Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8101

még valami.

a picassoé és a berlingoé bármennyire is hasonlít, nem egyforma.

maga a kar hasonló, de egészen máshogy van megoldva.

a berlingonak nincsenek ilyen gondjai, ott más kóc jön elő nagy ritkán.

picassot se kellett még javítanom, csak xsarát.

Előzmény: Törölt nick (8100)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8100

javítható, csak kicsit macerásabb, mint a régi.

le kell bontani róla a kormánykereket lifistól és cak utána jön ki a kapcsoló.

szét kell fúrni a kapcsoló házát és tartja vagy 10 fül egymáshoz a kapcsoló elejét és hátulját, ezután szétburít, megnéz, mi a baja.

két variáció van, az egyik az oxidréteg, ezt eccerűbben le lehet pucolni, amásik, hogy az index csúszkája lekotorja a panelról a vezetőréteget, na ez ár körülményesebb, de javítható ez is.

 

ha csak pucolni kell, azt már 15 perc alatt megoldom, ha nagyon formában vagyok.

de akkor senki ne szóljon hozzám, mert akadályoz a termelékenységben.

:)))))

Előzmény: drzsoo1 (8094)
simi78 Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8099

Hello,

Nekem egy Citroen Xsara I-em van. A hátsó ajtóba szeretnék hangszórót szerelni. Tudja valaki, hogy be van-e vezetékelve a hátsó ajtóba a hangszórókábel, vagy be kell fűzni?

 

gymaci Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8098

Nekem még nincs sok tapasztalatom,csak néhány km-tert mentem még vele,kis sérüléssel vettem a jövő héten lesz kész utána tudok többet mondani!Így elsőre nagyon kényelmes és nagyon jol megy az 1.4 16v g astra után pedig lóerőre ugyan annyi csak a nyomaték az megdobja!Sokkal erősebnek érzik!Még soha nem volt francia autóm de azt mondják nem fogok visszaülni a németbe soha ezután. Majd meglátjuk!

BXtwelve Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8097
És neked mik az első benyomásaid?
Előzmény: gymaci (8095)
BXtwelve Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8096

55000 km-el vettem, elvileg. Nem megyek vele túl sokat, főleg most télen. Leginkább rövid táv és város. Az egyik szemem sír, a másik nevet. Azért mert a fogyasztás nem kevesebb, de legalább nem is több, mint a 17 éves BX-em. Decire ua. Nyáron 5,4-5,6; télen 5,8-5,9. A réginél spontán gázreació volt, ennél úgy érzem, hogy nem én adok gázt, hanem csak közlöm a szándékomat a pedálon keresztül a számítógéppel. Majd ő eldönti hogy megy. Persze van turbólyuk is. Egyébként nagyon jól megy. Egy ismerős 1,6 benzin Picassóját volt alkalmam vezetni. Hát elég hervadt volt a HDI után. Semmi nyomaték. 110-est nem vezettem,

de azt mondják, sokkal jobb.

Hiba? Havonta egyszer-kétszer leállításkor, gyújtás levesz, motor 2-4 mp-ig jár tovább, utána a motor visszajelző néhány indításig világít. Utánajártam, azt mondták, valamiféle szennyeződés került a nyomásszabályzó szelephez. Egy adagolós műhelyben is voltam, szerintük ez minden Common Rail motor betegsége. A műhely előtt volt HDI, DCI, JTD is, mind nyom. szab. cserére várt. 40-50e Ft. Én vettem bele üa. szűrőt, szűrőfedél levesz, és megdöbben. Valami utángyártott gagyi szűrő volt benne. Letörve belőle egy darab, hogy beleférjen! Letörném a kezét annak aki beletette! Szűrőház kitakarít, utána még egyszer-kétszer jelentkezik a hiba, aztán október óta nem. A szelep állítólag annyira érzékeny, hogy kézzel sem szabad hozzáérni, mert egy bőrdarabkától is megszorulhat!

 

Előzmény: gymaci (8095)
gymaci Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8095

BXtwelve!

A tiédbe hány km van?Sokat jársz vele?Mennyit fogyaszt?Volt komolyabb baja?

A szívóhoz képest ez milyen?

A 110-les milyen lehet szerinted sokkal erősebb?

drzsoo1 Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8094

Nem kéne...!

 

Érdekelne a Citroen hozzáállása pl ezzel az indexkapcsolóval kapcsolatban. Mi történik ha gari után kezd el szarakodni? Nekem szerencsére még a régebbi van mindkét autómban (berlingo 12/99 picasso 04/2002), de a kollégám xsarájában és berlingojában is már az ujabb volt, mindkettőnek volt már cserélve.

 

dr.zsoo

BXtwelve Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8093
Enyimen van két tekerő. :-))
Előzmény: Törölt nick (8092)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8092

kábé...

de asszem xsara 2-nél nem is lehet lezárni.

legalábbis nem mindegyiket

Előzmény: BXtwelve (8091)
BXtwelve Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8091
Köszönöm! Holnap megnézem. Ez azt jelenti, hogyha nem bízom a zárban, akkor ne zárjam le a háttámlákat?!
Előzmény: Törölt nick (8090)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8090

nincs nagyon kézközelben xsara, amit lefényképezhetnék, mer úgy ecerűbb lenne...

na

az a lényeg, hogy a zárszerkezeten (ami az ajtón van) van egy luk, ami a csomagtartó felé néz, ha a csomagtartó felől keresed, akkor a középvonaltól kicsit balra, az ajtókárpittól lefelé kábé egy centire. ez egy 0,5cm átmérőjű (vagy még akkora se) kis furat. ha az ajtó be van zárva, akkor a következő a tennivaló: előrehajtod az üléstámlát, behajolsz a csomagtartóba (kisebbek bemásznak) és a záron levő lukba beteszel egy nagyon vékony csavarhúzót. nem emlékszem rá, de asszem valamelyik oldalra meg kell nyomni benne egy pici nyelvet és már nyitva is. ezt mondjuk először nyitott csomagtartóval érdemes megnézni, mert úgy eccerűbb. ha be van csukva, vigyé' magaddal elemlámpát.

:))))))

Előzmény: BXtwelve (8088)
BXtwelve Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8089

Üdv!

 

Végre egy HDI-s! Már azt hittem, itt senkinek sincs kattogója. Mire vagy kíváncsi? Nekem tavaly június óta van meg. Előtte mechanikus vezérlésű szívó dieselem volt. Hát ezt szokni kellett. Az enyém 2000 végi.

 

Index: gagyi. Két hete volt meg, mikor bedöglött. Már a harmadik indexelés után úgy maradt. Másnap bontás, érintkező tisztítás, azóta jó. De meddig?

Előzmény: gymaci (8087)
BXtwelve Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8088

Nem kéne...!

 

Légyszíves informálj, hogy lehet kinyitni a csomagtartót, ha nincs villany, vagy döglött a zármotor!

gymaci Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8087

Sziasztok!Nekem is Xsarám van HDi most vettem 2001-es,90-les.még nemtudom milyen lesz de majd elválik!Az indexem nekem is vacakol néha beindul balra munden ok nélkül de  kicsit visszanyomva megint birja egy darabig!Mi lehet az oka? mit kell vele csinálni hogy megjavuljon?

Ha van valakinek HDi-s tapasztalata szivesen várnám véleményét róla.

előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8086
klímás/nemklímás, illetve ha klímás, akkor automata-e vagy pedig manuális?
Előzmény: Gabci75 (8084)
cs_geza Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8085
Tegnap este megálltunk a Cora parkolóba, előttünk pont egy másik fehér (IWx vagy IXx-es rendszámú ugyanolyan Xsara, és pont jott a tulaj, egy idősebb házaspár. Odajött, megkérdezte, h nekem is van-e gond az indexkapcsolóval, merthogy neki is volt vele gondja, de nem tudta kiszerelni. Elmagyaráztam neki az eljárást...;)))
Gabci75 Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8084

Sziasztok Xsarások és Nemxsarások!

 

Már szeptember óta nem szóltam hozzátok, de azért követtem az eseményeket.

Azóta a következők történtek velünk: aug-ban Kecskemétre költöztünk albérletbe és minden nap Kecskemét-Kiskőrös oda-vissza. Szeptember elején autogázt szereltettem bele, azóta ~22.000 km-t lenyomtam. Kb átlag 7.5litert eszik gázbúl. 90-es tempónál 7-7.3

Azóta egy kisebb bosszantó problémára derült fény, amikor az autót vettem tavaly júniusban repedt obb hátsó lámpabúrával és decemberben izzót kellett cserélnem: a víz befolydogált és az izzók paneljének alsó része elkorrodált. Meghefteltem egy alu-lemez darabkával ideiglenesen, de majd cserélnem kell az egész lámpatestet:

- tud valaki olcsón gyárit bontottan ill. honnan lehetne hozzájutni?

 

A másik már kezdetektől meglévő 2 problémám még mindig megvan:

- a hűtőrácson lévő vezetőoldali krómozott díszlécet (az embléma mellett) még mindig nem tudtam beszerezni

- a belső szellőztető ventillátor rendszeresen megáll menetközben és csak gyújtás le újraindítózás után (van amikor többszöri) lehet csak újra működőképesre bírni. Tavaly augusztusban kezdte - akkor azt hittem túlmelegszik valami valahol - de most is csinálja és elég kellemetlen és bosszantó dolog.

 

Írtam levelet AlarmPetinek és telefonon is beszélgettünk, annyira sikerült jutni, hogy a motor járás érzékelő relé ill. az azt vezérlő panel/áramkör környékén lehet a hiba. Csak azt nem tudta megmondani hol vannak ezek. Tud ebben valaki segíteni?

 

Cxmaniac: Peti azt mondta, forduljak hozzád, küldtem e-mailt működik az fw-s címed?

 

Na egyenlőre befejezem a kisregényem

 

Üdv

           Gabci

Mackaj Creative Commons License 2005.02.12 0 0 8083
Elvesztem... Hivatalosan is kék :-)

(Többet nem szólok hozzá éjfél után, ha már ennyire nem látok:-))))
Előzmény: zssom (8081)
Leadfoot Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8082

Neked is!

 

Ha nem lenne olyan drága (ahhoz képest, milyen gagyi), én poénból tutira vennék rá spinner dísztárcsát... :-)))))))))))))

Előzmény: zssom (8081)
zssom Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8081

Köszi a gratulációkat, igazán jól esett.

 

A szine kék, hivatalosan orientál kék metál, ami pontosan a mellette álló mauricius kék utódszíne. Igazából egy kicsit kevesebb a lila összetevője, mint az elődszínnek.

 

Ma délután megkapta a téli kerékgarnitúrát, Fulda lett a gumi, gyári méret, plusz kapott lemezfelnit is. Dísztárcsa még nincs, majd nézek rá valami jópofát. A gumisnál szereléssel, kerékcsavarokkal együtt fizettem 115 e-t.

 

Ma csak a gumisig kellett nyári gumival mennem, de elég érdekes volt a felfagyott kisutcákban közlekedni. Jók ezek a Misik, de csak nyáron, száraz úton. Téli gumival azért egy kicsit más a helyzet.

 

Mindenkinek kellemes hétvégét és jövőhetet kívánok.

 

Zs.

Előzmény: Mackaj (8070)
Leadfoot Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8080

Én sajna még nem. Csak hétfőn kapok pénzt, de remélem addig kihúzza valahogy a klub...

Előzmény: Herbie_ (8078)
SzaboZE Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8079
Cimbinek van, mikor vette, bújtam a fórumokat tipushibák, stb ügyben. Oszt bennmaradt a kedvencek közt. Oszt benéztem :) Csak nem baj!?!? :)
Előzmény: Herbie_ (8072)
Herbie_ Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8078

A második képen jól látszik, hogy kék:))

 

Tagdíjat befizettétek?

Előzmény: Mackaj (8077)
Mackaj Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8077
ÖÖÖÖ...

Na jó, reggel ránézve már nem is ikertesó, bár nekem az a kék az rodinszürkének tűnik most is... Mondjuk, egy terhes, vagy pocakos ikertesó... Vagy egy kétpetéjű :-)

Komolyan, a hátulját nem néztem, amilyen éber voltam... :-)))


Előzmény: Leadfoot (8073)
Herbie_ Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8076
Olvass vissza vagy két napot:)) Nem sok, nem erőltették meg magukat a fiúk:))
Előzmény: Leadfoot (8075)
Leadfoot Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8075
Mi van a japán vagy német-tel? :-)
Előzmény: Herbie_ (8074)
Herbie_ Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8074
Grafit -> jvn:))
Előzmény: Leadfoot (8073)
Leadfoot Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8073
Öööö... a tied nem szürke és 5ajtós? Mert ez kék és kombi. Vagy akkor miért ikertesója? :-))
Előzmény: Mackaj (8070)
Herbie_ Creative Commons License 2005.02.11 0 0 8072
Mi van bazze, vettél egy Xsarát?:))
Előzmény: SzaboZE (8071)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!