Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

cs_geza Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10440
Ja, említettem már, egy időre átképeztem magam teherfuvarossá. Az autóba simán befér 2 db 100x60x60as kőzetgyapot (üléstámla kiszedve), és még egy 3. is beférne csak azt szét kellene bontani. El se akartam hinni...
A biztiövek 11es csavarral vannak fixálva. Persze az egyiket eltüntettem jól, így aztán irány bontó, csavarboltban ilyet nem árulnak.
cs_geza Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10439
Hát, azé' csomitartó ide v oda, egy üvegtetős C4 kupéra lecserélném...;)))
Előzmény: Herbie_ (10437)
Leadfoot Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10438
A Citroen Hungária honlapján még fönt van, de csak az 1.6 SX kombi. Úgy tudom, Spanyolországban még gyártják a Xsarákat, úgyhogy nem lehetetlen, hogy lehet kapni.
Előzmény: nikkola (10431)
Herbie_ Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10437

Üdv!

 

Szerintem már csak használt Xsarát fogsz tudni venni.

Ja, a C4-ről már hallottam ezt.

Előzmény: nikkola (10431)
cs_geza Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10436
Probalj legteleniteni a hutorendszeren, nekem javult valamelyest.
Előzmény: FPY (10433)
Titto Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10435
Hm közben találtam ezt : http://xenonbolt.hu/gyik.html Itt nem ír különösebb veszélyekről, csak ki tudja mennyi ebből olyan tanács ami reklámfogás is 1ben....kb 99% ? :)
Előzmény: Titto (10434)
Titto Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10434
Nem kerestem, de találtam olcsón 1 H7 xenon szettet. Más márkáknál rengeteg példát látok utólagos xenonra, de pl Xsarában még soha nem láttam. Gondolom oka van...búra nem bírná? Meg ha bírná is, műszakin csak akkor menne át ha lenne mosó is? Xenon témában olvasgattam ezt-azt, de nem nagyon vagyok otthon benne, és most konkrétan érdekelne, hogy ha valaki utánajárt Xsara esetében, akkor mire jutott.
FPY Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10433
En már belefáradtam. Egyébként, most, hogy hidegebb van, folyamatos haladás mellett nagyon ritkán keruli el a 75 fokot a mutató. Mondjuk logikus, nem melegszik fel a motor annyira, lehet, hogy nem is nyit a termosztát. Gombacsere óta mintha nem lennének olyan nagy és hirtelen ingadozások. En arra tippelek, hogy a visszajelzô rendszerben és nem e hûtôrendszerben van a hiba.
Előzmény: __BB__ (10430)
FPY Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10432
Köszi! (cs_gezanak is!)
Előzmény: BXtwelve (10427)
nikkola Creative Commons License 2005.11.17 0 0 10431

 

Sziasztok!

 

Pontos infóra lenne szükségem!

 

7 éves Astra G-t cserélném le...

 

Xsara tetszik. Bár a C4-óta ellentétes infok keringenek. Lehet még Xsara-t rendelni? Legutóbb eurostyle néven futott. Mi ennek a pontos felszereltsége?

 

Van még ilyen vagy csak használtan?

 

 

C4-t vezettem sokat... nem tudom szerintem visszalépés Xsarához képest.. Csomagtartóról nem beszélve!!!

 

Na mindeg....

 

 

Válszt előre is köszi!!

__BB__ Creative Commons License 2005.11.16 0 0 10430

termosztát téma nálam is úgy tűnik hogy a szokásos, cserélve (nem gyári) változás szinte semmi

majd a gomba stb-vel folytatom majd, egyszer, talán

 

bár igazából nem értem a témát hiszen a venti tényleg csak 90 körül indul, a termosztátra rá van írva hogy mikor nyit és nem túl bonyolult szerkezet, úgyhogy azzal nyugtatom magam minden ok, csak a mutató tréfálkozik

Előzmény: FPY (10342)
Herbie_ Creative Commons License 2005.11.16 0 0 10429

Ez a topic pont azért van, hogy untasd itt a népet;))

Szerintem mondhatom, hogy várjuk a fejleményeket.

Előzmény: Palibácsiék (10428)
Palibácsiék Creative Commons License 2005.11.16 0 0 10428
Sziasztok!
Köszönöm szépen a jótanácsokat. Nem tudom, hogy melyik út lenne a helyes. De mostmár előbb elviszem a szervízve és szembenézek a sorsommal. Ha nagyon
átvagyok b..va, akkor megfontolom a jogi utat, de az sem olcsóbb, minha egyszerűen
megjavíttatom. Egy fiatal gyerektől vettem, szerintem se kutya, se macska nincs a nevén. Mit tudnék én akár kétév múlva behajtani rajta. Közben egy másik autót kifizetek a vizsgálatok, szakvélemények, ügyvédekre. Aztán még azt is benyelhetem!
Hát nem könnyű okosnak lenni. Kicsit durrogok még aztán nekilátok a javítgatásnak.
Egyébként szép az autó, küllemre semmi nem indokolja a burkolat alatti dolgokat.
No nem szeretném a fórumot az én szutykommal untatni, úgyhogy köszönöm mégegyszer a véleményeket és tanuljon aki tud!!
BXtwelve Creative Commons License 2005.11.16 0 0 10427
Teljesen normális.
Előzmény: FPY (10422)
drzsoo1 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 10426

Van használt autóhoz adásvételi szerződés is ugye. Namost ebben benne van az is hogy az autónak rejtett hibája nincs. MÁRPEDIG ESETÜNKBEN VAN! Mégpedig életveszélyes hiba! Én ezzel nem játszanék, márkaszervíz bejelentkezni, csináltatni egy állapotfelmérést a légzsákra és környékére. Márkaszervízzel!!!

A ptk szerint ez a szerződés szempontjából  hibás teljesítés, amely a szerződés érvénytelenségét vonhatja maga után. Elhiszem hogy nem kellemes dolog a polgári peres eljárás, de ha jó szakvélemény van akkor az eladónak fizetnie kell, méghozzá nem keveset. Lehet hogy 1-2 év de akkor is!

Arról már nem is beszélve hogy amikor a használt autómat vettem, a hitelt adó bank napra pontosan megmondta hogy mikor mennyire volt sérülve az autóm és hogy erről tudok-e!!!! Tehát az kideríteni hogy mi történt vele, manapság már nem lehet olyan nehéz.

 

Engem fölháborított a dolog, részvétem emiatt, sajnálom hogy pont egy citroennel kellett ezt a dolgot elszenvedned.

 

dr.zsoo

cs_geza Creative Commons License 2005.11.16 0 0 10425
Én már elég húzós áron megégettem maham a haver, ismerős, stb szerelőkkel, nekem nem újdonság ez. Mióta Érden lakom, szerencsére találtam egy nem túl olcsó, de normális szervizt, aki legalább megcsinálja azt amit kell, vagy széttárja a kezét és azt mondja, bocsi, nem tudjuk. Én is használtan vettem a xsarát, ezért (is) tudom, mit és hogyan. Volt olyan 2 éves autó, ami 3 különböző színű volt (legalább 2x volt törve). Volt hasonló "légzsákos", satöbbi. A használt autó soha nem egyszerű eset, pont ezek az apró trükkök miatt.
Előzmény: Palibácsiék (10421)
cs_geza Creative Commons License 2005.11.16 0 0 10424
Nekem is fogy ennyi.-
Előzmény: FPY (10422)
cs_geza Creative Commons License 2005.11.16 0 0 10423
Az, hogy ott voltál az eredetvizsgakor, már pozitivum.
A villanyos dolgokhoz (és egyéb ehhezahhoz is) - ha pesti v pestkörnyéki vagy - keresd meg cxmikit (cxmaniac néven írkált ide régebben is).
Előzmény: Palibácsiék (10421)
FPY Creative Commons License 2005.11.16 0 0 10422

Sziasztok,

 

tegnap ránéztem a hûtôvíz szintre: a márciusi kötelezô szervíz óta 9000 Km-t mentem és kb. 1 centivel alacsonyabb a vízszint a tartályban most. Normális ez? Hideg motornál néztem akkor is, most is.

Palibácsiék Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10421
Hát ez a téma számomra semmi jót nem igér! Az eredetvizsga mindíg az eladó dolga! :(
Bár én is ott voltam! És akkor mi van? Az mondta volna az eladó által fizetett fócer, hogy ember ezt ne!!! Persze, hogy rendben találtak mindent. Egyébként az általad említett izzókat sosem láttam sem égni sem villogni. Valószinüleg szervíz lesz a vége.
Bár ott sem különbek a katonák! Csak ők "hivatalból" néznek zokninak. A barári szerelő
kisjattért úgy csinál, mintha valami különlegeset szolgáltatna, pedig csak azt végzi amiért fizetem. A végén azonban nem küldheted el a f...ba, mert hát ő a haver. A nem havernek meg hülyénvigyorogva kell a nyomába totyogni mint a tojógalamb és eljátszani az elesett, gügyögő, szerencsétlent, hogy egyáltalán meghallgassa a szaros problémát. Aztán jön a : " hát ez bizony baj" ......! stb. stb. De hát úgy kell nekem, miért nem vettem egy zsír új autót ennek a duplájáért. Akkor 4 év múlva én ba...hatnám át egy szerencsétlen fócer arcát. A válasz egyszerű: NEKEM NEM AZ ILYEN meg OLYAN KFT. veszi az autóimat, erre fussssa!! :))))) Jó északát mindenkinek és köszi!
cs_geza Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10420
Ha jól tévedek, jobbelső kikapcsolt állapotában állandóan égni kellene a műszerfalon egy sárga mécsesnek, és minden gyújtásráadáskor egy másik sárga mécsesnek, ami pár mp után kikapcsol, vagy nem, de akkor van légzsákbaj. Ezeket az izzókat szeretik a problémát elkendőzendő kivenni még eladás előtt a hibás autóból. Nézd meg a használati utasítást (ha van, ha nem letölthető a netről a citroen.hu-ról, http://www.citroen.hu/letoltesek.html, és ott a használati útmutató), ott a műszerfal rajzon rajta van. (a leírás a fedkomp leírásánál)
Btw, lehet h nem ártana egy elektromos diagnózis, a citró szervizek csinálnak ilyet, olyan 4-5 eft lehet, ott többek közt ezt is megmondják.
(Ha én léptem volna ilyen vízbe, átnézetném az egész autót alaposan, ki tudja, mi van még... Tudom, nem olcsó, de lehet h most olcsóbb, mint ha később derül ki, esetleg most olyan derül ki ami miatt visszavetetnéd az eladóval... Egy kérdés: Eredetvizsgát te csináltattad vagy az eladó adta? Kereskedő v magánember?)
Előzmény: Palibácsiék (10419)
Palibácsiék Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10419
Hát az még nem volt meg! Mármint a kulcsos ki-be kappcs a jobb oldalon. Amikor megvettem megnéztem, hogy kivan kapcsolva a gyerek ülés miatt. Gondoltam úgyhagyom, a lányom az unokámmal többet használja az autómat mint a sajátját. (benzin, meg ilyesmi) De már nem merek semmihez nyúlni, mert biztosan nem az lesz ott aminek ott kéne lennie.
__BB__ Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10418

ezek szerint ez a próba is megvolt (műszerfal jobb oldalán kulccsal) ?

 

és az a jó eset ha kiszerelték és eladták, nem pedig tették a dolgukat, majd a maradékot összelegozták

de inkább nem folytatom ...

 

elmehet a faxba aki ilyen gerinctelen direktátbaxós eladó

Előzmény: Palibácsiék (10417)
Palibácsiék Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10417
Sajnos ezen az autón semmi "nem gyullad ki" ami légzsák visszajelzőnek álcázzná magát.
Kámpjúterres lenne a lelkem, de az sem tesz semmi érdemlegest az ügy érdekében.
Pedig ugye első kettő, meg oldal kettő, de már azon se csodálkoznék ha csak
az "Airbag" feliratok volnának az autóban. A kínaiak is ráírják minden szutyokra hogy NIKE, meg TAMA, meg PHILIPS stb.Nekem egy KÍNAI airbag jutott. :( Álítólag 50-80 pézé lehet eladni az Airbag-okat.) Hát így kell csökkenteni a veszteséget az autó vásárlási értékéhez képest! No meg a magamfajta jóhiszemű búvárhencsereket átb...ni a palánkon!
__BB__ Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10416

esetleg próbáld meg kikapcsolni, akkor mindenképpen fel kell hogy gyulladjon a visszajelző, ill ha kompjuteres akkor ki is írja

ha mégsem, az gáz

Előzmény: Palibácsiék (10411)
Titto Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10415
Lehet hogy van benne légzsák, lehet hogy nincs, hát ez remek....és a szomorú hogy bárkivel előfordulhat, aki használt kocsit vesz. Úgylátszik csupa rossz történik mostanában a topikba irkálókkal: Reggel nyitom a garázst, mondom miez. 1 hosszú kármokodás sorozat, és az előző esti bevásárlás nyomainak feldolgozása. 1 jó nagy és vastag fehér csík hátul lökhárítón. Holnap talán lesz időm, és nekiállok eltűntetni, mert elsőre úgy néz ki hogy van rá esély, hogy csak a másikról jött le festék. Marha jó hogy az ember fizeti a biztosítást és lelépnek a p...ba. Már nem először.
Előzmény: Palibácsiék (10414)
Palibácsiék Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10414
Hát ezek szerint igen! Bár ez nem jeleskedett az extrák listában. Azonban akkor sem érthető a kábel hiánya. Ha egyébként a légzsák benne van! (bár most már ez sem biztos!) A kormányon a közép burkolás a szép kis citroen ékekkel látszólag rendben van. Én ugyan nem kezdtem kalapálni, hogy hátha pofán csap, de úgy tudom ha kidurran a légzsák, akkor a kormány közepe olyan mint a nagymuter a disznótor végén.
Az is lehet, hogy egy Dácsiát vettem, Citroennak álcázva?? :))
BXtwelve Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10413
Akkor most a kocsi törött volt?
Előzmény: Palibácsiék (10411)
cs_geza Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10412
Hajjaj....:((( Részvétem.
Előzmény: Palibácsiék (10411)
Palibácsiék Creative Commons License 2005.11.15 0 0 10411
Szép jó napot mindenkinek!
Némi veszekedés után az autó régi tulaja, vett nekem egy bontott kormányt kábel köteggel együtt. A légzsák szerinte benne van csak a kábel hiányzik. (szerinte!)
A műszerfalon semmi nem jelez Airbag-ot. Pedig akad néhány belőle reményeim szerint. Valószinüleg direkte lett "elhallgattatva", hogy a facsavaros trükk ne derülhjön
ki a vásárlásnál. (remélem!) A szervízbe 12-14 ezret ajánlottak csak munkadíjnak, ha
egyébként a kábel jó. Mert hogy ez is alváz szám függő. Ha állítólag a kormány csatlakozó csak egyszer körbe forgott 360 fokot, akkor azt ellehet dobni. Mert hogy azonnal elszakad valami fólia benne! Na hát egyenlőre ennyi! Így jártam, okuljatok belőlem! :))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!