Keresés

Részletes keresés

Total-brutal Creative Commons License 2007.07.15 0 0 197
Elfogyott a puskapor? ;)
Total-brutal Creative Commons License 2006.11.11 0 0 196

nem jó a számítógépes példád, mert egyszer ott a test maga a hardver, és ha a lelket keresnénk benne, akkor az maximum az lehetne, hogy áram alá helyezed.

vagyis működőképes

így oké.

 

hogy mi a lélek azt egy rádiós hasonlattal könnyebb persze leírni, hiszen elég pár dolgot összeraknod, és kész a detektoros rádió.

A detektoros rádióhoz mint tudjátok nem kell semmi, és mégis működik, vagyis veszi az elektromágnases jeleket, amit ha felerősítesz, hallhatóvá válik.

És itt  van a lényeg.

mert ha egy komplex anyagrendszert olyan rendszerbe raksz (építesz meg) ami pld detekltoros rádió, akkor az működni fog, vagyis működőképessé válik.

ha egy másik komplex anyagrendszerből pld embert raksz össze, (és azt hajszálpontosan csinálod) akkor annak is működnie kell, vagyis lesz lelke!!!

Nincs más lehetőség.

Tehát ha egy embert atomról atomra összeraksz, (vagy lemásolod) és azt jól csinálod. Akkor annak lesz lelke.

hogy tudata lesz e? ... az persze egy nagy kérdés. de nekem nagyon úgytűnik, hogy IGEN! az ébredés pillanatában hajszálpontosan ugyanolyan tudatának is kell, hogy legyen, függetlenül attól, hogy az előző pillanatban még (kvázi) nem is létezett.

Előzmény: kisharsány (195)
kisharsány Creative Commons License 2006.06.27 0 0 195

 

  v

Pontosan!!! És mivel minden embernek van lelke, ennek a "testnek" is lesz...
Ha szerinted nincs minden élő embernek lelke, akkor hagyjuk a vitát...

A lélek "jelenléte" nem attól függ, hogy az előlény (ember), génsorendje milyen módszerrel állt össze, hanem attól, hogy a sorrend eredményezi-e a lélek kialakulását. Hmmm...

 

 

 Hmmm...: Én nem tudom milyen lovon ülsz, és merre nézel, de hogy nem jófelé az biztos ! A lélek "jelenléte" csak akkor lesz, ha meg/leszületik. Mégha utálják is e kifejezést,de ennél kifejezőbb nincs.(Eleinte és is útáltam). Gyakorlatilag semmi köze a génsorrendhez, sem a "csináláshoz" Ez olyan mintha az mondanád: Ha jól rakom össze a számítógépem, az működni is fog, mivel minden számítógép amit jól raktak össze (bár azok szoftvert is kaptak)  működik. Persze, működni fog, tehát futkosnak benne az elektronok, de értelme nem lesz. Ha érted...!

 

  kisharsány

Előzmény: paraLizerg (186)
elterito Creative Commons License 2006.06.27 0 0 193
a lélek még csakcsak, ugyanis a lélek valójában a tudati működés, és a klónoknak hasonló az agyuk. na de a szellem? különben pedig a természet tele van klónokkal, ikreknek hívjuk őket
Serino Creative Commons License 2006.06.27 0 0 192
Hááát szerintem meg nem abból kellene megközelíteni egy klónozást, hogy most a lélek is legyen ugyanaz.. De ide is be tudnám sorolni a lélekvándorlást.. 2 test 1 lélek?
Mindegy. Nem is ez a lényeg, amiért beírtam ide.
Szóval én onnan közelíteném meg, hogy még az a gyógyászat szempontjából is milyen jó lenne, ha leklónozzuk az embereket. Mivel tanult kolléga leírta, hogy lélek nélkül nem lehet gondolkozni. Tehát, akkor a klónozott ember szolidan agyhalott lenne. (bár ez szerintem hülyeség)
Node ha mégis agyhalott, akkoris mitlehet vele csinálni? Használni lehet a szerveit, vérdonor, minden ami emberek millióin tudna segíteni. nah most ennyi mára.
Dorien Creative Commons License 2005.05.16 0 0 191
pody Creative Commons License 2001.04.25 0 0 190
jackg: hagyjuk... :(

akit érdekel ez az levelet küldjön.

jackgibson Creative Commons License 2001.04.22 0 0 189
Hmmm. A bárányoknak nincs agyuk???? Nohát asszem ez minimum egy váratlan ámde hihetelen tudományos felfedezés! És akkor mijük van? Göndör bundácskájuk bizos? Vagy az sem az aminek látszik?
Előzmény: pody (187)
paraLizerg Creative Commons License 2001.04.21 0 0 188
Jól sejtettem. Én lélek alatt egészen mást értek mint te. Erről egy másik topicban (Mi a lélek?) már kifejtetem véleményem. Szóval a további vitának nincs értelme...
Ettől függetlenül érdekel a forrás amit emlitettél.
Előzmény: pody (187)
pody Creative Commons License 2001.04.21 0 0 187
Hát sajnos írásban roppant nehéz vitatkozni (SZVSZ).
Én úgy értelmezem te amúgy.
Amit gondolok az nagyon bonyolult összefüggésekből jön ki, és a forrást meg tudom nevezni - ha érdekel.

A lényeg hogy soha nem fogsz tudni egy embert leklónozni. Sehogy.
A másolással meg nem kerül bele lélek. Léleknek nem az agy elektromos jelét meg mittudoménmijét nevezzük.Lélek nélkül nem tudsz gondolkodni. Így az a másolt test gépeken lehetcsak életbe tartva, mivel lélegezni se tud.

"Azt hittem arra gondolsz, hogy azért van gépekkel életben tartva, mert nincs lelke.."
jól hitted

"De elmesélhetnéd, egy véletlenszerq kromoszóma párba-rendezQdéskor miért van lélek? De amikor én rendezem Qket akkor miért nincs... ??? "
mert ez nem ilyen egyszerű. röviden.

"Pontosan!!! És mivel minden embernek van lelke, ennek a "testnek" is lesz...
Ha szerinted nincs minden élQ embernek lelke, akkor hagyjuk a vitát... "
Miért lenne annak a testnek? Ki teszi bele??
Ja és hogy én nem hiszek a lélekben...:(

"lélek kialakulását"
tudod te egyáltalán hogy alakul ki a lélek? hmmm.

jackg:
"Hát szerintem a bárányoknak is van lelkük, hiszen van agyuk!"
Jaj. És ezt ki mondta?

paraLizerg Creative Commons License 2001.04.20 0 0 186
Igen el tudom olvasni, viszont értelmezni is, már sokkal összetettebb feladat... :)

Azt, hogy szerinted nem lesz lelkük abből vontam le, hogy azt irtad:
"Klónozással kapnál egy tökéletes emberi testet, melyet bonyolult gépekkel életben tarthatsz."
Azt hittem arra gondolsz, hogy azért van gépekkel életben tartva, mert nincs lelke..
Szóval akkor mégis csak van, de így is gépre van kötve? Jól értem?
Ha igen, miért van gépre kötve?

>A bárány, amit mutattak azt te honnan tudod hogy nem a természetes úton szült utódja a báránymamának?

Hát igen. Nem tudhatom... De akkor most miről is beszélünk itt???

>Ha egy petesejtet megbabrálsz, akkor nem valószínű hogy lesz kifejlett ember belőle,
de még kisebb valószínűségű (0) hogy lesz benne lélek.

Te ezt honnan veszed??? Nem értelek...
De elmesélhetnéd, egy véletlenszerű kromoszóma párba-rendeződéskor miért van lélek? De amikor én rendezem őket akkor miért nincs... ???

>Ha lemásolsz egy embert akkor kapsz egy testet, és kész.

Pontosan!!! És mivel minden embernek van lelke, ennek a "testnek" is lesz...
Ha szerinted nincs minden élő embernek lelke, akkor hagyjuk a vitát...

A lélek "jelenléte" nem attól függ, hogy az előlény (ember), génsorendje milyen módszerrel állt össze, hanem attól, hogy a sorrend eredményezi-e a lélek kialakulását. Hmmm...

Előzmény: pody (185)
pody Creative Commons License 2001.04.19 0 0 185
:)

Ez igen.
Látom el tudod olvasni amit írok!

">A kifejlődéses (:) klónozásnál nem klónózódik a lélek. Azonos testfelépítés lesz, de a tudat az különböző lesz, persze. (ha lesz)

Szerintem is lesz, és persze különböző. De megint kétled ezt is...
A bárány amit a TV-ben mutattak semmiben sem különbözött a többitől. Jámboran nézett birka módjára és ő sem volt gépre kötve...
Nem értem miből gondolod, hogy ne lenne nekik is "lelkük"!???"

Nem mondtam azt hogy nem lesz lélek. Csak azt hogy nem klónozódik. Mivel olyat nem tud. Képtelenség. Ha bővebben érdekel a téma akkor azt levélben jelezd mert nem akarok előadást tartani.

A bárány, amit mutattak azt te honnan tudod hogy nem a természetes úton szült utódja a báránymamának?
De mindegy, tegyük fel hogy klónozott (amit én kétlek). És? A testfelépítés azonos, a tudatot meg nem tud(t)(j)uk megvizsgálni.

Tehát összefoglalva:

Ha egy petesejtet megbabrálsz, akkor nem valószínű hogy lesz kifejlett ember belőle,
de még kisebb valószínűségű (0) hogy lesz benne lélek.
De ez sok mindentől függ nyílván.

Ha lemásolsz egy embert akkor kapsz egy testet, és kész.

Előzmény: paraLizerg (181)
Thoughts Creative Commons License 2001.04.17 0 0 184
Én is osztom ezt a véleményt.
Előzmény: paraLizerg (183)
paraLizerg Creative Commons License 2001.04.17 0 0 183
Ja! Elnzézést, ha nem fogalmaztam elég érthetően de én is így gondoltam!
Előzmény: jackgibson (182)
jackgibson Creative Commons License 2001.04.17 0 0 182
Hát szerintem a bárányoknak is van lelkük, hiszen van agyuk! Csak a külömbség olyan lehet, mint egy zsebszámológép programja, és egy Linux alapú grafikai előkészítésre használt gép közt. Dolli szegény bambán nézett de másképp bambán mint az "anyja"
Előzmény: paraLizerg (181)
paraLizerg Creative Commons License 2001.04.17 0 0 181

>én arra a "klónozásra" gondoltam, amit már itt sokan mondottak, a beülsz a székbe, és a másik székbe átmásolódsz például. (azonnali)
De ez nem ilyen egyszerű.

Miért ne lenne??? Meséld el akkor összetetten!

>A kifejlődéses (:) klónozásnál nem klónózódik a lélek. Azonos testfelépítés lesz, de a tudat az különböző lesz, persze. (ha lesz)

Szerintem is lesz, és persze különböző. De megint kétled ezt is...
A bárány amit a TV-ben mutattak semmiben sem különbözött a többitől. Jámboran nézett birka módjára és ő sem volt gépre kötve...
Nem értem miből gondolod, hogy ne lenne nekik is "lelkük"!???

Előzmény: pody (179)
Thoughts Creative Commons License 2001.04.17 0 0 180
Már miért ne lenne tudat?

Ha nekem van tudatom, a klónomnak is lesz tudata annyi idő alatt, amennyi idő alatt nekem lett.

Előzmény: pody (179)
pody Creative Commons License 2001.04.17 0 0 179
én arra a "klónozásra" gondoltam, amit már itt sokan mondottak, a beülsz a székbe, és a másik székbe átmásolódsz például. (azonnali)

De ez nem ilyen egyszerű.

A kifejlődéses (:) klónozásnál nem klónózódik a lélek. Azonos testfelépítés lesz, de a tudat az különböző lesz, persze. (ha lesz)

Előzmény: paraLizerg (177)
Thoughts Creative Commons License 2001.04.17 0 0 178
Ráadásul tegyük fel, egy 44 éves embert lelkét akarjuk klónozin.
Ahhoz, hogy tökéletes lélekklónt kapjunk 44 évenek, és kilenc hónapnak kell eltelnie...

Addigra senki nem fogja tudni ellenőrizni a klón "tökéletességét"!

Előzmény: jackgibson (172)
paraLizerg Creative Commons License 2001.04.16 0 0 177
pody !

>Én tisztába vagyok a lélek létezésével geometriájával de ez nem segítene a vitában.

Igen ezt sejtettem... :))))

>Klónozással kapnál egy tökéletes emberi testet, melyet bonyolult gépekkel életben tarthatsz.

Itt most milyen klónozásról beszélsz? Mert én nem tudok olyan klónozásról ami ezt eredményezi...

Egy sejtből történő klónozás olyan mintha egy iker megtermékenyítéskor az egyik megtermékenyített petesejtet lefagyasztanák, majd pl. 30 év múlva visszaültetnék és 9 hónapra rá megszülnék az ikertestvért. 30 év lenne köztük, de ugyanaz a DNS program szerint épülne föl mindkettő és ugyanúgy ikrek lennének!
Van probléma az ikrek "lelkével"? Gépre vannak kapcsolva? Legjobb tudomásom szerint ugyanúgy élnek mint bárki más...

Előzmény: pody (176)
pody Creative Commons License 2001.04.16 0 0 176
Én tisztába vagyok a lélek létezésével geometriájával de ez nem segítene a vitában.

A lélek nem az agy terméke. Az agy max csak egy átalakító közeg, idegrendszer központja semmi más.

Klónozással kapnál egy tökéletes emberi testet, melyet bonyolult gépekkel életben tarthatsz.
Király.

jackgibson:

Dalai Láma szerinted nem reinkarnálódik?, bár ez is értelmetlen vita és fölösleges győzögetni egymást.

Egyébként nem neked ment az 1+1=2-es, hanem asszem totalbrutal agyalta ki a téma elején :(

bélla Creative Commons License 2001.04.16 0 0 175
Ha a klónozás az agyban tárolt információt is lemásolja, akkor semmi szükség a teljesen egyforma életkörülményekre, hiszen a klón öntudatára ébredése pillanatában dettó azokkal az emlékekkel jön, mint a mintapéldány.
jackgibson Creative Commons License 2001.04.16 0 0 174
Elnézést, hibajavítás.

"Másolunk egy példányt, tehát 1x1= lenne kettővel"
ez helyesen:
"Másolunk egy példányt, tehát 1x2= lenne kettővel"

Előzmény: jackgibson (172)
paraLizerg Creative Commons License 2001.04.16 0 0 173
:)))))
Előzmény: jackgibson (172)
jackgibson Creative Commons License 2001.04.16 0 0 172
Ha nekem szólt a válasz, hááát???

Na figyelj egyszerűbben így hangzik: Ha elfogadjuk, azt, hogy a lélek az agy terméke, akkor a lélek klónozható! Ám nem lesznek klónjai, mivel a másolás befejezésének pillanatában a másolat már meg is változik az eredetihez képest, mivel önálló életet kezd élni. Még akkor is megváltozik, ha ugyan olyan feltételek közt "tartjuk" mindkét "példányt". Erre utaltam azzal, hogy 1+1=2 ám csak akkor, ha ugyanazt az értékkészletet használják. A klón és az eredeti bár ugyanazokkal az "adatokkal" rendelkezik, ám az agy folyton folyvás "improvizál" ezért hát koránt sem biztos, hogy ugyanarra a kérdésre ugyanazt a választ fogja adni mégha ugyanazokkal a lehetőségekkel is rendelkezik a megválaszoláshoz. Számokkal leírva ez így néz ki:
Másolunk egy példányt, tehát 1x1= lenne kettővel, de mivel változni fog ezért a végeredmény nem 2 hanem 1 és 1. Ha két példányt másolunk akkor az így néz ki: 1x3= 1 és 1 és 1.
Persze csak ha a lélek az agy terméke!

Ha nem akkor a Dalai Láma reinkarnálódik, akkor a mi tudomány dőreség és akkor tényleg szia van.

üdv: jackgibson

Előzmény: pody (168)
Thoughts Creative Commons License 2001.04.15 0 0 171
Nem csak a szinapszisok aktuális állapotát kéne tudni másolni, hanem az akciós potenciálokat is pontosan úgy kell tudni beindítani, ahogy az a másikban épp megy...

Az összes szinapszist és akciós potenciált macerás lesz másolni...
Szvsz igencsak akkor lehetne, ha a környezet másolására lenne képes valaki. (Szvsz ez az egyetlen megoldás.)

Előzmény: paraLizerg (170)
paraLizerg Creative Commons License 2001.04.15 0 0 170
Thoughts (163):

Ahogy mondod, a tudomány mai állása szerint lehetetlen! ;-)

Total-brutal:

Biztos hű akarsz maradni a nickedhez, de ennyire ne durvíts! :)
Nem mindenki gondolkodik úgy ahogy te!

pody (165):

Igen, a tudomány mai állása szerint lehetetlen, de fontos hangsúlyozni a mai-t...

Miért is elmélkedtek lélekklónozásról, ha még a lélek létezésével se vagytok tisztába?

Mert megtehetjük és szerintem érdekes téma.
De úgy látom, te se vagy túlzottan tisztában vele...

A test igen (talán), de mit kezd a test tudat nélkül? Akkor meg mi értelme?

Ez a mai napig vita téma, szerintem a tudat a test fügvénye.

Thoughts (169):

Ez igy van.
Egyébként ha nem voltam érthető: a lélek klónozását úgy tudom elképzelni pl, ahogy azt leirtam (149-ben). Az a módszer átvinné a szinapszisok aktuális állapotát és igy az emlékeket, információkat is!

Egy sima klónozással nem klónozódik lélek, csak egy ugyanolyan test felépítődése indul meg az osztódás után. Ezt a lényeges részt nem értik kellőképpen sokan, innen a félreértés...

Thoughts Creative Commons License 2001.04.15 0 0 169
Az én elgondolásom akkor áll helyt, ha a léleknek köze van az agyhoz!

Ha van hozzá köze, akkor azt kell mondjam, messze nem érted mire akarok kilukadni.

Épp az a gond, hogy az agy felépítését csak részben szabályozzák a gének!
A másik részt a környezet az egyénre/egyedre kifejtett hatása szabályozza.

Az agy fizikailag formálódik az általa feldolgozott információ hatására (szinapszisokat képez), tehát a klózozás, ha a léleknek van köze az agyhoz még önmagában semmit sem old meg...

Az agyba jutó információnak is egyezine kell, nem csak az agy alapfelépítésének, hormonrendszerének.

Előzmény: Total-brutal (164)
pody Creative Commons License 2001.04.15 0 0 168
ja igen :(((((

És szerinted Jézus ki volt?
Lehet hogy nem a környezetétől függött a gondolkodásának a kialakítása?
Hát akkor? Gének? Hahaha, persze. (hülyeség)

Ott a Dalai Láma. Ő szerinted mi a túrót csinál ha nem reinkarnálódik?

De te csak fogadd el azt amit a mai "tudomány" mond. Mivel én nem nevezném tudománynak se.

"""párezer éve az akkori tudomány állásai szerint a Föld lapos volt.""

:o) hol is volt akkoriban tudomány ????"

ááá,, hagyjuk :((

"1+1=2"
Oké. Jólvan. Szia!!!

jackgibson Creative Commons License 2001.04.15 0 0 167
1+1=2

Mindez, nagyon egyszerű így. Viszont rögtön viszonylagossá válik, ha megjelenik valaki aki az "1" en, vagy a "2" őn, vagy a "+" on, vagy az "=" őn mást ért mint te!

Tehát: 1+1=2 addig amíg az adott jelek az adott értelmezési területen egyértelműek! Mást esetben lehet a végeredmény: túrórudi, 6, vagy bármi más.
Ugyanis azt még nem tudhatjuk, hogy az agy mint rendszer olyan részegységekből áll e, amelyek ugyanazt az értékkészletet használják.

üdv: jackgibson

Előzmény: Total-brutal (164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!