Keresés

Részletes keresés

python 357 Creative Commons License 8 órája 0 0 18213

Köszi!!!!....

Több kézen átment a főző,-mire ideért,-nem valószínű hogy a bolt a hibás!...Jóban vagyok velük,-rendes srácok!...

A szervíz szettek nem olcsók, 6-7 ezer forint,-de 8-10 alkatrész van bennük,-(köztük a három jet fúvóka),-de ha csak külön  a fúvókát rendeled meg,-no az tényleg drága 6000 Ft darabja!!!...

Amúgy az Omnifuel a 45-ös gázos fúvókával is szépen susog benzinnel, meg a primus nagy gázpalackkal is,-így nem kell cserélnem legalább,-ha váltok!..:))

Minden rosszban van valami jó,-vagy legalábbis keresni kell benne!

Üdv!

Előzmény: bsyl (18212)
bsyl Creative Commons License 11 órája 0 0 18212

Biztos, hogy lenyúlták? A tengerentúlon sem szent mindenki és még tévedhetnek is. Ha egyben volt a csomagolás, akkor esetleg érdemes egy panaszt tenni a boltnál, esetleg a gyártónál. Némelyikük presztizse többet ér mint 2 fúvóka, lehet simán küldenek egy párat. A szerviz szett nem olcsó mulatság sajnos.

A silencerről nem is tudtam, utánanézek. A főzőhöz meg sok sikert.

Előzmény: python 357 (18211)
python 357 Creative Commons License 21 órája 0 0 18211

Megrendeltem a Primus csúcskészülékét az Omnilite Titant,-és hozzá a Silencer harangot a csillapító rózsával...

Az omnifuel,-olyan hangos,-mint egy hordozórakéta induláskor,-baromira igazad volt..... de képzeld el,-a három jet fúvóka helyett csak egy 0.45-ös (gázhoz való) volt,-az is a főzőben,-a 0.28-as és a 0.37-est fúvókat lenyúlták valahol svédország és lepsény között,ami elég kiábrándító!..:(((

Kár,- hogy nem néztem át tételesen a boltban az alkatrészlistát!...

Most rendelhetek egy szervíz szettet,-abban mindhárom fúvóka benne van..

.....egyébként lehet kapni silencer sapkákat majd minden tipushoz,-csak azt magánúton lehet berendelni az Amazonon,-amivel sokkal csendesebben duruzsol a kályha!...

Magyarország.......így szeretlek!!!...:(

Előzmény: bsyl (18194)
python 357 Creative Commons License 24 órája 0 0 18210

Másik nagy előnye a benzinesnek,-hogy nem hőmérséklet függő,-mint a gázos....

Előzmény: bsyl (18209)
bsyl Creative Commons License 1 napja 0 0 18209

Ja, a benzines vitathatatlan előnye a gázzal szemben, hogy mindig tele palackkal tudsz indulni. Nincs frász, hogy félig van a palack, elég lesz vagy sem és akkor a biztonság kedvéért cígelsz még egy tele palackot is.

Előzmény: bsyl (18208)
bsyl Creative Commons License 1 napja 0 0 18208

Főző témában olvass vissza egy oldalt.

Palack: mindenik jó, nem csak az adott gyártóé. 3 féle van:

- csavaros, ezekben szelep van, felteszed-leszeded amikor kell.

- ami olyan mint a spray-s flakon. Elméletileg felteszed-leszeded, nincs tapasztalatom vele.

- kiszúrós (semmi sincs a palack tetején), felteszed-otthagyod míg ki nem fogy.

Nem érzékenyek, bírják a csomagtartót is elméletileg, azért a nap ne süsse közvetlen a palackot, de dobozban úgysem fogja.

Hogy hol milyen nehéz palackot szerezni, azt így most hogyan? Ha nem egy ellátott környék, akkor eleve vegyél benzinest, a motorhoz úgyis kell üzemanyag. Mondjuk én foltbenzinnel használom az enyémet, de elmegy normál benzinnel, sőt gázolajjal is. A benzinesek általában drágábbak, de mint lentebb látható, kis kínaitól lehet multifuel-t is szerezni, nemolyandrágán.

Az alu edényben pont annyira ég oda a kaja mint a többiben, a főző viszont eléggé egy kis pontban adja át a hőt. Főzés okésabb, sütés macerásabb de egy tojás kb. mind1. Vannak teflonos túra edények is, ha meg bírod fizetni. Nyilván könnyebb azokat egyszerűen kitörölni egy ronggyal.

Előzmény: Magyarblez (18207)
Magyarblez Creative Commons License 1 napja 0 0 18207

Sziasztok!
Szeretnék egy kis tanácsot kérni, illetve feltenni néhány kérdést.
Motorostúrák költséghatékonyabbá tételére keresek gázfőzőt.
Én a Campingaz Twister Plus PZ-t néztem ki. Milyen nehéz hozzá palackot szerezni Európai túrákhoz (keletebbre majd veszek benzinfőzőt, akkor majd megint kérdezek :P )? Mert igaz csak melegítésre, kávéfőzésre használom majd, de ketten vagyunk párommal, és a motor tárhely kapacitása is véges. Egyáltalán jó bele másmilyen palack, vagy csak amit ez a gyártó gyárt?
Ha egyszer csapra verek egy ilyen palackot, akkor amíg ki nem használom, addig rajta kell maradjon a fej? Mert szimpatikus a levehető, elcsomagolható fej, de akkor kb. mindig rajta lenne...
Mennyire bírják ezek a palackok a strapát? Motor dobozában rázkódik rendesen, és ha süti a nap a dobozt akkor gondolom fel is melegszik, bár egy túrazsákban is hasonló lehet a helyzet.
Edény szettet is néztem szintén ettől a gyártótól. 5 részes alumínium. 
Milyen ezekbe az alu edényekbe mondjuk egy tojást megsütni? Nem ég az nagyon oda az aljára (és ezért nehéz tisztán tartani)?

Aztán jó lehet ez a főző munkába is, gyalogos túrákhoz is. :D

A válaszokat előre is köszönöm! Kicsit kezdő vagyok a témában, minden javaslatot szívesen fogadok! 

python 357 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 18206

Találtam lámpabúrát!!!!.....Bódogság!!!:-D

bsyl Creative Commons License 2016.07.13 0 0 18205

:-O

Azt tudtam, hogy puhítja de azt nem, hogy ennyire. Akkor majd ha kimegy belőle, kap egy adag vizet, hogy összeszáradjon :)

Előzmény: FaZo 76 (18204)
FaZo 76 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 18204

Ezzel a méhviaszpasztával csak óvatosan, keveset.

Nemcsak impregnálja a bőrt, hanem puhítja is.

Simán ki tud tágulni a bakancs akár egy számot is. :((((

Én sajnos saját (bakancs)bőrömön tapasztaltam!

Előzmény: bsyl (18203)
bsyl Creative Commons License 2016.07.12 0 0 18203

Nem. Csak összeolvasztom.

Először greenland waxot csináltam, az keményen jó. Amit a bakancsra (övre, táskára és kb mindenre ami bőr vagy fa) kenek, azt krémesítette a shea vaj és a kókuszolaj. Kb olyan lett az állaga mint egy kemény gyurmának, a kezem hőjétől kenhetővé válik.

Bakancsra és fára azért egy kicsit ráolvasztom, hogy még jpbban beigya az anyag.

Előzmény: ragnar_lothbrok (18201)
python 357 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 18202

Úrak!....Campingaz  Super Symphony gázlámpát keresek alkatrésznek,-de jó állapotút is veszek,-ha van...

Az enyémnek elrepedt a lámpabúrája,-de égen földön nem találok,mert már régóta nem gyártják...

De esetleg más búra is érdekel,-ha átmérője 100 mm

és magassága kb. 103-105 mm!......

Köszi!!!!!!

ragnar_lothbrok Creative Commons License 2016.07.12 0 0 18201

Kösz. Igen, a méhviasz volt a kérdéses. Oldószert nem használsz a keverékhez?

Előzmény: bsyl (18200)
bsyl Creative Commons License 2016.07.12 0 0 18200

Van egy méhészeti szaküzlet és egy vegyszer üzlet is Pesten, a körúton. Méhészetiben a méhviaszt, vegyszeresben a paraffint. Shea vaj, kókuszolaj, illóolajok minden "bio" boltban. Igaz, méhviaszt kaphatsz a bioboltokban is, lehet kicsit drágábban.

Előzmény: ragnar_lothbrok (18198)
python 357 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18199

:-D.......Van Peltor  lővész fülvédőm,-majd abban kuktáskodom!....

Előzmény: bsyl (18194)
ragnar_lothbrok Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18198

Hol szerzed be az alapanyagokat?

Előzmény: bsyl (18197)
bsyl Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18197

"Tudtok jobb ápolószert"

Csinálj. Méhviasz, paraffin. Én tettem bele shea vajat és egy kis kókuszolajat is. Azt kenem az ekcémás bőrömre, bakancsra, övre, késre, kapanyélre. Talán csak a pirítósra nem :)

Az arányokat már nem tudom, úgy emlékszem 85-15% paraffin - méhviasz. Ez az alap "greenland wax", shea vaj opcionális, krémesíti az állagot. Minél több méhviasz + egyéb, annál inkább ragadósabb, mattabb felület (szerintem).

Jutubon sok videó van a témában.

Mondanám, hogy vegyél egy tubus Zamberlan Hydrobloc-ot, de szerintem a mostaniak = sima cipőkrém.

Előzmény: ragnar_lothbrok (18192)
ragnar_lothbrok Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18196

A másik (a pontos nevét nem tudom), ecsettel-felkenős Meindl cipőápoló szert próbáltátok már?

FaZo 76 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18195

Szia, nincs azzal a sport waxszal semmi baj.

Ha felkented a bakancsra, hajszárítóval melegítsd rá óvatosan, be fogja szívni.

A felesleget meg talán melegében még le tudod törülni, de szerintem beszívja a bőr mind

Előzmény: ragnar_lothbrok (18192)
bsyl Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18194

Az omnifuelt nem láttam közleről, a multifuel kelyhét is túl lehet tölteni -elég ügyetlennek kell lenni hozzá-, az  is lángba borulhat, de oda se neki, majd leég oszt kész.

A hangja nem szörcsög, hanem süvölt mint a rakéta. WCHHHHSSSSSSSSS. Brutális. Kaiserbrun-nál nem merem éccaka begyújtani, megköveznének :D Na de erre való a kis kínai. Az csak psssszchhhhh.

Előzmény: python 357 (18193)
python 357 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18193

Köszi a választ, nekem a Primus a szimpatikusabb,-azt fogom választani!..:)

Egy SIGG Benzines főzőm van,-egy rakás pót alkatrésszel,de azzal nagyon kell vigyázni,-mert nyitott alúl,-és ha kicsit tovább hagyom nyitva a benzin csapot,-akkor az alsó kis csésze túlfolyik,-és lángba borúl az egész főző,-ha odateszem a gyújtót!.......

Kezdetben jártam úgy!...:))))))

A Colemannal nincs ilyen gond,-az zárt kelyhű,-egy kis fáklya,-aztán kialakul a kék rózsa!!....

Sajna a benzinesek elég hangosan szörcsögnek,-meg kell szokni!!....:-D

Üdv:Gyuri

Előzmény: bsyl (18191)
ragnar_lothbrok Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18192

Köszi a tippeket a bakancssal kapcsolatban, végül nem Engadint, hanem eggyel puhábbat vettem.

A Meindl SportWax-tól nektek is ragacsos lesz a bőr? Nagyon ajánlották, de elég utálatos cucc, még kikefélni sem lehet, csak nyúlik, kenődik... Tudtok jobb ápolószert?

bsyl Creative Commons License 2016.07.11 0 0 18191

Hello,

Sajonos nincs tapasztalatom a típussal, orosz koppintását próbáltuk egyszer életre kelteni, de nem sikerült. Ránézésre állítható láng és széles rózsa, egy helyen az üzemanyag, a főző és hordozó doboz. Ha van helyed cígelni, nem túl nehéz és működik is, akkor nem lehet rossz :)  (most aztán mondtam egy pohár vizet)

A P. multifuellel van tapasztalatom (az omnifuel elődje), baromi jó cucc csak hangos amikor üzemel, mint a Titan V rakéta. Ha jól láttam a pompa nem változott, a multifuelnek és a 2-esnek  ésszerűbb lett az égő felépítése. Nem tudsz mellélőni vele, a legjobb választás, ha meg tudod fizetni.

Előzmény: python 357 (18190)
python 357 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 18190

Üdv!..

A véleményedet szeretném kérni az Optimus Hiker+ benzinfőzőről.

A Primus Omni Fuel ll és az Optimus Hiker+  között vacilálok......

Előzmény: bsyl (18189)
bsyl Creative Commons License 2016.07.06 0 0 18189

Annyit azért még hozzátennék, hogy a pici főzők arra jók amire specifikáltad: teát, kávét, levest főzni, havat olvasztani. Ha komolyabban szeretnél kotyvasztani vagy sütni, akkor már érdemesebb olyant keresni, aminek szélesebb a rózsája.

De olyan is akad Kicsi Chengnél, olcsóért.

Előzmény: Andreas (18188)
Andreas Creative Commons License 2016.07.06 0 0 18188

bsyl, TrekkerLake, opi1970:

Köszönöm, akkor én is inkább kínából rendelek.

opi1970

Előzmény: bsyl (18180)
ateszking Creative Commons License 2016.07.06 0 0 18187

Magyarul, ha itthon túrázol teljesen fölösleges az Engadin. Még egy Alacsony-Tátra jelzett útjain sincs olyan sziklás terep, ami szükségessé teszi.

Előzmény: ateszking (18186)
ateszking Creative Commons License 2016.07.06 0 0 18186

Az Engadin tényleg másra való. A belinkelt cikkben sem véletlenül emlegetik a Tátrát. A már kövesebb, sziklásabb magashegységekre való. Már kötözős hágóvas is mehet rá.

Előzmény: ragnar_lothbrok (18183)
topik Creative Commons License 2016.07.06 0 0 18185

Betörik, nekm kb 60-80 km után lett puhább. Ez első időszakban szinte csak gördül a talpán, utána hajlik is.

opi1970 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 18184

Neked kell tudni mire kell. Más a célja a két bakancsnak, ha szabad úgy fogalmaznom. Az engadin B/C kategóriás, kimondottan magashegyi, sziklás talajra, nagy súlyra tervezett bakancs véleményem szerint, a thunder afféle erdei "ösvény-szaladgálós", bár hazai viszonyokra néha még talán az is sok. Emellett a súlyeltérés sem elhanyagolandó...

http://www.gearmag.hu/meindl-engadin-men-mfs-turabakancs-bakancs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!