Keresés

Részletes keresés

Muity Mijo Creative Commons License 2011.12.18 0 0 146

Kedvenc énekeseim egyike távozott el örökre.

 

Elhunyt CESARIA EVORA.

 

Isten nyugosztalja, emlékét csodálatos dalai fogják tovább éltetni.

 

Muity Mijo Creative Commons License 2011.11.14 0 0 145

Múlt héten helyezték végső nyughelyére Baján a Rókus temetőben a közös családi kriptában Dr. Éber Előd állatorvost.

 

Miként édesapja, ő is főként bácsbokodon végezte munkáját hosszú éveken át, a kór nem kímélte, túlontúl fiatalon, 63 éves korában távozott közülünk. Közülünk, a többi halálraítélt közül ...

 

Ismerőseim, barátaim köréből hovatovább már megszokott a megszokhatatlan, hogy fiatalon halnak meg, de ennek ellenére Előd esetében számomra ez még inkább sokkoló, mivel az Éber családhoz gyermekkorom óta szoros kapcsolat fűz.

 

Mélyen együttérzek a hozzátartozók fájdalmával.

 

Muity Mijo Creative Commons License 2011.11.01 0 0 144

 

Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.11 0 0 143

Ismét rácáfolt egy régi rögeszmémre a sors, miszerint pap és orvos nem halhat meg.

 

Elhunyt Hajdó István

 

Lám, jólelkű Hajdó Pista barátom is követi egykori közös barátunkat, Gubik Miska bokodi plébánost.

Közös futárukként de sok bibliát juttattunk együtt a székelyföldi nép kezébe.

 

Hadd idézzem ide, Hajdó István főesperes 2005-ben elhangzott örökértékű prédikációját a Csíksomlyói búcsúból.

 

Nekem bunyevácként az ő eszmeiségéből két dolog maradt meg, amit egyik hazai diktatúra sem vehet el tőlem, ez a HIT és az ANYANYELV!

 

Jóságos Lelki Atyám, közös múltunk emlékeként a következő képpel hajtok főt nagyságod előtt, Isten nyugosztaljon békében.

 

 Mane nobiscum Domine!

 

 

Muity Mijo Creative Commons License 2011.05.29 0 0 142

 

Emlékezzünk a nagyszerű zenészre, a legendás Baranya Táncegyüttes immár 30 éve túl korán elhunyt bunyevác harmonikására, a feledhetetlen Csányi Zsoltra!

 

 

gazo2 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 141

Egy kiváló személyiség távozott ismét közülünk.

 

                      BARÁTI GYÖRGY

 

egész életét embertársai egészségének megóvására, és mint kiváló fotóművész, a város eseményeinek megörökítésére áldozta. Ez mellett tanította az ifjúságot. Gondoskodott

arról, hogy legyen, aki legalább ebben a tekintetben a helyére álljon. Sokan - akik becsültük és szerettük - óvtuk és kérleltük, hogy életének energiáival takarékosabban bánjon. Nem tudta megtenni. Mindig csak az előtte álló, önként vállalt feladatokra gondolt. E sorok írója is számtalanszor kérte erre, alkalmanként, ha egyáltalán lehetett helyettesíteni, beállt őt kímélendő a sorba. Ha adatik számomra ehhez megfelelő hely, szeretnék írásban is megemlékezni róla.

 

Végtisztessége január 5-én 13 órakor lesz a Rókus temetőben.

 

Egy a sokak közül, akik szerették és nagyra becsülték:

 

Gál Zoltán

 

 

gazo2 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 140

Tegnap délután elhunyt Wilhelm József pedagógus, iskolaigazgató, nyugalomba vonulása előtt hosszú ideig a Bajai Művelődési Ház igazgató-helyettese, nagy műveltségű, bölcs ember, a zene és minden művészet igaz barátja. Emlékét örökre megőrizzük, akik emberségéért tiszteltük és becsültük.

Nyugodjék békében!

 

Halálhírét adta tisztelője:

Gál Zoltán

 

tt65 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 139
Ma tragikus hirtelenséggel elhunyt dr. Poór László barátunk, a Bajai Kórház egykori nyugalmazott igazgatója.
Mijo Creative Commons License 2010.07.11 0 0 138

 

Értékes ember, nagyszerű egyéniség volt az Anti, őszintén együttérzek a gyászóló családdal.

A felsoroltakat kivételes szerénységgel birtokolta, Isten nyugosztalja.

 

Előzmény: Törölt nick (136)
tt65 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 137
tényleg nagyon okos, kedves, értelmes ember volt.
nyugodjék békében!
Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.09 0 0 136

SCHMIDT ANTAL

(1944 - 2010)

Városunk Díszpolgára, volt városi képviselő, a kiváló kulturális szervező, fáradhatatlan lokálpatrióta, publicista, nemzetközi hírű algakutató, 2010 júl. 8-án elhúnyt. 

Nagy vesztesége ez városunknak, ahol -sajnos- oly kevés az ilyen sokoldalú ember!

Előzmény: Mijo (135)
Mijo Creative Commons License 2010.07.08 0 0 135

Vannak megnyilvánulások, melyek egy életen át megbocsáthatatlanok maradnak.

Muity Mijo Creative Commons License 2009.11.13 0 0 134

 

Isten nyugosztalja Végvári "Viszmeg" János bácsit, azaz Fr. János Vegvari verbita misszionáriust, Bácsszentgyörgy község világhírű szülöttjét!

 

 

Muity Mijo Creative Commons License 2009.11.07 0 0 133

 

Nyugodjék békében Belovai István, Baja város nagyszerű híressége!

 

Magyarország szégyene, hogy míg élt, nem rehabilitálták.

Persze, ahogyan ismerem, ezektől talán el sem fogadta volna.

 

Isten előtt hős vagy!

 

gazo2 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 132
Papp Zoltán urnaelhelyezése e hó 19-én, szombaton 11 órakor lesz a bajai Köztemetőben.

G. Z.
Előzmény: gazo2 (131)
gazo2 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 131
Papp Zoltán
(1955 - 2009)

Szomorú hírt kell közölnöm. Meghalt Papp Zoltán román - művelődésszervező szakos tanár. Egykor nemesnádudvari művelődési ház igazgató, a bajai Városi Tanács művelődési osztályának főelőadója, a Petőfi Népe bajai szerkesztőségének vezetője. A betegség már régen úrrá lett rajta, de erős akarattal meggyógyult. 2000-ben mégis korai nyugalomba kellett vonulnia.
Egy mindenki által ismert, közvetlen, igazi közéleti embert vesztettünk el. Én pedig mindig segítőkész jóbarátomat. Kiváló halfőző volt, természetet szerető, igazi vízi ember. Utolsó éveiben is mindig talált elfoglaltságot magának. Felesége, két fiúgyermeke és kisunokája körében teendői megoszlottak a kertművelés, a horgászat, és a vadászat között. Halfőzőként a legjobbak közé tartozott.

Emlékét kegyelettel megőrizzük!

Gál Zoltán

Temetésének időpontjáról csak később tudok hírt adni, tekintve, hogy szülőhelyén, a távoli Bedőn, édesanyját meglátogatva érte a halál.
Mijo Creative Commons License 2009.09.04 0 0 130

 

Túl sűrün kell ide visszatérnem.

Sajnos ezek azok az esetek, amit a népellenes bűnök elkövetői rovására vagyok kénytelen írni.

Mert nem normális az a világ, ahol relatíve fiatal emberek halnak meg erre az országra jellemző kirívóan magas számban, döbbenetet kiváltó váratlansággal.

 

Alattam járt egy évvel.

Tavaly még együtt ettünk-ittunk, szkandereztünk.

Legyőzhetetlen volt, erőtől, egészségtől duzzadt.

 

A minap zajlott Gergely József temetése.

 

Az örökké vidám, optimista személetű barátunk távozott túl fiatalon közülünk.

Hideg zuhanyként éltük meg a szomorú hírt.

 

Józsikám! Nyugodjál békében!

 

Talán nem túlzok, ha többünk nevében is együttérzésünkről szeretném biztosítani a családtagokat, kedves szeretteit!

 

Muity Mijo

 

Mijo Creative Commons License 2009.09.04 0 0 129

 

Kedves bokodi Jegyző uram!

 

Sem te, sem én nem merítettünk még eddig erőt arra, hogy jóságos atyai barátunkról, János bácsiról szóljunk.

Már csak az udvariasság okán is kérlek, légy te az, aki előbb emlékezik meg róla.

 

 

Mijo Creative Commons License 2009.09.04 0 0 128

 

Még fel sem fogtuk régi kedves bokodi barátaink, Huszti Péter, Kiss Béni távozását, lám, ismét lecsapott a kíméletlen sors.

 

A közelmúltban Mészáros Robit kísértük utolsó útjára.

 

Robikám, nem fogunk sosem elfeledni, fogunk mi még odafönn koccintani!

 

Mijo

 

tt65 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 127
döbbb
Előzmény: Mijo (126)
Mijo Creative Commons License 2009.05.25 0 0 126

 

Épeszű ember a társadalom legromlottabb vérű aljadékait, kiképzett, feladatot teljesítő szemeteit saját érdekében nem engedi önmaga és hozzá közelállók közelébe.
Aki van annyira óvatlan, hogy figyelmen kívül hagyja az intő jeleket, annak a sorsa borítékolható módon valószínűsíthetően megpecsételődik.

És ez akár halállal is végződhet.

 

 

tt65 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 125
én innen nem érzékelem, de pont ma gondoltam rá, ki ne akarják bárkik is sajátítani maguknak! tényleg "fölötte álló" ember volt!
Előzmény: Mijo (124)
Mijo Creative Commons License 2009.02.02 0 0 124

 

Nos!

Nem ide illik, de muszáj itt szólnom a dologról.

Én meglehetősen régóta ismerem a Lajost, mindig is jó haverságban voltunk, egy igazi vagány, vígkedélyű bohém volt ő mindeddig, annak rendje szerint.

De amit máris művelnek körülötte, az mindennek a teteje, és ha módjában állna szólni, azt hiszem megkapnák a magukét tőle mindazok, akik a halálából cirkuszt próbálnak kerekíteni.

Így lehet egy szimpatiától övezet emberrel szemben, távozását követően visszatetsző érzéseket kiváltani.

Ő sosem szenvedett rangkórságban, gazdag vállalkozóként is képes volt megmaradni kedves, barátságos, közvetlen embernek.

Biztos vagyok benne, hogy ellenére lennének mindazok az erőltetettségek, amit díszpolgárságára tekitettel zúdítanak temetése napján kéretlenül számtalan ember nyakába.

A túllihegettségnek is megvan a maga határa ...

 

tt65 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 123
kieg: a Rókus temetőben.
Előzmény: tt65 (122)
tt65 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 122
Mezei Lajos bá temetése február 7-én szombaton lesz.
11:30 kor mise, 12h-kor lesz maga a temetés!
Előzmény: Mijo (121)
Mijo Creative Commons License 2009.02.01 0 0 121

 

Mármint hogy elhunyt, kedves Lajos barátunk.

Együttérek hozzátartozói fájdalmában.

 

 

Előzmény: tt65 (120)
tt65 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 120
Tegnap este Mezei Lajos!
Nagyon tiszteltem!
Muity Mijo Creative Commons License 2008.11.24 0 0 119

 

Meghalt egy gyermekkori kedves barátom.

A kíméletlen sors váratlanul ragadta magával.

Pár hónapja a kórházban beszélgettünk hosszasan, sosem találkoztam még egyetlen ennyire magára maradt, ennyire magányos emberrel sem. Kit a pompa időszakában körülrajongók közül, elesettként egy sem keresett fel.

Iván, már nem tudjuk felidézni a Mátéval történteket!

Remélem ugyanez a sors, gyilkosaiddal sem lesz kíméletesebb.

Együttérzek Édesanyáddal!

Mijo

 

Muity Mijo Creative Commons License 2008.11.05 0 0 118

 

Köszönet mindenkinek!

 

 

Muity Mijo Creative Commons License 2008.11.02 0 0 117

 

Ne csak ezekben a naponban jussanak eszünkbe ...

 

A szívünkben tovább élnek ők is.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!