Keresés

Részletes keresés

csinnnKA Creative Commons License 2002.03.11 0 0 1586
Sziasztok SZOMSZÉDOK! :-)
Nahát, hogy itt mekkora a csönd! :-O
Azért, mert én a honlapomat bütykölöm, attól a többiek még tobzódhatnának! ;-D
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1585
én kilencre mennék a RKC-ba
Előzmény: ito okashi (1584)
ito okashi Creative Commons License 2002.03.08 0 0 1584
Ujra el az RKC weblapja, es aki ugyes, megtalal rajta engem is :)

De ami fontosabb, az info rola:

Rákoskertig vonattal
Találkozunk a Keleti pályaudvaron a Bp-Rákoskert-Újszász-Szolnok vonat kerékpárszállító kocsijában
8-tól 8:15-ig .
A vonat 8 óra 15-kor indul!(4. vágány)
Rákoskert-Isaszeg 20 km csekély forgalmú úton.
A Rákoskerti Kerékpáros Centrumban egy flaskára való teával és egy szelet zsíroskenyérrel
várjuk az Isaszegi csatába indulókat!(8:45-9:30-ig)

Menetjegy: 134 Ft+kerékpárjegy

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1583
A mauser nem rajtam lesz remélhetőleg, hanem én leszek rajta :o))
Előzmény: Törölt nick (1582)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1582
Én csak hobbibringás vagyok, esőben biztos hogy nem megyek. Rajtam egy Maui & son kapucnis bringáspulcsi lesz, meg egy ezüst sisak (remélem a napfény miatt jól láccik majd :o) meg egy sötétzöld 28-as Hauser-Mauser x:3
Előzmény: ito okashi (1581)
ito okashi Creative Commons License 2002.03.07 0 0 1581
Megkerdeztem, 9-kor indul a menet a Rakoskerti Kerekparos Centrumbol. Mondanam, hogy figyeljetek a weblapjukat, de tegnap lehalt a szerverunk, igy RKC sincs. Ha kerdezni szeretnetek, ime egy mailcim!

Engem konnyu lesz felismerni: (talan az orszagban egyetlenkent :) ) egy nagy javorszarvas lesz elol-hatul a polomon. Persze csak jo idoben, eso eseten elbujik.

(Elnezest kerek a multkori "josztok" kifejezesert, 2 oran at veszekedtem angolul a szerverrel, mielott ezt irtam)

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1580
hááát.. aaaaazt, azt tényleg nem :o)))
Előzmény: cukkanyó (1579)
cukkanyó Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1579

... tényleg nem, merugyi a bringa...aaaazt nem lehet eltéveszteni :)))))))))
Előzmény: Törölt nick (1578)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1578
Akkor nektek nem is kell "különös ismertetőjel" :DDDDD
Előzmény: cukkanyó (1577)
cukkanyó Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1577

...jövünk :)))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: ito okashi (1575)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1576
Én jövök Rákosligetről. Egyeztessünk időpontot??
Előzmény: ito okashi (1575)
ito okashi Creative Commons License 2002.03.06 0 0 1575
Udv!
Josztok 15-en Isaszegre?
cucu Creative Commons License 2002.03.05 0 0 1574
Azért a számlák időben megérkeztek. (Kommunális, súly)
cucu
FFeri Creative Commons License 2002.03.05 0 0 1573
Igen, a MÁV-nak nem erőssége a fenntartás. Rákoshegyen hónapok óta nem világít a lámpa a az állomásoz vezető lépcsővel szemben, így este mindenki botorkál a sötétben (különösen a jeges, havas időben volt kellemes).
A Petőfi utcához vezető részen (a sportpálya mellett) pedig már egyre elviselhetetlenebb a szeméttenger. Olyan, mintha egy szemétlerakó mellett mennél el. Csak tudnám hogy ki az a .... aki képes a háztartási szemetét ide elhozni és eldobni. Legszívesebben az egészet beönteném a lakásába.
Másrészt 1-2 szeméttároló sem ártana, hiszen aki errefele jön (pl. az állomásról), az jó ideig nem talál szemetest, és amilyen a magyar, nem teszi el a chipes zacskót, a reklámújságot és a zsebkendőt, inkább elhajítja. Gondolom itt meg az a gond, hogy a szemetest rendszeresen üríteni kellene, az meg pénzbe kerül ügye.
cukkanyó Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1572
cím helyesen http://kep.tar.hu/cukkanyo
Előzmény: cukkanyó (1571)
cukkanyó Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1571

mélába látod ? Kűdjem ?

Happy,
nem vagyok benne biztos, de mintha az egész Rákoskeresztúr nyaraló névre hallgatott volna egy időben. Van még a képtáramban kép kifejezetten Rákoskeresztúr Nyaralóról, nem rakom ide, mert át kéne pofásítani, h a feliratok kisillabizálhatóak legyenek... ( www.http://kep.tar.hu/cukkanyo )

Előzmény: BlueBird (1558)
cucu Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1570
Ha veszel még valaha az életben házat, arra figyelj, hogy fuvaros, lakatos és autószerelő ne legyen a környéken...
Meg én...))
cucu
Előzmény: csinnnKA (1565)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1569
Köszi, de onnan vettem az 5letet. Kép volt, csak hozzávaló infó nem.
Előzmény: Törölt nick (1568)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1568
bocs, azt hittem kerületi. Ha akarod elsétálok és teszek fel fotót ide, bár azt biztosan tudsz szerezni a rakomente.hu-ról is.
Előzmény: csinnnKA (1567)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1567
Hát egy pillantásért biztosan nem hozom ki az anyósomat a belvárosból! :-))))))))))))))
(Neki bizonyíték kell, nem ígéret!)
Előzmény: Törölt nick (1566)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1566
..azért megéri elsétálni egy pillantás erejéig..
Előzmény: csinnnKA (1565)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1565
Köszi, de akkor negatív! Vállalkozó-kégli nem érdekel.
(Majd anyóspajtit is lebeszélem róla.)
Egy 5let volt, de akkor meg minek nyomatják az bizonyos Rákosmente honlapon a Gózon villát? Irgum-burgum! :-/

Cucu!
Ó, teherautósok a "mijuccánkban" külön állatfaj. Ketten is laknak egymás mellett, és olyan klasszul tudnak megállni járgányukkal, hogy kapásból még akár egy autó sem fér el mellettük, különösen ha egyikük -nyilván valami jószomszédi megállapodásból kifolyólagossssan- időnként az amúgy is keskeny utca túloldalára áll. Akkor aztán tényleg szlalompálya az egész. Bent meg a baromi nagy kertje díszeleg, ahelyett, hogy kocsibeállót csinált volna. (Na ja, nyilván nem akarja ilyesmivel elrondítani a kertjét... inkább átkozzák reggeltől-estig a környékbeliek.)

Előzmény: Törölt nick (1563)
cucu Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1564
Nem tudom, hogy a másik merre van, de felőlem nyugodtan nézd meg ha arra jársz...))))
A teherautósok azért állnak keresztbe ha kell ha nem, mert ezzel is a nagyságukat akarják érzékeltetni. Ellensúlyozandó az egyebeket.
cucu
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1563
A Gózon-villa a Liget sor (régi Kasztell András) és a Gózon Gyula utca sarkán van. Tudomásom szerint nincs benne múzeum, talán egy vállakozó lakik benne a családjával, mintha egy kis "dekor" céget láttam volna hirdetni a kertjében.
Az épület egyébként elég jó állapotú, és még nincs (kívülről) átalakítva.
Előzmény: csinnnKA (1562)
csinnnKA Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1562
Helló! :-)
Szombaton késő estve gyüvék hazafelé, hát látom, Tescon nagyon dolgoznak, mondhatni "ezerrel". Lehet, hogy tényleg be akarják fejezni nyárig? Nem is tudom, örüljek-e ennek a Tesconak vagy sem... már úgy rákaptunk a soroksári Auchan-ra. Udvariasak, nem bunkók, nagy a választék, tök olcsó, az akciós termékek kaphatók még az első nap délutánján is (nem úgy, mint a Tescoban és a Metroban)... a pénztároscsajok csomagolnak, neked csak a szatyrokat kell vissza beemelned a bevásárlókocsidba. Arról nem is beszélve, hogy nem háromnegyed órát állsz sorban a pénztárnál, hanem körbenézel, hogy van-e üres pénztár, s ha nincs, akkor max. egy vevőt kell kivárnod. Szinte már kulturált az egész! :-)
Miért nem Auchan épül a közelünkben, miért pont Tesco?! :-(

Mit szóltok az aszfaltozásokhoz? :-)
Amikor vagy 2 hete elkezdték a Tanár utcai keresztutcákat is aszfaltozni, mindjárt első nap beállt a rumli: bekanyarodtunk Péceliről, előrementünk vagy 600 métert, erre út kellős közepén egy teherautó keresztbeáll. Pasi elénk ugrik, hogy nem tudnánk-e visszatolatni, meg kikerülni az egészet. Mondtuk, hogy nem, autó menjen előrébb pár métert, és akkor máris elférünk. Nem fogunk 600-at tolatni, miért nem zárták le az utca elejét. Kicsit bepipultam: miért épp a délutáni hazatérő forgalom kellős közepén kell nekik keresztbefeküdni az úton (hozzátéve, hogy amikor picit előbbre ment, kényelmesen elfértünk mellette, s nekik is jó volt ez a "pozíció", csak épp figyelmetlenségből állt eredetileg keresztben). >:-I

Jaj, tényleg! Már vagy 2 hete kérdeztem, de senki nem válaszolt (talán mert nem tudjátok a választ), én azért még egy kísérletet teszek:
Bogáti-Hajdú villáról lehet valamit tudni? Merre van? Meg lehet-e nézni belülről?
Gózon villában van-e múzeum? Meg lehet nézni belülről? Cím?

Ha valaki tudja, plíz-plíz-plííííz, mert a zanyósom meg akarja nézni a Gózon villát (én hülye elmondtam neki, hogy a kerületben van, most meg nem tudom, hogy hol, meg hogy működik-e benne múzeum).

cucu Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1561
Ja, akkoriban...
amikor naponta max 2 szerelvény haladt át az állomáson...
Ma, az elmúlt "40" évnek köszönhetően nincs semminek gazdája, hacsak nem lett privatizálva éppen.
Irreális gondolat elvárni a vasutastól, hogy éhbérért még a füvet is kaszálja, a szemetet is szedje és fogja meg a rongálókat...és a sorompót is engedje le. Szélmalomharc lenne.

Visszatérve a szomszédi viszonyhoz: itt sem felhőtlen a kapcsolatom, mert háborítja a birtokomat amivel egyúttal konkrét anyagi kárt is okoz. Tavaly, amikor aláírtam nekik a fennmaradási engedélyüket, a férfi megígérte, hogy megszünteti a birtokháborítást. Ebből nem lett semmi. Felszólítottam levélben, erre megint beígérte, de már ennek újfennt 4 hónapja... MOst készülök a "végső" megoldásra.
cucu

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1560
A legérdekesebb hogy a nálunk sokkal inkább kapitalista "nyugaton" a "vidéki" városszéli állomások példásan rendben vannak. Úh még arra sem lehet fogni hogy ez az "új világ" hozománya.
Szvsz az állomásfőnököt kell(ene) fenékbe rúgni, hogy figyeljen a környezetre.
Csak az a gáz hogy szvsz ma már majdnem mindent az állomásfőnöknek kell csinálni.. :o(
Persze azért _legalább_ott_ figyelhetnének erre, ahol szolgálati lakás is van (mondjuk úgy, hogy a lakásért cserébe...)
Előzmény: netka (1559)
netka Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1559
Ez tényleg nagyon-nagyon szép!!! Az a baj, hogy mostanában hiába lennének ilyen szép vasútállomások, "valakik" úgyis tennének róla, hogy ne maradjon ilyen. Azokra gondolok, akik addig rugdosták Rákoscsaba állomáson a peronon található lámpákat, míg egyik-másik teljesen kialudt. Nagy élmény volt hazamenni félig sötétben, télen este 9-kor...
Előzmény: cukkanyó (1555)
BlueBird Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1558
Sajnos, megint nem látom : (
Előzmény: cukkanyó (1555)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.04 0 0 1557
Szenzációs a kép!! :o))
Ez vajon hol lehet?? Volt egy Rákoskeresztúr-Állomás (a Cinkotai úton) de nem tudom, hogy ott lettek volna nyaralók... Mindenesetre gyönyörű az épület!
Néha elgondolkodom a vonaton (az Éles-saroknál még úgy-ahogy karbantartják a "kertet" az állomáson) hogy _régen_ mennyire szép és kultúrált vasút állomásaink voltak (amikor még köztiszteletnek örvendtek a vasútasok)
Előzmény: cukkanyó (1555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!