Keresés

Részletes keresés

wolfzoli78 Creative Commons License 11 órája 0 0 18236

Alpina túracipőkről, bakancsokról van valakinek tapasztalata, amit meg is osztana itt velem?

Köszönöm!

bsyl Creative Commons License 26 órája 0 0 18235

Oh, nem tudtam, sajnálom :(

Előzmény: procaliber. (18233)
rum-cájsz Creative Commons License 1 napja 0 0 18234

a tengerszemben régebben volt ilyen.

Előzmény: ateszking (18230)
procaliber. Creative Commons License 1 napja 0 0 18233

Mozsar bezart,halaleset miatt

Előzmény: bsyl (18231)
Dragon22 Creative Commons License 2 napja 0 0 18232

Sziasztok! 

Lenne egy eladó Garmin eTrex20x túranavim. 1 éves, de teljesen karcmentes. Kb. 2x használtam. (Driftautó sebességét mértük :) )

Képek és ár a linken:

http://www.jofogas.hu/vas/Garmin_etrex20x_53905409.htm

E-mailem publikus vagy: +36306072237 (csak számkijelzéssel)

bsyl Creative Commons License 2 napja 0 0 18231
Előzmény: ateszking (18230)
ateszking Creative Commons License 2 napja 0 0 18230

A menetes csatlakozójú túra gázpalackokat valahol újra lehet tölteni? Azért kicsit fájt, amikor két hét kempingezés alatt gyakorlatilag teán kívül alig főztünk valamit és  a főző felzabált két 450 grammos palackot.

bouquetk Creative Commons License 2016.08.16 0 0 18229

Ambit-ot használok három éve, most Ambit 2-HR Silvert. Futáshoz, bringához, és sízéshez. Nekem nagyon bejön az, hogy otthon gép előtt lehet elemezni az edzést. A GPS méterre megmutatja merre jártam. Edzés közben minden lényeges infó ott van jó nagy kijelzőn a kezeden. Futásnál szinte mindig a pulzust nézem, de néha hasznos a távolság is. Igazából navigálni nem szoktam vele. 

És szerintem órának is szép.

Előzmény: func93 (18228)
func93 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 18228

Sziasztok!

Átküldtek ide a túra fórumból. Óra vásár előtt állok.

2 kiszemelt lenne, az egyik a Garmin Fenix 2 a másik pedig az Ambit2. Tapasztalatok, hogy melyiket volna érdemesebb megvenni?

wolfzoli78 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18226

Most mindhármat be lehet szerezni 15 ezer körül, bár igaz hogy csak a Keen ami vadiúj bolti, a másik kettő eladó méretgond miatt. A forclazt még nem vettem számításba,de tény hogy csak jókat halottam róla.

T. Almeida Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18225

Plusz egy szavazat a Forclaz 500-ra, bár nekem nem a Helium, hanem a "sima" modell van. Harmadik éve nyúzom TT-ken, Quechua Bionnassay 900 zoknival. Az idei Mártabérc elég taknyos, nedves, esős volt (első esős 50esem) de nem ázott be, ezzel a párosítással megúsztam vízhólyag nélkül.

Előzmény: Bikk Pubi (18224)
Bikk Pubi Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18224

Forclaz 500 Helium nekem bevált. És félár ezekhez.

Előzmény: wolfzoli78 (18222)
nunavummiuq Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18223

Fel kell mindet próbálni, az könnyen eldöntheti. Az kérdés, hogy ismeretlen talpfájásra miért ez a kategória való. Főleg a vízállóság ami az esetek 90%-ában biztosan hátrány.

Előzmény: wolfzoli78 (18222)
wolfzoli78 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18222

Igen igaz. Teljesitmenyturahoz kell. Terepfutó volt de abban talpfájàs van olyan 20 km után. És ez kitart 100-130 -ig amit nehezen bírok mosoly nélkül.  Emiatt kérdeztem, hatha valki használt vgy használ ilyeneket. 

Előzmény: Bikk Pubi (18218)
Alkapánó Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18221

igen, 300w-osat

Előzmény: Zolihome (18220)
Zolihome Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18220

kis teljesítményű (600 W vagy kisebb) 230V invertert használ valaki akkumulátorról?

python 357 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18219

Igen,-és érdekes,-hogy nem öröm töltött el,-hanem lelkiismeret furdalás volt az első gondolatom!!!!

Üdv! ....:))

Előzmény: bsyl (18217)
Bikk Pubi Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18218

Kardinális kérdés, hogy a cipő kényelmes legyen.

Előzmény: wolfzoli78 (18215)
bsyl Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18217

Nahála! Akkor ez jól alakult :)

Előzmény: python 357 (18216)
python 357 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 18216

Meglettek a fúvókák!!... 

Ma reggel kezembe akadt a főző,-és megakadt a szemem az egyik támasztólábon,-mert két hatlapfejű rézcsavar volt benne!

Képeken már sokszor láttam,-da azt gondoltam,-hogy állítható a kétrészes  láb hossza a csavarok fellazításával....

Így állítandó be egyenetlen talajon vagy sziklán vízszintesre az égőkehely.....

Ma nézem egy darabig a lábat,-aztán látom hogy egy anyag az egész,-de akkor mi lehet a szerepe a két rézcsavarnak????

Megnézem egész közelről,-és felismerem az "elveszett" fúvóķákat!

Szóval Mea Culpa!!!!!!.....

Az tévesztett meg hogy a neten több képen is felcímkézett Nylon tasakban láttam a fúvókakat......

A korrrekség kivánta részemről,-hogy ezt a postot közzé tegyem.......:)))

Előzmény: bsyl (18212)
wolfzoli78 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 18215

Kardinális kérdés, cipő: Meindl  x-so 30 gtx, vagy Merrel Capra gtx, vagy Keen Koven szinén gtx.

Melyiket vennétek?

Köszönöm

Magyarblez Creative Commons License 2016.07.27 0 0 18214

Szia!
Köszönöm a választ!
Az előbb nem ment el a hozzászólás, de leírom még egyszer, de immár rövidebb formában. :D
Az elmúlt két napban, csak erről olvasgattam a neten. :P
Szóval gázos mellett döntöttem, az egyszerűbb, tisztább, kezelhetőbb többcélú felhasználás (pl. sátorfűtés) miatt.
Nagyon megtetszett az MSR Reactor 1,7 L-es változat. A kiegészítőkkel szinte minden követelménynek megfelel. Nem az olcsó kategória, de nagyon profi holmi. Igaz gázos, amihez kell a palack, de takarékos, ezért elég egy tartalékpalack, és amíg az kifogy, addigra beszerzek egy másik tartalékot (Európában), nem kell szélterelővel bajlódni, szétszedhető, nagyon jól csomagolható, és jó a hatásfoka.

Előzmény: bsyl (18208)
python 357 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 18213

Köszi!!!!....

Több kézen átment a főző,-mire ideért,-nem valószínű hogy a bolt a hibás!...Jóban vagyok velük,-rendes srácok!...

A szervíz szettek nem olcsók, 6-7 ezer forint,-de 8-10 alkatrész van bennük,-(köztük a három jet fúvóka),-de ha csak külön  a fúvókát rendeled meg,-no az tényleg drága 6000 Ft darabja!!!...

Amúgy az Omnifuel a 45-ös gázos fúvókával is szépen susog benzinnel, meg a primus nagy gázpalackkal is,-így nem kell cserélnem legalább,-ha váltok!..:))

Minden rosszban van valami jó,-vagy legalábbis keresni kell benne!

Üdv!

Előzmény: bsyl (18212)
bsyl Creative Commons License 2016.07.27 0 0 18212

Biztos, hogy lenyúlták? A tengerentúlon sem szent mindenki és még tévedhetnek is. Ha egyben volt a csomagolás, akkor esetleg érdemes egy panaszt tenni a boltnál, esetleg a gyártónál. Némelyikük presztizse többet ér mint 2 fúvóka, lehet simán küldenek egy párat. A szerviz szett nem olcsó mulatság sajnos.

A silencerről nem is tudtam, utánanézek. A főzőhöz meg sok sikert.

Előzmény: python 357 (18211)
python 357 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 18211

Megrendeltem a Primus csúcskészülékét az Omnilite Titant,-és hozzá a Silencer harangot a csillapító rózsával...

Az omnifuel,-olyan hangos,-mint egy hordozórakéta induláskor,-baromira igazad volt..... de képzeld el,-a három jet fúvóka helyett csak egy 0.45-ös (gázhoz való) volt,-az is a főzőben,-a 0.28-as és a 0.37-est fúvókat lenyúlták valahol svédország és lepsény között,ami elég kiábrándító!..:(((

Kár,- hogy nem néztem át tételesen a boltban az alkatrészlistát!...

Most rendelhetek egy szervíz szettet,-abban mindhárom fúvóka benne van..

.....egyébként lehet kapni silencer sapkákat majd minden tipushoz,-csak azt magánúton lehet berendelni az Amazonon,-amivel sokkal csendesebben duruzsol a kályha!...

Magyarország.......így szeretlek!!!...:(

Előzmény: bsyl (18194)
python 357 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 18210

Másik nagy előnye a benzinesnek,-hogy nem hőmérséklet függő,-mint a gázos....

Előzmény: bsyl (18209)
bsyl Creative Commons License 2016.07.26 0 0 18209

Ja, a benzines vitathatatlan előnye a gázzal szemben, hogy mindig tele palackkal tudsz indulni. Nincs frász, hogy félig van a palack, elég lesz vagy sem és akkor a biztonság kedvéért cígelsz még egy tele palackot is.

Előzmény: bsyl (18208)
bsyl Creative Commons License 2016.07.26 0 0 18208

Főző témában olvass vissza egy oldalt.

Palack: mindenik jó, nem csak az adott gyártóé. 3 féle van:

- csavaros, ezekben szelep van, felteszed-leszeded amikor kell.

- ami olyan mint a spray-s flakon. Elméletileg felteszed-leszeded, nincs tapasztalatom vele.

- kiszúrós (semmi sincs a palack tetején), felteszed-otthagyod míg ki nem fogy.

Nem érzékenyek, bírják a csomagtartót is elméletileg, azért a nap ne süsse közvetlen a palackot, de dobozban úgysem fogja.

Hogy hol milyen nehéz palackot szerezni, azt így most hogyan? Ha nem egy ellátott környék, akkor eleve vegyél benzinest, a motorhoz úgyis kell üzemanyag. Mondjuk én foltbenzinnel használom az enyémet, de elmegy normál benzinnel, sőt gázolajjal is. A benzinesek általában drágábbak, de mint lentebb látható, kis kínaitól lehet multifuel-t is szerezni, nemolyandrágán.

Az alu edényben pont annyira ég oda a kaja mint a többiben, a főző viszont eléggé egy kis pontban adja át a hőt. Főzés okésabb, sütés macerásabb de egy tojás kb. mind1. Vannak teflonos túra edények is, ha meg bírod fizetni. Nyilván könnyebb azokat egyszerűen kitörölni egy ronggyal.

Előzmény: Magyarblez (18207)
Magyarblez Creative Commons License 2016.07.25 0 0 18207

Sziasztok!
Szeretnék egy kis tanácsot kérni, illetve feltenni néhány kérdést.
Motorostúrák költséghatékonyabbá tételére keresek gázfőzőt.
Én a Campingaz Twister Plus PZ-t néztem ki. Milyen nehéz hozzá palackot szerezni Európai túrákhoz (keletebbre majd veszek benzinfőzőt, akkor majd megint kérdezek :P )? Mert igaz csak melegítésre, kávéfőzésre használom majd, de ketten vagyunk párommal, és a motor tárhely kapacitása is véges. Egyáltalán jó bele másmilyen palack, vagy csak amit ez a gyártó gyárt?
Ha egyszer csapra verek egy ilyen palackot, akkor amíg ki nem használom, addig rajta kell maradjon a fej? Mert szimpatikus a levehető, elcsomagolható fej, de akkor kb. mindig rajta lenne...
Mennyire bírják ezek a palackok a strapát? Motor dobozában rázkódik rendesen, és ha süti a nap a dobozt akkor gondolom fel is melegszik, bár egy túrazsákban is hasonló lehet a helyzet.
Edény szettet is néztem szintén ettől a gyártótól. 5 részes alumínium. 
Milyen ezekbe az alu edényekbe mondjuk egy tojást megsütni? Nem ég az nagyon oda az aljára (és ezért nehéz tisztán tartani)?

Aztán jó lehet ez a főző munkába is, gyalogos túrákhoz is. :D

A válaszokat előre is köszönöm! Kicsit kezdő vagyok a témában, minden javaslatot szívesen fogadok! 

python 357 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 18206

Találtam lámpabúrát!!!!.....Bódogság!!!:-D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!