Keresés

Részletes keresés

hansolo75 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 82
Mégis, azért valahol el kellene kezdeni.
Ha egy vegyészszakot el tudtm végezni, akkor ez sem lehet reménytelen. Remélem.

Mik lehetnek a buktatók?

lukit Creative Commons License 2003.07.05 0 0 81
gdf-en nem fogsz megtanulni programozni, azt otthon kell.
Előzmény: hansolo75 (73)
lukit Creative Commons License 2003.07.05 0 0 80
3) ki a szart erdekel a szaros xchg meg ad, amikor ezek 1 tulbonyolitott vackok:) es ezert meg fizetnek is 1 olyan cegnek, ami nem gyart oprencereket ... a hujeseg tetofoka
Előzmény: guci (61)
lektron Creative Commons License 2003.07.05 0 0 79
Ha van benned elég elhatározás és érdekel a téma, mindenképp kezdd el. Ha csak egy jó kereseti lehetőséget látsz benne, tegyél le róla. Az esetek többségében egyik iskola sem képes úgy informatikust képezni, h az illetőt nem érdekli a tananyag. Azt tanácsolnám, h először csak próbáld ki magad. Ahogy irtad: kezdj el foglalkozni Java-val / Linux-szal önerőből. Ha úgy érzed, hat rád a téma, elgondolkodhatsz azon, érdemes-e oklevelet szerezni. És talán jobban tudod mérlegelni, melyik iskolát válaszd a továbbfejlődés érdekében. Én a GDF-re járok és úgy érzem, jól választottam. Részben a tananyag, részben az oktatás szelleme az, ami a folyamatos továbbképzésre ösztönöz.
murray Creative Commons License 2003.07.04 0 0 78
én multimédia szakra jártam a GDFre asszem Linux mint olyan csak minimális szinten volt /UNIX/ a linuxot én is hiányoltam bár pár éve még télleg nem pálya
java van.
hansolo75 Creative Commons License 2003.07.04 0 0 77
Senki többet?
hansolo75 Creative Commons License 2003.07.02 0 0 76
Na, mondjon már valaki valami okosat a kérdéseimre!
hansolo75 Creative Commons License 2003.07.01 0 0 75
Hát most nem lettem okosabb.

Tudna valaki valami biztatóbbat is mondani.

Solo

micu Creative Commons License 2003.07.01 0 0 74
Én ennyi idősen már meggondolnám hogy informatikusnak tanulnék-e ? Sőt, ma eleve meggondolnám ezt. Egyrészt szerintem a rendszerek (mind fejlesztőeszközök mind operációs rendszerek) fejlődésével egyre kevesebbre lesz szükség, igaz ezek a kevesek egyre többet fognak keresni, viszont egyre profibbnak is kell lenniük.
A másik ami miatt 27 évesen nem fognék bele hogy egy normális iskola legalább 3 év, ez után még úgy 5 év mire elmondhatod magadról hogy haladó programozó vagy (még nem profi de már el lehet adni amit csinálsz), viszont 40 év felett már kezdesz kiöregedni, egyre nehezebb lesz elhelyezkedned a korod miatt, a cégek szívesebben alkalmaznak egy 25-30 éves ELTE-t végzett emberkét mint egy 35 éves GDF-est.
Előzmény: hansolo75 (73)
hansolo75 Creative Commons License 2003.07.01 0 0 73
Üdv!

Szóval adjatok nekem tanácsot.

Jelenleg vegyészként dolgozom egy jónevű gyógyszergyárban.De kicsit uncsi, meg kéne egy kis változatosság. Néha a pályamódosítás is megfordul a fejemben. Sajna itt előrelépési lehetőség nincs, a fizu is gyenge (és ez a legjobb gyógyszergyár)(130 nettó)
Így szeretnék informatikát tanulni és talán idővel ebben a szakmában dolgozni.Jelenleg felhasználói szintű a tudásom.
Nézegettem a neten, hogy hogyan lehetne valami féle kis alapozásra szert tenni. Java, Linux, stb. ez mind olyan rejtelmes dolgok számomra, de mivel még csak 27 éve vagyok úgy érzem képes lennék beletanulni.
Sokan mondták, hogy ezt a szakmát csak gép előtt lehet megtanulni és nem kell hozzá iskolába járni.
Szóval olyan sulit akarok elkezdeni ami nem olyan hosszú és ad valamilyen informatikus oklevelet.
Aztán, hogy mennyit tanulok és fejlődök az csak rajtam múlik.

Két sulit találtam. Sajnos a cégen ilyen jellegű továbbképzést nem támogat.
Az egyik a Műszaki Főiskolán az NIK-n. 18 hónapos képzés 720 000Ft-ért. Hát ez elég reménytelen.

A másik a GDF-en szintén 3 féléves továbbképzés, általános informatikus szakemberre.Ez 145 rugó félévenként,az utolsó 65e ft. Össz: 350000 ft. Tehát fele a másiknak.

De viszont a GDF-t van aki szidja, van aki nem.
Az lenne a kérdésem , hogy Nektek mi a tapasztalatotok?
Jár-e valaki erre a szakra?
Milyen az oktatás színvonala? (ez a szak állítólag csak Pesten működik)
Milyen a számonkérés?
Mennyire szivatják az embereket?
Egy hasonló előképzetségű emberke mint én, milyen nehézségekkel találkozhat.

És hát esetleg a másik drágább suliról is szívesen hallgatok véleményeket. Habár kicsi a remény, hogy ki tudok gazdálkodni annyi lét.

Szóval írjatok minél többet és lássatok el jótanácsokkal, hogyan kezdjek a dolgokhoz.

Köszi!

Solo

Laczy_ Creative Commons License 2003.06.30 0 0 72
Nekem is. Ám ha kicsit konkrétabb lennél...
Előzmény: hansolo75 (71)
hansolo75 Creative Commons License 2003.06.30 0 0 71
Hi!

Tanácsotokra lenne szükségem.

Breki33 Creative Commons License 2002.01.14 0 0 70
eszem azt a GDF-es eszem :-)

"Vagyonvédelmi, biztonságtechnikai ismeretek "

ez a neve

Előzmény: Laczy_ (69)
Laczy_ Creative Commons License 2002.01.14 0 0 69
Na jó, de mellllik is az az ez?

(L.)

Előzmény: Breki33 (68)
Breki33 Creative Commons License 2002.01.14 0 0 68
Sziasztok

Ebből a tantárgyból érdekelnének tavalyi vagy idei ZH-k
akinek van légyszíves küldje el a címemre.
NAGYON FONTOS LENNE!!!!

Köszönöm

gossip2222 Creative Commons License 2001.08.20 0 0 67
:-)

Mint human eroforrasokert is felelos ember annyit tennek hozza, hogy nallam sohasem az szamit, hogy ki milyen papirt lobogtat, hanem az, hogy mit tud.
Ezt pedig egy-ket gyors tesztfeladat segitsegevel meg lehet latni.

Előzmény: Bandi-T (62)
gossip2222 Creative Commons License 2001.08.20 0 0 66
>Ja, szoftver-berleti konstrukciokrol
>hallottal mar?
Gyozz meg, hogy ez miert jobb annal, ha ingyen kapok es hasznalhatok valamit!

>az c#, vagy visual basic.net
Eles alkalmazas eseten hatalmas hiba beta cuccokat hasznalni, ha jul tudom a Beta 1 es Beta 2 kozott is van eleg sok kulonbseg a .NET eseteben.

Előzmény: guci (61)
gossip2222 Creative Commons License 2001.08.20 0 0 65
guci:

>ha mar engem fikazol
Nem ez a celom.

>script alatt kodolok, bar 100% OO,
Nem igaz, vizsgald meg, hogy mit is jelent pontosan az OO.

>de ugyanolyan gyors, mint egy binaris kod
Ezt te sem gondolhatod komolyan!

>valamivel jobban karbantarthato
Egyeni velemenyem, de szamomra atlathatatlanabb, sokkal jobban szeretem azon nyelveket ahol a retegek rendesen kulonvalaszthatoak.

>az XML alapu kommunikacio (Soap), es az RPC
>dolgaimrol meg sem emlekezem, nem hiszem, h
>mondana neked valamit.
Tevedsz.:-)

>akkor dumalj, ha neked van mar mcpd
Nem nyert, van valahol a pinceben.:-)

>kepzeld.
Level ment a BSA-nak.:-)

Előzmény: guci (61)
Sintér Creative Commons License 2001.08.18 0 0 64
Egy kicsit visszatérek az alapkérdéshez saját példámon keresztül.
'96-ban kezdtünk 70-en, uatolsó évben voltunk 20-an. Még senkinek sincs diplomája... Nekem személy szerint majd' 15 elmaradt vizsgám van, lassan pótolgatom is őket. (inkább tölteléktantárgyak - filozófia, gazdasági jog etc.)
Maga a diploma szerintem igen is értékes, a probléma szvsz ott van hogy a GDF tandíja nem tartalmazza a _tanításunkat_, csak lehetőséget biztosítanak arra hogy vizsgázzak. Hogy hogyan tanulom meg, az magánügy... amúgy nekem is inkább a tudásom legalizálására kellene a diploma, de ahogy elnézem nem lessz. :-(
__PT Creative Commons License 2001.08.18 0 0 63
Mi a baj a script nyelvekkel ? Perl-ben mindent meg lehet csinalni. Raadasul joval konnyebben, mint pl. C-ben vagy mas nyelven.

En villamosmernokkent vegeztem, de eleg eros szamtech oktatas volt, diplomamunkam Turbo Pascal-ban megirt szimulacios progi volt, es meg valamelyik feleven reszt vettem, egy intenziv mikrokontroller tanfolyamon, igy az assemly, a gepkozeli dolgoktol sem ijedek meg.

Kikerulve a sulibol turhetoen tudtam programozni, egy tavkozlesi cegnel helyezkedtem el, de informatikusnak tettek meg. Es elkezdtem bujni a Novell piros konyveit, majd jott a Unix, a szamitogep halozatok, Perl, C, Internet, SQL, stb. Meg persze tanfolyamok /amit szerencsere a ceg fizetett, 500k+ HUF akkori arfolyamon/.

A diploma egy eros alapot adott. De a legfontosabb az elszantsag a tanulasra, az ehseg a folyamatos fejlodesre. Ezek nelkul diplomaval vagy anelkul, de meghal az ember, megszerzett sovany kis tudasa hamar elevul. De mindez joval konnyebb, ha mar van egy eros alap, ezert egyaltalan nem mindegy, hogy az ember mit tud magara szedni a 3-4-5 ev alatt.

Perverz Tata

Bandi-T Creative Commons License 2001.08.17 0 0 62
Hé, guci, gossip2222! Hol vagytok? Annyira off-topicak vagytok, hogy már nem is látlak titeket... :) Gyertek vissza! :)
guci Creative Commons License 2001.08.17 0 0 61
hi.
ha mar engem fikazol:
1-2) webes felulet... eh. meg mogotte egyket adatbazisszerver, fileserver, mailserver, redundans, Ms-message queue alapu tranzakciokezelessel, egy csomo cben irt dll-lel, activex controllal; igaz, h a backend - ami fut - az c#, vagy visual basic.net; de lehetne akar jscript is. biztos en vagyok a gyonge, h script alatt kodolok, bar 100% OO, de ugyanolyan gyors, mint egy binaris kod es valamivel jobban karbantarthato, mellesleg obj orientalt. az XML alapu kommunikacio (Soap), es az RPC dolgaimrol meg sem emlekezem, nem hiszem, h mondana neked valamit.
megjegyzem a gdfen akkor lehetne megtanulni programozni, ha emberibb peldakat, vagy jobban atlathato feladatokat adnanak a usereknek. az oopt en pl nem tudom hanyan tudjak megtanulni a konyvbol, en jot rohogtem egyes peldakon.
3) akkor dumalj, ha neked van mar mcpd. lattunk mar nagyszajuakat 10 ponttal kijonni a vizsgarol. mongyuk nevezz be egy active directory + exchange menetre, hat vert fogsz izzadni
kepzeld, akadnak olyan cegek, akik beruhaznak, nem is keves. nemetorszagban pl. kirohognenek, ha en egy linuxot akarnek odarakni, mint TQM management felugyeletet. ezert hasznalunk ott pl SUN enterprise 10000et. de a legtobben megelegszenek w2kval is. Ja, szoftver-berleti konstrukciokrol hallottal mar?
4) kepzeld.
-g-
Előzmény: gossip2222 (56)
gossip2222 Creative Commons License 2001.08.14 0 0 60
Igen harm2, de a szkriptnyelvekkel még az is probléma, hogy a layer elvűség nehezen megvalósítható (a prezentációs réteg nem válik el élesen a business-től).
Előzmény: harm2 (58)
Szabi_007 Creative Commons License 2001.08.14 0 0 59
Hello czobora!

Nem el az e-mail cimed, akartam irni rovid levelet Neked! Nem irsz nekem levelet egy masik cimrol? Fogok valaszolni!

Udv. Szabi.

Előzmény: czobora (13)
harm2 Creative Commons License 2001.08.14 0 0 58

Ezt sok-sok évvel ezelőtt egy Angszter könyvben olvastam (Programozás I. -Turbó Pascal), a goto-kal teletűzdelt, emiatt átláthatatlan (v. nehezen átlátható) progikat nevezte így.

Előzmény: gossip2222 (57)
gossip2222 Creative Commons License 2001.08.13 0 0 57
Egyeént múltkor egy könyvben találtam egy nagyon találó kifejezést a szkriptnyelvekre: Spagetti-kód.:-)))
Előzmény: guci (55)
gossip2222 Creative Commons License 2001.08.13 0 0 56
Kulturalt hozzaszolasok rulez!:-))

1. Igazabol csak azt szerettem volna elmondani, hogy a webes feluletek keszitese tavol all a programozasnak nevezett folyamatoktol szerintem, en inkabb egyszeruen szkript hekkelesnek neveznem.

2. A programozas a C-nel kezdodik es az Ada-nal fejezodik be es ezt a GDF-en te soha nem fogod megtanulnia. Iskola nelkul pedig hiaba hekkelgetsz dolgokat, az alapokat nem fogod megszerezni v. csak legfeljebb veres verejtekek aran... Design pattern, singleton?

3. Ha mar MS platform, akkor az MCP-vel semmit nem ersz (min. MCSD+MCSE+MCDBA)... Az erem masik oldala, hogy belegondoltal mennyibe kerul egy MS alapu vs. Linux alapu fejlesztes pl. webre? Ne haragudj a kifejezesert, de hatalmas balek az a ceg, akit meg lehet gyozni, hogy kb. 2 millioval tobbet fizessen ki egy oldalert, mert MS alatt fut.

4. Nallad legalis NT Server, SQL Server netalan VS talalhato a gepen?

Előzmény: guci (55)
guci Creative Commons License 2001.08.13 0 0 55
he?
Előzmény: gossip2222 (54)
gossip2222 Creative Commons License 2001.08.10 0 0 54
>ha mar itt tartunk, en Microsoft alapu rendszerekre fejleszto emberke vagyok,
>s nem kezdo. csinaltam mar online aruhazakat (a legnagyobb magyar cuccok),
>fejlesztettem adservert, exchange plugineket,
>minosegbiztositasi rendszert, s leszek nemsokara MCP is.

Na latod, egy profi sohasem ir le ilyeneket, ez a különbség közted és köztük...

Előzmény: guci (30)
ready Creative Commons License 2001.07.18 0 0 53
En ugy lattam eddig, hogy akik igazan jol tudnak mondjuk C-ben programozni, azert azok mar jo regen kezdtek a "szakmat", altalaban meg az assemblys idokben....Es akkor bizony meg igen fontos volt a hardverkozeli programozas, tehat ertettek is hozza , hogy mit csinal az az adott eszkoz, satobbi...Egyebkent engem a gdf-s kollegaban tenyleg csak az ijesztett meg, hogy semmilyen nyelven nem kepes programozni....(bar lehet , hogy csak nem akar)Mellesleg en is halozati teruleten vagyok, de ugy velem sosm art tudni egy kis C-t:))))))Ja es az meg a jo, hogy a kandon ingyen lehet ciscos papirt csinalni.:)Azt hiszem arra a modulra megyek:)
Előzmény: L. W. (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!