Keresés

Részletes keresés

puki33 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 18575

igen koszi a decathlonban voltam, bar alapbol kicsit odzkodom toluk, van amiben jo cuccaik vannak es a satrakot eleg sokan dicsertek.

egyelore aprok a gyerekek, ugyhogy leginkabb a "bekes koca" satorozas a tema, csak ugy szokni a feelinget.

 

legfontosabb szemponton a szellozes ...

 

a szentedrei jo tipp lehet koszi, oda kigurulok mondjuk pl kedden.

 

a decathlon nagyon tolja most ez a felfujhato satrat, nekem kicsit kenyes (mi van ha kilyukad a rud !? )

minden esetre felallitva stabilnak tuntek ...

 

az amazon.de is tele van satrakkal, de azert szivesebben vennek boltbol ... bar marka valasztek a moutnexben sincs nagyon ... ogaz nem is tudom egy sator eseteben erdemes-e ezen porogni, meg korabban egy Hannah satrat hasznaltunk kettesben az igen jol bevalt ... most latom ilyeneket dicsernek mint Coleman, Skandika, Eureka

Előzmény: Törölt nick (18574)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.28 0 0 18574

Ha felállítva is meg is akarod nézni, akkor én kettőt tudok.

Az egyik a Decathlon (NEM vicc!). Magyar viszonyok közé igen korrekt sátraik vannak.

A másik a Mountex outlet kint Szentendrén.

Előzmény: puki33 (18573)
puki33 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 18573

mondjatok boltokat ahol magyarorszagon van sator valasztek 

csaladi sator erdekelne jobb minosegben.

-Grandmaster- Creative Commons License 2017.05.19 0 0 18572

Sziasztok. Itt az EPICentrum új videója, remélem tetszeni fog ez is. 

https://www.youtube.com/watch?v=g3ZSCM9U4Nk

FaZo 76 Creative Commons License 2017.05.09 -1 0 18571

Én megvenném mindegyiket!

Próbálgatnám hetekig, hónapokig, melyik a legjobb, majd a beváltat megtartanám, a többit féláron feldobnám az adok-veszek topikba!

 

Bár ez én vagyok! ;)))

Előzmény: atiboss (18570)
atiboss Creative Commons License 2017.05.08 -3 0 18570

Sziasztok!

 

Bár nem tudom mennyire logikus kérdés.

De aki tapasztaltabb esetleg jártasabb a alacsony és magashegyi túrákban, az tudna segíteni?

Hogy ezek a hátizsákok közül melyiknek van a legjobb kialakítása.
Vagy ésszerűbben kérdezve ti melyiket választanátok túra célra?:

 

http://www.vango.co.uk/gb/rucksacks/512-sherpa-6010.html

https://www.essl-rucksack.at/produkt/essl-ru75-tourenrucksack-65-liter-oliv/

http://sso-mil.ru/catalog/ryukzak/ryukzak_ekspeditsionnyy_gornyy_s_latami_edelveys_3_m_/?COLOR_REF=22&SIZE_REF=&ROST=?

https://spec-army.ru/Rukzak_reydovuy_PP_6B38_Cafra_RF/

https://www.thunderheadoutfitters.com/product/ilbe-main-pack-marpat

 

Strapabíró és kényelmes zsákot választanák amit nem kell sajnálni semmitől.

 

Előre is köszönöm.

Túramoderátor Creative Commons License 2017.04.22 0 1 18569

Itt nem. Olvasd el ^ felül! A másik topikban jó helyen van, ahová be is tetted a hirdetésed.

Előzmény: Váratlan Vendég (18568)
Váratlan Vendég Creative Commons License 2017.04.22 -1 0 18568

Sziasztok, nem ismerem a topicot, lehet itt hirdetni használt túracuccokat?

Hozol90 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 18567

Köszönöm a segítséget! Majd írok egy kis beszámolót, hogy melyik bakancsot választottam és, hogy hogyan vizsgázott :D

Ermak Creative Commons License 2017.04.06 0 0 18566

Ezekkel a márkákkal nics tapasztalatom.

Volt viszont egy Ecco cipőm, amolyan "városi túracipő" azt nagyon szerettem, gyorsan, kényelmesen lehetett benne járni.

Emlékeim szerint alapból nem ez az árkategória, de lehet, hogy outletben találsz ennyiért is.

Előzmény: atiboss (18565)
atiboss Creative Commons License 2017.04.06 0 0 18565

Köszi a választ.

 

Aztán megpróbáltam a katonait, de nekem túl keménynek tűnt súly nélkül a hátrész kialakítása. Úgyhogy inkább letettem róla kitudja súly alatt mennyire szenvedtem volna vele.

Még egy kérdésem lenne utoljára ha tudnál segíteni?

Utcára szeretnék egy strapabíró cipőt 3+évre.

Nézegetem merrell moab-crosslander,salomon tanacross,dechatlon forclaz 500 illetve karrimor summit dynagrip típusokat de nem igazán tudom eldönteni hogy melyik mennyit bír ki?

Kb 12-18e ft között gondolkodom.

Már valamennyire eligazodtam a túra-katonai felszerelések témában de gondolom azért ezek a sima túra célra kialakított cipők többet bírnak mint az utcai hagyományos márkák?

 

Előre is köszi!

 

Előzmény: Ermak (18563)
opi1970 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 18564

A bakancsnál mindenképp próba. Lehet, hogy az alaska épp neked nem fekszik, tárától felfelé próbálj meg más modelleket (engadin, yukon, stb.) ha már hanwag. A Meindl-nek, és a zamberlannak is vannak alkalmas típusai. Eredetileg én is hanwagot néztem ki, de valamiért nem feküdt a kaptafa, nem igazán jött be, így lett belőle zamberlan 965. 4 éve használom, még nem ázott be. Ami fontos: ha nem sürgős a cucc, várj ki egy kicsit, időszakosan komoly leárazások vannak mindegyik márkánál, túraboltonként eltérő időszakokban. Az a 10-15% kedvezmény már nem aprópénz ennél a kategóriánál. Körbeperemes gumit javaslom, bár általában sztenderd e típusoknál. Az, hogy gtx, vagy inkább waxolás, izlés dolga, bár a gtx is igényli az ápolást, csak más kegyszerrel.

Nadrágban javaslom a brandváltás előtti zajo garmish gatyákat. Vertigo 360 fantázianévre hallgat a membránréteg, több fokozata van (vertigo 360 1-2-3). A garmish asszem 2-es, ez 12-16000 mm-t bír, ha minden igaz, az már majdnem alap gtx szint. (20.000 - paclite) Persze az event és a pro shell (ptfe) 30.000 feletti értékét nem éri el, de azt meg is kell fizetni...

A garmish brandváltás előtti ára úgy 10.000 ft körül mozgott, persze volt az 42.000 is - anno, amikor kijött - mint a mostani ráncfelvarrott garmish modellé... (Én még 21.000-ért vettem, a nejem már csak 16.000-ért.) Ha szerencséd van, és rákeresel lehet, hogy találsz belőle. Egy biztos: rendes esőben a felsőként használt komolyabb hardsellemről rendesen szokott dőlni a víz a garmishra, de még nem áztam szarrá. Szóval nem rossz kis gatya, és a dekásnál szerintem jobb. (Én is használok dekás cuccokat is félre ne értsd, vannak ott jó cuccok, de néha lehet találni hasonló áron jobb termékeket is. És ez a hasonló árú gatyó nekem bevállt, ezért mertem ajánlani.)

Előzmény: Hozol90 (18558)
Ermak Creative Commons License 2017.03.30 0 0 18563

Kényelmes zsákot szeretnél venni, a neten vásároltat viszont nem tudod felpróbálni. A Lowe jó márka, valószínűleg passzol a Te hátadra is - de csak valószínűleg. Ha a Karrimor, Forclaz vagy bármi egyéb felpróbálható cucc kényelmes, vedd meg.

Előzmény: atiboss (18560)
atiboss Creative Commons License 2017.03.29 0 0 18562

Nem tőlük vásárolnám.

Ahol venném ott majdnem új állapotban van.

Előzmény: H_G (18561)
H_G Creative Commons License 2017.03.29 0 0 18561

Plvastad a két csillagos tapasztalatot is?

 

https://www.varusteleka.com/en/product/dutch-lowe-alpine-sting-rucksack-dpm-surplus/9804#kokemukset

 

Ezeket ilyen lutri állapotban nyilván nem érdemes már megvenni (100 EUR + szállítás úgyis több, mint a kereted). Új korában igen jó lehetett, a L. Alpine jó márka és az ilyen nagy lecsatolható oldalzsebek praktikusak.

 

Előzmény: atiboss (18560)
atiboss Creative Commons License 2017.03.29 0 0 18560

Sziasztok!

 

Már régebben kikértem a segítségeteket kezdőként túrahátizsákkal kapcsolatban.

Most egy olyan kérdésem lenne hogy akik tapasztaltabbak vagy hozzáér-többek azok tudnak e-segíteni ez ügyben?

Nos szeretnék vásárolni egy túrahátizsákot ami strapabíró és kényelmes hosszú távon is max 25e-ft ért.

Nemrég találtam egy katonai holland hátizsákot:

https://www.varusteleka.com/en/product/dutch-lowe-alpine-sting-rucksack-dpm-surplus/9804

Csak nem tudom hogy mennyire lenne jó túrázási célra.

Illetve hogy van-e olyan jó mint ez a két modell:

http://www.sportsdirect.com/karrimor-panther-65-rucksack-793029?colcode=79302922

https://www.decathlon.hu/forclaz-turahatizsak-70-l-id_8355655.html

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

 

 

Alkapánó Creative Commons License 2017.03.29 0 0 18559

Szia!

 

A Hanwag Alaska teljesen alkalmas ezekre a túrákra. Én a Venedigeren, nagyzsákkal Lowa Baffinban voltam mindkétszer.

A hevederes hágóvasat is jól tűri, bár júni. elején nekünk még a hótalpak kellettek. A Neue Prager Hütte felől (keletről) voltunk.

A nadrágnál fő szempont nálam a kényelem. Nekem is decás nadrágom van, ami nem is vízálló, bár mindig vittem esőnadrágot is, de nem kellett.

A kamásli annál jobban... Nadrág aláöltözet csak alváshoz kellett a Hüttében.

Igaz, jó időnk volt:

2016. 06. 06 a csúcsgerincen

Előzmény: Hozol90 (18558)
Hozol90 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 18558

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 

A problémám a következő lenne. Jártam már több magashegységben is, volt amelyik 3000 m fölötti is volt (Mulhacen, Aragats stb.), viszont idén a Grossvenediger a célpont. Gleccseren, illetve az Alpokban azonban még nem jártam ilyen magasságban. 

Eddig tökéletesen elvoltam a Decathlonban vásárolt márkákkal, sosem volt gondom velük.Viszont ez a szint lehet már mást követel, ezt nem tudom megállapítani. 

Több fórumot, oldalt elolvastam de nem jutottam pár kérdésben dűlőre. Az egyik problémám a bakancs lenne. Több helyen ajánlották a HangWag Alaskát, de ez nem tudom mennyire lesz esetleg megfelelő, ha a jövőben szeretnék ennél magasabba is eljutni majd, az 5 éves cél most az Elbrusz/Mont Blanc. Itt esetleg ezen kívül tudtok-e alternatívát ajánlani nagyjából 85.000-90.000 Ft-ig bezáróan.

A másik problémám a gatya rész, pontosabban az aláöltöző feletti rész. Itt kinéztem egy decathlonos túragatyát (víz álló 12.000 mm-ig, típusa HELIUM RAIN 500 FÉRFI TÚRA ESŐNADRÁG). Ez szerintetek elég-e egy aláöltözővel vagy esetleg ti mást ajánlanátok?

 

A válaszokat előre is köszönöm! :)

garass Creative Commons License 2017.03.15 0 1 18557

Erdei nyiladék

Előzmény: schngoku (18555)
Ermak Creative Commons License 2017.03.15 0 0 18556

Nyiladék.

Előzmény: schngoku (18555)
schngoku Creative Commons License 2017.03.15 0 0 18555

térkép jelölési tanácsra lenne szükség.http://www.kepmegoszto.com/201703150204/58c8931c1be9e-kep-19.html

gasboth Creative Commons License 2017.03.10 0 0 18554

Köszi a választ, ezt.  választottam, a természet közelisège fogott meg legjobban,sajnos már nincs benne csillapítás, de ellenben nem klonuszos, hanem csattos. Tegnap jött meg, nemcsak jò  de szèp is

 

 

Előzmény: opi1970 (18553)
opi1970 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 18553

2 pár bamboo-t használunk feleségemmel, már 4 éve. Kiváló botok, nem bántam meg, hogy anno azt választottam. Könnyű, strapabíró, semmi gondom nem volt a kónuszokkal, jó a csillapítás, kényelmes a markolat, esőben hidegben-melegben jó fogása van. (Persze sárosan, vizesen nem kell összecsukni, de ez úgy gondolom, közismert elvárás.) A méretskála természetesen kopott valamennyit, de még mindig jól látható, leolvasható. A fa utánzatú felső szárrész pedig ad egyfajta "természetközeli", különleges érzetet. Ennyi, ha ilyesmire gondoltál.

Előzmény: gasboth (18543)
gulyasm Creative Commons License 2017.03.06 0 0 18552

Sziasztok!

 

Könnyű bivakzsákot keresek turázáshoz. Fő cél a szél és esőállóság és a minél kisebb súly (100g-300g). 
Lehet új és használt is. Ti mit ajánlanátok?

bsyl Creative Commons License 2017.03.06 0 0 18551

És ezzel nem is b@5zol ki egyetlen magyar élelmiszerbolttal sem. Ellenben neten azért olcsóbb, mert a kereskedőnek nem kell raktározni, bolt helységet fenntartani, alkalmazottat fizetni, stb. Egy boltos kereskedő hadd ne azért ölje bele a zsetont a boltba, hogy te ott próbálj aztán meg jófej legyél és ne ott vedd meg.

Semmi gond a netes vásárlással, vedd meg olcsóbban, próbáld fel, ha nem jó visszaküldöd és rendelsz egy fél számmal nagyobbat. Ja, hogy a postaköltséget már fillérb@55zuk? De a boltos meg csak hadd invesztáljon, az nem a te költséged...

Előzmény: -Grandmaster- (18550)
-Grandmaster- Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18550

Így igaz, pl téliszalámit vagy tokajit is onnan szoktam rendelni. 

Előzmény: BONNIE (18549)
BONNIE Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18549

Lehet en vesztettem el valahol a fonalat, de attol, hogy a domain vege .com vagy .co.uk vagy .barmi, attol meg arulnak magyar kereskedok az amazonon.

Előzmény: -Grandmaster- (18548)
-Grandmaster- Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18548

Tudod, mire eljut valami angliai, vagy német gyárból Magyarországra, addigra duplájába kerül majdnem minden, mert mindenki rá tesz egy lapáttal az árra. Angliában is úgy működik már a dolog, hogy a cégek amazonon hirdetik a termékeiket. Ha lenne végre magyar Amazon oldal, akkor Magyar cégeket is bevennének. Pl. az osprey táskát amazonon keresztül az osprey gyártól rendeltem és 25 fonttal olcsóbb volt, mint itt a helyi túraüzletben...
Egyébként vannak olyan termékek is, amiknek az ára ugyanannyi üzletben is, mint amazonon vagy e-bayen.

Előzmény: H_G (18546)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18547

Egyrészt, másrészt pedig most is elég lehetetlen az adott márka adott modelljét adott méretben megtalálni.

Előzmény: H_G (18546)
H_G Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18546

Egész addig, amíg ennek a jó trükknek köszönhetően már nem lesznek többé túraüzletek...

 

Előzmény: -Grandmaster- (18545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!