Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.03 0 0 13
Egy sci-fi novellában olvastam a Galaktikában nemrég, hogy amikor az egyik kutató űrszonda elindult, Carl Sagan odaszólt a NASA-nak, hogy irányítsák rá a Földre a még közel levő szonda detektorait, csak úgy érdekességképen és tesztelésnek is jó, hogy mit és mennyi életet jelez. Namost a szonda semmit sem jelzett, pedig töbszörös ellenőrzés után is hibátlannak bizonyult. (nem tudom, hogy ez valóban megtörtént-e és az, amúgy magyar író tényt vett át a novellájába vagy csak ezt is kitalálta - egyébként szerintem zseniális iromány)

A élet-szonda szerint tehát a Földön nincs élet.
A novellaíró (legalábbis a novellája főhőse) is erre a konklúzióra jut: biológiailag nem élünk, hanem valami más jellegű állapotban vagyunk itt jelen...

Érdekes fantazmagória nem...? Főleg ha ez a NASA-s eset valóban megtörtént. Nem tud valaki erről valamit? Komolyan!
Simply Red Creative Commons License 2006.04.09 0 0 12

Feltéve, hogy valóban létezik az Internet. De ha nem létezik, akkor valójában nem is internetezhetünk. Tehát nem is olyan biztos, hogy létezünk.

Előzmény: antigocsi (11)
antigocsi Creative Commons License 2006.04.09 0 0 11

Vajon létezünk? Cogito ergo sum, mondta Descartes.

Vagy pedig Net ergo sum. Kétséges, hogy létezünk-e, de ha nem léteznénk, nem tudnánk netezni sem, tehát nem tudnánk ezen vitatkozni. Szegény Descartes forog a sírjában. :-)

Olcsolab Creative Commons License 2003.06.05 0 0 10
Ki tudja ... :)
Muster Mark Creative Commons License 2003.06.05 0 0 9
Aha :)
Előzmény: Hooker (6)
vpe Creative Commons License 2003.06.05 0 0 8
A Truman Só-ban vagyunk :)
Előzmény: Hooker (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.04 0 0 7
Akik olvasni is tudnak, nem csak a kepernyore/vaszonra meredni azok pedig mar hosszu evek ota ezt hiszik:))
Előzmény: Muster Mark (5)
Hooker Creative Commons License 2003.06.04 0 0 6
És ezt hívják NEOprimitivizmusnak?
Előzmény: Muster Mark (5)
Muster Mark Creative Commons License 2003.06.04 0 0 5
Az euroatlanti civilizáció egy jelentős része ezt hiszi most.

A többiek nem látták a Mátrixot.

Előzmény: Hooker (4)
Hooker Creative Commons License 2003.06.04 0 0 4
Meggyőződésem, hogy egy nagy kísérlet részese vagyok. Én élek az összes többi "ember" körülöttem pedig robot...
VALAKI MOST IS FIGYEL...!!!...TI IS MINDANNYIAN...
Iván Gábor Creative Commons License 2003.06.03 0 0 3
Én itt és ráadásul pont földig ér a lábam:-)
Előzmény: miki_ng (-)
miki_ng Creative Commons License 2001.04.09 0 0 2
de miért akarják megszerezni a földet?

azt hittem csak viz nélkül nincs élet föld nélkül van

NevemTeve Creative Commons License 2001.04.09 0 0 1
Mindenki tudja, hogy a különböző UFO-k harcolnak a Föld megszerzéséért. Namost az egyik társaság jópofa mesterséges-intelligencia robotokat telepített ide, hogy a végső invázióg foglalják a területet... na ezek a robotok vagyunk mi...
Egyetlen kérdés, hogy miért nincs egy külön fórum, paratudomány címmel, ahol az "Elvis Presley: meghalt vagy hazament" szintű témákat lehetne tárgyalni
V.László Creative Commons License 2001.04.08 0 0 0
Bátran használjad a gépeden a kikapcs gombot! Sokkal jobban fogod érezni magad Internet nélkül!
Sok volt ez mára...
Na, jóccakát!
Előzmény: miki_ng (-)
miki_ng Creative Commons License 2001.04.08 0 0 topiknyitó
Néha olyan értelemes témák vannak itt, hogy ihaj.
Most a valóban jártak e a holdon-on akadtam ki.
És emberek ezen még vitatkoznak is.
Elöször arra gondoltam indítok egy valóban voltak-e világháborúk topicot, de az lehet túl átlátszó lett volna.
Most inkább azt kérdezem szerintetek mi most élünk vagy csak a dinoszarusok álmodnak minkeket-e?
he?
Mármint azon kívül, aki internetezik az igazából nem él...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!