Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

francecoupe Creative Commons License 2013.12.26 0 0 53992

Már megválaszolták.

Előzmény: idiotaindex (53989)
Feli99 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 53991

Kösz a tippet ! Ránézek még most délután, mert nincs nagy cug.

Előzmény: zimurgy (53988)
_Twins_ Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53990

Első lengőkar hátsó szilentje, gondolom én. Más nem lehet

Előzmény: idiotaindex (53989)
idiotaindex Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53989

Megmagyaráznad mi az a hátsó lengokarszilent?

Előzmény: francecoupe (53975)
zimurgy Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53988

A szélvédőmosónál könnyen lehet, hogy nálad is a motorháztető nyitómechanikája csípi be a tömlőt, és félig elszorítja.

Visszaegyengettem a tömlőt, és utána más ívben vezettem el a csövet, majd kábelbilincsekkel is rögzítettem. Azóta szép sugárban fúj ismét.

Előzmény: Feli99 (53965)
xsaraII. Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53987

Szia!

 

A kipufogódobot megnézted( hogy vizes e?) hogy tényleg a kocsiból jön a viz ( v.olaj?)?

Mindenesetre érdekes a dolog...

 

Előzmény: Csiga1112 (53985)
_Twins_ Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53986

csomagtartóban kilyukadt 5L-es desztvíz palack? :)

Előzmény: Csiga1112 (53985)
Csiga1112 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53985

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy valami csöpög a kocsiból...Hátul a kipufogódobnál.
Tudnátok segíteni abban, hogy mi lehet ez?
Szabályosan tócsa van alatta. A kocsi még be sem volt indítva. A légkondit nem használom. Xsara II-m van.

Előre is köszi, és boldog karácsonyt mindenkinek!

_Twins_ Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53984

A teljesen véletlenszerű fekvőrendőrökön úgy hajtok át 10el, mert a lökhárítón a koptató súrol, ha gyorsan huppanok át. A belvárosi változatos padkaméretről nem is beszélve. Na meg én a rugózási komfort miatt szeretem a Xsarát, habár az a sok hidrós Citroen után kissé visszalépés, de még így is jó.

Előzmény: francecoupe (53982)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53983

Tökéletesen elégedett vagyok ezzel a motorral :) Szemezgettem 1 VTS-el is, de a fogyasztása nem jött be :)

A célom az optika lenne, de normális minőségben...tehát ha ültetek és kell akkor gátlókat is cserélek, de az akkor jó legyen. Nekem sincs problémám vele kanyarokban... A hátsó lökös csavarjánál néztem én is. Elvileg hátul kb. 10mm-el szélesebb a sárvédő mint elöl, de attól még figyelembe kell venni :) Most rendesen elgondolkodtattál ezzel a 30mm-el...

Előzmény: francecoupe (53982)
francecoupe Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53982

Sokan mondanak sokmindent. Főleg azok, akik kevés pénzből akarnak nagy változásokat elsősorban optikailag. Nekem az első szériás Xsara-n volt 40mm-es ültetőszett és tapasztalatom alapján változtatni kell a telón, mert nem tud mit kezdeni a keményebb és alacsonyabb magassággal, bizonytalan lesz az eleje. Én inkább 30mm-nél húznám meg ezt a határt.

Észrevehető, de mégsem terheli túl a futóművet, kicsi a felütés veszélye.

Állítható? Magassága, vagy keménysége? Ezekről a szettekről nincs tapasztalatom. Vigyázz, hamar visszasírható a gyári állapot, persze tudom, fiatalság bolondság. Írom ezt úgy, hogy nem ismerem a korodat.

Egyébként mi a cél? A kanyarstabilitás, vagy a kinézet? Mert előbbiben szerintem gyárilag is nagyon jó a Xsara, utóbbiról meg annyit, hogy lehet VTS-t kellett volna venni :)

Véleményem szerint maradj a 30mm-nél, a pogácsákat meg próbáld ki, főleg hátul kérdés a lökhárító csavarnál, ha terhelve van.

Előzmény: Törölt nick (53976)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53981

Neeem :) Ezek a tervek, de félek sok alkatrész idő előtti cseréjétől :) Azért érdeklődök még... :)

Előzmény: BXtwelve (53977)
Feli99 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53980

Szia,

Majdnem egy éve hajtok egy 2.0 HDI-t, mondjuk az enyém 2-es.

Vegyesben 4,8  -  5,2 között járok.

Nagyon light-osan már mentem vele 4,2 -t is,. Ez munkábajáros út volt 20% város a többi közút max 90-95 km/h.

Autópályáztunk is kb 550 km-t + valamennyi város. Így 5,8 liter jött ki 100 km-re.

Elégedett vagyok a fogyasztással. Igaziból nem is reméltem. A cél 6  -  6,5 liter volt amikor megvettem.

 

Adalékot eleinte én is akartam beleönteni, de az autószerelőm lebeszélt róla. Azóta se tettem bele semmit.

 

Tanácsot nem tudok adni.  Annyi biztos, h vezetéstől függ. Ha akarnám, akkor lehet, hogy meg tudnám etetni vele a 7 litert, de fölötte sztem nem.

 

2,7 bar nyomások vannak a gumikban.

 

Előzmény: cappy87 (53978)
BXtwelve Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53979

Van sokféle adalék, pszichés hatása mindnek van. :-)

 

Ez nem rossz:

http://www.pro-tec.hu/content.php?s=putart&f=proputart1&id=rxfwvhstr5m2qpfu&submenu=a9nll9zmiwp37th9

 

Ez meg gyári:

http://www.autoalkatresz.hu/auto-keno_es_szervizanyagok/adalekok/hdi_unik_dpf_fap_tisztito_adalek-258843

 

 

Nagyon szépen mész vele.

Erős használat.

Ez pont jól definiálható fogalmak.

 

Előzmény: cappy87 (53978)
cappy87 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53978

Sziasztok!
Nemrég letem Xara I,2.0 HDI tulaj.
Kérdésem az lenne,hogy lehetséges-e a porlasztócsúcsokat,üzemanyagrendszert,magasnyomású rendszert bontás nélkül,adalékkal tisztítani?
235e van az autóban,ha nagyon szépen megyek vele akkor sem tudom 6 alá vinni a fogyasztást,erős használat melett pedig 7,6 jött ki. Mennyire számítanak ezek "jó" értéknek?

BXtwelve Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53977

Ezentúl csak autópályán fogsz közlekedni? :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (53976)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53976

Nagyjából ezeket hallottam én is :) Viszont a pogácsáknál lenne még kérdésem tőled...írtad, hogy 10mm alatt nem számottevő. Itt mire gondolsz? Gyári ET 18, az új pedig 25 lenne. Az 7mm különbséget jelent, befele. Én kifele szeretném hozni, így minimum 7mm kellene, hogy a gyári érték legyen, de 15mm-es pogikkal számoltam. Ha azok lennének akkor a gyárti értékhez képest 8mm-el lenne kifelé a kerék. Plusz gyárilag 6" széles a felni, ez meg 7". Az összesen 25.4mm, ami oldalanként 12.7mm. Az ültetéshez még annyit, hogy sokan mondják, hogy 40mm-ig nem kell gátlókat cserélni... Erről mi a véleményed? Szemezek még a TA Technix szettjével, ami állítható.

Előzmény: francecoupe (53975)
francecoupe Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53975

Ültetésnél érdemes a hátsó lengőkarszilenteket is annyival elforgatni, amekkora lesz az ültetés, mert különben folyamatosan előfeszítésnek lesznek kitéve, így idő előtt tönkre mennek.

Érdemes lenne a telókat is keményíteni, vagy legalább az ültetőrugóhoz igazítani, mert a gyári teló ültetésnél már nem az optimális helyzetében fog dolgozni, hisz ne feledjük, ha nem tudnak egymással jól dolgozni, akkor az az úttartás és komfort kárára fog menni.

Ha hátul is ültetni akarsz a torziós rudak elforgatásával, akkor már érdemes helyben felújítani is a hidat ( megfelelő, hozzá értő helyen, nem perselyezve ), ha nem volt mostanában. Ezzel a későbbiekben sokat spórolhatsz.

A pogácsák a kerékcsapágyakat terhelhetik nagyobb mértékben, de 10mm alatt ez nem számottevő, én is használok már négy éve, nem cseréltem még kerékcsapágyat.

Az ültetés valamivel jobban fogja terhelni a futőmű szilentjeit, gömbfejeit, de ezt sem nevezném nagy mértékűnek, persze ez függ attól is, hogy mennyire keményítesz. A futőműre inkább nagyobb terhelést fog jelenteni a 16-os guriga a nagyobb tömege miatt.

Előzmény: Törölt nick (53974)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53974

Ezekkel a 16"-os felnikkel szeretném használni az autót. 205/45-ös gumik vannak a felnin. Mivel 25-ös az ET mérete a képen látható felniknek, és 7" szélesek, így mindenképpen kellene pogácsa. (Hátul éppen, de beleér a doblemezbe) Viszont ha már kell nyomtávszélesítő, akkor picit kijjebb hoznám a kerekeket, a gyári értéktől. Ezenkívül 4-6cm-el szeretném ültetni az autót. Nagyon tetszenek ezek a kerekek rajta, szerintem jól is nézne ki így ahogy leírtam...csak nagyon félek, hogy mik és mennyi idő alatt mennének tönkre az ültetés és a pogácsák miatt :)

Előzmény: Törölt nick (53973)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53973

Úgy tudom, hogy a VTS valamivel lejebb van...még a gyári cikkszámuk is más.

Előzmény: bravura2 (53972)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 53972

nem hinném, hogy más lenne...

Előzmény: Törölt nick (53971)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.24 0 0 53971

Azt tudja valaki, hogy a Xsara II VTS és mondjuk a sima 1.6 16v hasmagassága mennyiben különbözik?

Feli99 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 53970

Köszi-köszi a hátsóhíd infót és a hátsó ablaktörlő motor infót és képeket is !

Menjetek vissza beiglit enni :- ))  !!!

 

üdv, Gábor

soryton Creative Commons License 2013.12.24 0 0 53969

..nekem ugyan még megúszta a tűgörgők cseréjével és ekkor be lett rakva 2-2 zsírzógomb is amin keresztül olajcserekor kap friss zsírt ...  így örökös +1 nap...  mind ez  min.100e km-rel ezelött történt..

 

...és pl. Veresen csinálnak ilyet hogy a megbeszélt időre oda mégy kikapják a régit és betesznek egy felújítottat ... és megvárható...

 

...a hátsó törlőmotor+mechanika szétszedhető , kitakarítható, újrazsírozható és újra mmunkára fogható...így nézhet ki a tiéd is , ezért nem hajlandó dolgozni ...és ne is erőltesd mert még a motor is kimúlhat ... 

Előzmény: Feli99 (53965)
soryton Creative Commons License 2013.12.24 0 0 53968

" felszerlése után a legmélyebb pontján fúrsz bele egy 2 mm -es furatot"   ...  ennél egyszerűbben már csak megmutatni tudnám ...  :-))

Előzmény: handesen (53963)
soryton Creative Commons License 2013.12.24 0 0 53967

"Nincs benne katalizátor!"   .... ez így egy mondatban kissé kétértelmű..vagy a tények tagadása...    csak erre szerettem volna felhívni a figyelmet ..  :-))

Előzmény: Tizedes, HG7 GUT (53961)
handesen Creative Commons License 2013.12.24 0 0 53966

Szia, Ha jól emlékszem Veresegyházán csinálták meg a kocsim, hátsó híd, azóta mentem vele 15e km. de még adott rá garancia ( talán 12-24 hónapot adnak rá )

Valahogy 60e Ft környékén ált meg, ez függ attól is milyen bakokat kérsz hozzá ( már ha kell ) s esetleges egyéb költség is közbejöhet.

Ott helyben meg lehet várni ( pár órás művelet ) én speciel megszívtam, mivel félreértettük egymással a telefonba, és 1 héttel hamarabb voltam ott mint kellett volna, így úgy csinálta meg, ahova bebírt szorítani  ( ez volt valahogy 2-3 nap ) a rossz benne, nem itt volt, így buszozás egyebek. De bevitt minket Gödöllőig, így már tűrhető volt.

 

A spriccelő le/ki szedhető nekem már sikerült, bár nekem egy kis tűvel piszkálgatás megoldotta a problémát,s ugyan ez volt, az ablakig nem ért fel a mosószer.

Ha nyomkodás után nem látsz szivárgást a kocsi alatt, a vezetéktörés kilőve.

Előzmény: Feli99 (53965)
Feli99 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 53965

Sziasztok,

 

Xsara 1-hez néhány kérdésem van.

 

Hátsóhíd javítás. Van-e valakinek tapasztalata, hogy az országba hova érdemes vinni lábon az autót ahol megcsinálják mondjuk fél nap alatt. Árban kb mennyi lehet és van-e arra tapasztalat, hogy a javított hátsóhíddal már mentem kb 100 ezret vagy hasonló.

 

Másik.

Hátsó ablaktörlő motor-hajtómű, szétszedhető, javítható? Végzett már ilyet valaki, vagy eldobós ? Jelenlegi hiba: Meg sem moccan. Elötte is már csak lassított felvétellel működött.

 

Még egy:

A szélvédő mosó spriccelő alíg nyom valamit. A tartályba most tettem nemrégen 2-3 liter téli szélvédőmosót.

Mi lehet a hiba ? Szivattyú felszedett valami koszt ? Vagy a folyadék vezeték vagy eltörve vagy szétcsúszva ? A fúvóka leszedhető, tisztítható valahogy ?

 

Köszi aki hozzá tud szólni !

 

Boldog Karácsonyt minden márkatársamnak !

 

üdv, Gábor

Tizedes, HG7 GUT Creative Commons License 2013.12.24 0 0 53964

Igen, én is a dobra írtam, hogy nincs benne katalizátor, mivel a kérdés az volt: a dobban van-e a katalizátor (fényképpel illusztrálva).

Viszont ez a 2-es furat nem rossz ötlet. Kifogom fúrni mind a két dobot!

 

Köszi!   Tizedes

Előzmény: soryton (53962)
handesen Creative Commons License 2013.12.24 0 0 53963

Tizedes, úgy értette ahogy én:

Hogy a dob nem maga a katalizátor, ill benne sem található ilyen .: )

Köszönöm a válaszokat, nekem is cserés lesz a hátsó dob is akkor már, Csak akkor sportkipuff megy rá.

 

soryton: 

Hova fúrok mit ? 

Előzmény: soryton (53962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!