Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Loki1846 Creative Commons License 2018.11.09 0 0 30675

Sziasztok!

Van Ausztriában egy amerikai papíros autó, amit haza kellene hoznom, állítólag lehet az osztrákoknál pont ilyen célra "zöldrendszámot", vagyis 4-5 napig érvényes tranzitrendszámot igényelni. Tényleg lehet? És ha igen, mi a menete az igénylésnek és mennyibe kerül?

JAMIE222 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 30674

Ha tudnál valamit, ideírtad volna...

Előzmény: AudiWolf (30671)
Teo papa Creative Commons License 2018.10.24 0 0 30673

Elolvastam én is. Első autós behozatal, belefutott a srác néhány nem várt dologba, meg némelyekről azt hiszi, hogy mindenhol úgy megy. Ott kint se egyforma mindenhol minden, bár a német kezességvállalásról még nem hallottam soha. Utolsó autót aug 13-án vettük kint. Nem kértek ilyet tőlünk, pedig az eladó sem volt velünk. Kétnyelvű adásvételi se kell egyáltalán sehova, ha kint a nevünkre írják. Itthon a vámon SEM kell az adásvételi, elég a kinti schein és brief. Ha persze beadja valaki, akkor belekötnek, ha nem teljesen szabályos.

Teo >

Előzmény: Darabolós (30672)
Darabolós Creative Commons License 2018.10.24 0 0 30672

Ebben a cikkben olvastam, a második oldalon, a naplementés kép alatt.

https://logout.hu/cikk/sztorim_autovasarlasrol_majd_papirozas_nemetorszag_2/1_oldal_mire_adom_fejem.html

Előzmény: Teo papa (30670)
AudiWolf Creative Commons License 2018.10.24 0 0 30671

Ilyenek vagyunk mi emberek, ha valamiről nem tudunk, akkor az nincs is.

Azonban a valóságot abszolút nem érdekli, hogy mit gondolunk.

A válaszok (sajnos) annyit érnek amennyit fizettünk értük.

Szép délutánt.

Teo papa Creative Commons License 2018.10.24 0 0 30670

Úgy biza. Amúgy meg lehet, hogy valami félreértésből fakad ez a tévhír. Mert mikor az átírás / rendszámvásárlás van, akkor kell némi költséget fizetni, amit német bankszámlatulajdonos kifizethet kártyával, akinek viszont nincs német bankszámlája, azt meg elküldik a vámhivatalba. Eddig mindig találtunk valakit (többnyire az eladót), aki kifizette a kártyájával, mi meg odaadtuk neki kp-ben. Ettől a költségtől függetlenül jön utólag mindig némi "vám"jellegű fizetnivaló, jellemzően 10-20€ között autótól függően.

Teo >

Előzmény: JAMIE222 (30669)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 30669

Marhaság.

Előzmény: Darabolós (30668)
Darabolós Creative Commons License 2018.10.23 -1 0 30668

Egy másik oldalon olvastam, hogy addig nem kapsz piros szélű rendszámot amíg egy német állampolgár nem kezeskedik érted.

wtf?

Gabor9411 Creative Commons License 2018.10.11 0 0 30667

Hello!

Végre sikerült rátalálnom egy fórumra, ahol lengyel autó behozatallal is foglalkoznak, sajnos idáig sehonnan nem tudtam infót szerezni.

Hasonló cipőben járok mint te, annyi különbséggel, hogy én Lengyelországból szeretném behozni egy lengyel tulaj autóját érvényes műszakival.

Először is az lenne a kérdésem, hogy milyen papírokat kaptál az autóhoz? Csak forgalmit és törzskönyvet, vagy van egyéb papír is amire szükség van? Plusz még az lenne a kérdésem, hogy a rendszám leadása hogy működik? Csak simán leadom az Okmányirodában a rendszámot és ők visszajuttatják a tulajnak, vagy nekem semmi dolgom nincs vele, az eladó intézi a dolgokat? A választ előre is köszi és sok sikert a honosításhoz!

Előzmény: Szabb2 (30652)
Homely Creative Commons License 2018.10.04 0 0 30666

Kedves Zerge98 és Szabb2!

Ezek a lengyel tapasztalatok engem is érdekelnének. Általánosságban vagy ami nyilvános azt ide is beírhatnátok, hátha más is hasznosítaná és esetleg kiegészítené.

Köszi

Előzmény: Zerge98 (30664)
kofy Creative Commons License 2018.10.04 0 0 30665

Sziasztok! Franciaországi autóbehozatalban kérnék segítséget. Autó megvan, csak el kellene hozni. 91700 Fleury-Mérogis ("Párizs-külső"). Email címem nyilvános. Köszönöm!

Zerge98 Creative Commons License 2018.10.03 0 0 30664

Kedves Szabb2,

Nagyon kíváncsi lennék a Lengyelországból történő behozatal tapasztalataira, és arra, hogy végül hogyan sikerült a honosítást és a forgalomba helyezést megoldani. Ha jól tudom sem törzskönyv, sem pedig a műszaki vizsgáról kiaállított adatlap és hivatalos jelentés nem érhető el, csak az online adatbázisból letölthető informácók a kilóméteróra állásáról a műszaki vizsga érvényességéről, időpontjáról (lengyelül vagy angolul). Milyen jó tanácsaid lennének a tapasztalataid alapján. Mi kinéztünk egy lengyelországi autót, de a végső döntéshez szükséges tisztábban látnunk. Köszi előre is.

Előzmény: Szabb2 (30652)
downer Creative Commons License 2018.09.29 0 0 30663

Én úgy tudom, hogy Unión kívülről csak Euro4-től lehet forgalomba helyezni és csak Svájc a kivétel. Úgyhogy csak OT-sként lehet.

Előzmény: Sw201inger (30662)
Sw201inger Creative Commons License 2018.09.29 0 0 30662

Sziasztok!

Lenne egy autó, amit egy magyar magánszemély vásárolt (édesanyja nevére) az USA-ban, hazahozta, befizette a vámot (állítólag már Hollandiában, mert ott ért EU-partot a hajó). A kocsi 1980-as, dízel, tehát kb. euro minusz1000 besorolású. Ezen kiinduló adatok alapján, nekem mint teljesen kezdőnek, el tudná mondani valaki hogy pontosan milyen papírokat kellene kapnom az autóhoz ha megvenném? Esetleg ha vannak valakinek ilyen papírjai, hasonló származású kocsiról, megmutathatná (akár a személyes adatok kitakarásával), csak hogy lássam vizuálisan, milyen papírra számítsak, esetleg hogyan állapítom meg hogy eredeti-e (ezt le lehet kérdezni valahol)? A másik kérdés, hogy ilyen régi, rossz környezetvédelmi besorolású autót ugye nem csak OT-ra szabad behozni?

Köszi szépen: Laci

Mercutio_ Creative Commons License 2018.09.25 0 0 30661

Szia!

Műszaki vizsga papirt az eredeti tulaj tudja letölteni, küldeni?

Itthon elfogadják?

Mazda MX5-öt erdemes onnan hozni, ha igen melyik tartomany(ok)ból?

Lentebb irták, hogy csak eredeti rendszám (vagy trailer) játszik, ez a gyakorlatban hogy működik? Kijelentő papír megléte mellett még X ideig fent lehet az eredeti rendszám amit visszajuttatok az eladónak (ha belemegy), vagy tulaj eljön vele pestre itt átadja a papirokat, aláírásra kerül az adásvételi, leveszi a rendszámot esha korrekt ha hazaért küldi a kijelentő papírt?

Előzmény: coupe77 (30657)
wolves004 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 30660

Sziasztok!

Autó vásárlás előtt állunk, nézzük az autókat. Az lenne a kérdésem, hogy melyik oldal a legjobb regisztrációs adó kalkulátort illetően? Több oldalon is néztem, rendszerint 2 ár jött ki és nem tudom eldönteni, hogy akkor most melyik is a legjobb. Átírás költségeire is tudtok ajánlani megbízható kalkulátort?Köszi

Turzul Creative Commons License 2018.09.25 0 0 30659

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Kereskedésből vennék Franciából behozott autót. Milyen okmányokat kell, hogy megkapjak ami szükséges a honosításhoz és az okmányirodai ügyintézéshez? (műszaki vizsgája megvan és a francia rendszám is rajta van)

Köszönöm a segítséget!

Philip0000 Creative Commons License 2018.09.10 0 0 30658

Szia!

Bár nem neked írtad de esetleg nekem is tudsz segíteni ez ügyben?

Lengyelországból szeretnék autót behozni.

Van esetleg infód hogy működik kint az ideiglenes rendszám és mennyibe  fáj körülbelül és mennyi idő elintézni?

A választ előre is köszönöm,

Philip

Előzmény: Liviati (30651)
coupe77 Creative Commons License 2018.08.26 0 0 30657

Nem kell. Netről letölthető.

Előzmény: -csövi- (30656)
-csövi- Creative Commons License 2018.08.26 0 0 30656

Köszönöm. Ilyen múszaki vizsga papír?

Előzmény: coupe77 (30655)
coupe77 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 30655

Forgalmi engedély, kijelentő papír és adás-vételi  a forgalmiban szereplő tulajtól.

Előzmény: -csövi- (30654)
-csövi- Creative Commons License 2018.08.24 0 0 30654

Üdv. Olaszországban vásárolni kívánt autóhoz milyen papírok kellenek? Esetleg van itt valaki aki onnan hoz autókat? (Foggia)

LacasDeluxe Creative Commons License 2018.08.24 0 0 30653

Sziasztok!

A problémám és kérdésem a következő.

Hoznék egy simson 50ccm-es veterán motorkerékpárt németországból. Ott régen használták, le van támasztva, sem TÜV sem biztosítás nincs már rajta. Vagyok annyira mazochista, hogy itthon is motorkerékpárként szeretném használni, rendszámmal, hiába 50ccm-es, ahogy régen lehetett is.

Egy kétnyelvű adásvételi szerződés és egy Betriebserlaubnis elég az itthoni fogalomba helyezéshez? Ha jól kalkulálok akkor 40ezerből meg is állna a mutatvány?

köszönöm szépen válaszaitokat

Szabb2 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 30652

Rendszámmal kaptam a kocsit.

Hétvégén hazahoztam, lábon. :)

Műszaki 2018.08.10-én készült rá, de nem akarják itthon honosítani, mert egy papírt kérnek róla amit állítólag a műszakin adtak.

Az eladótól 3x is kértem ezt a papírt, de azt mondta, hogy nem kapott ilyet.

A forgalmiban ott van a kis hologramos matrica, ennek elégnek kell lennie szerinte.

Itthon meg megy a varia. :(

Előzmény: Liviati (30651)
Liviati Creative Commons License 2018.08.19 0 0 30651

Lengyel rendszam mint a vilagon a legtöbb helyen nem az autohoz, hanem a tulajdonoshoz tartozik. Te rendszam nelkül kapod a kocsit. Vagyis labon nem nagyon tudod hazavezetni. Jobban ra tudok kerdezni a lengyel kollegaimtol de meg 3 het mire hazamegyek.

Előzmény: Szabb2 (30649)
Kék Villám Creative Commons License 2018.08.17 0 0 30650

Köszönöm a választ!

Előzmény: Inter-HOOD (30648)
Szabb2 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 30649

Sziasztok,

Autóbehozatallal kapcsolatos témában szeretnék egy kis segítséget kérni.

Adott egy autó kint Németországban amit meg szeretnénk vásárolni?

A tulajdonosa egy Németországban élő lengyel ember.

Az autó német volt, ő ott vásárolta kint, de idén év elején át lett íratva/papírozva lengyelre, de a mai napig németeknél van használva. Néha azzal jár haza lengyelbe.

Kérdésem, hogy milyen 2 nyelvű adásvételit kell ilyen esetben íratnom? Lengyelt vagy németet? Vagy tök mind1? Lehetne akár angol is??

A másik kérdés, hogy a lengyel rendszámmal Németországból lábon hazahozhatom??

Illetve hogy lengyelektől milyen papírok kellenek? Van náluk pl. törzskönyv? Meg műszaki adatlap?

Az autón 1-2 hete csináltak műszaki vizsgát. Jó lenne honosítani.

A válaszokat előre is köszönöm!

Szabi

Inter-HOOD Creative Commons License 2018.08.16 0 1 30648

hali!

Majdnem.

sárga:5 napos,csak Németország területén érvényes.

piros: 2 hét/4 hét, egész EU-ban jó.

P-vel nem egyszer hozok kocsit, semmi gond nincs vele.

Olasz: jól emlékszel.

Előzmény: Kék Villám (30642)
velosolex Creative Commons License 2018.08.09 0 0 30647

Köszönöm a választ!

Rémlik,hogy bécs külsején, Vösendorf-ban nagyon sok kereskedés van egymás mellett.

Előzmény: JAMIE222 (30646)
JAMIE222 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 30646

Nem nagyon talalsz ilyesmit, sok kis kereskedö van par tucat autoval.

Autoscout, gebrauchtwagen, willhaben a palya. Adott oldalon kereseskor beallitod, hogy csak kereskedös hirdeteseket akarsz, esetleg azt is, hogy melyik allamban.

Előzmény: velosolex (30645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!