jó.

Imádom Rodoszt! Alig várom, hogy ott legyünk!!!!!

szkati Creative Commons License 2023.03.05 -1 1 20649

De jó, hogy mégiscsak van rajtam kívül még egy Rodosz rajongó:))

Előzmény: suzi_mou (20648)
suzi_mou Creative Commons License 2023.03.04 0 2 20648

Mint itt elo mondom, ha egyszer nyugdijasok leszunk, akkor november vegen lelecelunk es vissza sem jovunk marcius kozepeig. Imadom a tavaszt itt, sok napsutes, kivirul a sziget. A julius-augusztus tul sok es meleg, de hat munkaval gyorsan eltelnek a napok. Szeptember, oktober szuper, november kozepeig jarunk a strandra (bar akkor mar csak napozas).

Előzmény: szkati (20647)
szkati Creative Commons License 2023.02.28 -1 1 20647

Visszamegyünk persze:)) Már megvettük a repülőjegyeket, így augusztus 29-én indulunk, és el sem merem mondani, hogy mikor jövünk haza. Idősek vagyunk. Nekünk ez egy gyógyüdülés sok napfénnyel,nyugival. A tavalyi apartmanunk mellé hazajövetelünkkor érkezett egy német, hasonló korú házaspár. Elmondták, hogy minden évben itt töltik az őszt, olyan 6 hetet. Október végén mennek haza. Ilyenkor már minden sokkal olcsóbb, viszont az időjárás isteni:))

szkati Creative Commons License 2022.10.05 0 3 20646

Szívesen:))

Bár negyedszerre jártunk itt, most is imádtuk. Egy Charaki nevű pici üdülőfalu a kedvencünk, ott töltöttünk nem kevés időt. 14 km-re van Lindostól, és 34 km-re Rodosz városától, tehát gyakorlatilag szinte a sziget közepén. A legszebb strandok is erre vannak pl. Agathi beach, aztán a kis városi strand. Nincs messze Kolympia, Tsampika, de Faliraki mellett Ladiko, és persze az Anthony Quienn öböl. Ez utóbbi kettőnél akkora volt a tömeg, hogy parkolni sem tudtunk.

Idén nem mentünk be se Rodoszba, se Lindosba. Korábban már láttuk a 7forrást, és a Pillangók völgyét is.

Prassonissit viszont egyetlen alkalommal sem hagyjuk ki, hiszen ott találkozik a két tenger, hatalmasak a hullámok, a surfosok és kitosok színes kavalkádját meg kell nézni.

Ami nekünk kellemes meglepetés volt, hogy tavaly óta az árak nem változtak.

Az időjárás fergetegesen jó volt egész szeptemberben, sőt ahogy a helyiek mondják, az október is még nagyon jó.

Ebben az időszakban a mi korosztályunk nyaral többnyire(60 felettiek), és a nagyon kicsi gyerekesek. Németek, sok olasz, francia és lengyel nyaraló volt.

Szinte biztos, hogy jövőre is visszamegyünk:))

Előzmény: maeve28 (20645)
maeve28 Creative Commons License 2022.10.04 -4 0 20645

Jöhet egy kis beszámoló a szigetről!

Előzmény: szkati (20644)
szkati Creative Commons License 2022.10.04 -2 0 20644

Csodálatos élményeink voltak idén. Akit érdekel, azokkal szívesen megosztom:))

szkati Creative Commons License 2022.07.30 -3 1 20643

Mi már ugrásra készen, pedig csak 30-án megyünk. Lesem az időjárást, persze minek:))

Vebber Creative Commons License 2022.07.28 -4 1 20642

Bárhol, és inkább béreljetek autót, motort.

Előzmény: 'szti (20632)
gyongyhalas Creative Commons License 2022.07.27 -3 0 20641

Szia!  Falirakiból Rodoszra  23 megálló....35 perc menetidő kb.....Sajnos Lindoszra  is előfordulhat a 3 órás menetidő....

 

Előzmény: Tamás_27 (20638)
szkati Creative Commons License 2022.07.23 -3 2 20640

Él az Efrem( nemrég kértem tőlük ajánlatot), de az általad megadott másik, az Autotourscar árban sokkal jobb ajánlatot adott.

 

Előzmény: bazidzsó (20639)
bazidzsó Creative Commons License 2022.07.23 -4 0 20639

Néztem a busz járatokat, de nagyon sok helyen megáll és majdnem 3 óra a menetidő. Google térképen néztem. Valós lehet ez a menetidő?

Szerintem a 3 óra sok...

 

Másik kérdésem, hogy Lindosz városban lehet autót bérelni?

Nem csak Lindosban lehet bérelni, ha máshol bérelsz az is helybe hozzák, amikorra kéred. Efrem elég jó volt pl. ha még működik. De az oldalamon van ezen kívül több cég linkje is. Az utóbbi időben nem néztem át őket, lehet, hogy egy kettő már megszűnt a járvány alatt :-(

Előzmény: Tamás_27 (20638)
Tamás_27 Creative Commons License 2022.07.23 -3 0 20638

Sziasztok!

 

Tudnátok abban segíteni, hogy hogy a legegyszerűbb eljutni Rodosz repülőtérről Lindosz városba?

Néztem a busz járatokat, de nagyon sok helyen megáll és majdnem 3 óra a menetidő. Google térképen néztem. Valós lehet ez a menetidő?

 

Másik kérdésem, hogy Lindosz városban lehet autót bérelni?

 

Köszönöm!

 

szkati Creative Commons License 2022.07.20 -3 0 20637

Van-e valaki, aki mostanában jött vissza? Az árakra lennék kiváncsi, hogy tavaly óta mit változott. Köszi!

Idi67 Creative Commons License 2022.07.20 -3 1 20636

Kavicsos de tiszta a viz. A kaszinó felöli oldalon általában többen vannak ott nem hullámzik annyira mint a másik oldali partszakaszon. Mondjuk mi 2020ban  voltunk akkor hét közben nem volt zsufolt.

Előzmény: 'szti (20634)
FLaci Creative Commons License 2022.07.20 -2 0 20635

A partról nézve, elég jónak tűnt. (Nem vagyok nagy strandolós...)

Kicsit kavicsos, kicsit sok az ember, de egy rövid pancsolára megfelelhet.

Előzmény: 'szti (20634)
'szti Creative Commons License 2022.07.20 -3 0 20634

köszi

rodosz városi strand milyen? az akvárium környékén

Előzmény: FLaci (20633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!