Keresés

Részletes keresés

Self-confidence Creative Commons License 2017.05.08 0 1 21803

A rendészek inkább a sok gyökeret basztassák, akik a szép új futópályán sétálnak, bicikliznek, görkoriznak. Én rendszeresen futok ott, de rosszabb a helyzet, mint amikor nem volt pálya. Nekem kell helyet kérnem és még fel is vannak háborodva.

Elképesztő, hogy mennyire nem törődnek az emberek egymással...

Előzmény: murray (21802)
murray Creative Commons License 2017.05.08 0 2 21802

egyharmadát vette meg a Gerendai: 

http://24.hu/fn/gazdasag/2017/02/24/118-millioert-vettek-meg-gerendaiek-a-lupa-to-harmadat/

mocsadék ez a kalászi vezetés banda.   kint voltak most is a rendészek basztatják az embereket, a tóban nem engednek fürdeni,  terelik a népet a fizetős lupára. 

sok lehetett a visszaosztás. jutott mindenkinek. 

Előzmény: Zollerbá (21801)
Zollerbá Creative Commons License 2017.05.04 -1 1 21801

Nemrég jártam a Lupa felé, a gyógynövénnyel szemben az út és tó között, bontott építőanyagból és sittből egyengetnek  több száz gépkocsi számára parkolót!

A tavak teljes lezárása lassan befejeződik és a rendőség és a rendészet segítségével próbálják majd átterelni a népeket a fizetős partra, birka népnek nincs fürdőhelye!!!

Ki tudja mennyi területet vett meg ez a szép magyar ember?

Erről volt "nemzeti" konzultáció?

Mennyi milliócska lehetett a visszaosztásban, ha volt, vagy csak ennyire buták és aljasok a vezetőink, aprópénzért elherdálni a közvagyont?

Az Auchanhoz vezető gyalogjárdát le akarják zárni a park közepén, állítólag a NB 9-es focicsapat kérésére, a sok szerencsétlen vásárló meg kerülje meg a sportcsarnokot!

Úgy tűnik ez a legpofátlanabb és legkorruptabb vezetésünk a módszerváltás óta.

caliyoung Creative Commons License 2017.03.14 0 0 21800
Zollerbá Creative Commons License 2017.02.25 0 0 21799

Pál Béla A Testület már januárban megszavazta az eladást.

Nemmel Balogh Csaba, Márton András és én szavaztam.A többiek igennel.
Most az egyetlen érvényes  pályázatról és az eladás részleteiről szavaztunk.
Érdekes, hogy a Védegylet képviselője most ugyan úgy, ahogy mi is, nemmel szavazott.

http://n1tv.hu/a-fidesznek-nem-kellett-gerendai-karoly-csaphat-le-a-lupa-tora

kuoni pasztor Creative Commons License 2017.02.24 0 0 21798

Luppa tó.

"Hiába tiltakoztak a helyi civilek, hiába volt róla képviselői indítvány is, a budakalászi képviselőtestület nem volt hajlandó nyílt ülésen, a választói szemébe nézve megtárgyalni csütörtökön a Luppa-tónak a település tulajdonában lévő része eladását. Így végül zárt ülésen döntöttek úgy, hogy - a Magyar Nemzet információja szerint 118 millió forintért - az ismert fesztivál- és gasztrovállalkozóé lehet a tódarab. "

https://444.hu/2017/02/24/tenyleg-budapest-strandbaroja-lesz-gerendai-karoly-aki-mindent-feltesz-a-globalis-felmelegedesre

Előzmény: Zollerbá (21797)
Zollerbá Creative Commons License 2017.02.24 0 0 21797

Zárt napirendi pont: 8. Javaslat a 0184/4 és a 0226/5 hrsz.-ú ingatlanokkal kapcsolatban adásvételi szerződés és bérleti szerződések megkötésére 26/2017.(II.23.) sz. előterjesztés Tárgyalta: Pénzügyi és Vagyonhasznosítási Bizottság Előterjesztő: Rogán László polgármester

Zollerbá Creative Commons License 2017.02.24 0 0 21796

Ki tudja?

Pontosan mit szavaztak meg titokban az áldott jó képviselőink csütörtök este a Lupával kapcsolatban?

zsánpól bemondó Creative Commons License 2017.01.01 0 1 21795

Az a szerencse, hogy nem minden budakalászi ekkora seggfej, hogy ha valaki kérdez, akkor nem válaszol, hanem elkezd sopánkodni, hogy ezt hogy nem lehet tudni, ráadásul amit ő tud, az sem naprakész. Arról nem beszélve, hogy Omszki tó nincs. Hülye és kimondhatatlan név, de helyesen Omszk tó. Ha már mindenképpen oktatjuk egymást.

Előzmény: sanyooo1 (21774)
László13 Creative Commons License 2016.12.24 0 0 21794

Boldog, békés, és áldott karácsonyt kívánok minden értelmes lakótársamnak, honfitársamnak, akik értékrendjéhez tartozik az, amit a nemzet nagy többsége az ünnepének tart, a szeretetet ünnepét, amely szinte mindannyiunkra ráférne.

A békességre, az ember iránti tiszteletre, és remélhetően egy mindenben igazságosabb holnapra.

Minden lakó-társamnak, mindentől függetlenül, sikerekben gazdag új-esztendőt kívánok, szeretettel és tisztelettel, Herneczky Frigyes.

caliyoung Creative Commons License 2016.12.08 0 0 21793

Hmmmm, akár az is lehet, hogy még ők sem tudják a megoldást ? :-(((

Ha megtudod mikor lesz az új időpont, megköszönnénk többen, ha feltennéd.

Köszi

Előzmény: Akosauto (21792)
Akosauto Creative Commons License 2016.12.08 0 0 21792
Előzmény: Kóródy Gergely (21791)
Kóródy Gergely Creative Commons License 2016.12.08 0 0 21791

a kérdéseket el lehet küldeni a Civilkalász csoportnak facebookon. Inkább online követésre gondoltam. Eleve úgy képzeltem, ez valamiféle lehetőség a párbeszédre, végülis kérdéseket direkt is lehet küldeni az önkormányzatnak. De valóban nem gondoltam végig

Előzmény: gabriel8 (21768)
Peci Creative Commons License 2016.12.07 0 0 21790

Tisztelt Lakótársak!

Bocsánat ha off, de hátha jól jön valakinek!
Csere (és helyhiány) miatt, ingyenesen elvihető, december 8-án délutántól/estétől a képen látható bordó színű ágyneműtartós franciaágy. (Telepen)
Az ágy tiszta, jó állapotú, megkímélt. 160x200 cm méretű. A felső rétege szivacs. Én szívesen cserélném, de még azért így is bőven használható. 
A szállításban teherautó hiányában sajnos nem tudok segíteni.
(Ha pár nap alatt nem mutatkozik rá igény, kénytelen leszek szétszerelni.)

Érdeklődni, egyeztetni a kferenc kukac gmail.com címen lehet. 

sanyooo1 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 21789

A seprőkocsit hagyjátok békén! 

Előzmény: László13 (21788)
László13 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 21788

A politikának, a ma és mindenkor újkori elveknek, sokak emberi kapzsiságának köszönhetően, ma minden eladó. Naponta tapasztalható, amint  az utóbbi több mint negyed-évszázada, sokak részére áron alul. Az is érthetetlen, ami hallgatás és közöny hallatszik a valaha hangos ellenzéki pártok részéről, egykor még szó-kimondó civil közösségek, valaha bátrabban megnyilvánuló tagtársai - vezetői részéről. Minden eladó, folyamatos az önkormányzati parcellázás, már a tucatnyi polgármesteri járműparkhoz egy seprőgép is tartozik, miközben még gondolatban sincs elképzelés, hogy a település járműforgalmát, annak mindenkire hátrányos voltát, hogyan lehetne egészségesebb mederbe terelni.         

Peti_04 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 21787

"Közterületet körbe keríteni, ez igen, brávó :( "

Azóta megtudtam, hogy rosszabb a helyzet. Már nem közterület. Budakalász eladta a vízfelütetet Gerendainak. Kész, vége, ennyi volt :(

Előzmény: molaren (21781)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 21786

Most ment el az utcaseprő kocsi a házunk előtt, 45 éve lakom Kalászon, de ilyen még nem volt! :)

sanyooo1 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 21785

Zsenialitás, vagy bűnügyi kategória? 

molaren Creative Commons License 2016.12.06 0 0 21784

Pontosan ezt érzem én is és még sokan mások, de úgy látszik nem elegen ...

Előzmény: Peti_04 (21783)
Peti_04 Creative Commons License 2016.12.04 0 1 21783

"Pedig a tavakkal egy kincs lenne a kezükben."

Pontosan. Éppen ezért nem is Gerendai úrra haragszom. Ő egy vállalkozó, csaka a pénz érdekli.  Megszerezte, körbe is keríti, az, hogy én pl. ettől szegényebbnek érzem magam, őt nem kell hogy érdekelje. De akik mindezt hagyják...

molaren Creative Commons License 2016.12.04 0 0 21782

Lőni is fognak arra a ki netéán bemászik?

Előzmény: Peti_04 (21771)
molaren Creative Commons License 2016.12.04 0 0 21781

Pedig a tavakkal egy kincs lenne a kezükben ... Persze ehhez jól kellene sáfárkodni vele, nem saját zsebre dolgozni. Nem hiszem el, h nem érte volna meg a falunak városnak üzemeltetni a tavat - Lupa. Ha ennek a nullszaldós zseninek üzlet, akkor másnak is az lett volna. Sajnos múlt időben beszélünk róla. Ez a kerítés feltettte a pontot az i-re. Közterületet körbe keríteni, ez igen, brávó :(

Előzmény: sanyooo1 (21780)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 21780

Azt ne feledd el, hogy Kalásznak a tavakból csak a baj jutott! 

Előzmény: Peti_04 (21779)
Peti_04 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 21779

Igen, néhány éve még több részből állt a tó, mostanra viszont már egyetlen nagy, összefüggő vízfelület az egész. Ezért most már nekem ez egy tó :) De nem is ez a lényeg. Teljesen igazad van abban amit leírtál, de én azért úgy gondolom, hogy az önkormányzatok akarata ellenére pl. ezt a bekerítést nem lehetne megcsinálni. Lehet, hogy jogilag igen (magánterület, ő vette bérbe, azt csinál amit akar, stb.) de ha szándék lett volna rá, akkor talán lehetett volna találni valami egyéb megoldást a teljes körbekerítés helyett. De lehet, hogy tévedek, és az önkormányzat teljesen tehetetlen ez ügyben, pedig mindent megpróbált...

Előzmény: sanyooo1 (21778)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 21778

Én "Luppa" tavat nem ismerek :D nekem van az Omszki :) vagy felső tó, és az alsó tavak, ami három! Vagy kettő, vagy egy, hogy neked is igazad legyen! :) Attól függ, hány gátat vágtak át a bányászok, hogy kitoljanak a horgászokkal! :( Ez annyira sikerült, hogy végleg kizavarta a horgászokat az Óbuda tsz, aminek az a pikantériája, hogy a tsz-nyugdíjasok adják/ták a derékhadát a horgászegyesületnek! 

Amúgy sem Kalász, sem Szentendre "szégyene" ez, csak az Óbuda tsz-é, meg mammon istené, mert az alsó tavakat az a szigetes gyerek lakta be, akinek olyan jó könyvelője van, hogy 25 éve kihozza veszteségesre a "sziget-fesztivált"! Nyilván ő is abból él, mint Kohn bácsi, vasárnap zárva tart, az hoz némi hasznot! :(

Én még emlékszem, hogy nem csak sódert, de homokot is bányásztak az alsó tavak szélén, nem is rossz minőségben, kb ott, ahol most a kutyakiképző van. De mióta a téglát Sopronból hozzák Pestre, a csirkehúst Brazíliából, a disznóhúst Lengyelországból, én már semmin sem csodálkozom! Nyilván jó üzlet valakiknek az ország tönkretétele! :( Ötszáz évig etettük Európát, de most már nincs ránk szükség! :( 

A'propos! Miért nem hasznosítják 25 éve a szentendrei orosz laktanyát??? Magyarország egyik legértékesebb területe, közvetlen kapcsolattal a Dunához, és a gyorsforgalmi úthoz! Ki nem kapott elég nagy koncot??? :(

Előzmény: Peti_04 (21777)
Peti_04 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 21777

Rendben. Akkor kettőt ismerek :) Légyszi írd meg, melyik a másik kettő, mert tényleg nem tudom. Egyébként a Luppa-tóról van szó természtesen.

Előzmény: sanyooo1 (21776)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 21776

Egyiket sem művelik már, de attól még "bányató" mindegyik. Nem válaszoltál a kérdésemre. 

Előzmény: Peti_04 (21775)
Peti_04 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 21775

Bocs, én az Omszkit nem tekintem bányatónak - már régóta nem az.

Előzmény: sanyooo1 (21774)
sanyooo1 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 21774

Ha annyit sem tudsz, hogy Kalászon minden tó bányató, és van több is, nem csak az "Omszki" :))) akkor szívesen! :)

Előzmény: Peti_04 (21773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!