Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

FeZ_ Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56202

Igazából ez az Utasvédelmi Egység, amiről beszéltem. (UV Egység)

Persze a központit is ez vezérli.

A kapcsoló rajza lett csak meg eddig, de már nem nagyon emlékszem a részletekre. :-( Az UV egység 18-as lábát használtam és a bal első ajtó központi motorjának a 3-as lábát. Úgyhogy ezek közül az egyik testre rakva dolgozik (most arra sem emlékszem, hogy testre zár-e vagy nyit), a másikra meg +12V-ot rakva dolgozik.

Én ha próbálgatnék, akkor először a testelést próbálgatnám és azt is csak érintgetve.

 

FeZ

 

Előzmény: BXfan (56196)
BXtwelve Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56201

Sajnos egy Lexiával történt baleset miatt nem akaródzik rádugni. :-(

 

A befúvó motort én is hangosnak találtam. Már évekkel ezelőtt egy hangszigetelőt építettem be a motor alá. Nem mondom, hogy nagyon, de észrevehetően halkabb lett.

Csodát nem lehet tenni.

Előzmény: Törölt nick (56200)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56200

Ha jól emlékszem akkor igen de, hogy köze van hozzá az tuti :)

 

BXtwelve: Sok sikert, majd írd mire jutottál, nálam az a része eddig ok...remélem sokáig jó :) Csak most mondom, a befúvó motorja rohadt hangos, azt "hekkelem" remélem jó lesz :) Elméletileg a Lexiával hiteles infókat tudsz kapni a gombjaidról te is...

Előzmény: BXfan (56196)
BXtwelve Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56199

Akkor megpróbálom én is.

Előzmény: Törölt nick (56198)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56198

Gombnak tűnt, de mint írtam is a kompresszor alján lévő csatit lehúztam, WD40, majd vissza és jó lett. Most a befúvó motort próbálom csendesíteni :) Megyek is vissza a garázsba....

Előzmény: BXtwelve (56197)
BXtwelve Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56197

Szia!

 

Én is klíma problémával küszködöm.

Már egy éve kezdte, hogy a nyomógomb nem működött elsőre. Több gombnyomás kellett a be, ill. a kikapcsoláshoz. Volt, hogy egy nyomással be- és kikapcsoltam egyszerre.:-)

Mostanra végleg megadta magát. Csak a sokadik nyomásra tudtam bekapcsolni (10+)

kikapcsolni meg legalább 30-ra.

Neked is ilyesmi volt a probléma?

Jó volna, ha nem a nyomógomb lenne a ludas.

Előzmény: Törölt nick (56194)
BXfan Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56196

 

érdeklődnék,hogy ez a központi zár vezérlő?

GavrosN Creative Commons License 2014.06.12 0 0 56195

Sziasztok!

 

Az alábbi probléma megoldásában kérném a segítségeteket vagy ötleteteket a megoldásra: 

 

Adott egy 2001-es Xsara kombi. Eltört a bal első rugója, amit sikeresen ki is cseréltem, azonban a csere után elkezdett "ropogni" ez a rugóstag.

 

A ropogás akkor jelentkezik mikor a kormányt teljesen kitekerem balra. Az utólsó 3-4 cm-en roppan egyet (vagy kettőt). A roppanás oka, hogy a kormánymű fordítja az agyat és vele együtt ugye a gólyalábat is, ám az utolsó pár centin a toronycsapágy-rugótányér-szilent combó nem fordul tovább, így csak a rugó tekeredik, ami roppanó hangot ad ki. A toronycsapágyat már kicseréltem (ugyan szétszedve hiba nem látszott rajta, de hátha terhelés alatt mégis megszorul) de a tünet maradt. 

 

Már azon gondolkodtam, hogy talán csak egy irányba szerelhető be a rugó és én pont fordítva raktam? Olvastam itt korábban olyanokat, hogy a szilentet fogó három csavar közül talán a középső rövidebb és azok felcserélése okozhat problémát, de az enyémnél mindhárom egyforma hosszúságú. :( 

 

Esetleg valami ötlet vagy megoldás valakinél?

 

Előre is köszi!

by

I.L.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56194

Még mielőtt nekiálltam volna szétszedni bármit is, megnéztem a kompresszor alján lévő vezetéket. Lehúztam, kis WD40 majd vissza. Próba, és működik :) Szerencsére ez jó, de a befúvó motor zaját már megszüntetném. Elég görbén áll a tengelyen, és azon agyalok, hogy meg kéne csapágyazni, mert ez a perselyes megoldás nem tetszik... Valakinek tapasztalat?

Előzmény: Törölt nick (56189)
ripso7 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56193

Üdv Urak!

 

 

!!!!!!!!!!VENNÉK!!!!!!!!!!

Citroen Xsara 1.4HDI 2003-as évjáratú autóhoz manuális klímás,fűtés "vezérlő panel" ami középen van a tekerőkkel meg a klíma gombbal együtt komplett. Akinek van kérem jelezze árban megegyezünk ;) Ha tudtok légyszíves képet is mellékeljetek hogy lássam hogy olyan-e!

Köszi előre is. 

Üdv.:RIPI

BXfan Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56192

Szia!

sikerült megtalálni a rajzot?

Előzmény: FeZ_ (56116)
toji76 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56191

Igen attól is lehet, lekapcsolja a klímát mert túl meleg a motor.

obd-t neki mit ír hibának

 

Előzmény: bordoxsara (56169)
atesss Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56190

Sziasztok!

 

Segítséget,ötletet szeretnék kérni, mert nem tudom kinyitni a 2-es xsarám motorházát. Keveset használom mostanában, és szerencsére azelőtt sem kellett nyitogatni sűrűn. Szóval az a gond, hogy a bowden szépen nyit, és meg is van a rés a lökhárító és a motorház között, de a kis kart nem tudom eltolni jobbra. Pontosabban szólva egy kicsit lötyög az egész. Lehet, hogy szétesett, vagy berozsdásodott. Jól emlékszem , hogy azt a kart jobbra kell nyomni? Próbáltam már mindenféle állásban húzni, tolni, rángatni. De ennél erősebben nem nagyon merem erőltetni.

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56189

Jójó, de a Lexia szerint nem tudok hőfokot állítani... És ha így van akkor csere.

Előzmény: soryton (56187)
Spd981 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56188

Segítséget szeretnék kérni, hogy Budapesten vagy környékén kit ajánlanátok egy 2002-es Citroen Xsara kilakatolásához és fényezés javításához? Elől a zárhíd több helyen is kezd rozsdásodni, a  bal első sárvédőt a lámpa felett nemrég megnyomták, a bal hátsó ajtó oldalán pedig korábbi parkolási balesetek során összeszedett horpadások és karcolások találhatók meg.

soryton Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56187

...mielőtt bármit cserélsz megméretném a gáznyomást és ha kell feltöltetném , de akár a nyomás kapcsoló is meghallhatott... 

Előzmény: Törölt nick (56176)
BXfan Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56186

Üdv a zárakkal semmi probléma.Riasztó bekötés miatt kellene ,illetve baloldalra is raknék elektromos tükröt.

Előzmény: soryton (56182)
soryton Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56185

...ez a lehetőség eddig ritkábban merült fel eddig de legyen szerencséd ....   :-))

 

Előzmény: ripso7 (56183)
soryton Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56184

...lehet a benzin pumpa adta meg magát ... egyébként  az önindító teker ...?   de a másik valószínű ok lehet még a kettős relé ...beszereznék egyet kölcsönbe kipróbálásra de ha meg kell venni akkor is ez az olcsóbb mint mint esetleg egy új pumpával kísérletezni ...

csak egy lehetőség ... http://www.franciaautoalkatreszek.hu/html/peugeot.html

vagy bontóban ...

Előzmény: A_A_ (56173)
ripso7 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56183

Köszönöm a válaszod.

ma elvittem egy szakihoz átnézte és azt mondta hogy középen az a kapcspoló romlott el amit tekergetni kell. azt ott kompletten ki kell cserélni. 

Előzmény: soryton (56181)
soryton Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56182

...nagy valószínűséggel  a zárszerkezetben lévő kapcsolók nem működnek rendesen és nem feltétlenül az ajtóban lévő csatlakozó a hibás .... bár előbb megnézném nincs-e kábel szakadás és aztán zárszerkezet ... 

Előzmény: BXfan (56177)
soryton Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56181

....nálad előtét ellenállásos megoldás van , mintegy 4700- ft márka szervizben ...de előbb megpróbálnék próbára kölcsön kérni egyet  vagy bontóban beszerezni ...

Előzmény: ripso7 (56171)
bravura2 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56180

no ez engem is érdekelne...

Előzmény: BXfan (56177)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56179

Nem tudom, nekem eddig nem ilyen volt. Most meg be sem tudom kapcsolni a klimat es a Lexia szerint a homerseklet szabalyzom se jo. Vagy max hideg vagy max meleg, akar hova tekerem...

Előzmény: rudiapus (56178)
rudiapus Creative Commons License 2014.06.11 0 0 56178

A klíma nekem is működik, ha visszaadom a gyújtást. Nem vagyok biztos benne, hogy ez probléma.

Előzmény: Törölt nick (56176)
BXfan Creative Commons License 2014.06.10 0 0 56177

Esetleg van-e valakinek bal első ajtó csatlakozóról olyan leírás,hogy melyik érintkező ,melyik?

Elektromos ablak és tükrös érdekelne, melyik lehet az ajtó visszajelző lámpa érintkező,illetve az ajtózár érintkező.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.10 0 0 56176

Utolért sajnos engem is egy probléma. A klíma/fűtés vezérlő panel a ludas szerintem. A klímát nem tudom bekapcsolni, a kis visszajelzője világít. Lexiaval ránéztem a dologra, és akármit nyomok inkatívnak jelzi. Sőt a hőmérséklet szabályzó is csak vagy max hideget, vagy max meleget mutat, akár hová teszem. Télen is gyanús volt néha :) A lényeg, hogy nincs klíma és keresem a hibát. Szerintem az említett panel a ludas. Bár nem néztem meg, hogy van-e gáz a klímában, de szerintem az ok. Egyik napról a másikra jött ez a jelenség...és még annyi, hogy ha bekapcsolom a klíma gombot akkor nem kapcsolódik ki, ha leveszem a gyújtást csak ah én kapcsolom ki, azaz mindig visszajön a jelzése neki.

Adammer Creative Commons License 2014.06.10 0 0 56175
akksit kösd ki, majd vissza, ekkor elvileg megszünik az economy mod.
a bugás ami lenni szokott az az üzemanyagpumpa.
Előzmény: A_A_ (56173)
K.Zoli. Creative Commons License 2014.06.10 0 0 56174

Aksit töltsd fel rendesen, kezd azzal. Biztiket nézd végig. 

Ha nem hallod az AC pumpa hangját akkor lehet hogy azért nincs benzined.

Előzmény: A_A_ (56173)
A_A_ Creative Commons License 2014.06.10 0 0 56173

Sziasztok! Sürgős segítségetek kérném. Nyaralásból hazajövet, menet közbe leállt az autó, mintha kifogyott volna a benzin. Az van benne. Gyújtáskor nincs az a megszokott búgó hang. Látatlanba tudom hogy nehéz megállapítani, de mire gondoltok? Hazavontatásnál végig gyújtáson volt, hogy tudjam tekerni a kormányt. Mire sikeresen megérkeztünk, economy mod activeba váltott és az ablakokat se tudom felhuzni. Az autó nem indul, így vegyem ki az aksit, töltsem fel? Ugy megszünik ez a kiirás? Leengedett ablak miatt most örzött parkoloba van. :(

 

Köszi előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!