Keresés

Részletes keresés

manhattani Creative Commons License 2014.09.01 0 0 7311

No, ma reggel megjött a 154-es, nem pont így :-)

 

A Gazdagréti tértől a Duna-partig, mint a 153-as, csak kétszer érinti a Kelenföldi állomást :-)

Előzmény: manhattani (7310)
manhattani Creative Commons License 2014.08.22 0 0 7310

Jól tájékozott körökből azt hallottam, hogy lesz 154-es: Kelenföld és a Tétényi úti kórház között. Nem a 153-as helyett, hanem mellette. Nekem tetszik.

Előzmény: syrius (7309)
syrius Creative Commons License 2014.08.04 0 0 7309

Lassan a miénk lesz a leghosszabb :-)
http://www.bkk.hu/te/buda/#8

 

manhattani Creative Commons License 2014.07.27 0 0 7308

A XI. keruletiujsag: "Az oldalt pillanatnyilag karbantartjuk." De kösz, annyi elég, amennyit írtál :-)

Előzmény: lildiko (7307)
lildiko Creative Commons License 2014.07.25 0 0 7307

Ékezetek nélkül működik. A polgárőrség a téma. 

Előzmény: manhattani (7306)
manhattani Creative Commons License 2014.07.25 0 0 7306

Nekem nem működik a link, ha érdekes, leírod a dolog lényegét?

Előzmény: dokkyuarugi (7305)
dokkyuarugi Creative Commons License 2014.07.21 0 0 7305

Minden Fórumozónak ajánlom figyelmébe a www.kerületiujság.hu vezércikkét!

manhattani Creative Commons License 2014.07.11 0 0 7304

Az én időmben azt kísértük haza, akinek nem voltak otthon a szülei.

méégméég Creative Commons License 2014.07.10 0 0 7303

Ez nem volt reklám. Mifelénk még mindig a fiúk kísérik haza a lányokat :)

Előzmény: syrius (7302)
syrius Creative Commons License 2014.07.10 0 0 7302

Hát azóta 180 fokosos fordulatot vett a világ.

 

Ma már a lányok kisérik haza a fiúkat :-)

 

Egyébként saját tapasztalatom szerint a telep (legalább is a felső része) a béke szigete, de nem akarok reklámot és új célpontot csinálni. Sajnos az általánosságban tragikus közbiztonsági helyzetben csak remélni lehet, hogy ez így is marad. (Na megyek megnézem megvan-e még az autóm :-)

Előzmény: manhattani (7301)
manhattani Creative Commons License 2014.07.07 0 0 7301

Azt hallottam, hogy a félkész állapot és beköltözés korában a fiúk hazakísérték a lányokat az iskolából. Most ilyesmit nem hallok, hogy szükséges lenne.

Előzmény: hc (7300)
hc Creative Commons License 2014.07.06 0 0 7300

Ahogy az itteni és a fészbukos gazdagréti hozzászólásokaz olvasom, sokkal nagyobb volt a közbiztonság, mint most. :)

Előzmény: manhattani (7297)
syrius Creative Commons License 2014.07.05 0 0 7299

Mi 88-ban, de az akkori családtagok közül csak én maradtam, a többiek: Ausztria, Svájc, UK, USA. Persze rengeteg az emlék, meg a film, kép is, de lehet, hogy a filmbeli azonosítható helyeket megint felkeresem kamerával. Jó lenne még sok ilyen forrás, akár film, akár kép, mert azért 30 éve nemcsak én volt kameramániás.

Nekem a telefonokról a Csiki/Tűzkő sarkán lévő ugrik be, ami sokáig az egyik hirhedt "ingyenes" egyike volt. Elég volt egy érmét bedobni a korlátlan ideig tartó telefonáláshoz, mert hónapokig nem hozták helyre a hibát. Így azután volt is sor rendesen. No meg az első élelmiszerboltok, mindenekelőtt a PACSNI. :-)

 

lildiko Creative Commons License 2014.07.05 0 0 7298

A film készítése óta 5 év telt el. Idén már 30 éves a lakótelep. Mi 86-ban költöztünk ide, még folyt az építkezés, néhány utca még nem volt akkor készen. A közbiztonsággal különösebb gond nem volt. Viszont jól emlékszem a városba való bejutás nehézségeire, a boltok hiányára, a telefonfülkei várakozásokra.

Előzmény: manhattani (7297)
manhattani Creative Commons License 2014.07.05 0 0 7297

Nagy kösz ezért a linkért, nagyon érdekes!

Azt hallottam, hogy akkoriban nem volt nagyon közbiztonságos Gazdagrét, tud erről pontosat valaki?

Előzmény: Small Town Girl (7296)
Small Town Girl Creative Commons License 2014.07.03 0 0 7296

https://www.youtube.com/watch?v=HXOcqeRzMv4

manhattani Creative Commons License 2014.06.12 0 0 7295

Ha súlyos könyv, akkor nem valószínű, hogy véletlenül hagyták el.

 

Annak a "Hagyj egy könyvet a padon"-nak épp az a lényege, hogy a hagyó bízik úgy általában az emberekben, és hogy akit nem érdekel, az simán ott hagyja, hátha jön, akit meg nagyon érdekel :-)

 

A leírásodból azt sejtem, hogy valamilyen tematikus könyv, nem szépirodalom. Ha esetleg műszaki lenne, nagyon érdekelne a témája! :-) Megírnád nekem emailben? Ami persze azzal járna, hogy ha érint a dolog, nagyon bele szeretnék nézni... :-)

(Villamosság, távközlés, informatika, kötött pályás közlekedés érint.)

Előzmény: Small Town Girl (7294)
Small Town Girl Creative Commons License 2014.06.12 0 0 7294

 Nem tudom, de ez hülye játék, mi van, ha rossz kezekbe kerül, olyanéba, aki élegeti mondjuk, vagy egyéb módon kárt tesz benne, mittudom én. Könyvet nem hagyunk el játékból sem. Gondolkodtam rajta, mi van ha valaki meg akart szabadulni tőle, de lusta volt elvinni a legközelebbi antikváriumig (egyébként súlyos nagy könyv, embert lehet ölni vele, talán nem akarta cipelni), de ezt nem tudhattam. Felmerült bennem, hogy esetleg ott kellene hagyni, de mi van, ha olyan markolja fel, aki illetéktelen rá és nem próbálja visszaszolgáltatni. Próbálom majd meglelni a gazdáját, ha pedig nem jelentkezik, beviszem a tartalma szerint "illetékeseknek", hátha befogadják.  

Előzmény: manhattani (7293)
manhattani Creative Commons License 2014.06.12 0 0 7293

Nem lehet, hogy a "Hagyj a padon egy könyvet!" mozgalom esetével találkoztál? :-)

Előzmény: Small Town Girl (7292)
Small Town Girl Creative Commons License 2014.06.12 0 0 7292

Ma délelőtt a Frankhegy utcai buszmegállóban (a patika felőli oldalon) találtam egy könyvet.

 

A Közösségi házban átvehető a könyv címének és a borító belső oldalára írt szövegnek a bemondásával. 

 

(Remélem, megtalálja a gazdáját, mert fontosnak és különlegesnek tűnik)

dokkyuarugi Creative Commons License 2014.06.05 0 0 7291

FIGYELEM Gazdagrétiek!

 

Az elmúlt években tömegesen jelentek meg a lakótelepen a városból kiszorult csövesek!

Ennek megfelelően nagyot romlott a közbiztonság,ami szükségessé teszi,hogy polgárőr szövetség alakuljon!

Néhány elszánt ember,köztük magam is eltökéltük a megvalósítást!

Az Önkormányzattal történt egyeztetés után kiderült,hogy ennek akadálya nincs,sőt támogatásukról biztosították a kezdeményezést,jelenleg ugyan-is Lágymányos járőrözik Gazdagréten ha éppen ideje van rá!

Ez kevés!

Azok jelentkezését várjuk akik egyetértenek kezdeményezésünkel és hajlandóak szabadidejüket áldozni a nyugalomért!

18-évet betöltött,büntetlen előéletű Gazdagréti lakósok jelentkezését várjuk a következő e-mail címre mobilflex@vipmail.hu!

Köszönöm a figyelmet!

dokky

 

 

 

 

 

 

 

Kingakinga79 Creative Commons License 2014.05.30 0 0 7290

Nálunk most tervezik az azbesztmentesítést, de nemrég olvastam egy cikket (http://laboratorium.hu/kornyezetunk-analitikaja/hogyan-lehet-megvizsgalni-az-azbesztet/), amitől most kicsit megijedtem, mert nem épp ilyen szakszerűen végezték a vizsgálatot..

5N87 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 7289

Köszönöm a válaszokat.

syrius Creative Commons License 2014.05.26 0 0 7288

Csak megerősítem az előttem írókat. A hangszigetelés jó (és ahogy öregszem, egyre jobb :-) és bár sokan ijesztegetnek gyakori autólopásokkal, de itt nem hallottam ilyesmiről, pedig egy ugrás az M1/7 ezért ideális lenne a tolvajoknak. Azért néha aggódok, de eddig alaptalan volt az aggály.

manhattani Creative Commons License 2014.05.26 0 0 7287

A telep tetején és az alján, a Gazdagréti út mentén vannak őrzött parkolók. A házunk előtt kamera őrzi őket, régen hallottam már kocsilopásról.

 

Előzmény: 5N87 (7284)
manhattani Creative Commons License 2014.05.26 0 0 7286

Magam is így tapasztaltam, kivéve, hogy hozzám még felülről sem érkezik számottevő zaj (Csiki-hegyek).

Előzmény: Rlaci (7285)
Rlaci Creative Commons License 2014.05.26 0 1 7285

Oldalról és alulról nem igazán hallatszódik át zaj.

Felettünk azonban kövezett a lakás. Onnan a magassarkú női cipő és a bútor (pl szék, asztal huzogatás) nagyon hallatszik.

5N87 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 7284

Kedves Gazdagrétiek!

 

Érdeklődnék, hogy a Csíki Hegyek, Kaptárkő, Frankhegy, Torbágy utcai házak lakásainak hangszigetelése milyenre sikeredett? Mennyire hallatszik át a hangosan beszélő, zenét hallgató felső és oldalsó szomszéd? Különösképp érdekelne, hogy mi a helyzet azzal a felső szomszéddal, aki lekövezte a lakását.

Őrzött parkolók vannak?

 

Laci

manhattani Creative Commons License 2014.04.28 0 0 7283

Tegnap jártam arra. Bőséges hely sehol sincs a buszbeálló számára. Ha egy sávnyit elvennének az út és a kerítések számára, nehezen maradhatna annyi hely, hogy az esőbeálló mellett egy babakocsi és egy gyalogos elférjen egymás mellett.

 

Az ilyen buszmegállóknál olyan dolgokat is be kell tartani, amire mi nem is gondolunk. Egyszer megkérdeztem egy szakembert, hogy mi a túróért nem lehet a Budaörsi út - Villányi út sarkán, a hajtűkanyar utáni buszmegálló MM-es, akkor könnyebb lenne átszállni a 212-esre. Kapásból felelt, fejből mondta, hogy van ott hátrább egy járdaszegély-lecsapás az ott lévő házból kiálló autók számára, és ilyen mellé nem tehető buszmegálló, mert a leszálló a bokáját törheti. Az egészet előbbre kellene tenni egy busznyival, az meg már pénz.

 

Lehet, hogy ott is van valami ilyen rece, azért nincs busz beálló.

Előzmény: syrius (7282)
syrius Creative Commons License 2014.04.20 0 0 7282

Ha nem is mindegyik, de a legtöbb megálló bőven elfért volna a járda vonalán. A bunkó autósok léte meg nem ok arra, hogy a normálisan közlekedőt büntessék. Én mindig kiengedem a buszt, de azért nem nagy öröm 3-4 megállón keresztül menni mögötte, márcsak egészségügyi megfontolásból sem.

Előzmény: manhattani (7281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!