Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Dredd97 Creative Commons License 2019.12.16 0 0 391

Volkswagen Golf?

marmande Creative Commons License 2019.08.10 0 0 390

Sziasztok!

 

Jövőre szeretnénk egy használt autót venni. Kb. 2005-2010 közöttiek érdekelnek, nagyjából 500 ezer körüli áron.  Normál 5 személyes családi autó, ami nem fogyaszt sokat és nem drágák hozzá az alkatrészek.

Milyen típust javasoltok?

hajnali derengés Creative Commons License 2019.02.22 0 0 389

Autotrade91 Kft Salgótarjánban megbízható,korrekt cég! Új autók forgalmazásával foglalkoznak elsősorban, de mi egy használt Suzuki Swiftet vettünk tőlük. A kilométeróra állása a valóságot tüirözte,az autó szép és megkímélt,ahogy ígérték. Segítőkészen mutogattak mindent,még fel is emelték a kocsit,hogy lássuk,hem rozsdásodik az alja. A próbakörön átengedték a kormányt,a hozzáállásuk nagyon szimpatikus volt. Jó pár budapesti kereskedő meg a törött és leharcolt autójukat másra rásózni kívánó tulaj tanulhatna tőlük.

REMbraNT Creative Commons License 2018.08.09 0 0 388

Ha esetleg még nem ismered: https://www.autod.hu, ők csak németországi autókkal foglalkoznak. Gondolom céges célra is megoldható.

Előzmény: cégesautó (377)
gsis Creative Commons License 2018.04.03 0 0 387

Ajánlom tanulmányozni a következő weboldalt-www.biztoshely.hu- Itt minden le van írva a témával kapcsolatosan.

 

Érdemes a kérdéseket és a szakértő által adott válaszokat is elolvasni!

Előzmény: DennisVT (386)
DennisVT Creative Commons License 2018.04.03 0 0 386

Hát, megpróbálom felhozni ezt a topicot egy problémával.

 

A helyzet a következő:

 

A párom volt az üzembentartója egy gépjárműnek, amit a gépjármű tulajdonosa eladott. Viszont a biztosító szerint még mindig a párom kell fizesse a biztosítást, mert az üzembentartó személye nem változott.
Lehetséges ez?
Mi a megoldás ilyenkor?

Köszi.

koko07 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 385

.. és nincs vége, azóta még több sztori került elő több fórumon, blogon, nem ők voltak az egyedüli áldozatok.

 

Helyesbítés: Jelenleg az Alexandra Car Import Kft és a Favorit Motors Kft. foglalkozik autókereskedéssel, a másik azonos címen bejegyzett említett cég egyéb tevékenységet folytat. Nemzeti cégtárból leinformálható róluk a negatív információ, mindenkinek javasolt autóvásárlás előtt utánanézni a kereskedőnek (Google, cégjegyzékek), és az autónak (rendszám alapján Magyarorszag.hu-n), hogy ne fussanak bele ilyenekbe.

Előzmény: koko07 (384)
koko07 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 384

Sziasztok!

 

Elrettentésül egy erősen rövidített történet az Alexandra Car Import Kft. alias Pákozd Invest Kft.-ről:

 

Ismerősöm kinézett egy autót a hasznaltauto.hu-n, majd elment megnézni. Az érdi (Kárpitos u. 20.) kereskedésben összesen 2 db autó volt, de minden telefonos egyeztetés közben eljátszották, mintha nem is tudnák pontosan, hogy melyik autóról, melyik érdeklődőről van szó. Ismerősöm megnézte az autót (külföldről behozott, még ideiglenes rendszámmal), és a hirdetett adatok alapján letette az 50.000 Ft foglalót, majd az átírásra másnap átutalta a 100.000 Ft-ot.

 

Az autó még a kereskedésben, átírva nincs.

 

A kereskedő által megbízott biztosító visszaigazolta az adatokat e-mailben, más évjárattal, más lóerővel, sokkal gyengébb motorral, - egyszóval más adatokkal, mint ami a hirdetésben volt. Ismerősöm hívta őket, hogy ezekkel a paraméterekkel az autó nem fog kelleni. Elmentek megbeszélni, mire a korábban szerződő fiatal kishölgy helyett hárman, köztük egy tagbaszakadt előember (az apja) fogadta őket fröcsögve, fenyegetőzve, hogy még fizessenek 100.000 Ft-ot, a másik 150.000 Ft-on felül, merthogy ők most milyen rosszul jártak. Érvelni, a problémát felvázolni sem lehetett, nem hallgatták meg őket. Ismerősömék telefonon beszéltek jogásszal, rendőrrel, és akivel tudtak, mindezt a kereskedő átkozódásai közepette - akik elmondták, hogy ugyan a vásárlónak van igaza ebben esetben, akár a teljes összeg visszavételére is jogosultak a jogos elállás esetén, de a dolgot csak bíróságon, min. féléves procedúrával, addig ismerősöm nevén az autó forgalmijával, biztosításával stb. - lehetett volna elintézni.

 

A kereskedő addig variált a számlákkal (többféle adásvételivel, számlákkal próbálkozott átverni őket, további fizetésre kényszeríteni őket), míg legkevesebb 150.000 Ft - tal károsította meg őket. Ezt választották a bíróságra járás helyett, és a békesség kedvéért. A kereskedő és kísérete kifelé menet még a legcifrább átkokat szórta rájuk.

 

Mindenkit óva intek az Alexandra Car Import Kft. / Pákozd Invest Kft,  - 2030 Érd, Kárpitos u. 20. kereskedőtől!

 

Említeném, hogy már több feketelistán, fogyasztóvédelmi szégyenfalon fenn van az érdi kereskedés (pl. http://www.fogyvedok.hu/feketelista/2015/apr/Nem%20egyuttmukodo%20vallalkozasok.pdf), így nem egyedi a fenti eset.

 

ernestoelpuro Creative Commons License 2015.11.10 0 0 383

Szia, köszi, azt megtettem, így jutottam el a S-Max-hoz is, de nem köteleztem még el magam semmi mellett...

A VW csoport elég idegen tőlem, főleg a dizájn, ami eltántorít tőlük, másrészt a PDTDi alapból nem jön számításba nálam... Egyáltalán nem mozgok otthonosan a VW csoportban, van egyáltalán sima TDi-jük, vagy csak PD-s?

Vezettem 1,9-es PDTDi Oktáviát, meg 1,6 TDCi fókuszt, egyitől sem estem hanyadt, de a Ford karakterisztikája kevesebb kompromisszumot kívánt... Érzésre...

Előzmény: fráasztnem (382)
fráasztnem Creative Commons License 2015.11.10 0 0 382

szerintem írdd be a hahu keresőjébe ezt a sok kívánt paramétert és ki fogja adni a megoldásokat ! 

Azt mondják, a Ford 2.0 TDCi jobb, mint a 2.2 , de nézhetnéd a VW csoport Touran, Sharan klónokat is.

Előzmény: ernestoelpuro (381)
ernestoelpuro Creative Commons License 2015.11.10 0 0 381

Sziasztok!

 

Lassan autó csere előtt állok, de most jobban szeretném felmérni a piacot és a saját igényeimet is (a jelenlegi autóm szerelemgyerek, egy 2.0 benzines Alfa 156 SW, amit imádok, de sajna nagyobbra van szükség)

Leírnám az én elvárásaimat az új géppel szemben, hátha tudtok ajánlani pár alternatívát:

-Effektíve sokat autózom (évi 50.000-70.000 Km), így fontos a nagy futálteljesítmény, az alacsony fogyasztás, és az olcsó fenntartás

- Mivel sűrűn kell sok cuccot vinnem, meg 3-4 felnőttet, így a min 500 literes, jól pakolható, nagy nyílású csomagtér alap (szedán kizárt, kombi talán, vagy inkább valami családi egyterű...)

- Sajnos a jelenlegi autómban megszoktam a jót, így a magas felszereltség nem hátrány (digi klíma, tempomat, tolatóradar...)

- Jó vezethetőség, normális kinézet (köszönöm, de furgont nem akarok)

- A keret pedig valahol 3-4 millió között alakulna

Amit eddig én találtam, az a Ford S-Max 2.0 TDci, vagy 2.2 TDci motorral (akár erről a típusról is szívesen fogadok véleményeket).

 

Alapvetően max 7 éves autót keresgélek, max 100.000 Km-el (én még bele akarok tolni kb 300.000-et így nekem számít az óraállás), szervízkönyv, magyar... (csak a szokásos preferenciák...)

(alapból kiesnek a Dacia és hasonló alsó szegmensbe tartozó kocsik...)

Ti milyen autót ajánlanátok? 

 

Előre is köszi :)

Ez a név fog megjelenni. Creative Commons License 2015.10.20 0 0 380

Kb. hány százalék foglalót szoktak kérni a kereskedők, illetve hajlandóak-e a számukra kedvezőtlenebb előleget papírozni vagy ragaszkodnak a foglalóhoz?

Úgy tudom, régen alkualapot jelentett, ha hitelt vettél fel, ez most is így van vagy jobban szeretik a kp-s vásárlókat?

canya Creative Commons License 2015.09.30 0 0 379
Turzul Creative Commons License 2015.03.29 0 0 378

Gondolom teherautót szeretnél venni. Viszed a céges papírokat, bélyegződet, uniós adószámodat és áfa nélkül nettóban kapod az autót.

Előzmény: cégesautó (377)
cégesautó Creative Commons License 2015.03.29 0 0 377

Németországból használt autót szeretnék a kft-m részére venni.

Hogy a legolcsóbb a behozatal? ÁFA-nélküli vagy ÁFÁ-s vásárlással?

Hogy igényelhetem vissza itthon az ÁFÁ-t?

 

Tud-e valaki tanácsot adni?

Timi Ágnes Kugler Creative Commons License 2015.03.27 0 0 376

Kedves Fórumozók!

 

A Budapesti Corvinus Egyetemen tanulunk, és a marketingkutatás tárgyunk keretében a használtautó-vásárlással kapcsolatos véleményeke igyekszünk felmérni.

Sokat jelentene, ha 10 percet szánnának a kérdőívünkre, és megosztanák a véleményüket! Természetesen a kitöltés teljesen anonim.

Itt lehet elérni a kérdőívet: http://goo.gl/forms/Xi61GRZ71b

Nagyon szépen köszönünk minden kitöltést!

További szép napot! ;)

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 375

Lenne kérdésem: ha akarok venni használtautót, olyat amit németből hozott be egy kereskedő, akkor hogy megy ez ?

A kereskedő neve, címe lesz rajta az adásvételin vagy a még a német tulaj neve lesz rajta?

Olyan autóról van szó, ami még nincs itthon leregisztrálva, nincs rendszáma, nincsenek még papírjai.

 

Lehet, hogy a kereskedő csak közvetít de nem vette saját nevére az autót ?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 0 374

Hogy emeled fel a kocsit ?

Használt kocsinál többet számít a kocsi alja mint a teteje vagy az oldala a rejtett sárülések hibák miatt !

 

Van diagnosztikai műszered ? Márka szerinti is vagy csak univerzális ?

Rétegvastagság mérőtök van e?

A rázópadról nem is beszélve.

 

Előzmény: Jóautót (372)
Laslo Truck Creative Commons License 2014.10.21 0 0 373

Tisztelt leendő Ügyfelünk!

Bemutatkozik Magyarország egyik legnagyobb haszongépjármű kereskedése, az M0 autópálya 19km-nél a szigetszentmiklósi kijáratánál.
Tekintse meg az eszközeinket a következő honlapon:

www.laslotruck.hu
https://www.facebook.com/laslotruck0

Vállaljuk gépjárművek beszerzését külföldről is! Autó beszámítás, csere egyes gépjárműveknél lehetséges.
Bizományos értékesítésre gépjárműveket átveszünk, tárolási díj nélkül!

Jóautót Creative Commons License 2014.08.25 0 0 372

Sziasztok!

 

Nemrég indult vállalkozásunk keretében a használt autó vásárlást szeretnénk megkönnyíteni!

Ez azt jelentené, hogy a kinézett használt autót mi a helyszínen vizsgáljuk át (különféle eszközök segítségével is), hogy ne érjen senkit meglepetés a vásárlás után. Főleg kereskedések esetében, ez sokkal inkább kivitelezhető mint szervizben átvizsgáltatni a kocsit. 

 

Keressetek/keressenek minket bizalommal!

 

www.joautot.hu

www.facebook.com/joautot.hu

info@joautot.hu

no_holy_shit Creative Commons License 2013.10.16 0 0 371

 

nem tudom mibol gondolod, hogy nemetorszagban az öledbe hullik egy jo auto/vétel es pont akkor amikor kimesz erte (es az utazasi es szallasktg-t is bele kell szamolni...)

(akik autot hordanak be, azoknak meg vannak a kapcsolataik kint (akik gyujtik az autokat), altalaban 1db P-vel + automentovel+2 trerrel hoznak 2-n 4 autot 2 uzemanyagkoltseggel es neha a kocsiban alszanak vagy van bejaratott olcso szallasuk)

 

"Vagy fel tudok kint venni mondjuk 15 000 EUR-t egy bankfiókban a magyarországi számlámról?"

master/visa -kartya?? (es megemeled a napi limitet) vagy atutalod a kereskedo/elado szamlajara a penzt UMTS-sen, laptoppal onlne banking-gel (vagy akar smart phone-rol)

Előzmény: PufiBumburnyák (369)
ervinner Creative Commons License 2013.10.16 0 0 370

Szerintem előbb mindenképpen érdemes jól körüljárni a témát, vannak kimondottan külföldről behozott autókra specializálódott használtautó kereskedések. Nagyon kockázatos lehet, ha valaki nem érti a dolog működését, mindenképpen szükséges lehet a segítség. Egy barátom, aki a  http://komplexauto.hu oldalt vezeti, sokszor segített, illetve ha valamire nem tudja a választ, akkor tudja, kihez kell fordulni.

Ez nagyon a bizalmon alapul.

PufiBumburnyák Creative Commons License 2013.10.09 0 0 369

Hogyan érdemes több millió Forintnyi EUR-val útnak indulni németországba autót venni? Nincs valami utazási csekk, amit itthon kiváltok, ott meg beváltok?

 

Vagy fel tudok kint venni mondjuk 15 000 EUR-t egy bankfiókban a magyarországi számlámról?

Trombi73 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 368

Sziasztok!

 

Vásároltunk Feleségemnek egy használt autót, kereskedőtől. Okmányirodába csak szept 10-re adtak időpontot.

Úgy tudom, ma már a kereskedőnek ki kell vonatnia a forgalomból a járművet. Ezzel kapcsolatos a kérdésem is.

Tehát kötöttünk rá kgfb-t, ezek után használható az autó, vagy csak átiratás után?

Kicsi-Kocsi Kft Creative Commons License 2013.09.02 0 0 367

Most nyitó Használtautó kereskedésünk csak önt várja! Használt gépjármüvek, abroncsok és alkatrészek széles választéka. Keressen minket az alábbi elérhetőségeken!!!

 

Weboldal: kicsikocsikft.wix.com/kicsikocsikft

Skype: kicsikocsikft

Tel: 0689/ 351-038

Előzmény: Autoaudit.hu (364)
12vereb Creative Commons License 2013.07.24 0 0 366

Legjobb elkerülni az ilyen problémákat. Érdemes minden gépjármű vásárlás előtt bevizsgálást kérni egy autószervizben, de ha lehet, akkor az eladótól független legyen. Ha valaki hirdetni szeretne, akkor pedig jobb a békesség, letölthetó az állapotlap sablon ezen a linken, és azt töltse ki, vagyvégeztesse el egy szervizzel.

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.24 0 0 365

Sziasztok!

 

Lehet kérdezték már itt, de túl sok az infó...

Most vettem kocsit, és 200 km után lerohadt alattam. A próbakör óta eddig tartott, hogy a kuplung felső munkahenger szépen elfolyassa az olajat. Az új alkatrész és a javítás árára szavakat sem találok. Milyen felelősség terheli ilyankor a kereskedőt? Kell egy ütőkártya! Olyan nincs, hogy ezt csak úgy meg lehet csinálni bárkivel is!

Autoaudit.hu Creative Commons License 2013.06.08 0 0 364

Sziasztok!

 

Mivel témába vág , javaslom mindenkinek blogunkat, egyre több hasznos infót rakunk fel használtautó vásárlással kapcsolatban.

Az autók állapotfelmérésében is egyre nagyobb tapasztalatunk van.

 

Üdv,

AutoAudit.hu

Ben_Synthetic Creative Commons License 2013.04.01 0 0 363

Kilóméteróraállás lekérdezésével van valakinek tapasztalata? Egy éve sok cikk volt erről, mostanában semmi. Bevezették? Lehetséges egyáltalán?

 

http://www.origo.hu/auto/20111226-nem-szunteti-meg-az-oratekerest-a-kilometerallas-kozponti-rogzitese.html

 

Itt nézelődtem de nem írtak semmi ilyesmit:

http://www.ugyfelkozpont.hu/hu/adatszolgaltatas_kozlekedesi

 

thx

Ben_Synthetic Creative Commons License 2013.04.01 0 0 362

Mi van ha egy bankban intézitek az adásvételt, az ügyintéző csinál egy átutalást, mindenki leellenőrzi és mehet az aláírás.

Előzmény: SzVFE (348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!