Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Feli99 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51319

http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/ Ők merre van helyileg?

 

Harc-on van egy autószerelő műhely. ( Szekszártól 8 km ) Ide lábon érkezik az autó és gyakorlatilag végig nézheted az egész operációt,  a hátsóhíd komplett felújítását. A csóka nagyon ért hozzá. Mondjuk előtte is fr-kat javított, de most szinte minden napra esik egy híd felújítás.

A hídhoz való alkatrészeket valahonnan a közelből hozzák. Elvileg a gyárinál jobb tengelycsonkokat hoznak. A híd test ( az a hosszú cső ) felújított ( gondolom hegesztve, méretre forgácsolva és kívülről festve ).

Ha a csövet is cserélned kell, akkor kapsz egy feljavítottat és a te leszedett csövedet elviszik. Gondolom ez a következőhöz a donor.

Az autó szerelő érti a dolgát.

Ha elő kerülne véletlen a nagykalapács, akkor az azért van mert későn viszed. Ilyenkor az összetört tűgergős csapágy és a fém a fémen való csuszmákolódás tud egy-két dolgot produkálni.

Ha kérsz ajánlatot, akkor csak javaslom, hogy Áfás-árakról beszéljetek !

Nem a legolcsóbb, de nem is egy síma olajcsere.

Othon még véletlenül sem fognék hozzá.

Nekem most volt nemrég a felújítása. Nekem már nem nyekergett-> be volt állva mint a gerely.

 

üdv, G

Előzmény: HMEX (51295)
soryton Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51318

... nem harap a motor ... nézd meg közelebbről ...    hát igen ..a gáz meg illékony anyag...  :-))

Előzmény: K.Zoli. (51317)
K.Zoli. Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51317

Hello! A klímát ha bekapcsolom hallom hogy kattan, de a kesztyűtartó körül nagyon furcsa hangokat hallok, sziszegés felbúgás, erőlködés. Nem is hűt egyébként :) 2-3 éve volt feltöltve. Kompresszor lehet?

soryton Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51316

...a szintjelzőnél maga a jeladó rész lehet kikopva .. de az is lehet a BSI-ben/is kellene állítani ...  ha érdekel van egy komplet szivattyúházam jeladóval ....    

..az ajtónál ha már gy megtaláltad a feltételezett hibát akkor orvosolni kell ..   ha magad nem tudod keres szakembert ...   merre vagy egyébként...?

Előzmény: Sparxx ktm gs (51315)
Sparxx ktm gs Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51315

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. 2002-es 1.4 xsara II -ről lenne szó és két gond van vele, az egyik az üzemanyagszint jelző állandóan üreset mutat, néha beáll a mutató például negyed tankra,de a következő indításkor újra üreset mutat. A másik probléma a központi zárral van. Egyszerűen nem tudom bezárni a kocsit, ha sikerül is akkor max 5-6 bezárást bír ki, utánna ismételten nem működik. Csak kattog a zár ( bezár és nyit ) és a csomagtér zárja is kínlódik sokszor kinyitja saját magát menetközben,illetve kattog a zár. Az anyósülés oldali kábelköteg a csatlakozónál 3 vezeték el volt törve. Ez javítva lett. Eddig ha letekertem a csatlakozót és vissza tettem ( ilyenkor ki-be működik a zár) akkor pár alkalommal be tudom zárni a kocsit. Belülről is csak az anyós ülés oldali gyerekzár gombjával tudom bezárni.

Ha valaki tud nekem segíteni a hibák orvosolásában az kérem írjon nekem üzenetet. Nagyon köszönöm előre is. Szép napot!

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51314

Nekem 2 első sportülést szerezz...exclusive ülések is jók :)

Előzmény: xsaraguru (51312)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51313

Szép :)

Előzmény: ladasjani (51290)
xsaraguru Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51312

mivel szezonális:4db lemezfelnim érkezett..ha valaki stipistopi...4/db

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51311

8 éve használok használtan vásárolt I ill. II Xsarát. Még nem volt vezetékszakadásos problémám.

Előzmény: HMEX (51310)
HMEX Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51310

Izzócsere előtt természetesen a vezeték cserélve lesz, de vmi oka lehet ennek az olvadásnak. Végigmegyek rajta majd multiméterrel. 

Egyébként is elég hulladék az egész autó vezetékelése, megtörik, megszakad, elgyengül. Sztem ezért nincs kp-i zár sem, műszerfalvilágítás és szívja le az akksit ha a saru rajta marad. 2 hangszóró nem is működik, de azt a műgyantával kiöntött dolgot nincs kedvem faragni.

Volt már nálam 95ös daewoo nexia, ott pl. nem volt ilyen problémák.

Gyakorlatilag az egész autóban cseréltetném a vezetékeket, hogy nyugodtabb legyek, de abból az árból már egy használt autót kapnék. :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51309

Írták a cikkben, hogy a hátsó lámpa szépen be is ázik...

Említetted, hogy meg van olvadva a vezeték. Első sorban ezt kellene orvosolni. Nem vennék rá mérget, hogy megvan rajt a kellő fesz. Ezután jöhet az izzó kérdése, majd esetlegesen a búra polírozása, ha nagyon bemattult már.

Előzmény: HMEX (51307)
ladasjani Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51308

Lehet hogy nagyon poros a foncsor a lámpáidban,

vagy már nagyon elfáradtak az égőid, esetleg a kettő egyszerre!

Azt az elégett vezetéket viszont mindenképpen ki kell cserélned! Talán ez a fő probléma!

 

Nekem beváltak ezek a lámpák, és tetszenek is! :-)

Előzmény: HMEX (51307)
HMEX Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51307

Olvastam a cikket a VTS-ről, de nem láttam benne érdemi infot az ilyen lámpákról. A lényeg, hogy lássak normálisan az autóval, nincs bajom a gyárival, de még egy ledes kis kézi elemlámpa is jobban megvilágítja az mint ami most van.

Előzmény: Törölt nick (51306)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51306

Olvasdd el az 51278-as hozzászólásban lévő cikket és megtudhatsz többet ezekről a tuning lámpákról.

Nem az angel szemektől fog megjavulni a világításod. Sőt!

Egyébként szerintem nem is néz ki jól, de ez szubjektív.

Előzmény: HMEX (51295)
soryton Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51305

...hónapok óta "szenvedtem " egy "hátulról" érkező kopogással ..aknából megnéztünk mindent elöl is ami szóba jöhet de nem találtuk az okát ..cseréltem hátul gumibakot aztán lengéscsillapítót fölöslegesen ....  a hang meg maradt ..aztán egy másik műhelyben csápos emelőn egyből kiszúrták a kutyacsontokat   másnap kicseréltem magam őket és azóta csend van ...  pedig volt már korábban is velük probléma , de akkor egyértelműen elölről hallatszot , most viszont rendesen megvezetett....   

Előzmény: Stakka Boo (51300)
soryton Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51304

...valamelyik a kettő közül ...  feléve ha arányos az út hibáival .... 

Előzmény: Stevenka (51294)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51303

Gondolom a menet szakadt bele és az agyat cserélni kellett.

Előzmény: dani32 (51301)
soryton Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51302

..hogy az ablakod te magad is megtudod-e javítani és hogyan csak akkor tudod meg ha legalább le veszed a kárpitot és meg nézed ...  minden más feltételezés kuruzslás...   lehet csak egy műanyag alkatrész van megkopva ..

...a vezszíj csere meg ha nincs gyakorlatod benne akkor a szerelő feladata... 

Előzmény: kamahaza13 (51293)
dani32 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51301

Helló!

 

Beszakadt kerékcsavarért miért kellett bármit is cserélni ha más baja nem volt? Nekem is be volt szakadva a bal első agyba egy csavar, mikor cseréltem a féktárcsákat a szerelő ráhegesztett (co2 hegesztővel) egy anyát a csavarcsonkra és úgy jött kifele mint a parancaolat.... 

Előzmény: Dontotika (51296)
Stakka Boo Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51300

nekünk most ugyanezt csinálja.

 

 

elkezdett vmi kopogni,a legkisebb úthibára is kottyan ,de nem lóg semmi....

Előzmény: HMEX (51299)
HMEX Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51299

Egy évvel ezelőtt még a bal elsőm csinálta ezt és azt istenért nem tudtunk rájönni, hogy mi a lehet a gond. Folyamatos mozgatással mellette aknában hallgatózással kiderült, hogy vmi "jelentéktelen" kis gumi vagy rögzítő dolog volt elkopva. Tehát nem felfüggesztés, stab pálca stbstb. Nem emlékszem már pontosan mi volt, sajnos. :(

Előzmény: BXtwelve (51298)
BXtwelve Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51298

Neken pont ez van már 2 éve. :-(

 

Minden futómű elem jó, és mégis... állítólag lehet a teló is, de az egyébként nekem hibátlan, csak próbából kicserélni drága lenne.

 

Én is úgy vagyok a Xsarával, mint az előttem szóló. Semmi szeretni való nincs a kocsiban, szinte minden része tökéletlen. Nem élmény vele az utazás. Egyetlen előnye, hogy még nem hagyott ott sehol, indul, megy megáll.

Előzmény: Stevenka (51294)
Dontotika Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51297

Faszán sikerült az írás ,bocs a hibákért . De "vakon" írok és nem mindig találok mindent a billen még :) 

Előzmény: Dontotika (51296)
Dontotika Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51296

Hello 

 

  Nem régen eladtam az autómat. Asszonynak van egy kis citroen xsara2  autója . (elötte xsara1 volt neki). 

Mostanság ,hogy magamnak másik autót szeretnék venni ,nagyon sok paripát megnéztem. De vagy drrága a fentartása vagy sokat eszik vagy leharcolt stb....

   Ezt a kis xsarát használva ,lehet ,hogy veszek magamnak én is egy ilyet.

Eddig nem sokat költöttünk rá.  Sajnos pont tegnap beleszaladtam egy 75.000ft-os számlába :(   

Első tárcsák + betétek (ez ugye kopó)   de a szerelő srác szólt ,hogy mikor vette le a kereket a jobb elsőnél 2 csavar bele van szakítva... Nos ott cserélt nekem mindent + csapágy ,meg tököm se tudja.  (így lett 75.000 kompletten a számla. Sajnos)  

 

  Ezen felül a hátsó híd amit tudok,hogy szét szokott menni (arra már kértem árajánlatot 65.000 , de megnézettem azt ondták,nincsen szét menve használjam még,csak a gumik nyöszörögnek) 

 

  Ezen felül nekünk sok bajunk nem volt a xsarval pedig az esővel együtt már közel 8 éve van xsara a családban .  Hálás kis autó és kényelmes is.

a feleségem 1.4 -e nekem nagyon karcsú ( 3.0. v6 volt nekem )  de egy 1.6-al szerintem kibékülök fogyasztás és teljesítmény arányában. /valamit valamiért elven / 

 

 

HMEX Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51295

Jobban belegondolva nem konkrétan a xsaraval van problémám, hanem leginkább  azzal h kombi. :) Nem érzem jól magam benne, de megbízható autónak tartom, mert tényleg nem hagyott még ott sehol. Egyszer esett be a kuplung, de pár pumpálás után kijött, igaz tönkre is ment a szett, mert hazajöttem vele, de legalább tudom, hogy most új van benne. :)

 

Igazság szerint, egy kettes 1,6os nem kombi xsarával teljesen meglennék. :)

 

Igen, gyári méret van rajta, de ez a híd dolog annyira belém nyomta a bélyegét, hogy inkább elviszem majd szerelőhöz és ha kell csere vagy felújítás, mert kétlem, hogy ez a 190 ezer km előttem lévő történetében bárki megcsinálta volna. 

 

http://peugeot-hatsofutomuvek.hupont.hu/ Ők merre van helyileg?

 

 

Szépen megcsináltad az autód, látni h szereted. :) Ezek az angel eyes lámpákkal mennyit javult a világítás? Gondolkoztam rajta én is mert...nálam sztem van vmi probléma. A jobb oldali kevésbé világít jól mint a bal és egy vezeték is megvan olvadva.

Szerettem volna bele tegnap venni egy megalight ultrat, de kifogytak a készletből jelenleg. Másnak is gyenge a fényerő sima mezei készletes izzóval? Néha már félek vele menni sötétben...

Előzmény: ladasjani (51290)
Stevenka Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51294
Üdv!

Felsorolás jelleggel leírná vki, hogy ha a lengőkar szilentek, kormány gömbfejek, stabilizátor szilentek, toronycsapágyak jók, akkor még mi kopoghat a futóműben?
Tünet: Aránylag egyenletes úton közlekedésnél is, közepesen erős, sűrű, szinte állandó, de olyan tompa hangú kopogás hallatszik. Stab. pálca lehet, vagy a támasztó gömbfej a lengőkarban?
kamahaza13 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51293

Köszi, erre tényleg nem gondoltam.  :)))))))

 

Komolyabban, gondoltam, esetleg valami kisebb gond miatt lehet, amit én is javítani tudnék.

Előzmény: soryton (51292)
soryton Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51292

...hogy jól csinálják meg a szerelők...   :-)))

Előzmény: kamahaza13 (51291)
kamahaza13 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51291

Jó reggelt , Sziasztok Xsaras társak!

 

 

Ismételten lenne egy kérdésem hozzátok, és természetesen bizva a segítségetekben.

 

Xsara II. baloldali első ablakemelő, ha a kezelő gombját benyomva tartom leengedésnél folyamatosan működik. Felfelé sajnos csak szakaszolva. Milyen probléma okozhatja ezt. Köszönöm szépen.

 

 

Most megy műszakira is a kocsi, lesz vezérműszíjcsere is. Itt mire figyeljek majd oda. Nem márkaszervízbe viszem, hanem egy általános javítóműhelybe.

 

A korábbi gumis kérdéseim megoldódtak. 4 db 195/55/15 Hankook gumival.

 

Üdvözlettel:

ladasjani Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51290

Én úgy látom, hogy már meguntad, és ahogy irtad muszályból van eleve xsarád.

Akkor talán sosem fog a szívedhez nőni.

Nem olyan eget rengető hibákat írtál le, a legtöbbet otthol meg lehet oldani.

Kedvcsináló:

 

 

 

Előzmény: HMEX (51286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!