Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2003.03.19 0 0 139
anderSonkával nem kell törődni.
Üldözési mániája van, irántam:-)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.03.18 0 0 137

Én Vagyok Aki Van

Előzmény: Perverz állat (136)
Perverz állat Creative Commons License 2003.02.28 0 0 136
TE!
Iván Gábor Creative Commons License 2003.02.28 0 0 135

(174)-es hozzászólásban itt megleled a lényegét;

Fórum >> Tudomány >>
Vallások pszichológiai szemszögből

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9046784&w=150

Előzmény: Warshow_ (134)
Warshow_ Creative Commons License 2003.02.28 0 0 134
Kiváncsi lennék a definíciódra. Előre is köszke.
Aztán majd belekötök, ha lesz időm és nethez jutok :))

Üdv: WarShow

Előzmény: Iván Gábor (133)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.02.27 0 0 133

Nem az én dolgom lenne egyik sem.

Istent már sikerült tudományos és logikus igényességgel definiálnom.

Előzmény: Warshow_ (131)
Warshow_ Creative Commons License 2003.02.27 0 0 132
Karakutty vajon rokona e Kutykuruttynak, a békák 'istenének'?

Kérlek Gábor, fejtsd ki teológiai álláspontodat e kérdésben! :)

Előzmény: Iván Gábor (127)
Warshow_ Creative Commons License 2003.02.27 0 0 131
Kedves Iván Gábor!

Ezt a topicot azért hoztad létre, mert direktben nem sikerült "definiálnod Isten fogalmát" és most megpróbálod ezt kizárásos alapon megtenni? :)

Üdv és sok(k) sikert: WarShow :)

kiring Creative Commons License 2003.02.27 0 0 130
A Sátán.
Ember Azürből Creative Commons License 2001.06.23 0 0 129
Kedves Birs!

Ezt írtad:"Nos komolyra fordítva a szót! Amit én írtam, azt a Bibliából idéztem. Érdekelne, hogy Te vajjon honnan vetted a Te Karakuttyod viszontszivesség tartozásait veled szemben? Netán saját kútfőből?"

Az én információim a biblia korát jóval megelőző időből származnak, amikor még az emberek sem beszélni sem írni nem tudtak.

Előzmény: birs (128)
birs Creative Commons License 2001.06.08 0 0 128
Gábor! Vagy inkább Gáborok?!

Valóban azt írtam, hogy mivel velem van az Úr, NEM FÉLEK; mit árthat nékem ember?

Te meg arról ábrándozol, hogy: "Hát Isten teremtőjének (apukájának) tehát a mindenekelőtt lévő Karakuttynak van néhény viszontszívesség tartozása velem szemben."

Mi az már használod a királyi többest?

Nos komolyra fordítva a szót! Amit én írtam, azt a Bibliából idéztem. Érdekelne, hogy Te vajjon honnan vetted a Te Karakuttyod viszontszivesség tartozásait veled szemben? Netán saját kútfőből?

"Ő azért keményen árthat neked."
Felesleges próbálkoznod, mert mint már többször is írtam - nem vagyok ijedős fajta! Ezért nem félek se a puha, se a kemély istenektől.
Az viszont aggaszt, hogy láthatóan Te igen nagy veszélyben vagy az istened miatt. És ez nem vicc!

"Csak próbáld ki ha nem hiszed."
Igazán kedves Tőled, hogy önzetlenül felajánlod a saját istened segítségét, de köszönöm - nem kérek belőle!
Én ugyanis már több mint 10 éve túl vagyok a különböző istenek kipróbálásán, mivel végleg bezárult a kör, amikor rátaláltam Jézusra. Helyesebben inkább Ő talált rám. Istennek hála!

Előzmény: Iván Gábor (127)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.06.07 0 0 127
Birs!

Ezt Írtad:"velem van az Úr, NEM FÉLEK; mit árthat nékem ember?"

Hát Isten teremtőjének (apukájának) tehát a mindenekelőtt lévő Karakuttynak van néhény viszontszívesség tartozása velem szemben.

Ő azért keményen árthat neked.
Csak próbáld ki ha nem hiszed.

Előzmény: birs (125)
birs Creative Commons License 2001.06.07 0 0 126
"A vallásomnak alapvető tana a tanítás."

De azt is tedd hozzá, hogy a tananyagot a keresztényektől "ollózod". Pl:

"Istenem, ments meg önmagadtól! P-DOX-ok.

Iván Gábor válasz erre | adatok | e-mail 2001.06.05 21:20 (27)

Birs írta:
(kiválló 3 db P-DOX egycsokorban)

Negyedszer: a világegyetem már azért sem keletkezhetett a semmiből, mert - ahogyan arra már Te is rájöttél - "a semmiből minden ez nem túl logikus". Istennek pedig egyetlenegy műve sem nélkülözi a logikát.

Ötödször: a világegyetem azért sem keletkezhetett nagy boom-mal, mivel még soha senki sem látott olyat, hogy bármiféle "nagy boom" Rendet hozott volna létre.

Hatodszor: ha már a logikánál tartunk, akkor amit egy robbanás okoz, az maga a legteljesebb káosz. Márpedig káoszt a Mindenható Isten sohase teremt!"

Előzmény: Iván Gábor (124)
birs Creative Commons License 2001.06.07 0 0 125
"Ezzel az ócska mesékkel és némbuszokkal illyesztgess másokat."

Gábor!
Az az igazán ócska mese és „némbusz”, amit Te írtál előzőleg. Mármint, hogy: „Itt az istenhívők sülnek fel szépen sorban és itt is hagyják a fórumot."

Ha meg engem valaki ócska mesékkel meg "némbuszokkal" akarna "illyesztgetni", hát körberöhögném. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy én már réges-rég felnőtt vagyok, ezért nem félek sem a meséktől, sem a "némbuszok”-tól. :)

Különben meg van írva, hogy:
"könyörüljetek némelyeken, megkülönböztetvén őket.
Másokat pedig rettentéssel mentsetek meg, kiragadva őket a tűzből"

Azt mondod: "Mi nem vagyunk rá vevők."
Ezek szerint megszaporodtatok hirtelen Iván Gáborok? Talán csak nem azért, mert ha többen vagytok, akkor már nem ijedtek meg a saját árnyékotoktól is? :(

"Szóval ha nem viselkedsz rendesen elintézzük amolyan földi módra, hogy repülj a kedvenc gyülekezetedből."

Ejha! Ez aztán az "illyesztgetés"! Vagyis Ti Iván Gáborok "elitéztek" engem a gyenge nőt, "amolyan földi módra"? Ez aztán a bátorság! Meg még repülésre is rá akartok bírni "a kedvenc gyülekezetemből"? Ti aztán igazi szupermenek vagytok Iván Gáborok, ahányan csak vagytok!

Elárulom Nektek Iván Gáborok, hogy én úgy fogok viselkedni továbbra is, ahogyan azt Isten elvárja tőlem! Még akkor is, ha ez soha nem fogja elnyerni a Ti tetszéseteket Gáborok, meg még Ivánok is.
Ezért aztán feleslegesen fárasztanotok magatokat fenyegetésekkel, mert ha nem tudnátok:
"velem van az Úr, NEM FÉLEK; mit árthat nékem ember?"
Mivel pedig "az Úr velem van, mint hatalmas hős, azért elesnek az én kergetőim és nem bírnak velem, igen megszégyenülnek, mert nem okosan cselekesznek".

A repülésről meg az jut eszembe, hogy "miképen a madár elmegy és a fecske elrepül, azonképen az ok nélkül való átok nem száll az emberre".

"Ezt nyugodtam komolyan veheted, mert komolyan írtam."

Komolyan? Rendben van, akkor komolyan veszem!
De Ti is, bocsánat te is - mi az már megint egyedül vagy? Hová lett a többi Iván Gábor? Na mindegy.
Szóval Te is tartsd szem előtt, hogy én meg pláne nem viccelek soha Istennel kapcsolatban!

Előzmény: Iván Gábor (122)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.06.06 0 0 124
Atalanta!

A vallásomnak alapvető tana a tanítás.

Ez a tükörmútatós tanitási módszerünk.

Csak önmagadban csalódtál én mindig is ilyen voltam a fórumon.

Csak Te változol.

Előzmény: atalanta (123)
atalanta Creative Commons License 2001.06.06 0 0 123
Utánozol egy keresztény embert, kedves Gábor? Ez nem vall rád! Vagy már nincsenek saját gondolataid? Ez lenne jellemző a P-DOX "szellemi" atyjára? Nagy csalódás!
Előzmény: Iván Gábor (121)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.06.05 0 0 122
Ok Birs!

Ezzel az ócska mesékkel és némbuszokkal illyesztgess másokat. Mi nem vagyunk rá vevők.

Szóval ha nem viselkedsz rendesen elintézzük amolyan földi módra, hogy repülj a kedvenc gyülekezetedből.

Ezt nyugodtam komolyan veheted, mert komolyan írtam.

Előzmény: birs (120)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.06.05 0 0 121
Atalanta!

Nem érzem szükségét, hogy nekem válaszolnom kellene téged megelőzően, főleg egy ilyen harmatgyenge provokáció hatására, mint amilyen a tiéd.

Sőt, egészen addig semmit sem híszünk el neked, ameddig a megalapozatlan Istenről szóló kijelentéseidet nem bizonyítanod!

Durrogtatni nagyon könnyű, ebben élen is jársz, csak éppen mögötte nincs semmi tartalom.

Az általad képviselt magatartást nevezik dilettantizmusnak! Gratulálok, élen is jársz benne, csak nem tudom, mennyire dicsőség ez... Számodra nyilván az.

A logika és a józan ész terén tapasztalható felszínes, csupán a brossúrák szintjéig terjedő tudásodról pedig ne is beszéljünk. És még te kritizálsz! Jó vicc!

Előzmény: atalanta (119)
birs Creative Commons License 2001.06.05 0 0 120
"Itt az istenhívők sülnek fel szépen sorban és itt is hagyják a fórumot."

Kedves Gábor! Mégis miről beszélsz? Vedd már észre magad! Mert aki fel fognak sülni - helyesebben, aki az örök tűzben fog égni, azok éppen az Istentagadók, nem pedig a hívők.

Attól, hogy valaki tagadja Isten létét, Ő még Valóság marad örökké!

Olyanok vagytok Ti az okoskodásaitokkal, mint az egyszeri falusi bácsika az állatkertben. Látta ugyan ő is a zsiráfot, mégis azt mondta "ilyen állat nincs".

Te is hasonlóan viselkedsz, hiszen "kiveri" a szemedet Neked is Isten, mégis azt állíttod, hogy Ő nem létezik.

Csak szeretném felhívni a figyelmedet, hogy nem a hívők fognak nagyot "koppanni", ha Jézus visszajön - márpedig nagyon közel van az az idő - hanem a hitetlenek!

Végezetül értsd már meg végre, hogy ha pedig továbbra is elutasítod Istent, az nem nekünk -Krisztus központú embereknek lesz tragédia - hanem éppen Neked, aki ellenállsz az Úrnak!

Előzmény: Iván Gábor (117)
atalanta Creative Commons License 2001.06.05 0 0 119
Gábor!

Nem érzem szükségét, hogy nekem definiálnom kellene Istent, főleg egy ilyen harmatgyenge provokáció hatására, mint amilyen a tiéd.

Sőt, egészen addig semminemű bizonyításnak nincs helye a hívők részéről, ameddig neked a megalapozatlan kijelentéseidet nem kell bizonyítanod!

Durrogtatni nagyon könnyű, ebben élen is jársz, csak éppen mögötte nincs semmi tartalom.

Az általad képviselt magatartást nevezik dilettantizmusnak! Gratulálok, élen is jársz benne, csak nem tudom, mennyire dicsőség ez... Számodra nyilván az.

A vallás terén tapasztalható felszínes, csupán a brossúrák szintjéig terjedő tudásodról pedig ne is beszéljünk. És még te kritizálsz! Jó vicc!

Előzmény: Iván Gábor (117)
birs Creative Commons License 2001.06.02 0 0 118
Kedves Embera Zűrből!

Amit ajánlottál, mármint az Istenhit, gyógyítható lelki betegség c. topikba beleolvastam. De nem igazán világos számomra, hogy mely hozzászólásokat is ajánlottad nekem. A hívőkét, vagy pedig a hitetlenekét. :)

Szerintem egyébként az igazi Istenhit teljes mértékben gyógyíthatatlan! Hála az Úrnak!

Kedvességedért cserébe, én is ájánlanék figyelmedbe Valakit. A Neve: Názáreti Jézus, a Krisztus! Ő a legjobb Gyógyító! Mivel a Messiás a legnagyszerűbb Pszihiáter. Hiszen az Ő paciensei ÖRÖKRE meggyógyulnak a lelki betegségekből.

Ezért Neked is szívből ajánlom a Doktor Úrral -Jézussal - való mielőbbi személyes találkozást, hogy Te se légy már sokáig ennyire Zűrös Ember. :)

Előzmény: Ember Azürből (115)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.06.01 0 0 117
Atalanta!

Itt vagyok. Ha nem találkozol írásaimmal gyakrabban az csak azért van, mert a politika rovatban az Egyházi államot, vagy állami egyházat rovatba írogatok főként.

Itt az istenhívők sülnek fel szépen sorban és itt is hagyják a fórumot.

Egyébként neked kell válaszolni a kérdéseinkre először, mert Te állítod azt hogy Isten létezik és te ismered is. Tehát le kellene írnod logikai ellentmondásoktól mentesen, hogy mi is Isten, vagy hogy mi bízutosan nem isten.

Csak mível ez Neked nem megy ezért csak viszontkérdésekkel pattogsz.

Előzmény: atalanta (116)
atalanta Creative Commons License 2001.06.01 0 0 116
Kedves Ember Azürből!

Iván Gábor elmenekült? Túl sok kellemetlen kérdésre kellene válaszolnia, így aztán úgy döntött, hogy inkább lelép? Vagy nevet változtatott Nanu-Nanura? Hááát...

No, én is ajánlok figyelmedbe valamit, ami például a P-DOX-ra is vonatkozik. Tudod, honnan származik az idézetem? A Szentírásból! Hiába, ott mindenre kaphatunk választ!

2. Timóteus levél

3: Az emberek magatartása a végső időkben

Azt pedig tudnod kell, hogy az utolsó napokban veszedelmes idők következnek. Az emberek önzők lesznek, kapzsik, kérkedők, kevélyek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, gonoszok, szeretetlenek, békétlenkedők, rágalmazók, mértéktelenek, kegyetlenek, rosszakarók, árulók, vakmerők, felfuvalkodottak; inkább fogják szeretni a gyönyört, mint Istent. A vallásosság látszatát viselni fogják ugyan magukon, de megtagadják annak erejét. Az ilyeneket kerüld! ... De sokra nem jutnak ezzel: ostobaságuk éppúgy nyilvánvalóvá lesz mindenki előtt...

Előzmény: Ember Azürből (115)
Ember Azürből Creative Commons License 2001.05.30 0 0 115
Kedves Birs!

Ajánlom figyelmedbe:

Istenhit , gyógyítható lelki betegség

Előzmény: birs (113)
birs Creative Commons License 2001.05.27 0 0 114
Kedves Gábor!

Azt írtad Bélának, hogy:
"Az ember számára a forró, a meleg víz kellemetlen közeg éppúgy mint a jéghideg, hideg víz is. Tehát a langyos víz az ember természetes közege. Filozófiában is."

Jézus viszont ennek épp az ellenkezőjét mondta:
Jel 3,15-16:
Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.
Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.

Isten szerint tehát az ember természetes közege nem olyan mint a langyos víz.

"A szélsőséges filozófiák és tévhitek elkerülése, és a józan ész előtérbe helyezése szerintem a legépítőbb, ami lehet."

Még jó, hogy hozzátetted, szerinted. Mert az Istentől, azaz "A felülről való bölcsesség pedig először is tiszta, azután békeszerető, méltányos, engedelmes, irgalmassággal és jó gyümölcsökkel teljes, nem kételkedő és nem képmutató." Jakab 3,17.

Üdv:
Birs

Előzmény: Iván Gábor (107)
birs Creative Commons License 2001.05.27 0 0 113
I.Gábor!

"Régebben más topicokon elismertem egyes élrveidet, mert logikusak voltak."

Csodálkoztam is rajta. :)

"Ez nem az. Ezen érvelésed a józan észt és a lokikát káromolja."
Sajnálom, ha most nem tetszett a válaszom. Ha számodra ez a józan ész és a "lokika" káromlása, arról sem tehetek. Mivel én most is - mint mindig - csupán a Bibliából idéztem.

"Tehát, mivel a mi "inkviziciónk" nem máglyával intézi a felsülést, megérdemelsz egy jó kinevetést:-)))"

Nevess csak bátran. De ne feledd, hogy az nevet, aki utoljára nevet. Majd Jézus előtt kiderül, hogy ki sült fel igazán. Te, vagy én. :-)))

Előzmény: Iván Gábor (106)
birs Creative Commons License 2001.05.27 0 0 112
"Láthatatlan, tehát valóságos."

Isten láthatatlan. Ő maga a Valóság! A Te logikádnak "tehát" igen sajátságos.

"Ez is azok közé az érvek közé tartozik, amik előtt meg kell hajlanom."

Akkor "tehát" hajolgassál csak kedvedre.

"A halhatatlant meg honnan szeded?"

Természetesen a Bibliából.

Pl. 1Tim 1,17:
Az örökkévaló királynak pedig, a halhatatlan, láthatatlan, egyedül bölcs Istennek tisztesség és dicsőség örökkön örökké! Ámen.

1Tim 6,16:
Kié egyedül a halhatatlanság, a ki hozzáférhetetlen világosságban lakozik; a kit az emberek közül senki nem látott, sem nem láthat: a kinek tisztesség és örökké való hatalom. Ámen.

2Tim 1,10:
Megjelentetett pedig most a mi Megtartónknak, Jézus Krisztusnak megjelenése által, a ki eltörölte a halált, világosságra hozta pedig az életet és halhatatlanságot az evangyéliom által...

Előzmény: bélla (105)
bélla Creative Commons License 2001.05.25 0 0 111
Egyről beszélünk.
Előzmény: Iván Gábor (107)
atalanta Creative Commons License 2001.05.25 0 0 110
Hello!

Szóval arról van szó, hogy megalkottatok egy igen sajátságos alapelvet, minek értelmében ti bárkit kritizálhattok, viszont benneteket nincs joga senkinek se kritizálni, illetve ha bárki emberfia kritizálni mer, akkor az idióta. Ügyes!

Mostmár tudom, hogy mit jelent a semmi! A P-DOX=SEMMI. Tehát semmibe is kell venni, ugyanúgy, mint ahogyan a P-DOX is semmibe vesz mást. Oké!

Ja, és ahogy már korábban említettem, én tudom, hogy kicsoda Isten! Sajnálom, hogy ti még nem...

Üdv: atalanta

Előzmény: Ember Azürből (109)
Ember Azürből Creative Commons License 2001.05.24 0 0 109
Atalanta!

A P-DOX alapelvei szerint nekünk szabad kritizálni, viszont a Te hited szerint neked szeretned kell benünket és nem valótlan állításaiddal csúsztatni a valóságot.

A mi tagjaink nem útkeresők, hiszen semmilyen ideológia nem érdekli őket. A P-DOX vallásban bármenyire is erőlködsz nem tudsz fogást találni.Az ateisták, a szkeptikusok sem tudtak és ezek után egy istenhívő pláne nem tud. Pláne nem egy olyan istenhívő, aki azt sem tudja, hogy mi is Isten.

nanu-nanu

Előzmény: atalanta (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!