Keresés

Részletes keresés

Falk,a vezér Creative Commons License 2018.06.11 0 0 19825

Bocsi, ha volt már: mi a helyzet a jogosítvánnyal?

Az egyik oldal szerint ki kell váltani a nemzetközit, a másik szerint a bécsi egyezmény alapján elég a magyar.

Saját tapasztalat?

KAti Creative Commons License 2018.06.11 -1 2 19824

Topikfüggetlen és Off, bocsánat, de nem állom meg....

A nyaralásban (számomra) az egyik legfontosabb dolog, hogy kikapcsolom a telefonom az elején és a végén visszakapcsolom.

Internetet csak a nyaraláshoz ténylegesen kötődő információkért, ügyintézésre használok, ha nagyon muszáj, és semmiképpen nem hazai hírek olvasására.

Próbáljátok ki :-)

 

FLaci Creative Commons License 2018.06.11 0 0 19823

Mobil - nincs semmi különös, működik a beszéd, SMS, net is. Rodoszon rég voltam, de gondolom ugyanúgy megy mint Athénban vagy a Pelopponészosz kisvárosaiban/falvaiban.

Nem is szoktam nézni, melyik hálózatra csatlakozom. Csak arra figyelj, nehogy valamelyik török hálózat legyen. (Közel vannak a török partok, ugye...)

Előzmény: spicy45 (19821)
haboscsirke Creative Commons License 2018.06.11 0 0 19822

Az angol miatt ne aggódj, tökéletes az activity-tudásuk. Plusz mindig minden OKé arrafelé. A buszvégállomáson kiabál a sofőr, hogy "Faliráki faliráki". Ha a megállóban vársz, és tele a busz, akkor mutogat a sofőr, hogy majd jön egy másik, minden ok. Egyébként meg elmondják, hogy "All is a family". Át kell venni a nyugalmat Rodoszon, nem lehet nyugati fejjel beépülni. :) 

 

Falirakiban az apartman tulaja imádnivaló volt. Ha nem volt ott a felesége, ingyen volt a frappé; a platós kocsiján vitt le minket a bőröndjeinkkel a buszmegállóba; a nagypapa, aki hátul az állatokat nevelte, nulla angoltudással mindent elmondott amit akart. Leginkább szeretett mindent és mindenkit, az egész életet. Lehet tőlük tanulni. :)

 

A bankkártyás fizetésről emlékeim szerint volt már szó itt, keress rá a gyorskeresővel. 

A telefon-kérdést passzolom, sosem jutott eszembe telefonálni a nyaralás alatt :) 

Előzmény: spicy45 (19821)
spicy45 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 19821

Sziasztok.

Idén Rodoszra megyünk nyaralni július 3.-án. Feltennék pár kérdést, tudom valakinek ez alap lehet, de én a jobb kérdezni elvét követem. :)

Ma már hozzánk nőtt a mobil sokszor jól jöhet, ha valaki elkeveredik s fel kell hívni, vagy éppen waze segítségére lenne szükség. Ebből adódik a kérdés, mindhárom magyar szolgáltató roaming partnere megfelelő szolgáltatást nyújt, már amennyiben több szolgáltató van?! Már jó ideje leszoktam a kp használatáról, így félve kérdezem, hogy mennyire elterjedt a bankkártyás fizetés? Nyilván nem a parton a fánk árusnál, hanem "nagyobb" boltokban, étteremben. 2 éve Zakyn ezzel nem volt gondom.

Én még sajnos olyan korban születtem amikor nem az angolt oktatták kis hazánkban. Persze ez nem mentség akar lenni. Mivel ez egy nagyobbacska sziket, így a robogó bérlés nem lenne túl praktikus. Az autó talán jobb lenne. De itt a kérdés, hogy minimális angollal merjek e autót bérelni. Teszem azt itthonról lefoglalom így lehet valami nagy buktató? Falirakiba megyünk így ott, vagy Rodoszban tudtok ajánlani megbízható helyet? Bármilyen tanácsot, útba igazítást, ötletet szívesen veszek. Nem csak a gépkocsi bérléssel kapcsolatban. Előre is köszönöm.

KAti Creative Commons License 2018.06.09 0 0 19820

Köszönöm, érdekel, bár jövőre halasztottuk ezt a nyaralást :-(

Előzmény: blaze73 (19819)
blaze73 Creative Commons License 2018.06.09 -1 0 19819

Ahogy már más is, erre Stegna-t tudom javasolni, vagy picit feljebb Harakit. (Charaki)

Mindkettő nagyon jó, Stegna-ban több a hely, és hosszabb a part.   Mi idén másodszorra megyünk Stegna-ba, már számolom vissza a napokat :)


Ha érdekel, szállást is tudok ajánlani. (fullos apartman)

Előzmény: KAti (19808)
haboscsirke Creative Commons License 2018.06.04 0 0 19818

Haha! Saaajnos nem minden élményről van kép. Épp elég a fejemben találkozni vele néha :D

Előzmény: suzi_mou (19813)
gyongyhalas Creative Commons License 2018.06.03 -1 0 19817

Szia Kati!

 

Egy kicsit többet kell elmondanod mi is szeretnél.....

  Próbálok segíteni.Csak annyi buktatója van .

Faliraki  SZÉLEIN    (nem a központban ) találsz szállást mindkettő jó lehet ha a sziklás parti részek közelében,ha látni is akarsz valamit.

  Nagy élményem búvárszemüvegben és csakis halakra értendő vízi világra az pont a mandomata i naturista strand szakasz szélén ért...ennyi halat együtt még Rodoszon sehol nem láttam.A hegy túloldala már az Anthony Q öböl.A tengeri sirályok itt pihentek  a sziklákon százával.Volt oka gondolom emberi zargatás hiánya és a sok kis hal..

 Faliraki Rodosz város felé eső szélén pedig a Kalitheai öblök szépsége tista víz nagy mélység sziklák halak .....

 

Távolabb Stegna városa közvetlen parti szállások.sziklás part itt is elérhető..

 

Ennyi , talán ha felmerül kérdésed ...üdv

Előzmény: KAti (19808)
suzi_mou Creative Commons License 2018.06.03 0 0 19816

Faliraki honokos, ne kuldd oda.

Előzmény: tengerzold (19814)
KAti Creative Commons License 2018.06.02 0 0 19815

Nincsenek irreális elvárásaim, búvár vagyok, merültem már trópusi tengereken és az Adrián is, tudom mire lehet számítani a Földközi tengeren. De a csodálatos homokos tengerfenéknél kicsit élénkebbet szeretnék látni :-)

Előzmény: tengerzold (19814)
tengerzold Creative Commons License 2018.06.02 0 0 19814

Mi anno Falirakiban voltunk és a tengerpart kavicsos volt, gyönyörű kristálytiszta, átlátszó már a parttól pár méterre is. Ez viszont nem a Vörös-tenger, olyan vízalatti élővilágot itt nem fogsz találni. 

Előzmény: KAti (19808)
suzi_mou Creative Commons License 2018.06.02 -1 0 19813

Most felrohogtem hangosan! 😆

Arrol is van keped?

Előzmény: haboscsirke (19811)
KAti Creative Commons License 2018.06.02 0 0 19812

Köszönöm!

haboscsirke Creative Commons License 2018.06.02 0 0 19811

St Paul's bay:

Előzmény: haboscsirke (19810)
haboscsirke Creative Commons License 2018.06.02 0 0 19810

Részemről a Szent Pál öböl volt valamennyire érdekes (kincsgyűjtésre). Lindosnál egy polipot követtem, akit 3 hal abuzált folyamatosan, érdekes volt. De hogy így kb ennyi a hal. Anthony Quinn öbölben kifelé egész jó, kivéve ha tinifiú-csapatba botlik az ember, mert hobbijuk h a bamba sznuikizóhoz minél közelebb csapódjanak a vízbe... na és mikor szembe jött velem a víz alatt egy használt tampon, akkor feladtam a nézelődést. :D 

Előzmény: bazidzsó (19809)
bazidzsó Creative Commons License 2018.06.02 0 0 19809

Rodosz esetében a part közeli vizekben nem igazán fogtok nyüzsgő élővilágot találni. Több helyen is sznoriztam, eddig nekem a lindosi és az Anthony Quinn öböl vált be ilyen szempontból. Itt kis halakkal és nagy szerencsével még pici polipokkal is lehet találkozni. Kagylókat is tudtok gyűjteni, bár ehhez esetenként 6-8 méter mélyre is le kell merülni.

 

 

Előzmény: KAti (19808)
KAti Creative Commons License 2018.06.01 0 0 19808

Sziasztok,

 

Rodosz került szóba júliusban 1 hetes nyaralásra. Mi nem szeretjük a homokos, napernyős partokat, de nézegetve a szállásokhoz tartozó képeket, eddig szinte csak ilyet láttam.

Van olyan partszakasz, ahol közvetlen vízparti szállást találunk sziklás (nem kavicsos, sziklás) parton, ahol lehet sznorkelezni úgy, hogy lássunk is valamit a víz alatt?

 

Köszi előre is a segítséget!

haboscsirke Creative Commons License 2018.05.30 0 1 19807

Igen, de miért keverednél el a tengeren 10 km-re? 

Előzmény: Melcsi89 (19806)
Melcsi89 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 19806

Azt olvastam hogy 10 km a török part. Marmaris. Oda ke útlevél 

H_G Creative Commons License 2018.05.29 0 0 19805

Kevered Ciprussal, annak van török oldala.

Előzmény: Melcsi89 (19803)
haboscsirke Creative Commons License 2018.05.29 0 0 19804

Szia! Keress rá a Faliraki szóra, vagy a nevemre vagy ilyesmi, szerintem anno még azt is leírtam, hol milyen kaját adnak mennyiért. :) Oda akkor mennék, ha Siófokra vágynék, amúgy egy nyugisabb, szebb partot választanék most. 

Útlevél nem kell, EU-ban van, elég a személyi.

Ha szállodába mentek, biztos kérhető transzfer. Ha apartmanba, akkor is várnak éjszakába nyúlóan, de talán taxi?

Előzmény: Melcsi89 (19803)
Melcsi89 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 19803

Sziasztok. Tudom már biztosan volt kérdés, de július elején utazunk Rodoszra, elég a személyi is? Török oldalra tudom kell az útlevél. Illetve mik a tapasztalok szállás ügyileg? kolymbia, Faliraki, Afantou nézem a az állásokat. Legyen all inclusive, félpanzios ellátás vagy a helyi gasztronómia kihagyhatatlansága miatt inkább ne kérjünk ellátást?  Illetve este 21:15 érkezünk a reptérre, mivel oldjuk meg a szálláshoz való odautazást? Tapasztalatokat várok. Köszi 

haboscsirke Creative Commons License 2018.05.28 0 0 19802

Lindos környékén maga Lindos a szép. a Main beach egy napot megér. Maga Lindos is. Nagyon jó sétálgatni, enni egy gyrost és dögleni a sárga homokon, bámulva az akropoliszt. 

A kis öböl is szép (St Pauls bay?) de nekem az semmi extra élmény nem volt. Na jó, egy irtó furcsa, ceruza-szerű hal szegődött mellém nézelődni a vízben, az vicces volt. :)

Mi Lardoson szálltunk meg, randa kavicsos-szürkehomokos part van arra... 

 

Előzmény: blaze73 (19784)
suzi_mou Creative Commons License 2018.05.26 0 0 19801

Kalithies varosban es Falirakiban dolgozunk.

Előzmény: blaze73 (19800)
blaze73 Creative Commons License 2018.05.25 -2 1 19800

Én is ittam tavaly (Stegna), és semmi bajom nem lett tőle :)


Merre élsz Rodoszon, ha nem titok ? :)

Előzmény: suzi_mou (19799)
suzi_mou Creative Commons License 2018.05.23 -1 2 19799

Rodoszon elek (es meg elek) es ihato a csapviz. :-)

Előzmény: Alor* (19798)
Alor* Creative Commons License 2018.05.23 -3 0 19798

Sziasztok!

Kisgyerekkel megyunk, teljes ellatassal, de a palackos viz nem tartozik bele (csapvizet adnak). Uveges vizet szerintem veszunk valahol, de mi a tapasztalatotok, mennyire veszelyes Rodoszon a csapviz? (mert gondolom a zoldseget-gyumolcsot csapvizzel mossak, illetve az uditokben is az van...)?

Eddig Tunzeiaban es Torokorszagban voltam, mint "egzotikus" helyen, mindket helyen adtak szurt/uveges vizet, de azert mindig megereztuk vizminoseg kulonbseget, megha nem is voltunk nagyon betegek.

Van valamilyen kura/gyogynovenyes cucc/gyogyszer, amivel megelozhetjuk ezt a fajta kellemetlenseget?

rebkaaa Creative Commons License 2018.05.22 0 1 19797

A CDW, azaz Collision Damage Waiver az autóbérléskor kötött önrészcsökkentő balesetbiztosítás, melynek lényege, hogy abban az esetben, ha az autókölcsönzés során a sofőr önhibájából balesetet okoz, melyben a bérautó is megsérül, a kár összegét a bérlőnek csupán a bérelt gépkocsi kategóriájától függő biztosítási önrész mértékéig kell megtérítenie.

 

 

. FDW (Full Damage Waiver), Super CDW, Super Cover,  vagy egyszerűen csak annyit írnak, hogy no excess.

 

Előzmény: anemoni (19796)
anemoni Creative Commons License 2018.05.22 0 0 19796

Sziasztok , autókölcsönzéssel kapcsolatos  két  rövidités ,  mit  jelentenek ezek  ?  :  F:D:W

                                                                                                                              C.D.W

Előre  is köszi  a  segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!