Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

no_holy_shit Creative Commons License 2017.06.02 0 0 30378

automentore nehez fogni h hobbi, ezert szerencsesebb egy lakoauto (es abbol is ki lehet dobalni az agyat akkor arut is szallitani, ha meg nem akkor normalisan aludni benne)

Előzmény: mercepor (30376)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.06.02 0 0 30377

en ezt talaltam:

http://www.tachografoktatas.hu/images/uploaded/File/Mentessegek(1).pdf

 

3. cikk
Ez a rendelet nem alkalmazandó a következő járművekkel végzett közúti szállításra:

h) olyan járművek vagy járművek kombinációja, melyek megengedett legnagyobb össztömege
nem haladja meg a 7,5 tonnát és nem kereskedelmi áruszállítást végeznek;

 

 

(3) Nem kell tachográffal felszerelni a (2) bekezdésben meghatározott olyan járművet, amelyet
kizárólag belföldön az a)-m) pontokban meghatározott valamely üzemeltetési célra használnak:

 

c) 7,5 tonna megengedett legnagyobb (együttes) össztömeget meg nem haladó gépjárművel
(járműszerelvénnyel) a telephelytől számított 50 km sugarú körön belül végzett szállítás,
amennyiben a járművet vezető személynek nem a járművezetés a főtevékenysége és

[...]

cb) a járművet vezető személy a munkája során használt anyagot, felszerelést vagy gépet
szállítja,

 

 

http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj2trGB057UAhWFuBQKHdI7DYYQFgg0MAI&url=http%3A%2F%2Fwww.mkfe.hu%2Fdokumentumok%2Fnemtach.doc&usg=AFQjCNEPHRV8BHyh-EAxlRZ_Ioa1TtN9EQ&sig2=Q7Tlk4QS-kcB4FzgpyUZbg

 

Mentesek a menetíró készülék alól:

Olyan árufuvarozásra használt jármûvek, amelyeknek (a pótkocsit vagy a félpótkocsit is beleértve) megengedett legnagyobb össztömege a 3,5 tonnát nem haladja meg.

Előzmény: napoli008 (30374)
mercepor Creative Commons License 2017.06.02 0 0 30376

Illetve, azert irom ezt az "uzlezszeru" szallitast, mivel nem feltetlenul nezik, h ceg v. maganszemely. Azt nezik h business v hobbi.

az automentot vehetted volna maganszemelynevre is, ott akkor is mondhatja az osztrak rendor, h ez marpedig business.

nem veletlen, hogy automentovel, meg akar kicsivel is, a kamionsorra allsz a hataron.

ezert latni sok, pl. ml mercit 3,5t vontatasi kepeseggel, 8-10mes trelerrel, 2 autoval mogotte, az autopalyakon.

mehetnek a szemelygepkocsi soron, hobbi kategoriaban.

 

Előzmény: z,gábor (30373)
mercepor Creative Commons License 2017.06.02 0 0 30375

Forditva:

Cegkent kell tacho. Azaz, ahol hivatalos, penzert, uzletszeru szallitas tortenik.

azert az furcsa lenne, ha horvatba a ladikkal az ml merci mogott tacho kene....

Előzmény: napoli008 (30374)
napoli008 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 30374

Szerintem nem az a lényeg tachográf szempontból, hogy céges e az autó, hanem, hogy a 3,5 tonnát meghaladja e az összsúly! Ha nem akkor nem kell, ha igen akkor kell, illetve ha vonóhorog van rajta akkor biztosan kell, hiszen vontatmányban tuti meghaladja a 3,5 tonnát.

 

Szerintem, de lehet nem ártana egy hivatalos helyen is megérdeklődni, bár azok ott az ablak mögött a telefon túlsó végén néha kevesebbet tudnak mint az egyszerű felhasználó!

Előzmény: z,gábor (30373)
z,gábor Creative Commons License 2017.05.31 0 0 30373

Sziasztok!

 

Informàciót szertnék kérni, Vettem egy autómentőt cégnévre, azt hallottam, hogy a céges autó németországba tachográfköteles. Állítólag 700eurós büntetés jár érte. Ha magánszemély nevén van akkor nem kell taho. Tud erről valaki valamit?

 

Ati73 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 30372

ha találsz ilyet, dobj egy mailt légyszi! 1 autóval beszállnék.

 

 

Előzmény: FSO Papa (30371)
FSO Papa Creative Commons License 2017.05.30 0 0 30371

Srácok, ha valakinek van megbízható kontaktja Angliából Magyarországra való kamionos autószállításra, az kérem, hogy küldje át nekem! Köszönöm előre is.

SrFactory Creative Commons License 2017.05.29 0 0 30370

Sziasztok!

 

Megint kérdeznék :) . Osztrák autót a hétvégén el tudok hozni magántulajtól vagy csak úgy, ha előtte kijelentette hétközben? 

SrFactory Creative Commons License 2017.05.24 0 0 30369

Értem, köszönöm!

Előzmény: mercepor (30368)
mercepor Creative Commons License 2017.05.23 0 0 30368

Cegkent lehet megvenni netto aron.

kell hozza ervenyes (eu-s) afa szam

kereskedestol fugg h meg milyen papirokat ker, alapvetoen azt szukseges bizonyitani, hogy az a szemely aki megveszi az autot, az jogosult hasznalni az afa szamot.

 

Előzmény: SrFactory (30367)
SrFactory Creative Commons License 2017.05.23 0 0 30367

Sziasztok!

 

Ha egy kinti kereskedésnél így van feltűntetve az ár: export preis (netto) akkor magyar magánszemély is megvetheti ezen az áron? Mert ha azt nézem, hogy export preis az rendben, hogy kapu garancia, azért is olcsóbb a sima árnál, örülnek, hogy nem az országban adják el. De ha meg azt nézem, hogy netto, akkor úgy nem csak cég veheti meg az autót?

 

Előre is köszönöm! 

bgergnick Creative Commons License 2017.05.23 0 0 30366

Ezért kár volt válaszolni bármit is 

Rendesen kérdeztem valamit, te meg játszod itt a flegmát,  mert nem hiszem el neked bemondásra, hogy a nav mindenről tud(ni fog)    
Az a tipikus parázós alak lehetsz aki még azt is bevallja,ha külföldi sportfogadó oldalon nyer pár millát, nehogy a nav rárepüljön , mert megjelent a magyar számláján egy kis pénz. 

 

Ha annyira értenél hozzá, és tudnád a választ , ami max. 1-2 sor lehet, akkor megírtad volna (pl. a szlovák járműgépnyilvántartás küldi az adatok Mo-nak meg minden más országnak, muhaha) ,

de mivel fogalmad sincs róla, így inkább eljátszod, hogy te próbáltál segíteni (a semmivel) , de hanem hallgatnak rád az az ő bajuk, 

csak mert ha már te nem vagy tökös, parázol mindentől ami nav, így más se higgye azt, hogy vannak kiskapuk, ezért próbálod őt is félrevezetni, hát bocs, de ez most nem jött be 

 

 

Előzmény: mercepor (30365)
mercepor Creative Commons License 2017.05.23 0 0 30365

Rendben, ha neked ugy jobb, akkor nem tud rola

Előzmény: bgergnick (30364)
bgergnick Creative Commons License 2017.05.22 0 0 30364

Miért is tudna róla a magyar NAV , hogyan ?  

 

Tegyük fel veszek egy ingatlant Szlovákiában és bejelentem magam oda.   Ha jól tudom az ingatlanvásárlásról amúgy sem szerez tudomást. 

Persze nem magyar bankszámlán átfolyatva fizetném ki az új autó vételárát hanem mondjuk készpénzben vagy egy olyan külföldi számláról amin max. pár napot tartózkodik akár részletekben vagy akár bitcoinban kifizetve. 

 

Szóval érdekelne, hogy hogyan is jut a magyar NAV tudomására, hogy én Szlovákiában vásároltam egy gépjárművet és szlovák rendszámmal használom Európában. 

 

 

 

Előzmény: mercepor (30363)
mercepor Creative Commons License 2017.05.22 0 0 30363

Olyan nincs h a nav ne tudjon rola,

igy is, ugy is tud rola

 

Kinti papirokhoz kinti cim kell es eletvitelszeruen kint tartozkodas

kinti cimhez sokfele megoldas van, egyszerubbek: vki befogad, ingatlan berlet.

de lehet ingatlan vasarlas, cegalapitas, stb.

 

Előzmény: bgergnick (30361)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.05.21 0 0 30362

Na vegul 5x raktam 5.ket 880kmren

Előzmény: FSO Papa (30349)
bgergnick Creative Commons License 2017.05.21 0 0 30361

 

Lehetséges e külföldön (pl. Szlovákia,Belgium,stb.)  úgy új autót vásárolni, hogy erről a NAV ne tudjon és ne kapjak semmiféle vizsgálatot (pl. vagyonosodásit) ? 

Az autót itthon tervezem használni és  igen tudom, hogy ezt nem szabályos.

 

Ha lehetséges akkor ehhez gondolom ez kellhet, hogy ott helyezzem egyből forgalomba az autót. 

 

Ezt, hogyan tehetem meg?  Milyen iratok kellenek hozzá?

Gondolom magyarországi állandó lakcím ehhez nem elég és kellhet az alábbiak közül valami : helyi állandó lakcím/tartózkodási engedély/ munkavállalói engedély/ cégalapítás , stb. 

 

Az adott irat megszerzéséhez milyen további teendők szükségesek.  (pl.  helyi állandó lakcímhez kell e bejelentett munkaviszony?  vagy lakástulajdoni szerződés, vagy ismerős aki "befogad"   , stb. )

 

Minden megoldás érdekel,  az idő nem szorít. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palitomi Creative Commons License 2017.05.12 0 0 30360

Köszi a választ.Igen a nevemre vettem kint,de kinti saját lakcímmel, és kinti szem. számmal. Arról tudsz valamit, hogy milyen papírok kellenek otthonra, és ide kintre/ eredeti példány. stb./

BMW-GMBH Creative Commons License 2017.05.12 0 0 30359

Ha igen akkor, akkor neked nincs illetéked, a fiadnak van. Vagy ki rendszámozod a te nevedre, meg várjátok a törzskönyvet, utána születési anyakönyvi kivonattal átiratod a fiad nevére, ilyenkor sincs átírási illeték, mert egyenes ági rokon ( április 1- től ilyen esetben nincs eredet vizsga sem)

Simán eladod neki magyar av-vel.

Ha nem írattad a nevedre akkor neked is. Vagy neked van, utána a fent leírtakkal a gyereknek nincs.

 

Előzmény: BMW-GMBH (30358)
BMW-GMBH Creative Commons License 2017.05.12 0 0 30358

Nevedre vetted kint?

Előzmény: Palitomi (30357)
Palitomi Creative Commons License 2017.05.12 0 0 30357

Sziasztok. . Érdeklődnék valaki  tud-e nekem segíteni svédországi kocsivásárlásban? A kocsit én vettem kinti lakcímmel és a fiamnak adom el otthonra. A kérdés, hogy a papírozás hogyan zajlik kint és itthon. Köszi a válaszokat

mercepor Creative Commons License 2017.05.09 0 0 30356

Olaszo.-bol valoban korulmenyes autot venni.

az autoknak ket papirjuk van, mint nalunk, forgalmi+torzskonyv

Exportnal vegleg ki kell vonatni a forgalombol, a rdsztabla nem a vasarloe, bevonjak (egyebkent itthon is igy mukodik, ha exportalsz autot) 2014 kozepe ota nincs tranzitrdsz, ezert hivatalos szallito kell, treler.

ahhoz h vegleg kitudjak vonni a forgalombol kell egy szallitolevel a hivatalos szallitotol.

Ez a hivatalos.

A masik lehetoseg, h a papirmunka kulonvalik az adasveteltol.

Azaz a jobaratod elado megengedi h hazagyere az autoval, te meg megkapod a papirokat postan 2het mulva.

Ez baratsag es bizalom nelkul nyilvan nem mukodik.

 

 

 

Jack35 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 30355

Szia,

írtam mailt neked.

Előzmény: mercepor (30350)
Teo papa Creative Commons License 2017.05.03 0 0 30354

:-)

Előzmény: no_holy_shit (30353)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.05.03 0 0 30353

mentem en mar fek nelkul is...(motorfek + kozepesen szar kezi) csak kell eleg tavolsag...

Előzmény: Teo papa (30351)
Teo papa Creative Commons License 2017.05.03 0 0 30352

Halihó .. próbáltam a méledet, de nem jutok előre (krómban nem csinál semmit, firefoxban nyit egy új keresőoldalt). A német eljárást ismerem, de nemrég felvetődött egy olasz autó behozatala és az információk enyhén szólva is kuszák voltak.

A lábon hozásos verzió érdekelne.

 

Kösz: Teo >

Előzmény: mercepor (30350)
Teo papa Creative Commons License 2017.05.03 0 0 30351

Éjjel? Ugyanmár. Mi jöttünk már haza kuplung nélkül is délutáni indulással. igaz, rohadt nagy mákunk volt, hogy sehol nem volt stau a mi felünkön :)

 

Teo >

Előzmény: no_holy_shit (30347)
mercepor Creative Commons License 2017.05.02 0 0 30350

Van olasz tapasztalat.

ha tudok segiteni, jelezd.

Előzmény: Jack35 (30321)
FSO Papa Creative Commons License 2017.04.28 0 0 30349

Értem, akkor álmodd meg első körben, hogy mikor szeretnéd, mert az ár (különösen a baráti) azért erősen függ tőle :)

Itthon azért szerintem jóval olcsóbban összerakják, mint 250€.

Előzmény: no_holy_shit (30348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!