Keresés

Részletes keresés

Weblap készítés Creative Commons License 2020.10.12 0 0 1751

Persze ez is egy nagyon jó oldal: Thai box oktatás Budapesten

Főlökött Creative Commons License 2020.10.04 -1 0 1750

_

Inzsinyer Creative Commons License 2020.10.04 -1 0 1749

_

 

Weblap készítés Creative Commons License 2020.10.01 0 0 1748

Csak javasolni lehet: https://thaiboxsport.hu/

 

Az állóharcok közül ez a leghatékonyabb :-)

FightSupporter Creative Commons License 2015.05.30 0 0 1747

Sportolási lehetőség:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=FBky3xRr6lo

 

d.balazs Creative Commons License 2013.02.11 0 0 1746

Zuglóban egy jó hangulatú klub, ahol boksz, thai-boksz, vagy akár TRX edzésre is jöhetsz. Perfect Fight Club!!! Csatlakozzatok a facebook oldalukhoz is, minden nap van valami érdekesség!

Rinti87 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1745

Karácsony idején nehéz is lenne elkezdeni:):):) Vagy lehetne a stílus neve BEJG-LEE!:D Amúgy köszönöm a segítségeteket.

nyíltirányzék Creative Commons License 2012.12.24 0 0 1744

Na így születnek az új stílusok, azt már a saját nevére is nevezhetné Rinti, ha majd tanítja!

Kár, hogy még el sem kezdte egyiket sem! ;-DDD

Előzmény: morte (1743)
morte Creative Commons License 2012.12.24 0 0 1743

üdv!

 

A krav maga-nak van kifejezetten rendvédelmi ága is, náluk érdeklődj ez ügyben. Önvédelemre is ezen ág a leghatékonyabb a stratégiát,gondolkodásmódot tekintve. Bunyó szempontjából pedig thai-box,kempo,kyo - mind nagyon jó. Ha megteheted párosítsd a krav magat valamelyik bunyós stílussal.

Előzmény: Rinti87 (1740)
nyíltirányzék Creative Commons License 2012.12.23 0 0 1742

Úgy tudom Borza József Egerben edzősködik.Ha eléred, kérd ki a véleményét, ő nagy név a karatéban, biztosan mond használhatót! Lehet, hogy még rábeszél a kyo-ra! Ő is a maga stílusára esküszik.( Emlékszem annak idején( 87?) alig lehetett visszatartani, hogy fel ne menjen az éppen bemutatót tartó mesterhez a porondra, hogy eltörje mindkét lábát egy rúgással!)

Ha több dolgot megismersz, könnyebb a választás!

Előzmény: Rinti87 (1740)
nyíltirányzék Creative Commons License 2012.12.23 0 0 1741

Erősíts és várd meg a szept. Pesten pedig kung-fu-t, v. jiu-t!

A wing-tsun nagyon jó! Haladó szinten!

Előzmény: Rinti87 (1740)
Rinti87 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 1740

Szia Nyíltirányzék!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. A munkám még Egerbe köt, de szeptemebrtől szeretnék a NKE-RTK-n tanulni. Szóval a pesti harcművész pálya csak akkor tudna beindulni. Addig Egerben szeretnék valamit addig is űzni, de sajnos itt jitsu nincs. Rendelkezésre csak: zen bu kan kempo, thai boksz, kyokushin karate és krav maga áll. Szerinted érdemes lenne addig is elkezdeni itt valamit, hogy legalább" benne legyek a ritmusban"?

Előzmény: nyíltirányzék (1739)
nyíltirányzék Creative Commons License 2012.12.23 0 0 1739

Heló Rinti!

Én a Jiu-Jitsu alapjaira épülő utcai önvédelmet ajánlanám, mert ütni-rúgni mindenhol megtanítanak, de fojtásból-fogásból szabadulást, bontásokat, és főleg elvezető fogásokat amire ott nagy szükség van, már nem!

Te is láthatod milyen bosszantó, amikor a „nívós” filmben a hős órákig birkózik a rosszal, mert mozgása darabos,nem ismer csiszolt, gyors ,biztos testi kényszert biztosító fogásokat, és nyers erővel kell legyűrnie a támadót!

Ma már számtalan stílus van, mert sokan elvettek-hozzáadtak egy-egy mozdulatot az általuk tanult tradíciókhoz, és így saját nevükre keresztelték a stílust.Neked kell majd kiválasztanod a neked megfelelőt, miután megismerted a tematikájukat! Ha nem vagy óriás ne aggódj, mert ez némi tanulás után fölényt biztosít a nagyobb támadók ellen is!

A Kerepesi úti rendészeti szakközépiskolában érdeklődj, ha Hartyányi Attila ashihara mester már nem oktat, biztosan lesz más, aki segít! Jó sportolást!

 

Előzmény: Rinti87 (1737)
nyíltirányzék Creative Commons License 2012.12.23 0 0 1738

Szia!

Nos én kb 5-éve vettem a Decathlon-ban ezt a fali tartót, és remekül működik!

A zsák láncát megtartod, de a forgó összekötőt leveszed, és kötéllel kötöd fel a tartóra 2db kötélszíven keresztül, így soha nem kopik, és szakad el a kötél hiába nyüstölöd a zsákot éjjel nappal, ráadásul teljes csendben, mert nincs fémes kapcsolat! Ha akarod még tegyél egy biztosító kötelet a biztonság kedvéért! A kesztyűzés hangja halkabb, a rúgások dübögő hangja kicsit hangosabb, de egy kis alapzene mellett nem hallanak át semmit tőled!

A falra tegyél valamit, hogy a zsák alsó széle ne kopjon!

A falitartót úgy szereld fel, hogy előbb felméred a teljes magasságát a cuccnak(zsákkal együtt), mert az egyéni, hogy ki milyen magasra szeret rúgni,  a zsák legtetejét nem jó püfölni, és a mély rúgásokat is gyakorolni kell!

Ne tiplit, hanem vasdübelt fúrj be, és ne az alap csavarokat tedd bele, hanem kapni a barkácsban erősebb anyagból, azt kérj, mert nagy erővel kell majd meghúznod, és elnyíródik!

A mikor az elsőt kifúrtad, és feltetted rá a tartót, a többi furat helyét csak akkor rajzold be a tartón keresztül, mert nem lesz pontos a furatok helye!

Nem tudom hány kiló vagy, de én (95kg)jól tettem, hogy 50kg-os zsákot vettem, mert ma már focizok vele! A 40-45kg-os könnyű lesz, és vehetsz másikat(nem mindig van partner, aki tartja)! Ha nem boltban veszed, jobb helyeken annyira tömik, amennyire kéred, de azt otthon majd még tovább kell, mert megsüllyed a használattól. Jó zsákolást!

 

Előzmény: logbalazs (1734)
Rinti87 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 1737

Sziasztok! Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy rendvédelemhez milyen fajta küzdősport/ harcművészet ismeretét tartjátok nélkülözhetetlennek?

logbalazs Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1736

Persze! Épp ezért kérdem a tapasztalatokat, mennyire hallatszik át, mennyire lehet zavaró? Mert ugye a szaküzletben az a válasz, hogy "nyugodtan vedd meg a zsákot és vigyed, rengeteget adtunk már el panelba."

Előzmény: sz332 (1735)
sz332 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1735

Arra gondoltál már, hogy a szomszédok mit fognak szólni?

Előzmény: logbalazs (1734)
logbalazs Creative Commons License 2012.11.27 0 0 1734

Sziasztok!

 

Panellakásba szeretnék egy kb. 40-45 kg tömegű boxzsákot elhelyezni, plafonra függesztve.

Ötleteket, tanácsokat várok, hogyan, mivel tegyem, hogy ne szakadjon le stb. Volt e már valakinek tapasztalata ebben?

 

Előre is köszönom a segítséget!

pityesz29 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1733

Minden, ami muay thai: thai-box.info

 

 

pityesz29 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 1732

Minden, ami muay thai: thai-box.info

Jbori Creative Commons License 2012.07.23 0 0 1731

Namármost a helyzet az hogy a karatésok is a helyi fiatalok :) A karate szellemisége mint idegen befogadható kultura, megtalálta a helyes szerepét, és ez nagyon is üdvözlendő!

Előzmény: Jbori (1730)
Jbori Creative Commons License 2012.07.23 0 0 1730

Jó hogy írtam ide! Köszi!

 

Helyzet azóta: karatésok eltüntek, maradtak a helyi fiatalok, gyerekek, elviselhető kötetlen viselkedés, helyi köztér ugye.

                        de egy idő után megjelentek az idegen nyelven hangosan beszélő barna bőrű, családostul piknikező vendégmunkások. Jelentős figyelemmel kísérérték a környékükön történteket. Gyerekek eltüntek, a viráglocsoláshoz én sem a közkútról vittem inkább a vizet...

                        Erre újra megjelentek a karatésok! A szokott helyükön, vendégmunkások orra előtt gyakoroltak nyugodtan. Óriás mester kép nélkül, és nem is túl sokan. Kevés idő után vendégmunkások eltüntek, a helyi gyerekek és a karatésok maradtak. Jó hogy vannak! Köszi!

Előzmény: Jbori (1729)
Jbori Creative Commons License 2012.04.25 0 0 1729

Üdvözletem!

Szeretném elmesélni, hogy van nálunk egy köztér. Először gyakoroltak itt a kung fut, tudtam tőlük én is tájcsit tanulni, örültem neki, nyertünk is akkor egy térfelújítást, szent István szoborral. Aztán jöttek a helyi íjászok, csinálok nekik érmét, és lődözök velük kedvemre ha engedik.

 

De tavaly megjelentek a karatésok. Kirakják a szent István szoborhoz a mesterük nagy fotóját, merthogy karatét úgy lehet gyakorolni. Nekem meg a személyi kultuszból éppen elég volt amikor a Szabadság térről ide kellett költöznöm, és ezt a teret akkor még bizony Lenin térnek hívták.

Szóval erre én miközben óriási a csönd mert a mester légzőbemutatót tart éppen, odamegyek a közkúthoz, és nagy zajjal el kezdem engedni a vizet a viráglocsoláshoz. A gyerekeken kitör a röhögőfrász, mester tekintélye oda.

 

Következő történet: helyi rendezvény, karatésok "felügyelete" a bejáratnál. Nekem feldönti a "szél véletlenül" a polcomat amin a kerámiáim vannak kiállítva. Szerencsére már a legjobbak, kevés törik. De - a karatésok jól szórakoztak.

 

Mit csináljak? Ne kezdjek ki velük? Nagyok és erősek, odáig oké. De szerintem mindennek meg van a helye.

Threshold Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1728

Sziasztok!! Valaki el tudna nekem mondani egy könyen tanulható fogást ami biztos :!! És az ellenfél a földön marad ?? :)

 

Természetesen CHUK NORRIS :-))

 

Ilyen nincs. olyan biztos módszer ami a támadót a földre kényszeríti.

Bár igaz nem küzdősport, de egy megbízható gázpisztoly jól jöhet ha baj van.

 

Szerintem mindenkinek az a legbiztosabb módszer amit megtanul képességgé fejleszt és nem fél esetlegesen alkalmazni.

Én Wing Tsunt tanulok már elég rég, de ez nem mindenkinek jön be.

Van akinek a karate a box vagy épp valami egyéb jön be és lesz a legbiztosabb fegyvere.

Ettől függetlenül én is hordok GP-t és ha kell használom is.

Előzmény: drukkeralba (1726)
Kavics78 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1727

Tokonrugas?

Előzmény: drukkeralba (1726)
drukkeralba Creative Commons License 2011.11.07 0 0 1726

Sziasztok!! Valaki el tudna nekem mondani egy könyen tanulható fogást ami biztos :!! És az ellenfél a földön marad ?? :)

Threshold Creative Commons License 2011.11.04 0 0 1725

Üdv!

 

Minden tisztelettel, de nem volt a történet egyáltalán, még csak kicsit sem profi.

Ezt a technikát nem megbénításra, hanem az ellenség megsemmisítésére találták ki.

Sajnálatos módon sok olyan ember alkalmazza akinek a rendezvénybiztosítás a feladata./ bakker ha valaki nemértené:-)) kidobó /

A lényeg ha a delikvens kicsit is megugrik akkor a gégéje beroppan és kész a hulla. Az pedig jó sok év.

 

Szerintem elgondolkodtató.

Előzmény: kószák egyike (1718)
morte Creative Commons License 2011.08.05 0 0 1724

Dehogy, a fojtogató biztiőrt üti, h védje a paliját.

Előzmény: exhighand (1723)
exhighand Creative Commons License 2011.08.05 0 0 1723

Azért a csajon is kijön a klasszikus női viselkedés, az ájult védekezésre képtelen csávót kezdi el gyorsan ütni...

Előzmény: kószák egyike (1722)
kószák egyike Creative Commons License 2011.08.04 0 0 1722

Aki így viselkedik tegye össze a két kezét, hogy ennyivel megússza. Egy kis ájulás, 0 egészség károsodással max egy kis múló fejvájással. De ez nem okoz komoly gondot sem maradandót. 

 

A viperával egy térdhajlatba meg egy a vesére egészségesebbenek tűnik? Ez a helyzet legjobb lekezelése volt.

Előzmény: Bela_Vak (1719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!