Keresés

Részletes keresés

margo1948 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 333

Köszönöm !

Előzmény: Sinesol (332)
Sinesol Creative Commons License 2022.04.27 0 0 332

Nyugodtan használhatod, semmi baja nem lesz tőle az állatoknak, nem veszélyes rájuk, de ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor permetezés után 1-2 órára elzárod az állatokat, amig megszárad.

Előzmény: margo1948 (330)
Atyxx Creative Commons License 2022.03.26 0 0 331

Glialkát inkább ne használd sehol, mert rákkeltő.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Glifoz%C3%A1t

 

Bár az állatokra azonnali veszélyt nem jelent, ha használat után 2-3 napon belül nem eszi meg a kezelt gyomot. De hosszabb távon lehet káros hatása.

Előzmény: margo1948 (330)
margo1948 Creative Commons License 2022.03.24 0 0 330

Sziasztok !

 

A kert végében nagyon gyorsan terjedő un. apró szulák gyom terjedt el tavaly......kapálni, kiásni nem tudjuk / idősek vagyunk /  mert nagyon kemény a föld. Glialka gyomirtót vettünk, amit majd ha virágzik a gyom akkor kell használni, de félünk, hogy cicáink, és a kutya mérgezést kap tőle.

Vélemények ?

Köszönöm

 

Atyxx Creative Commons License 2021.05.01 0 0 329

Sziasztok

 

Létezik olyan gyomirtó folyadék, amelynek ammóniaszaga van, és a színe vöröses sötétbarna?

 

Sinesol Creative Commons License 2020.07.15 0 0 328

Nem látszik tisztán, de talán disznóparéj, esetleg valami libatopféle.

Előzmény: Lacibács (327)
Lacibács Creative Commons License 2020.07.12 0 0 327

Mi ennek a gyomnak a neve?

Sinesol Creative Commons License 2020.07.06 0 0 326

Hát, ha nem is egész nyáron de sokáig hat, mondjuk a Stomp, Dual Gold, Sencor. A legjobb kettőt keverni, mivel a Stomp és a Dual Gold inkább egyszikű gyomokra, míg a Sencor inkább kétszikű gyomok ellen jó, bár mindenk van részleges hatása egyszikűek és kétszikűek közt is. Jól elmunkált aprómorzsás talajra kifújod alaposan és hónapokig nemigen fog semmi kikelni, gátolja a gyommagvak csírázását.

Előzmény: -Smiley- (313)
Sinesol Creative Commons License 2020.07.06 0 0 325

Valami kétszikű gyomokat irtó gyomirtó kell rá, az nem bántja a füvet. Báre elvileg a gyomstopnak is pont ilyen keverék, ki kellene vinnie.

próbáld ki esetleg a Bofix Garden-t ez totál más szerek keveréke, mint a gyomstop és hasonlók.

Előzmény: Roller27 (316)
Panzerbear Creative Commons License 2020.06.21 0 0 324

Sziasztok. Ilyet láttatok már? Kiégett fűfoltok, amik mintha valami rózsaszín penészréteget kapnának, vagy valami más rózsaszínű gombaféleséget.

Egyáltalán mi okozhatja a lyukakat, kiégéseket? Máshol mindenhol szép zöld és egyenletesen növekszik.

Szabó Nándi Creative Commons License 2020.05.19 0 0 323

A vegyszermentes kertészkedéshez néhány jó tipp szerepel ebben a cikkben, amit ajánlok a figyelmetekbe :)

 

https://peterszebenyi.com/gyomirtas-3-gazolasi-technika/

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.04.29 0 0 322

Sziasztok,

 

Muhar ellen nem tudja valaki hol lehet szerezni puma extrát, vagy colombus gyomirtó szert?

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.04.25 0 0 321

Köszi, ma mi is teszteltük a módszert egy kézi hőlégfúvóval egy térköves kocsibeállón. 

Kíváncsi leszek miről számol majd be az ember, mert a eredménytől függ hogy vásárol-e egy elektromos forró levegős gyomírtót. 

 

 

Előzmény: gibbicebs (320)
gibbicebs Creative Commons License 2020.04.25 0 0 320

 vettem a Lidl- ben ilyet,eddig kitűnő!

Előzmény: Mindenváró Ádám (317)
CBNora Creative Commons License 2020.04.25 -1 0 319

Jobb lett volna, ha nem romjaiban fotózod le. Így csak tippelni lehet. Talán kúszó boglárka.

Előzmény: Krysz1989 (318)
Krysz1989 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 318

Segítsetek légyszi, hogy a csatolt képen lévő gyom az mi lehet. Elég sok van a gyepemen, gyomstop-al lepermeteztem egy hete, amitől bár megfáradtak, de még nem pusztultak ki. 

Kihúzni nem tudom, mert a gyökere nem jön ki, csak a felette lévő rész (ez van a fotón is). 

 

Üdv,

  Krisztián

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 317

Sziasztok,

Hőlégfúvós gyomirtással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Egy ismerősöm vetette fel és azt gondoltam marhaség, de látom hogy nem ő találta ki. 

Sok helyen azt írják hogy 600 fokos hőlégfúvóval elég a gyomot egy tized másodpercre megkínálni, de én ezt nem igazán tudom elhinni...

Roller27 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 316

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni! Bizonyára nem új keletű a képen lévő gyom, de sajnos én nagyon régóta küzdök vele és úgy látom egyre kisebb sikerrel!

Gyomstop többször bevetve, erősebb dózisban is, de nem "érdekli" nagyon!

Van esetleg ötletetek, hogy mivel próbálkozzak? Előre is köszönöm!

everest50 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 315

Sziasztok!

Elhanyagolt udvar,többéves hosszú fű,/szalma/borítja 20-30,centiméteren.Levágtam a friss füvet alatta mint ruganyos szőnyeg ott a régi,abban meg még kitudja milyen dolgok vannak,a föld meg nem is látszik.

Valakinek egy jó ötlete? Olvastam most ilyen elektromos készülékről 600-fokon elégeti.

Köszönök minden ötletet.

 

földicserkó Creative Commons License 2019.03.24 0 0 314

Talán a só... Tudod rómaiak vs Karthátó. Az olaj is eléggé tönkreteszi a talajt.

 

Ilyen gyomirtó szerintem nincsen. Régen voltak a csírázást gátló cuccok, de ma már talán I-es katóriéában sincsenek. Te ilyet megvenni biztosan nem fogsz tudni, ha netán erre-arra beszerezhető is. És az se hat egész évben szerintem.

 

Totilás gyomirtóval, azaz glifozáttal irtjuk a gyomokat, ha nem lehet kihúzni vagy kikapálni. Ez a növény zöld felületén át hat, kb 3 hét alatt szárad el a növény. Mindegy milyen glifozátot veszel... a legolcsóbbat vedd!

 

Amúgy minek kiirtani a gyomokat folyton? Ha túl nagy, zavar, kihúzod. Oxigént termel, nem? Azt mondják csúnya, de miért lenne a libatop csúnya? Nekem bejön... mondjuk a tarack az nem :) Nem örülök, hogy a pitypangot nem tudom kihúzni, de mit van mit tenni. Ehető asszem és zöld meg sárga, sárgicska. Fejlett célok között az szerepel, hogy legyen több zöld a városban, akkor minek kiszedni mindenhonnan minden zöldet? Attól szép a térkő, zuzalék, temető, ha nincs rajta zöld? Ezt mondják, de ez egy hülyeség. Éljenek a gyomok! Viva la gyomok, viva la revolution!:) 11 év maradt...

 

 

Előzmény: -Smiley- (313)
-Smiley- Creative Commons License 2019.03.17 0 0 313

Sziasztok.

 

Temetőben szeretnék gyomirtást végezni a sír körül.

Melyik az ami tartós és nem kell pepecselni vele, csak kiöntöm és egész nyáron hat?

tipego Creative Commons License 2018.08.14 0 0 312

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, ki lehet-e írtani valahogy az eper közül, illetve fű közül az acatot. Hiába próbálom eső után a fellazult talajból kihúzni, és akár 30 cm-es gyökér is jön, akkor is újra hajt. Tavaly jelent meg a kertemben, de az idén durván elszaporodott. 

Előre is köszönöm szépen.

Üdv.

stevemegane Creative Commons License 2018.08.04 0 0 311

Szia!

 

Engem érdekelne a puma extra.

Van még belőle?  

 

Köszönöm.

Előzmény: Ricsi-23 (305)
Tünde2018 Creative Commons License 2018.07.12 0 0 310

Sziasztok!

 

Nincs valakinek eladó Puma extra gyomirtója?

 

Előre is köszönöm

T

Ricsi-23 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 309

Elküldőm postával! Ha gondolod a postaköltség felét állom!!

nickd1977 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 308

Basszus... nekem ez Egerbe kellene :)

Előzmény: Ricsi-23 (307)
Ricsi-23 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 307

Hello,add meg a tel.számod és felhívlak! Amúgy én Győrben lakom.

nickd1977 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 306

Engem érdekelne, merre lehetne nyélbe ütni?

Előzmény: Ricsi-23 (305)
Ricsi-23 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 305

Sziasztok !! Tudtam nagy nehezen szerezni Puma extrát, fél litert 13.000ft-ért! Nekem a fele is isok de ha valakit érdekel felét eladom!! Fű közül a talpas muhar és hasonlók kiirtására alkalmas! 

nickd1977 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 304

Sziasztok

 

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van-e valami ellenszer a tarackra. Kb 8 éves a gyepszőnyeg, eddig nem volt vele nagy gond, de sajna tavaly ès idén kimaradt a gyeptrágya és elszaporodott a gyom. Meg lett fújva Dezormonnal, de szerintem kevés volt, mert a gaz ugyanúgy tovább nőtt, sőtt a tarack os elszaporodott, mivel sajnos gyepszellőztetővel végigmentem kb másfél hónapja. Na ez tette fel az I-re a pontot, mert azóta iszonyat mennyiségű tarack lett.

Az érdekelne, hogy véleményetek szerint van-e innen visszaút azon kívül, hogy teljesen újra kelljen füvesíteni? Tudom, hogy nem épp fiatal a gyepszőnyeg, de horror lenne újra megvenni 500 m2-re...

Sajna nem nagyon értek a kerthez, tavalyig kertész csinálta mert idő se volt rá, de miután mindegyik minősíthetetlen munkát végzett, úgy gondoltuk, megcsináljuk magunknak. Lehet hogy hiba volt, de sose késő tanulni :)

Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!