Keresés

Részletes keresés

Attila Vicen Creative Commons License 2015.06.07 0 0 121

Üdvözlet! Szeretném felhívni a figyelmüket, újonnan induló kutyatáp weshopunkra és két Budapesti boltunkra. Nálunk kizárólag a vezető márkákból talál kedvence számára kutyaeledelt, kutya jutalomfalatokat. Kutyatáp, az ország egész területére rendelhető, és a legjobb árak mellett, segítőkész ügyfélszolgálatot, és a gyors kiszállítást garantáljuk. Facebook oldalunkon nyereményjáték, és sok más érdekesség vár mindenkit. 

Mi időt, és pénzt takarítunk meg önnek! Ha megbízható beszállítót keres, és az interneten vásárol kedvencének kutyatápot, mi a legjobb áron, gyorsan kiszállítjuk, így rengeteget spórol meg magának, nem is beszélve a sok cipekedésről, mivel egy-egy zsák kutyatáp, akár 20 kiló is lehet.

Webshop: xn--kutyatp-mwa.org/

Állateledel bolt Dohány utca:
Budapest 1074 Dohány utca 80.
Nyitvatartási idő: H-P 09:00-19:00-ig
Szo 09:00-14:00-ig
Vasárnap Zárva
Dohány utcai bolt Telefonszáma: (+36) 20- 424-18-73

Állateledel bolt Mester utca:
Budapest 1095 Mester utca 15.
Nyitvatartási idő: H-P: 09:00-19:00-ig
Szo: 09:00-14:00-ig
Vasárnap: Zárva
Mester utcai bolt Telefonszáma: (+36) 20- 435-81-25

Bfulop Creative Commons License 2013.04.25 0 0 120

Sziasztok! Látom megy az eledelekről a vita, csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha valaki néha kedvet kapna otthoni főzéshez a kutyának (akkor legalább biztosan tudom, hogy mi van benne), ajánlom ezt a szakácskönyvet: http://ujsag.allatvilag.net/2013/04/kutyas-receptek-konyvajanlo/ vagy http://bolt.undergroundkiado.hu/otthon-elkeszitheto-receptek-egeszseges-felnott-kutyusoknak

Egyik kutyakozmetikus ismerősöm írta és állatorvos lektorálta, úgyhogy baj nem lehet belőle (a yorkim kedvence a muffin, próbáljátok ki, ha gondoljátok kiírom belőle a receptet).

Gibi07 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 119

És honnan tudod, hogy ez minden kutyának jó? És miből gondolod, hogy a többi táp veszélyes, amikor ezek be vannak vizsgálva. Mitől járok jobban, hogyha erre az Amikinosra költök egy csomó pénzt, lehet, hogy nem is eszi meg a kutyám..

Előzmény: Medve057 (118)
Medve057 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 118

Sziasztok!

Nos hát olvasgattam ezt a fórumot és úgy gondotlam megosztom veletek, amit az eledelekről tudok, mert komoly gondokat okozhatnak a rossz tápok. Az én kutyusom több évig élt az átlagos bolti tápokon, azonban egy idő után folyamatos, hosszú idei tartó hasmenése lett, amin az állatorvos által ajánlott, borsos árú tápok sem segítettek. Elkezdtem utána olvasni a dolgoknak, és megdöbbentem, amikor kiderült, hogy az állítólagos gyógytápok, meg jó minőségűnek kikiálltott és drága eledelek is teli vannak állati melléktermékekkel( pata, toll,csőr..), tehát még az a kevés százaléknyi hús sem hús, hanem ezek meg nedvesség. Ráadásul olyan magasan vannak hőkezelve, hogy az összes emésztőenzim kihalt belőlük. Némelyik száraztáp tocsog a mekis zsírban, hogy legyen némi íze az amúgy szinte egészében magvakból álló eledelnek. Nézzétek csak meg otthon az összetevőket. Véletlenül akadtam rá egy remek eledelre, az Amikinosra, ami hidegen sajtolt(tehát nem ölték ki belőle az emésztőenzimeket ) és csupa olyan összetevője van, amit akár emberek is megehetnének. Tényleg remek és másfél-2 hét alatt a kutyusom teljesen rendbejött tőle, azóta pedig sokkal jobb a közérzete mint előtte bármikor :) Jogosan gondolhatjátok, hogy ha ilyen minőségi összetevőkből álló eledel biztosan drága, de semmivel sem kerül többe, mint az Eukanuba vagy Royal Canin, ,mivel nincs mögötte világraszóló és haszontalan reklámok és eladóhelyek tömkelege, aminek az árát a termék árán keresztül a vevőkkel fizettetik meg...

Nekem az Amikinos nagyon bevált, csak ajánlani tudom annak, aki sok szép évet szeretne együtt tölteni szeretett és egészséges kutyusával.

agentkd Creative Commons License 2012.11.06 0 0 117
Gyattila76 Creative Commons License 2012.08.05 0 0 116
Rozamaria Creative Commons License 2011.01.05 0 0 115

Szia. Nem tudom milyen kutyusod van életkor és méret. Lényeg az internetes webshopokban nagyon sokféle száraztápnak a leírása meg van. Van egy árszint ami alá nem szabad menni mert az szinte hulladékból készült és a lényeg szóját ne tartalmazzon. Nekem fontos hogy vágóhídi huzlladékot se tartalmazzon. A dog chow egy középáras és van választék benne. Természetesen ennél sokkal jobb tápok vannak ez pénztárca függő. Lényeg ne sajnáld az időt átolvasni az összetételt és a különböző cégek árlistáját öszevetni. Mindig vannak akciók.

Előzmény: Encci (114)
Encci Creative Commons License 2010.12.27 0 0 114

A kutyaeledelt úgy értettem hogy táp.Persze nem csak azt kap!! Amúgy csirkefejet,konzerveket és bevallom ha jó ha nem házikosztot is kap.Vagyis főtt husi,néha rízs,húsleves.... De nem olyanokat hogy kenyér,krumpli,bab..... Ezek tudom hogy rosszak...

Broken Hill kennel Creative Commons License 2010.12.27 0 0 113

Mindkét táp gyenge minőségű, a helyedben nem etetném vele a kutyákat.

Színezett kutyatápot soha nem adnék egyik kutyának sem, mondom ezt 14 év tenyésztői múlttal a hátam mögött.

Előzmény: Encci (112)
Encci Creative Commons License 2010.12.27 0 0 112

A milyénk Darlingot és chepppppit kap.:))

Lujza71 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 111

hát igen imádom öket :)

megkell látogatni és tartani a kapcsolatot :)

akkor nem olyan nehéz ha tudod jo helyre kerülnek

Előzmény: raulista (110)
raulista Creative Commons License 2005.01.27 0 0 110

Szuper! Nekem is az van:)) Kyrának hívják, jól el van kényeztetve és imádom!

Amikor meg kell válni a kölyköktől, az nagyon nehéz lehet.

Előzmény: Lujza71 (109)
Lujza71 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 109

azt hittem kölyök kutyus :) felnötnél is él hogy jó táp volt:)

igen csak kölyök korban veszélyes

németjuhászaink lesznek :)))

Előzmény: raulista (108)
raulista Creative Commons License 2005.01.27 0 0 108

Köszi! Ez a túlzott fehérjebevitel úgy tudom, kölyökkorban veszélyes, nem? Az enyém már 3 és fél éves. Csak nem lesz semmi baj. Válogatni nem nagyon tudok, mert az eledeles mindig hoz valamit, hogy ez van, ezt kapta a jobbak közül. Ez most úgy tűnik bevált, de volt már amitől szörnyű lett a szőre. Azt hiszem az Acana volt. Persze mindez akkor, ha nincs Best Choise, mert az volt a legjobb.

Milyen kiskutyáid lesznek?

Előzmény: Lujza71 (107)
Lujza71 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 107

álltalában sokkal magassabb vitamin fehérje  tartalmú ,vannak márkák akik kicsit minöségibb tápot vagy nagyobb választékot hoznak ki tenyésztöi tápként és szerzödnek pár hires alommal hogy nézzétek milyen szépek az amugy is szép kiskutyák :))

tehát általában jobb ,viszont mostanra rájöttek a túlzott  fehérje vitamin bevitel se jó

elég bonyolult tehát néz meg milyen kutyunak veszed és 1el nagyobb fajtájut etess

akkor tutti nem lesz semmi baj

kicsi-közepes-nagy-maxi fajtának való szokott lenni kölyöktápból tehát közepes nagy tápot kapjon

kb viszont ehhez pontos vitamin összetétel kellenne mert lehet pont a flatazor már javitotta a fehérje vitamin arányait,nem láttam a tápot 10 éve ,sajnos akkor volt utoljára kiskutya almom :( de idén végre lesz :) hurrá :) 

Előzmény: raulista (106)
raulista Creative Commons License 2005.01.26 0 0 106
Köszönöm, és azt nem tudod véletlenül, hogy a tenyésztői táp mitől más?
Előzmény: Lujza71 (105)
Lujza71 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 105

flatazor 10 éve egyik legjobb összetételű táp volt közepes áron azota nem is láttam

szerintem annyira rossz ma se lehet

Előzmény: raulista (104)
raulista Creative Commons License 2005.01.03 0 0 104

Na, mégegyszer:

Sziasztok!

Segítsetek légyszi, ha tudtok!

Eddig Best Choist kapott a kutyusom, de az állateledeles azt mondta, hogy megszűnt a forgalmazása. Flatazort adott helyette, még olcsóbb is egy kicsit. Viszont akárhol olvasok fórumokat, nem találok róla semmit. Senki nem használja? Remélem nem valami gagyi. Ja, és ez tenyésztői táp. Fogalmam sincs, hogy a tenyésztői miben különbözik a rendes táptól. Jobb? Rosszabb?

raulista Creative Commons License 2005.01.03 0 0 103
Sziasztok!

Segítsetek légyszi, ha tudtok!

Eddig Best Choist kapott a kutyusom, de az állateledeles azt mondta, hogy megszűnt a forgalmazása. Flatazort adott helyette, még olcsóbb is egy kicsit. Viszont akárhol olvasok fórumokat, nem találok róla semmit. Senki nem használja? Remélem nem valami gagyi. Ja, és ez tenyésztői táp. Fogalmam sincs, hogy a tenyésztői miben különbözik a rendes táptól. Jobb? Rosszabb?
Tibbe Creative Commons License 2002.11.22 0 0 102
Hát kutyusa válogatja.........
Előzmény: Muster Mark (101)
Muster Mark Creative Commons License 2002.11.22 0 0 101
No-no, hát a csirkét, ha jól sejtem, te is megeszed... :) A kutyusok szervezete meg sokkal kevésbé finnyás.
Előzmény: Lord Iffy (100)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.11.22 0 0 100
én nyersen semmit nem adnék a dögöknek. igaz hogy régen is nyersen zabáltak a farkasok, de azért a mai tenyésztett csirkeállomány és anno a szabadon élő mamutok?! :O))
inkább főzd meg, nem kell húslevest kreálnod a kaja mellé. forralj fel vizet és nyomj bele egy leveskockát. ha ezzel öntöd le a száraztápot és hagyod kicsit megszivni...tutkó megeszi a blöki.
keverd a tejfölt a szárazra.
csak simán szárazkaját soha nem adok a kutyáknak. kinzásnak tartom mióta láttam hogy egyszer majd megfulladt a dög.:O)
Előzmény: fenyo54 (98)
Tibbe Creative Commons License 2002.11.21 0 0 99
Hát te tudod!, de én azért nem adnék nyers hust, a farhátat mikor adtam, a levében rizst föztem.......nagyon zsiros a farhát-
A kutyának egyébként 10% hus szükséglete van..............
Előzmény: fenyo54 (98)
fenyo54 Creative Commons License 2002.11.21 0 0 98
Nem tudom, jártok -e még erre, én csak most találtam ide.
Mi is kipróbáltunk szinte minden elérhető kutyakaját a kis dögünkkel. Azonban Ő már kb 3 hónapos kora óta szinte nem hajlandó a nyers csirkefarháton kívül mást megenni. Meg is rökönyödött a magasan kvalifikált, részben szintén kutyatartó család, amikor azt bevallottuk. Lett nagy bizonygatás, hogy a nyers hústól milyen betegségeket tud elszenvedni szegény jószág! Ne mondja, mi eggyel sem találkoztunk.
A tápot szinte kizárólag csak kézből hajlandó megenni, a gyógyszerket úgy kell "bele cselezni". Igaz a házi főzésű, direkt kutyakaja célzatú húslevest én túlzásnak tartom.
Mivel még fiatal, speciális testfelépítésű, ezért rendszeresen gyógyszerezni kell. Végül rájöttünk, hogy a másik nagy kedvenc, amivel bármit beadhatunk neki: a 20 %-os tejföl. De nem ám holmi gagyi Frissföl, stb.!
Szegény dokinő, amikor elpanaszoltam neki, hogy mi mindennel próbálkoztunk (mármint a tf előtt), még a sajtokat is ajánlotta szíves figyelmünkbe. Hát nem tudom!? Nálunk főleg anyagi okokból megfontolandó az ötlet - látva a mai árakat.
Tibbe Creative Commons License 2002.10.10 0 0 97
Már megint nem tudtok semmi komoly kutyakajareceptet?????,
Előzmény: AliceCsodaországban (96)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.09.29 0 0 96

Keverék. Úgy néz ki mint egy fekete kuvasz, de a szőre nem annyira sprőd, hanem sikos és csillogó. Valami labrador-féle lehet.

A zöldellő párizsival kapcsolatban csak annyit, hogy az viszont tényleg babona, hogy a kutya csak friss ételt ehet. Ugyanis éppen azért szokták a csontot elásni, hogy ha nincs kajájuk, akkor előássák. A bélrendszerüknek meg se kottyan egy kis állottság, ha hiszed, ha nem. Ellentétben a macskákkal, mert azok tényleg nem esznek rothadó húst.

Az összes szomszédom főz a kutyájának. Az egyik azért mert az övé fajkutya és allergiás minden adalékanyagra, a másik meg azért, mert a mellette lakó lányával együtt 5 kutyájuk van, és így olcsóbb. (Iszonyú szag van a konyhájukban...) Mikor mondtam, hogy én csak megveszem, szortírizom és lehűtöm a heti adagot, úgy néztek rám mint egy kutyagyilkosra. (A vicc az, hogy már az előző kutyáimat is hasonló módon etettem, mert akkor még nem volt ennyire elterjedve a száraztáp.) Ja, és emiatt SOHA nem kellett a bűzmirigyét kinyomni meg ilyesmi, mert a csirkehátba ponz annyi csont van, amennyi kell ahhoz, hogy a mirigyben lévő olajozóanyag ne kezdjen pangani.

Előzmény: Tibbe (95)
Tibbe Creative Commons License 2002.09.28 0 0 95
A kutyáknak nem jó a "változatos " kaja, ugyhogy nagyon jól csinálod, ez is egy kiegyensulyozott táplálás egyik formája...De azért a zöldülő párizsit ne;;;;;;;;;;;;;
Milyen fajta kutyád van????
Előzmény: AliceCsodaországban (94)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.09.28 0 0 94
Én csak azt tudom mondani, amit az én kutyám eszik - lehet most nagy szentségelés következik.

Nekem nagy könnyebbség lett volna, ha megeszi a száraztápot, vagy a nedvedző tápot - de nem ette. Summa summárum, az én kutyám már kb 9 éves, és mióta beállt a súlya, naponta 2 db nyers csirkehátat eszik - no meg ha marad húsmaradék, csontmaradék, szomszédoktól átadott zöldülő parizer ilyesmi. Soha életében nem evett semmi édességet, sem más adalákanyagot attól eltekinve, hogy naponta füvet eszik - ebből is csak egy fajtát. Néha iszik egy kis tejet.

Tökéletes az emésztése, és mikor legutóbb kérdeztem az állatorvost, hogy nem kellene-e neki valami vitamin, ilyesmi, mert elég egyoldalúan táplálkozik, azt mondta, hogy szemmel láthatóan nincs szüksége semmire. Súly megfelelő, szőre csillog, stb. Kb 35 kiló.

baphomet Creative Commons License 2002.09.28 0 0 93
ahaa, rendben :)
Előzmény: Tibbe (92)
Tibbe Creative Commons License 2002.09.28 0 0 92
Tudod,ez nálam csak egy figyelemfelkeltőjel.Hogy itt egy téma, amiről beszélhetünk!
Felhozom vele a süllyesztőből a topicot....
Előzmény: baphomet (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!