Keresés

Részletes keresés

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2014.05.21 0 0 85

szerencsés vagy - vagy csak elmúlt a stressz (anyukádékra gondolok), megváltozhatott az étrended - vagy hormonális is lehetett, és lassan megváltozott (jól saccolom, hogy te is mostanában kezded a klimaxot?)

Előzmény: Gabiiiiii (84)
Gabiiiiii Creative Commons License 2014.05.21 0 0 84

megmondom oszinten,ugy nez ki,kinottem:)  Evek ota nem jott ki,de arra emlekszem,hogy kenhettem ra barmit,50 faktoros napvedot,szedtem en mindent,ami a patikaban kaphato,ha ki akart jonni,kijott..Veresre vakartam magam..Nem csak napallergia volt,mert nem nem kizarolag napra jott elo,ha meleg volt es izzadtam,a sajat izzadsagomra is allergias voltam ...Nem vagyok nagy szakerto,rabiztam magam az orvosokra,en voltam az allatorvosi lo,akin minden otletuket kiprobalhattak......Mivel a homeopatiaban nem hiszek,ezert azt nem probaltam,de minden mast igen......

Előzmény: Bubo.Bubo. (83)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2014.05.21 0 0 83

szóval csak azt szeretném kérdezni, hogy vagy most ezzel a kellemetlen kórsággal? gyereknek a karján ma jött ki elég nagy területen, és amikor kerestem, ezt a topikot is megtaláltam

 

mi szoktál rá használni? fényvédő krém, kalcium, fenistil - hagyod hogy elmúljon?

 

gyereknek nem hólyagos, hanem piros, kicsit kiemelkedő enyhén viszkető foltok, és pont ott, ahol a nap érte

 

kentem rá fenistilt, ha minden kötél szakad, kap majd antihisztamint, esetleg steroid kenőcsöt, illetve fényvédő krémet szerzek majd

 

megpróbálom majd egy ideig, hogy ha nem iszik tejet, az változtat-e (az én szénanáthámnak segített, de aztán visszaszoktam, a kávéba mindig teszek)

Előzmény: Gabiiiiii (82)
Gabiiiiii Creative Commons License 2014.05.21 0 0 82

megjottem

Molnár Réka Creative Commons License 2013.09.21 0 0 81
Előzmény: Rekag (63)
Simsi1 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 80
Kitty!
Igen, használtam az Eucerint is, semmi hatás :(
Amiket felsoroltál azokat szintén próbáltam.
Előzmény: Kitty (77)
vityko Creative Commons License 2009.09.02 0 0 79

Sziasztok!

Rajtam a napallergia 5 éve jelentkezett először.

Gyógyszert,kenőcsöt,sprayt kaptam rá. Szépen elmúlt 1 hét alatt.

Azóta éveken át nyaralás ideje alatt napi 1 tbl. Telfastot szedtem.

Simán tudtam napozn is, semmi probléma nem volt. Idáig..... augusztusi nyaralásunkon, gyógyszer ellenére a dekoltázsom és a nyakam már az első nap tele lett vörös kis kiütéssel, és mindegyiken fehér pici gyulladás is volt! Külföldön voltunk, így orvost kellett hívni olyan csúnyán néztett ki. A doki lekezelte, így 2 nap múlva rendbe jött. Azt mondta a napallergiám elfertőződött, azok voltak a fehér pöttyök. Most még annyira érzékeny a bőröm, hogy vezetés közben, ha csak az autóban ér a nap, már pirosodok :-(

Nemrég olvastam a homeopátiás szerekről, jövő nyáron kipróbálom azt, hátha segít!

Nálam nem válik be a szoláriumos felkészítés, és a béta-karotin szedése sem:-(

stripesone Creative Commons License 2009.08.27 0 0 78
Az alábbi linken hallhatjátok 2006 Július 23-án a Juventus .Rádióban elhangzott beszélgetés hanganyagát (mp3 formátumban, 22,4 MB)

A kozmetikai szerekben található káros adalékanyagokról, alternatív lehetőségekről és a bionom életmódról...

Érdemes meghallgatni

http://antalvali.com/node/5?evp=717
Kitty Creative Commons License 2009.08.18 0 0 77
Intenzív tüneteid emlékeztetnek arra, amit egyik barátnőm tapasztalt. Rengeteg bőrgyógyásznál járt, teljes kivizsgáláson esett át többször, míg - miután Írországba költözött - az első ír bőrgyógyász kiderítette, hogy fény-, nap-, és hőallergiában szenved. Speciális krémet kapott, gyógyszer szed, kerüli a napot, ahogy azt a lelkére kötötték és fényévekkel szebb most a bőre. Szerencsére a meleget is el tudja kerülni, hiszen Írország nem a nyári kánikulákról híres.
Előzmény: Simsi1 (75)
Kitty Creative Commons License 2009.08.18 0 0 76
Az Eucerin napallergiásoknak kifejlesztett termékeit nem próbáltad? Ugyan csak 15 és 25 faktoros van belőle, de nekem használt, amióta ezzel kenem magam, Mallorca-akne volt, nincs. Pár hónapja voltam bőrrákszűrésen, ott a Bioderma 50-es faktort ajánlották, kaptam is belőle mintát, de még nem próbáltam.
Ezek mellett tavasszal elkezdek Karotint és kalciumot szedni (pezsgőtabletta, patikai), + Belladonna CH15 és Natrium Chloratum CH 15 nyaralás alatt napi 5 golyócska (homeopátiás szer), ez a "fegyverarzenál" nálam működik.
Előzmény: Simsi1 (75)
Simsi1 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 75
Sziasztok!
Olvasom itt a hozzászólásokat és nagyon irigylem azokat, akiknek legalább valamelyik fényvédőkrém beválik, vagy esetleg árnyékban elvannak. Én 21 éve szenvedek a napallergiától és nincs megoldás, csak a tavasztól őszig a lakás. 2 perces napra már reagál a bőröm és árnyékban is előjönnek a kiütések, amik iszonyatosan viszketnek. Szerintem oldalakat tudnék érni, hogy a 21 év alatt mi mindent kipróbáltam, a természetgyógyásztól a mágneses biorezonanciáig. Úgyhogy se nyaralás se csavargás, a lakástól a munkahelyemig lehetőség szerint hosszú ujjú blúz, hosszú nadrág stb.stb. (már aki ezt kibírja a 35 fokban).
Bármilyen ötletet szívesen fogadok, bár amiket eddig írtatok, szinte mindent kipróbáltam. Szoláriumtól is kijön 1,5 perc után.
Ha valakinek tudok segíteni ötletekkel, bátran írjon, hátha másnak hatásos ami nekem nem.
Audrey0523 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 74

szia!

 

Köszönöm szépen :-) leírom kipróbálom.

 

Nos, tegnap ismát voltam aquaparkba... a 3 szóból álló francia márka 50 faktoros spray-jét használtam (fényérzékeny bőrre valót), mivel kánikula volt, nagyon féltem, hogy előjön ugyanis a meleg fokozza a kialakulását....

2-3 óránként bekentem magam, és hatásos volt! Nagyon picit még barnultam is :-) lehet hogy az eddigi próbálkozásaimnál a fényvédő állagára, vagy összetevőjére voltam allergiás, és lehet hogy bejött nálam, hogy a későbbi napozás alatt már kevesebb a bőrreakció.

 

Sztem, mindenkinek ki kell próbálni, hogy melyik az a gyártó, ill. termék (mert állítólag az állag sem mindegy) amelyik bejön....

 

 

Köszönöm a segítséget, még egyszer.

 

Szia!

tara Creative Commons License 2009.07.08 0 0 73

Kedves Audrey,

megnéztem a gyógyszerszámlát, ez a neve a krémnek: Crem. antierythem. solar FONO VI.

Egyébként nekem nem múlnak el a tüneteim további napozás hatására, tehát sajnos nem csökken a fényérzékenységem, hanem egyre rosszabb lesz.

Előzmény: Audrey0523 (72)
Audrey0523 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 72

rám ez, egy az egyben illik, ugyan így történik nálam mindig minden:

 

 

A polimorf fénykiütés olyan, napfény által kiváltott fényreakció, melynek oka ismeretlen. Ez egyike a leggyakoribb napfénnyel összefüggő bőrproblémáknak, gyakoribb nők és olyanok körében, akik nincsenek rendszeres napsugárzásnak kitéve. A kiütések többszörös, vörös dudorok és szabálytalan vörös foltok formájában jelennek meg a napsugárzásnak kitett bőrterületeken. Ezek a foltok, melyek viszketnek, általában a napsugárzást követő 30 perc és néhány óra közötti időszakban jelennek meg; de új foltok több órával vagy néhány nappal később is kialakulhatnak. A dudorok és foltok rendszerint 1 héten belül eltűnnek. Jellemző, hogy akik ebben a betegségben szenvednek, és továbbra is nap éri a bőrüket, fokozatosan csökken a napfény hatására létrejött bőrérzékenységük.

Audrey0523 Creative Commons License 2009.07.04 0 0 71

Kedves Tara!

Köszönöm tanácsod. Megkérdezem a gyógyszertárban, hogy tudják e miről van szó.

Tehát ez nem napallergia? Mert nekem a fürdőruhával fedett testrészeken semmi probléma, viszont a bikinifelsőm lenyomata iszonyatosan látszik, csak nem éppen a barnaságtól hanem a vörös apró grízektől... (viszont a szolival semmi gondom nincs...)

Hiába szedek már 1 hónapja allergia ellenes gyógyszert (mert a poratka és fűfélék allergiámnak ilyenkor van a keresztallergia időszaka, amúgy hál istennek egész évben nem szedek gyógyszert csak júniusban...) nem segített a gyorabb elmúlásban. Ma van a 4. napja hogy aquaparkoztam és most lett elviselhetőbb... Azon gondolkoztam, hogy legközelebb felül fehér pólóban kell lennem egész nap... de akkor nem csúszik a csúszda :-(

Szóval ez fényérzékenység??? utána kell néznem.

(Amúgy sztem a Nap sem a régi... Nagyon sok barna bőrű ismerősömnek jön ki újonan ez a tünet, pl egy olasz barátomnak, aki alapból kreol,múltkor tele volt az egész teste(!!!) apró csalánkiütésszerű pöttyökkel. A barátomnak is vannak pöttyei, viszont neki nem ilyen összefüggő, hanem elszórt, és neki nem viszket és nem piros. csak ő nem foglalkozik vele...

Én szívesen lemondok a barnaságról, csak ne legyen a bőrömnek se ilyen se ennél sokkal komolyabb baja!!! :-)

tara Creative Commons License 2009.07.03 0 0 70

Kedves Audrey, hasonló cipőben járok, mint Te. 3-4 évvel ezelőtt kezdődött nálam, addig gyönyörűen le tudtam mindig barnulni. Első évben csak egy piros kiütés jelentkezett, a következő évben mintha piros grízzel szórták volna be a hasam, a rákövetkezőben pedig teljesen bedagadtam, a nyakamon szűk lett a lánc, a szemem alig látszott ki a vizenyőből. Orvoshoz kellett menni, aki szteroid injekciót és allergiaellenes gyógyszert adott. Azóta már tudom, hogy ez nem igazán allergia, hanem fényérzékenység. Ha allergia lenne, akkor a fürdőruha alatti bőrfelületen is lettek volna a kiütések. Azóta egy gyógyszertári napvédő krémet használok, amit allergológus rendelt, de az egy ún. Fo-No készítmény, aminek a receptje elvileg megvan a patikáknak. Kb. 50-es fényvédő faktorú, tehát a lesülésről le kell mondani, de legalább ki lehet menni a napra. Semmi illatanyag stb. nincs benne, ami allergiás reakciót válthatna ki. Sokkal olcsóbb, mint amiket veszel (én is próbáltam azokat). Majd megnézem otthon a receptet, mi van ráírva. Sajnos a bőr tényleg nem felejt...

Üdv

Előzmény: Audrey0523 (69)
Audrey0523 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 69

a bőrgyógyászom szerint 2 féle napallergiát különböztetünk meg. az egyik az amikor a legkisebb napsütés irritálja a nem bekent bőrt, és a másik az amikor az allerigás reakciót a nap hatására lebomló kemikália felerősíti/előhozza (a kellemetlen tüneteken). nekem szerintem a 2. van, de egyszerűen nem merek kimenni mindenféle védelem nélkül a napra... ezért fontos hogy a lehető legillatanyag, színezőanyag, tartósítómentes és olajmentes legyen, mert fontos hogy hagyja a napozószer a bőrt lélegezni...

fel van adva a lecke napozószer kiválasztását illetően... most egy 3 szótagó francia terméket próbálok kis spray kiszerelésbenmer állítólag az a legkönnyebb textúrájú... hát az ára nem mondható könnyűnek... de próbálkoznom kell... vagy marad a szoba, és a pólóba fürdés/aquaparkozás...

ha van vki aki szintén allergiás még a legtöbb napozószerre, kérem tanácsoljon vmi jót... modnjuk lehet hogy ez is egyénfüggő dolog...mindenkinek más jön be... ???

Audrey0523 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 68

huh. én évek óta szenvedek napallergiától... :-( sosem felejtem el azt a nyaralást ahol 2 faktoros napolajjal locsoltam az akkor még bronz bőröm... aztán megjelntek a szútó-égető-viszkető kis pöttyök, barnaság sehol, csak vörös bőrpír, na meg a naptól való rettegés.

Tavaly nyáron 10 napra mentünk Spanyolországba nyaralni, hát... előtte 2 hónappal szedtem az egyik legjobb nevű márka béta karotin bogyóit, minden nap kalcium pezsgőtablettával és heti 2x10 perc szolival edzettem a bőröm. (hozzá teszem akkor már 1 éve nem szedtem fogamzásgátlót, mert állítólag ez is okozhatja).

Vettem még egy E betűs márkás (elég drága) hypoallergén napkrémet 50es faktorral, színezék és illatanyagmentes formulával... sajnos a 2. nap (nem napoztam, csak annyit voltam a napon amikor a vízben voltam) estére előjöttek a mellkasomon a szörnyű kis hólyagok... este Fenistil géllel kentem és zyrtecet szedtem... Kálciumot ittam... estére enyhültek a tünetek de amint a reggeli napfény előbukkant felerősödött... és utána hiába voltam végig fehér pólóban és strandruhában, már a meleg is irritálta... nem tudom... sztem én anno nagyon lestrapáltam a bőrömet.... és most ennyire meggyengült...

próbáltam már a V betűs francia márkát (ahol az egészség a fontos!) és az sem jött be...

a dokim azt javasolja hogy abszolút illat és színezékmentes nagyon könnyű textúrájú krémet használjak, és legalább 50 faktorosat...

 

szerintem nekem már nincs jól bevált módszerem a napallergia elkerülésére... bár lehet hogy én járok jól... mert óvom a bőrömet a mostani káros sugaraktól, nem úgy mint annó hogy állandóan kint feküdtem napfürdőn...

 

jó tanácsom a még nem krónikus napallergiásoknak: tényleg igaz hogy a bőr minden egyes leégésre emléxik! Ne gyötörjétek!

csianna Creative Commons License 2008.07.13 0 0 67

Helló Mindenkinek !

Nekem a napallergia úgy jelentkezik, hogy apró pattanásszerű göbök keletkeznek a hátamon .Nem viszket, nincsenek piros foltok, de mindíg akkor jön ki ha nap éri. Vagy talán ez nem is napallergia ? Van valakinek hasonló tünete? Segítsetek mert hamarosan nyaralni megyünk de ilyen ripacsosan nagyon kellemetlen a parton.

Köszi

 

palomaZs Creative Commons License 2007.09.01 0 0 66

Heloka Mindenkinek!

Napallergiamrol roviden:szoliban jartam a nyaralas elott,hatha!most nem jon ki a napallergiam,de ha mar 15 percig voltam a szoliba akkor is kijott rajtam(nem sok de nagy,viszketo es fajdalmas kiutes).Mindig ugyanott szoktak kijonni.(nyak,vall,karok,mellkas).Szoval 1etlen oracskat napoztam reggel 9-tol 10-ig es masnapra rettenetesen viszketett a borom.Vettem 1 lenge feher kendot amit vegig magamon viseltem a nyaralas alatt,a vallamra teritve,ugy,hogy vedje a nyakamat is es a felkaromat is.Ez segitett.Kb.20 eves koromtol van napallergiam,azelott semmi bajom nem volt,most mar viszont egyaltalan nem napozhatok.Hasznaltam mar napallergiara valo naptejet is,de az sem hasznalt.Szerintem minnel tobb kencet magamra kenek annal rosszabb.Mar tusfordot sem hasznalok csak szappant(testapolot is ritkan),mert egyszer a Palmolive-os tusfordotol is elkezdtem viszketni.

Cuddles1 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 65
hol vagyok
FOCUS Creative Commons License 2007.05.29 0 0 64

Aktualizálom a topicot, mert nekem az elmúlt 3 éven évről évre egyre hamarabb jönnek ki a viszkető bőrpirok a naptól.

 

Mindenkinek más és más használ, azért nézzünk meg eddig mik kerültek szóba:

 

- Béta karotin szedése (780 Ft 30db os)

- Fokozatos szoktatás a naphoz, már tavasztól

- Nyáron a fokozottan ügyelni rá, hogy 10-15-16 óra között ne menjünk napra még 5 perceket sem. (nekem ettől is kijött, kb 10-15 nap napi 10 percek délidőben, a kézfejemen ki is jött ez a szar)

- A napozható napszakokban is 15-20 as faktor, világosabb, érzékenyebb bőrnél még erősebb napvédő.

- Valami Fito Fruit nevezetü cucc.

- Kalcium, mint minden allergiára

 

Van akinek használ 1-2 dolog, van akinek az összes együtt sem.

 

Rekag Creative Commons License 2006.08.11 0 0 63
www.bms-wellness.com
Ezen az oldalon találsz róla infót, a Fito Fruit márkanév alatt!
Előzmény: Rekag (62)
Rekag Creative Commons License 2006.08.11 0 0 62
Semmilyen adalékanyagot, vagy bőrre káros anyagot nem tartalmaz. Ez kifejezetten egy természetes anyagokból készült termékcsalád része. Narancssárga a flakonja.
Kozmatikai üzletben biztosan találsz ilyet!
Előzmény: guccica (61)
guccica Creative Commons License 2006.08.10 0 0 61

Jól hangzik..csak találjak ilyent.

Mi van még benne (adlékok esetleg?)?

Előzmény: Rekag (60)
Rekag Creative Commons License 2006.08.10 0 0 60
Szia!
Első alkalom, hogy nem jött ki!!! Tegnap szoli után már semmi pötty nem volt rajtam! A kozmetikus ajánlott egy krémet, amit a naptej, vagy a szolikrém előtt kell használni, ha beszívódott, jöhet a napozó. A neve: Fito Fruit Dió Balzsamtej. Tartalmaz:
- diókivonatot (antiallergén és fertőtlenítő hatású, tökéletes napallergiára)
- aloe verát (gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatású)
- növényi tyrosint (a melanin előanyaga, gyors, egyenletes barnulást biztosít, tartósítja azt)
- e-vitamint (antioxidáns, a fény káros sugarait szűri meg)

Szerintem próbáljátok ki, én kozmetikai nagykerben vettem, 1850 Ft volt és tényleg jó!


Üdv
Réka
Előzmény: guccica (59)
guccica Creative Commons License 2006.08.07 0 0 59
Ez jó hír! Hát drukkolok, hogy Te is leszámolj evvel a nyavajás nyavajával!
Előzmény: Rekag (57)
Rekag Creative Commons License 2006.08.04 0 0 58
Szia!
Én nem adom fel, mert látványosan javul a helyzet és tudom magamról, hogy nem bírnám ki napozás nélkül, úgyhogy emelem a béta-karotin adagot és továbbra is kenegetem magam szoli előtt és után.
Előzmény: Anikó25 (55)
Rekag Creative Commons License 2006.08.04 0 0 57
Szedem, de csak egyet naponta, lehet, hogy kettőt kéne? Akkor holnaptól kettő lesz az adag. Ma is voltam szoliban, de ma már csak a lábamon jött ki, és elég enyhe kiadásban. Napról-napra kevesebb...
Előzmény: guccica (54)
guccica Creative Commons License 2006.08.04 0 0 56

Ajajj..akkor eltérőek a tapasztalataink.

Tavaly én 18-20 perceket szoliztam már. Jó barna voltam és nem jöttek ki rajtam kiütések. De a nyaralás második napján már teljesen kikészült a bőröm a naptól. :-(

Előzmény: Anikó25 (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!