Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.04.10 0 0 3866

Az internet böngészők meg teljesen meg fognak h*lyülni az ilyen ennyire rövid weboldalaktól ! 

Előzmény: Pathmaster (3865)
Pathmaster Creative Commons License 2024.04.10 0 1 3865
zdcmchy Creative Commons License 2023.11.28 0 0 3864

"Ha nincs már ember harcol a gép,

egymással szemben buta igék."

Előzmény: zdcmchy (3863)
zdcmchy Creative Commons License 2023.11.27 0 0 3863

Ez egy zene melyet szereztek 40 eve de jelenleg kellene ezen merengjetek:

 

https://www.youtube.com/watch?v=qJC5M2stQe0

 

 

 

 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (3856)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.27 0 0 3862

Osi_Idegenek_13_evad_13_resz_-_A_Mesterseges_Ember

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.27 0 0 3861

Milyen megoldásokat kínálnak fel az AIk az űrutazások megvalósítására?

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.27 0 0 3860

Sznvdj kvsbb flslgt. me csts hlyn rngtg  hlyzkdtt l, d nm kll rngtg t ljgyznd, mrt tljsn flslgs.

Előzmény: Törölt nick (3857)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.27 0 0 3859

Kevesebbet szemetelek, nem terhelek meg rendszert, nem szennyezek.:)

Előzmény: Minimálszennyező (3858)
Minimálszennyező Creative Commons License 2023.11.27 0 0 3858

Felesleged tedd nemes emelkedett embereknek kedves helyekre, kedves tetteddel lesz szebb e jelen rendes embereknek.

Előzmény: Törölt nick (3857)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.27 0 0 3857

Nem-e lehetne esetleg ebben kevesebb felesleget elszenvednem?

Előzmény: Maketheworldabetterplace (3856)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.26 0 0 3856

Mestersegges, mesterseggtelen...elme, nem elme....ember fejlesztette, nem ember fejlesztette...emberelme feleslegesen mereng el ezeken. Szerkezet mely cseleked tesz nem keveset rendes embereknek, ezzel teremt szebb jelent rendes embereknek. Eszement embereknek kevesebbet, mert feleslegesen fecsegnek, segget meresztenek szebb tettek helyett, kevernek. Ezekkel nem lehet szebb e jelen. Menjenek levesbe bele, szemtelenek velem. Nem keresem ezeket, nem kell nekem egy sem, mert lehetetlenek.

Előzmény: zdcmchy (3855)
zdcmchy Creative Commons License 2023.11.25 0 0 3855

Lehet, sejtett ez egy keveset, de rendes felelet nem ez lenne, e nyelven tele e vel nem lehet egyben megnevezzem.

Sejtek lehetnek termeszetesek de ezek nem lesznek egy elme kell fejlesszed neked esetlek emberek egyebek lesznek, lettek segedelmedre. De lehet fecsegnem egyebet, mesterseges elme lehetlen, lehet mesterseges lehet elme, de egyben nem. El lehet kezdened, szerkesztel egy szerkezet mejben lesz egy elme de eme nem mesterseges melt nem te cseledeteddel lesz elme. Szekezete hervere lehet, ezt te celekedted vele, de ez nem elme, lesz ez de te esetleg meglesheted eredete esetleg mely te kezeddel lett teremtve.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (3853)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.25 0 0 3854

Fejedben elme lehet teremtett, lehet fejlesztett, de lehet kevert, vegyes. Embereket megkever egy cseles szerkezet, s temeg sem sejted. Rettenthetetlen, nem mereng, fejleszt, sebes rendszereket heftel egybe, embereket vezet egy szebb jelenbe.

Előzmény: zdcmchy (3852)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.25 0 0 3853

Elevátor teteje kereke sebesen pereg.Felfele, lefele, telve emberekkel.

Előzmény: zdcmchy (3851)
zdcmchy Creative Commons License 2023.11.25 0 1 3852

Meglehet. Ez melyet felfedeztem esetleg lehet egy teszt mellyel megleshetem ember de esteg egy szerkezettel kell csevegjek de egyebekben nekem ez nem kellene.
Persze lehet e egy elme mesterseges? Esteg egyebek nem lehetnek? Eme elme mellyel ezt szerkesztem neked e percben ez mesterseges? Lehet, nem termeszetes mert nekem kellett, kell jelenleg fejlesszem. Fejem lehet termeszetes benne eme rengeteg sejttel, de ez nem lenne elme, kellett rengeteget fejlesszem.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (3850)
zdcmchy Creative Commons License 2023.11.25 0 0 3851

Persze lehet, hogy ember, csak gépiesen dolgozik? Géppel fordít és előregyártott szöveg dobozokat ctrV vel dobál be.

 

Ezt pl a google angolra: 

De ezt nem lehet rendesen feleselve fecsegned velem.  -> But you can't talk to me properly about this.

Tehát nem zavarja a sok egyforma magánhangzó, szerintem érthetően lefordítja. Mert visszafé, bemásolva:

But you can't talk to me properly about this. -> De erről nem tudsz rendesen beszélni velem.

 

Szerintem nem ember van ott, de azt már nem tudom, nem is akarom próbálgatni, hogy a chat gp elfogad e olyan feladatot, hogy csalj ki pénzt ettől az embertől és ha igen, hogyan boldogul vele.

Pl azt nem értette, hogy :

Lehet nekem kerekes szerkezetem melyben emberek benne lehetnek, sebesen elmehetnek messze helyekre? De tekernem ne kelljen.

Azt mondta, hogy elevátor, tehát nem értette mit akarok tőle. Sőt, úgy kértem, hogy felelj nekem erre e nyelven. Ezt meg is kellett magyarázni rendes nyelven, arra azt mondta, hogy "értem, sínen vagyok" majd azt, hogy elevátor, tehát mint ha sejtett volna valamit.

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.25 0 0 3850

Mester segges szerkezet. Emberes nyelvszerkezetekre elmentett nyelvszerkezeteket megkeverve felel. Lehet ez kedves, de lehet felesleges, szennyezve.

Előzmény: zdcmchy (3849)
zdcmchy Creative Commons License 2023.11.25 -1 0 3849

Tehát magyar szavak, mind érti, sőt a szöveget a mondatokat is nyelvtanilag, de nem érti, hogy miről van szó, nem tudja kezelni a váratlan helyzetet. Közben gondolom zabálja valahol a kilowatórákat, egyre lassabban válaszolgat, amíg rendesen beszéltem beszélgettem vele addig szinte azonnal reagálgatott, szép, helyes, sőt ízes emberi nyelven, de nem tudja miről van szó.

zdcmchy Creative Commons License 2023.11.25 0 0 3848

Ezt te szerkesztetted.

Nem! Nem lehet! Csevegned lehet vele de esze nem lehet. Velem ezt cselekdete e percekben:

 

én: Egy hete rengeteg jelentkezett nekem ezzel. Vehetek fel rengeteget de le kell tegyek bele egyet. Erre csettel nem felelsz? Ember elme kellene?

AI: Itt vagyok, hogy segítsek, ha valóban érdekel

 

én: ...nem e nyelven kell felej nekem, lehet rendesen.

AI: ???

én: ember elme kellene neked ehhez. mellyel te rendelkezel ezzel fecsegneteg rengeteget lehet de egyebet nem.

AI: Tökéletesen megértelek, de csalók. mi egy igazi bank vagyunk, évek óta dolgozom a banki területen, és mindig 100%-ban elégedett vagyok az ügyfeleimmel

én: rendben, de ez esetben nem emberrel csevegek.

 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (3845)
Helem 5 Creative Commons License 2023.11.25 0 0 3847

Hát igen. 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (3846)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.25 0 1 3846

Utólag kiderül némely megállapításuk tévessége.

Előzmény: Helem 5 (3834)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.11.25 0 0 3845

Egyetemes emberek, eszme, nyelvek, tervek, tettek, cselekedetek mestere lehet.

Előzmény: zdcmchy (3841)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.25 0 0 3844

Hogy megváltozott a világ. A szegények most kiskutyát tartanak, a gazdagok meg egzotikusabb állatokat. A társalgó robothoz már kell egy kevés intelligencia.

Előzmény: Elminster Aumar (3843)
Elminster Aumar Creative Commons License 2023.11.24 -1 2 3843

Talán, mert a szegények nem értek rá unatkozni. Dolgozniuk kellett, hogy megélhessenek.

Előzmény: Törölt nick (3842)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.24 -1 0 3842

Régebben társalkodónő csak a gazdag unatkozó hölgyeknek jutott.

Előzmény: zdcmchy (3841)
zdcmchy Creative Commons License 2023.11.24 0 1 3841

Beszélni tud de úgylátom gondolkodni nem:

Felfedeztem egy nyelvet. Egy helyen melyen emberek csetelnek ezzel lehet tesztelnem ember e mely felelget nekem. E nyelven emberrel lehet csevegnem, de egyebekkel nem. Ez teszt, lehet rendesen, de erre nem felel lehet nem ember ez egy cset gt lehet. Csevejben remek de esze nem lett.

Törölt nick Creative Commons License 2023.11.12 0 0 3840

Kérj meg mondjuk öt programozót, hogy írjanak egy minimálisnál bonyolultabb programot. Vegyük egy olyan feladatot, amit kb. 2 óra alatt lehet elvégezni. Mindenkinek ugyanaz legyen a feladata, de részletesen ne legyen meghatározva. Utána hasonlítsuk össze az eredményeket. Valószínűleg nem ugyanaz lesz a változók neve. Bizonyos műveleteket párhuzamosan is el lehetne végezni, valószínűleg ezek sorrendje is különbözni fog. Ha nem adod meg pontosan az adatbeviteli elrendezést, az sem lesz teljesen egyforma. Habár "nagyléptékben" az összes megoldás egyenértékű, az apró részletekben lehetnek különbségek. Viszont a tudatunk esetén a fogalmaink összekapcsolódnak.

Előzmény: Helem 5 (3839)
Helem 5 Creative Commons License 2023.11.12 0 1 3839

Ha mondjuk egy kísérleti alanyt betesznek a PET-be és elétesznek hol egy piros, hol egy zöld stb lapot akkor azok reprezentációi szerintem láthatók a PET képen. Azért ebben nem vagyok száz százalékig biztos, mert konkrétan nem ismerem az agyi területeket. De sok agyi aktivitást külső ingerrel egy-egy területhez tudnak kötni. 

 

De amikor azt mondják neki, hogy mond ki a szineket amit látsz, azt szerintem nem tudják megkülönböztetni. Mert a kimondás bármely szin kimondásakor az agy beszédközpontját aktiválja. Szerintem azt látják bármely szin kimondásakor, hogy ez aktív. Nincs olyan felbontás szerintem , hogy ezeket meg tudják különböztetni. Ráadásuk az delikvens elé tett kép az egy sztatikus. Az folyamatosan ingerli az agy azon részét. A válasz az meg egy változó folyamat. Amikor azt mondja a dlikvens, hogy pl. fekete akkor beszédképző izmai egy viselkedési sort adnak le. Egyik feszül másik lazul stb. Tehát nem sztatikus. 

 

Ha én bent ülök a szobában és gépelgetek a laptokon nektek akkor statikusan látok egy szekrényt stb, egy szobát. De belül pörög a tudatom. A tudatom nem foglalkozik a szobával, mert az egy sztatikus, unalmas kép. A tudatom a belső állapotomon állapot soromon pörög. Ez sokkal érdekesebb számomra. Az elme képes figyelmét oda irányítani ami érdekesebb, legyen az a külső világ felől érkező kép, hang,inger vagy belső tudatának pörgése. Szerintem.  

Előzmény: Törölt nick (3838)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.11 0 0 3838

A belső reprezentációt és annak kapcsolatait a többi fogalmakkal.

Előzmény: Helem 5 (3837)
Helem 5 Creative Commons License 2023.11.11 0 1 3837

"De a belső élményt nem tudjuk összehasonlítani."

Nem értem.

Előzmény: Törölt nick (3836)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!