Keresés

Részletes keresés

Petör Creative Commons License 2021.12.31 0 0 13982

Dehogyis - Öreglányt nyugtatjuk...

 

Előzmény: kopiteki (13981)
kopiteki Creative Commons License 2021.12.31 0 0 13981

Szijja régi cimbora! Nagyon eltünt mindenki...

 

Előzmény: Petör (13980)
Petör Creative Commons License 2021.12.31 0 0 13980

És természetesen a puliknak is boldogat!

Előzmény: kopiteki (13979)
kopiteki Creative Commons License 2021.12.25 0 0 13979

Minden pulisnak boldog karácsonyt kívánok

peklit Creative Commons License 2021.01.22 0 1 13978

Üdv mindenkinek!

 

Régebben napi gyakorisággal jártam itt idén Kormi kutyám 17. életévébe lépett kicsit öreguras lett

kicsit morgolódós de még elvan remélem velünk lesz egy darabig ( 16 év 2 hónap ivaros kan )

 

üdv. Tamás

Nobody1 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 13977

Kicsit megkésve tudatom mindenkivel, hogy Bogi (Bogár) nevű pulim életének 12. évében mérgezés következtében július 23-án, hosszas szenvedés után elpusztult. :(((

bandikaa Creative Commons License 2020.11.25 0 0 13976

Hello,

 

a szökésről:

Kócosunk 15 év alatt egyetlen egyszer sem szökött el. Sőt, egyszer séta közben szem elől tévesztett (bementem valami sövény mögé), ő meg fogta magát és egyenesen hazarohant.

Előzmény: Pi3141 (13968)
Petör Creative Commons License 2020.05.18 0 0 13975

Jól néz ki - apró egybeesés, hogy Sátán kutyája is erre a névre hallgat :O)

Előzmény: Dagadt_58 (13974)
Dagadt_58 Creative Commons License 2020.05.14 0 1 13974

Szevasztok!

 

Akkor egy "horrorkép" a legkedvencebb pulimról (Dorka) a 90-es évek közepéről fürdés közben, és szárazon. A legtökéletesebb társam volt. Ő volt "A" pulim!

 

 

kopiteki Creative Commons License 2020.05.13 0 0 13973

:oDDD

Előzmény: Petör (13972)
Petör Creative Commons License 2020.05.13 0 0 13972

És akkor az említett "Sátán kutyája" outfit:

 

 

Élvezi, de vigyázunk rá nehogy megfázzon.

Dagadt_58 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 13971

Szervusz!

 

Nekem szinte kizárólag pulijaim voltak. Lentebb (13958) láthatod a 6-odikat, és 7-ediket. Ők is, -mint egy híján az összes elődjük- lakásban élnek, és nincs probléma. Sokkal egészségesebb idegrendszerrel rendelkeznek, mint a ma divatos ölebek. A puli nyírható, nem is bánja, de tavasszal , hogy ősszel ne fázzon meg. Gyerekkoromban (60-as évek) nem voltak ennyire hosszú szőrűre tenyésztve a pulik. A csipkedés rangsor vitát jelezhet, de "meg lehet beszélni Vele"! Kíváncsi állat szökésre (körülnézésre) hajlamos. Unokámmal jól elvannak, lófrálnak körülötte, megszagolják a pelenkáját. Néhány kép, hogy lásd milyen egy lenyírt puli, komondor, illetve a fél éves fakó pulim a másfél éves unokám mellett. 

 

kopiteki Creative Commons License 2020.05.07 0 0 13970

Így!

Előzmény: Petör (13969)
Petör Creative Commons License 2020.05.07 0 0 13969

Nekünk mindkettő kíváncsi - szerintem szöknének, ha hagynánk. De egyrészt ez nevelés kérdése - Bodza csak kinéz a kapun, de nem megy ki az útra csak ha ott vagyunk és hagyjuk.

Mondjuk nálam ez a másik alap - vesztettünk el gyerekkoromban kutyát, mert nem volt kerítés. Most addig nem hoztuk el a pulit, amíg el nem készült a kerítés bombabiztosra. Ez valamilyen szinten hozzátartozik a felelős állattartáshoz.

Előzmény: Pi3141 (13968)
Pi3141 Creative Commons License 2020.05.06 0 0 13968

Sziasztok!

 

Köszönöm az eddigi válaszokat.

 

Édesanyámék úgy emlékeznek vissza a pulinkra, hogy nővérem amikor megszületett akkor neki mindent hagyott. Kapaszkodhatott bele sétálhatott egyszóval bármit. Viszont szeretett szökni is főleg amég készült a kerítésünk annó. Úgy nézett ez ki, hogy amég átvitt anyum minket a gyerekorvoshoz. Ő már ott várt ránk aztán hazakísért. 

 

Mennyire jellemző a kiszökés a puliknál vagy ez egyedfüggő inkább?

 

További szép hetet kívánok!

 

Petör Creative Commons License 2020.05.04 0 0 13967

Hello

 

csatlakozom Kopitekihez - írom a tapasztalatokat, igaz csak egy puliról:

- teleknagyság: nekünk a negyede és parkosított. Elég neki - pár fix helye van, ahová valamikor elásott valamit és folyamatosan keresi, de ezt ki lehet bírni.

- gyerek: nekünk előbb volt puli, utána jött fiam. az elejétől fogva vigyázott a kicsire, nem kellett félteni. Most a nyúzás korszaka van, tehát nem a kutyától kell őt félteni, inkább fordítva... fő az óvatosság, de szerintem nem kell félteni a kicsiket tőlük.

- nyírás: szőrzettől függ. Mi Bodzáét itthon zsinórozzuk és évente kétszer kap fazonigazítást/kozmetikát, de pl. a húga Édesanyáméknál nemezes szőrzetű, őt minden tavasszal lenyírjatják "sátán kutyája" fazonra és nyár végén szintén fazont igazítanak.

- elzárás: hát ez kényes kérdés - nálunk a kutya családtag, nem is akarom őt elzárni, de belátom a kennel praktikumát.

Kisgyerekes vendégek kérdezték, hogy hová fogom elzárni a kutyát ha jönnek. Én először csodálkoztam, aztán mondtam, hogy a kutyára majd én figyelek - ők viszont figyeljenek a gyerekekre...

Előzmény: Pi3141 (13965)
kopiteki Creative Commons License 2020.05.03 0 0 13966

Szia Árpi, itt mindenki tegeződik, tedd te is. Üdv a klubban.

 

Jó sokat kérdeztél, sorban...

Nekem kicsit nagyobb a telkem, két rosszcsont osztozik rajta, elégnek tűnik. Ha folyamatosan foglalkozol vele/velük, megtanulják, hogy a veteménybe nem megyünk. ( asszem Csányi Vili bácsi mesélte, hogy a kutyája ugrálva közlekedett a kertben, hogy ne lépjen rá a veteményre)  :o)))

 

Én is puli mellett nőttem fel, soha nem volt agresszív a családdal. De ez vérmérséklet függő, és nagyon erős nevelés kérdése. Már kis korától fogva (két hónapostól) a csipkedés... előfordulhat, az egyik kutyánk minket is terelget, de csak finoman. Ugyan akkor a korábbi kutyáim közül egyik sem csinálta velünk.

 

Nyírni lehet, a tenyésztő is nyírja őket, tudom, mert hozzá járunk kozmetikába.

 

Az, hogy mennyire védi a területet szintén kutyfüggő, a korábbi kutyusokra rászóltam, elég volt. A mostaniakat fogni kell, hogy ne menjenek neki a bejövőnek, ( én nem bánom)  de ha már együtt vagyunk, lecsöndesednek.

 

Hirtelen ennyi, talán a többiek is benyögnek valamit. Jó is, hogy megjelentél, eléggé leült a topik.

Előzmény: Pi3141 (13965)
Pi3141 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 13965

Szép napot kívánok!

 

Először bemutatkoznék pár mondatban. A feleségemmel Pesten élünk a kisfiunkkal és év vége fele még bővül a családunk. Jelenleg lakásban, de kertes házba készülünk. Mindenképp ezen a környéken maradunk, mert dédszüleim is itt éltek.
Sajnos csak olyan 800nmes kertet tudunk megengedni.

 

Párom németjuhász mellett nőtt fel ezért ő abba az irányba húz. Puli és óriás snaucer mellet voltam kisgyerek és nyolc évesen kaptam A kutyám. Charlie Airdale terrier volt és 14 éve alatt együtt nőttünk fel. Nagyon megviselte a családot a halála. Következő kutyánk Álmos kaukázusi-németjuhász-vizsla-labrador keverék 10 évig volt a családunk tagja. Mind a ketten önfejűek voltak, kinti kutyák és nagyon nagyon okosak. Álmossal én csak öt évet laktam együtt, de édesanyámat nagyon szerette, viszont nehéz is volt vele. Kutya iskola ellenére szeszélyes volt.

 

Amennyiben sikerül 800-as telket venni szeretnék egy làny kuvasz, komondor, puli kölyköt vagy egy pulit és valamelyik nagyobbat . Nekünk sosem voltak ivartalanítva kutyáink, de azt gondolom ezeknél a fajtáknál könnyebben kezelhetőek a lányok.

Az elsődleges kérdés, hogy elég-e nekik a 800-as telek? Egyelőre veteményes lenne kb 20 nm-en a többi közös terület lenne.

 

Jövő tavaszi alomban gondolkodok, hogy melegebb időben tudja megszokni a kertet. Akkor a Fiam több mint két éves lesz a kisbabánk meg pár hónapos. Szükséges-e várnunk még pár évet, vagy kisgyerek melett szocializálódva is neki lehet vágni?
Mennyire lehet jellemző, hogy a puli csipkedve terelgetné a gyerekeket is?
Több családi és baráti összejövetelt is fogunk tartani 0-10 éves gyerekekkel és kutyásokkal. Megoldható, hogy ilyen esetekben sem zárom el a kutyát?

 

A szőrzet ápolásánál szabad-e évente egyszer megnyírni a komondort és a pulit? Édesanyámék úgy tudom nem nyírták a pulit, az Airedale terrierünket nyírtuk évente egyszer, de hosszabbra hagyva, mert bár melege volt nem szerette a rövid szőrt.

 

Családtagnak, családörzőnek és házörzőnek szeretném. Naponta egy órát aktívan tudnék a kutyával foglalkozni, a többi idő inkább sétáltatás játszás lenne családdal együtt. Kutya oviba, suliba járnánk legalább másfél éves koráig a szocializáció miatt.

Amennyiben valamelyik fajta lehetne a helyzetünkben akkor szeretnék olyan fajta találkozókra járni, ahol jobban megismerhetjük a fajtát és a családom is beleszerethet.

 

Segítségüket és válaszaikat előre is köszönöm!

 

üdvözlettel: Árpád

 

 

 

Petör Creative Commons License 2020.01.06 0 2 13964

Boldog Új Évet Kívánok - nehéz lett volna NEM vigyázni rá... a tökéletes zen állapotában élte meg az új évet.

 

Előzmény: kopiteki (13963)
kopiteki Creative Commons License 2020.01.01 0 0 13963

BÚÉK!

 

Remélem minden kicsi kutyára vigyáztatok!

kopiteki Creative Commons License 2019.12.16 0 0 13962

:oDDD .háháhááá...   ugyanez nálunk esténként!

Itt minden rendben. Kicsit saras mancsok terrorizálnak, de így is imádjuk őket.  :o)

Előzmény: Petör (13961)
Petör Creative Commons License 2019.12.16 0 0 13961

Abszolút! A múlt heti hidegekben csábító volt a padlófűtés - háton fekve volt kényelmes lábakat szétdobva. Veletek mi újság?

Előzmény: kopiteki (13960)
kopiteki Creative Commons License 2019.12.16 0 0 13960

Mi újság pulisok? Mindenki jól van?

kopiteki Creative Commons License 2019.10.02 0 0 13959

Nagyon szépek. Üdv itt.  :o)

Előzmény: Dagadt_58 (13958)
Dagadt_58 Creative Commons License 2019.10.02 0 1 13958

Hoppá, pótlom a képet, ha sikerül!

Úgy látszik, valamit kihagytam!

 

Dagadt_58 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 13957

Szervusztok!

 

Csak egy kis élénkítésképp, mint egy régi pulis bemutatnám Nektek a 6-os és 7-es számú PULImat:

 

A fakót Fridának, a feketét Lucának hívják. 12 és 11 hónaposak.

kopiteki Creative Commons License 2019.08.10 0 0 13956

Nem jellemző.

Előzmény: Kisdarázs50 (13955)
Kisdarázs50 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 13955

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy mennyire jellemző a pulira a diszplázia.

kopiteki Creative Commons License 2019.06.14 0 0 13954

Viszonylag jól bírják a meleget. Ha itthon vagyok, mindig a nyomomban, ahogy rendesen.

Előzmény: Petör (13953)
Petör Creative Commons License 2019.06.14 0 0 13953

Kis csúsztatással - nálunk most NEM esik :O)))

Pulik kozmetika után, ilyen melegben húzódnak befelé - felétek mi a helyzet?

Előzmény: kopiteki (13952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!