Keresés

Részletes keresés

bouquetk Creative Commons License 3 órája 0 0 18312

Bakker, valami ilyesmi járt az én fejemben is, ha mindent ilyen tempóban csinál....

Előzmény: Ermak (18310)
bsyl Creative Commons License 3 órája 0 0 18311

"Heti 2-3 napot alszok kint"

Mi vagy te, valami mezőőr? Ennyi időre már érdemes valami permanens menedékben gondolkodni, amennyiben mindig ugyanott töltöd az éjszakát.

Előzmény: gyula0910 (18309)
Ermak Creative Commons License 3 órája 0 0 18310

Az 56-os forradalmat 3 héten belül leverték.

Hitler a második világháborúban kevesebb mint 3 hét alatt elfoglalta Hollandiát és Belgiumot.

Te 3 hete agyalsz egy matracon.

Előzmény: gyula0910 (18309)
gyula0910 Creative Commons License 14 órája 0 0 18309

Gyorsan,minél gyorsabban. Heti 2-3 napot alszok kint és mint írtam,már most fázok a föld felől,mert kilyukadt a felfújhatós matracom. Gyorsan kell valami helyette,mert most már rohamsebességgel fog hűlni az idő és ha már most fázok,akkor pár hét múlva meg is fagyok majd ott kint,ha nem oldom meg addigra.

Előzmény: topik (18308)
topik Creative Commons License 18 órája 0 0 18308

megoldani gyorsan? :))))))

Előzmény: gyula0910 (18307)
gyula0910 Creative Commons License 21 órája 0 0 18307

De jó lenne,ha az én cuccom is jó lenne csak -10 fokban is!

A jelenlegim már most is is fázós a talaj felől,pedig még nagyon plusz van,miután kilyukadt a felfújhatósom. Na ezt akarom megoldani gyorsan most már valami megbízható és nem méregdrága megoldással.

Előzmény: python 357 (18306)
python 357 Creative Commons License 30 órája 0 0 18306

Persze minden attól függ,-hol fogod használni...

Itthoni viszonyok között manapság ritkán megy mínusz tíz fok alá a hőmérséklet, de azért nekem is mínusz 40-es  zsákom van!!...

Inkább szellőztetek,-mint hogy kocogjon a fogam......:)

Előzmény: gyula0910 (18304)
Giordano Creative Commons License 1 napja 0 0 18305

kinéztem egy hátizsákot, deuter futura pro 36. Hol érdemes venni deuter cuccokat?

A Tengerszem-ben nincs készleten, de hátha mondjuk. németektől olcsóbb is rendelni. Szóval van tippetek honnan érdemes?

Kösz,

JG

gyula0910 Creative Commons License 1 napja 0 0 18304

Szerencsére nem! Tegnap 1 ilyesmikkel foglalkozó blogon felajánlotta a blog író a segítségét.

Szerencsére,mert mint kiderült,nagyon nem lett volna elég amit terveztem venni. Szóval nem felesleges a matrac,hanem még kevés is az az összeállítás,arra amire nekem kell,pedig ő aztán tényleg tudja. Szóval hála égnek neki,hogy nem dobtam ki megint csak pénzt az ablakon. Talán most a segítségével tökéletes lesz,ráadásul nem is drágábban!

Előzmény: python 357 (18303)
python 357 Creative Commons License 2 napja 0 0 18303

:-D...........Lehet,-hogy Ermaknak már tele lett a hócipője a drámáddal a derékaljakkal!....

Egy kicsit tényleg úgy tűnik,-hogy vesztésre állsz ebben a reménytelen küzdelemben....

Előzmény: gyula0910 (18301)
Giordano Creative Commons License 2 napja 0 0 18302

Hello,

Remelem. Egyebkent ilyen a belseje : 

UDV JG

Előzmény: ercsibe (18300)
gyula0910 Creative Commons License 2 napja -1 0 18301

Gratulálok a hölgynek,de ez hogy jön ide nekem?

Úgy értsem,hogy szerinted én is mondjak le a matracról?

Te fagyoskodnál évi 100-150 nap között a hideg földön,főleg télen? 6 év alatt az 600 és 900 közötti napon? Biztos vagyok,hogy nem,inkább Te is beszereznél derékaljat.

Megjegyzem én csak 2 hetes versenyszerű,teljesítménycentrikus,túlélő "programszerűségen vettem részt" és ott én is sok mindenről lemondtam. Van,hogy a teljesítmény érdekében az ember lemond a komfortról,de ez csak rövid távon egyszer-egyszer működik. Hosszú távon rámegy az ember. Ráadásul nekem most nem versenyre kell a derékalj,hanem,hogy jól érezzem magam,élvezzem a túrákat és az egészségem is megőrizzem.

Egyébként a cikkben nem találom,hogy fázott volna,ebből gondolom,hogy vagy nem volt olyan hideg,vagy volt olyan jó drága cucca,hogy derékalj sem volt hozzá szükséges. Biztos,vagyok benne,ha csak olyan lenne a cucca,mint nekem,akkor derékaljat is vinne hozzá,vagy a szétfagyott ízületei miatt sehol sem végezne. És még egyszer,gratulálok neki,le a kalappal,de amit ő csinált az teljesen más,mint amire nekem kell a matrac! Biztos vagyok,hogy ő is vinne a helyemben.

Előzmény: Ermak (18296)
ercsibe Creative Commons License 2 napja 0 0 18300

Lehet, h ezt csak pechesen kifogtad. Nekünk mindkettőnknek Vaudénk van. Nem akarok hülyeséget mondani, 10 éves biztos, de lehet, h több. Férjemé Alpin Air 30+5, az enyém Bike Alpin Air 30+5 literes. Az enyém annyiban gáz, h jégcsákányt nem lehet normálisan rápakolni, de amúgy a háta az enyémnek jobb, mint a férjemé. Egyiknek sincs semmi baja, holott nyúzzuk rendesen, és nem szokásunk óvatosan letenni a kövekre. 

Nem mondom, h vágj bele nyugodtan, mert ha a kisördög már ott van a fejedben, az ott is marad. De nekünk szerencsére jó tapasztalataink vannak csak a Vaudékkal. 

Előzmény: Giordano (18297)
H_G Creative Commons License 2 napja 0 0 18299

Nagyobb Deuter? Vagy Salewa, nekem az a nagyhátizsákom és szerintem szuper. Igaz, mostanra a belső bevonata ragacsos érintésű kicsit, de ez simán van már 15 éves.

Ermak Creative Commons License 2 napja 0 0 18298

Vaude: passz. Jansporttal vannak jó tapasztalataim (bár inkább utcai zsákokat gyárt).

Giordano Creative Commons License 2 napja 0 0 18297

ÜDV,

Van egy kb. 5 éves Vadue kicsi hátizsák a családban, aminek az anyagáról, egész felületéről mállik le egy fólia szerű réteg. Először ott kezdődött ahol összehúzzuk a tetején, mostanra egész felületén.

Most rájöttem, hogy a nemrég vett deuter trans alpin 30 hátizsákom nem jó. Gyerkőccel megyek 2 napos túrákra, hálózsák, sátor nincs (hütte), csak a hálózsákbélés van amit ajánlottatok, de nem férek el a trans alpin 30-ban. Viszont próbaképpen bepakoltam egy régi 40esbe, amire még kívül + palackokat tudtam tenni és abban bőven, de az sajna egy 19 éves zsák nem jó állapotban. Most akarok venni de megfogadtam vadue-t nem veszek a rohadék szétmálló zsák miatt (azon kívül új állapotban van), most mégis megtetszett egy.

Szóval, volt ilyen tapasztalatotok? Behatárolható ez a probléma bizonyos időszakra?

Én 10 évre akarok hátizsákot venni, nem 1-2 és jó lenne valami tartósat venni.

Kösz,

JG

Ermak Creative Commons License 3 napja -1 0 18296

Lehet agyalni sokat, hogy mi a legjobb megoldás. Ehhez egy kis adalék:

Örsi Anna, első nőként, idén 20 nap alatt végigment az ISOMA 1000 kb. 1600 kilométerén.

Nem vitt magával matracot.

http://www.mozgasvilag.hu/turazas/hirek/orsi-anna-az-isoma-1000-merfoldon

Előzmény: gyula0910 (18295)
gyula0910 Creative Commons License 5 napja 0 0 18295

Teljesen elbizonytalanodtam! A 2 db Therm-a-rest-classic együttes használata volt eddig a befutó,de miután találtam holland katonai 2 centist is,most elbizonytalanodtam. Az jóval olcsóbb lenne magában. Többen dicsérik,de sajna nem tudom kinyomozni,hogy az a dicséret azt jelenti e,hogy magában is felér 2 db Therm-a-rest-classisic-kal. Vagy csak eggyel? Vagy még azzal sem? Vagy a kettőnél is jobb? Hogy miért nem tudnak ezekre is R értéket megadni?

Még az is felmerült most bennem,hogy veszek 1 zárt cellást mindenképp és hozzá több önfelfújó párnát,amiből össze tudok rakni 1 kényelmes fekhelyet,de sajna már ez meghaladja az irányzott maximális költségeket. Tudom,hogy azt írtam,hogy felfújóst többet nem,de ebben az esetben,ha 3-4 darabból áll a felfújós fekhely és abból 1 kilyukad,akkor is marad annyi elem,hogy a kényes helyekre mindig kerül.

Vagy még utoljára megpróbálkozzak megint 1 felfújóssal 1 Therm- a-rest hátán? Az biztos,hogy a felfújhatós jó volt amíg ki nem lyukadt és ha megint így járok,akkor is marad alatta 1 elég jónak tartott derékalj. De vajon az 5-6 ezer körüli felfújhatósok is érnek annyit,mint a 30ezer körüliek? Szóval nagyon nem tudom mit csináljak,pedig már fázok a jelenlegi matracaimon.

Mivel írtad,hogy érdekel a végeredmény,mindenképp megírom,ha döntöttem.

És azt is,hogy mennyire vált be.

Előzmény: FaZo 76 (18294)
FaZo 76 Creative Commons License 5 napja 0 0 18294

Elég érzékenyen érint engem is ez a témakör, figyelemmel követem a fejleményeket!

Nem tudom, mit fogsz "EZEK" után választani, de számolj be a vásárlás eredményéről, és a tapasztalatokról!

Előzmény: gyula0910 (18293)
gyula0910 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18293

A Thermarest oldalán nem lehet összefüggést találni a vastagság és az R érték között?

Akkor lehet ez nem is igaz,mert ez alapján lett nálam eddig a vezető jelölt?: http://www.mormota.eu/felszereles/kemping-/-utazas/derekaljak-/-uloparnak/11806-thermarest-ridgerest%C2%AE-classic-regular-zartcellas-izolir Itt írnak 2,6 R-t.

Nekem a felfújhatós alá és fölé is volt téve polifoam,annyira vigyáztam rá,mégis kilyukadt valahogy. De megfigyeltem,az ember hiába vigyáz rá,mindig van valami éles vagy hegyes,ami pont mellé,alá vagy rá keveredik,pl. a villámzár húzókája alvás közben a hálózsákon.

Előzmény: nunavummiuq (18287)
gyula0910 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18292

Köszönöm a linket,majd jobban megnézem! Az a baj az ilyen helyekről való információkérésnek,hogy nem pártatlanok. Mindenki a magáét dicséri. Jártam már így. Ezért is kérdeztem itt a fórumon is,mert itt talán nem befolyásolja a választ az önös érdek. De azért megkérdem majd őket is,köszi!

Előzmény: FaZo 76 (18290)
gyula0910 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18291

Én is pont ezért nem akarok újra olyat amire van esély,hogy kilyukad. Én azért tovább szoktam használni őket,piszkosul szoktam vigyázni rájuk és mégis a vége mindig ez lett. Elég szerintem,ha egyszer bepakol az ember sátorbontáskor 1 kis tüskét véletlenül a zsákba és az lehet,hogy pont odakeveredik valamikor és kiszúrja. Nekem az ivózsákom is járt így,az sem volt kellemes utána víz nélkül. És tényleg,ha kilyukadt a matrac,hiába volt hozzá javítókészletem,fel kell kelnem szétfagyva és keresni a lyukat,ami persze kint a terepen úgysem lesz meg. Aztán otthon majd meglesz,de addigra lőttek a frankó túrának. Ráadásul nekem 2 matracom is pont olyan helyen lyukadt ki,ahol nem lehetett javítani.

Előzmény: bsyl (18286)
FaZo 76 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18290

http://polifoam.hu/mintabolt/

bocs, innen jutottam oda :)

Előzmény: FaZo 76 (18289)
FaZo 76 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18289

http://sport-home-leisure.trocellen.com/hu/applications/fitness-outdoor/

őket próbáltad, elég összeszedett cégnek tünnek, biztos tudnak legalább infoban segíteni

Előzmény: gyula0910 (18283)
bsyl Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18288

Nem tanácsot akartam adni, csak tapasztalatot osztottam meg. + válaszoltam a kérdésre (miért nem jó nekünk...)

"elég valószínűtlen, hogy a másik tetején kilyukad"

Mondom. Nekem használaton kívül lyukadt ki. Használat után még frankón rugalmas volt, ki kellett nyomni belőle a levegőt, következő alkalommal felfújás után de még használat előtt leeresztett. A kettő közt csak egy feltekerés, kompressziós zsákba rakás és csomagtartóban (nyilván nem üvegtörmelék vagy szögek közt) szállítás volt. Nekem ez a totálisan megbízhatatlan, extra érzékeny kategória. Magyarul foscsi.

Előzmény: nunavummiuq (18287)
nunavummiuq Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18287

Az világos, hogy olcsó legyen, de eddig mintha a nagy hidegbe kellett volna és a 2 súlya sem volt vészes. Amiből az egyik lehet (nem ön)felfújható, ami extra vastag és elég valószínűtlen, hogy a másik tetején kilyukad. Bár a Thermarest oldalán pont nem lehet összefüggést találni a vastagság és az R érték között.

Előzmény: bsyl (18286)
bsyl Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18286

Jónak jó, csak nem szeretek rohadtsokpénzt kiadni valamiért, ami minimális használat során maximális elővigyázatosság mellett jó gyorsan tönkremegy. Használtam a matracot, ok volt, felfújva eltettem (be van állítva a sarokba, nap sem süti) következő használatnál meg überraschung. Jó szarul javítható helyen vagy 12 pici luk. És nem egy olcsó bazári darab.

A fenekembe dughatom a javítókészletet, ha nincs kéznél egy kád víz, hogy megtaláljam az icipici lyuk(ak)at, amelyek viszont bőven elég nagyok ahhoz, hogy 1/2 óra alatt leeresszen a matrac.

Másik matracom a vizes vizsgálat utáni szárításnál (naná, hogy kilyukadt) felrobbant. Ok, hülye voltam és kitettem a napra, mert nem akartam napokig várni de mi van ha felkelsz, nyitva hagyod a sátrat, hogy száradjon a belseje, a nap meg rásüt a matracra? Vagy sátrad sincs, de elmész az erdőbe elintézni a reggeli szelfit, mire visszajössz a matracod egy hőlégballon.

Szóval jók ezek, kényelmesek és jól szigetelnek és kis helyen elférnek. Cserébe rohadt drágák, abnormálisan kényesek és nem könnyűek.

Előzmény: Ermak (18285)
Ermak Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18285

Nem igazán értem, miért nem jó nektek a puha, kényelmes önfelfújós.

A javítókészlet súlya elhanyagolható, az ára pár ezer Ft.

bsyl Creative Commons License 2016.09.21 0 0 18284

Nem, amim van, az sima 10 mm-es hőtükörfóliával. Azzal fáztam, egyébként szerintem nem alulról de lehet, hogy a derékalj is közrejátszott.

Önfelfúvódósat én sem veszek többé. Láttam olyant ami polifoam, felfúvódós betéttel a közepén (nem találom a linkjét, ha meglesz beillesztem). Bár nem cserélhető, de a felfúvósok nekem mind a szélén lukadtak ki.

Előzmény: gyula0910 (18283)
gyula0910 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 18283

Azért ez nem az a közönséges polifoam,mert abból is van legalább 4 még nekem. Ez jóval erősebb,keményebb és vastagabb náluk. Ráadásul a legfontosabb,hogy lehet ez zárt cellás is,ellentétben a közönséges polifoamokkal,amik nyitottak és ettől sokkal gyengébbek,kevésbé hőtartók.

Fűtés, szigetelőanyagok boltban a neten én is láttam 15, sőt 20 mm-es hasonló változatot,de valaki azt írta,talán pont ezen a fórumon,hogy nem csak a vastagság számít. Lehet a vastagabb a rosszabb hőszigetelő. De ha Te fáztál az ilyen 20 mm-esben,akkor én is végleg elvetem ezt a lehetőséget,pedig ez lett volna a legolcsóbb és a legvastagabb megoldás.

Sajnos,mint írtam,többet felfújhatóst már nem akarok,bármennyire is jöttek be,mert amikor kilyukadtak,az után nagyon kemény volt az a hideg földön fekvés.

De van 1 ötletem! Ha ezek kaphatók lennének kisebb felfújhatós darabokban is,mondjuk 60x50cm-esekben,akkor 3-ból összerakhatnék 1 fekhelyet. Ennek az volna  a hatalmas előnye,hogy ha kilyukadna valamelyik,akkor is maradna még 2 egészséges és azokat téve a kényes helyekre,már egész jól átvészelhető a fekvés. Vagy vinnék 1 plusz darabot tartaléknak. Arra meg nagyon kicsi az esély,hogy egyszerre több lyukadjon ki. Próbáltam is keresni a neten ilyen kisebb darabokat,de sajna nem találtam,lehet még nincs is. Nem csodálkoznék,ha ezek az önfelfújós gyártók is idővel áttérnének erre a megoldásra.

Előzmény: bsyl (18282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!