Keresés

Részletes keresés

Fat old Sun Creative Commons License 2016.10.18 0 0 884

Akkor nekem biztosan azért nem sikerült, mert csak K NY pólusú mágnesem volt itthon.

Mungo Creative Commons License 2016.10.07 0 0 882

egy két mágnes jó ami lágyítja, pl fuelmax

Egyik mágnes sem jó. Semmi köze a vízlágyításhoz, csak egy elterjedt kamu.
Az egyik lehetőség, hogy a fűtési szezon után vízkőoldóval eltávolítani a vízkövet, de ehhez ideiglenesen meg kell bontani a rendszert, vagy vízlágyító előtétet kell alkalmazni. Egyik megoldás sem igazán olcsó. Ki kell számolni, hogy a hőcserélő cseréje 3 - 4 évenként, vagy a rendszeres karbantartás a drágább.

Előzmény: Fecoooo15 (881)
Makkoscipo Creative Commons License 2012.06.09 0 0 880

Mit jelen az, hogy tönkrevágta? Kazán, vagy bojler? Hány évet működött?

Előzmény: andzsin (878)
Csavarhúzós Creative Commons License 2012.05.31 0 0 879

Első körben megnézném az adott kazán dokumentációját, hogy mit javasol ekmény víz esetén.

 

Előzmény: andzsin (878)
andzsin Creative Commons License 2012.05.31 0 0 878

most akkor áruljátok el nekem légyszíves, hogy mit lehet csinálni a kemény víz ellen? a kazánunkban most kell cserélni a hőcserélőt (50rongy), tönkrevágta a kemény víz...mit lehet csinálni? várom az ötleteket. kösz.

VEE Creative Commons License 2012.05.08 0 0 877

Látjátok feleim, hiába fárasztjuk magunkat, aki hinni akar, azt nem lehet eltéríteni...

mcc Creative Commons License 2012.05.08 0 0 876

Nem jó, nem arról van szó, hogy a kémiai keménység csökkenne, csak kevébé hajlamos kicsapódni. Persze biztosan arra is vannak mérési módszerek.

 

No mindegy, hallgatok a semleges, nem érdekelt díszhalasra, aki maga is használja és légedett vele, ha lesz pénzem, kipróbálom. 

 

Innen léptem, köszi az infot.

Előzmény: pert2 (875)
pert2 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 875

Tulajdonképpen a víz keménységét elég egyszerű meghatározni, annak ldején még a középiskolai kémialaborban is sikerült (szerencsére már elfelejtettem hogy kell). Vesz a gyanakvó ember két palackot, az egyiket megtölti csapvízzel, a másikat meg mágnesezett vízzel, aztán megnézeti a laborban, hogy lágyabb-e a mágnesezett.

Egy még jobb próba, hogy 10-10 palackot tölt meg, aztán elküldi a gyártónak, hogy válogassa szét őket:-)

VEE Creative Commons License 2012.05.07 0 0 874

Nehogy má' azt mondd, hogy az Aszpirinnek nincsenek független mérési bizonyítékai!

Előzmény: mcc (873)
mcc Creative Commons License 2012.05.07 0 0 873

Az aszpirinnek sincs, mert túl régen van forgalomban, az alkoholról nem beszélve. 

 

Mondom, hogy nem megyek veletek semmire :)

Előzmény: VEE (866)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.06 0 0 872

"Jelzem egyszer egy cég ügynöke azt mesélte társaságban"

 

........

Előzmény: Törölt nick (868)
VEE Creative Commons License 2012.05.06 0 0 871

Másról van szó. Ezek a készülékek általában (a gyártó szerint) szabadalmaztatott – bár a hivatal nem tud róluk... – és évtizedek óta gyártott készülékek. A jutalomért a magazin nem kért vizsgálati eredményeket, csak egy kétsoros nyilatkozatot, hogy a szakember szerint mindez elvileg működhet.

Előzmény: Törölt nick (870)
VEE Creative Commons License 2012.05.06 0 0 869

A mágnesek nem jók a vízre

 

Magyar tudósoktól csak ezt láttam leírva. És még nem hallottam arról, hogy ezt egy vagy több másik magyar tudós cáfolta volna. Ha tudsz ilyent, oszd meg velünk.

 

Tudod, egy másik topicban szó volt arról, hogy egy magazin sok éve felajánlotta, hogy ha egy magyar egyetemen tanító fizikus vagy vegyész két sorban állítja, hogy a "gravomágnességen" alapuló falszárító, valamint a vízcsőre szerelt vízkőmentesítő, illetve a mosógolyó működik, annak 200 ezer Ft nettót ad. Senki sem jelentkezett ezért a potya pénzért...

Előzmény: Törölt nick (868)
Makkoscipo Creative Commons License 2012.05.06 0 0 867

Egyik sem, egy rosszul elvégzett kísérlet eredménye nem jó irányba tettem a derékszíjamra a mágnest és így az alkohol szívódott fel, ennek eredményeként rúgtam be...   Most meg szenvedek. :-(

 

Ha jó irányba lett volna a mágnes akkor nem tud felszívódni az alkohol! Így megiszol pl. egy fél liter pálinkát -persze előtte fecsatolod az övedet a helyesen tájolt mágnessel - akkor nem tudsz berúgni, csak ha leveszed a mágnest akkor jön a hatás!

 

 

Előzmény: rapidcfg (865)
VEE Creative Commons License 2012.05.06 0 0 866

Minden csodakészüléket (mosógolyót. mágneses karkötőt, mágneses derékaljat stb.), valamint az ufókat is független tapasztalatok erősítenek meg. Csak egyiknek sincs független minősítő intézettől származó mérési bizonyítéka.

Előzmény: mcc (864)
rapidcfg Creative Commons License 2012.05.06 0 1 865

Ez most dicsekvés? Vagy nosztalgia?

 

Előzmény: Makkoscipo (863)
mcc Creative Commons License 2012.05.06 0 0 864

No problem. A díszhalaknak hogy használ, vagyis a vízből nem csapódik ki a vízkő, mondja a díszhalas, aki nem árul ilyet, sőt arra sem emlékezett, hol vette. Én kérdeztem tőle, mit csináljak a túl kemény vízzel. 

 

Szal tuti átverés, ha független tapasztalat megerősíti? 

Előzmény: Makkoscipo (863)
Makkoscipo Creative Commons License 2012.05.06 0 0 863

Bocsi, de tegnap ittas voltam... Miben állhatok a rendelkezésedre?

Előzmény: mcc (862)
mcc Creative Commons License 2012.05.06 0 0 862

Na, veletek is ki vagyok segítve :))

Előzmény: Makkoscipo (861)
Makkoscipo Creative Commons License 2012.05.05 0 0 861

Az a helyzet, hogy a mágnes nem a vízre, hanem a halra hat. Nem fog izzadni, de hamarabb fog elpusztulni. Ezt tudtad?

Előzmény: mcc (859)
Makkoscipo Creative Commons License 2012.05.05 0 1 860

A mágnesek nem jók a vízre, sőt a gázra sem!

 

De egy tuti dolgot megosztok veletek....

 

"Pálinkafőzésre" jó. A cefrés tartályt kell körberakni mágnessel, fontos, hogy az északi oldala legyen lefelé. Ekkor az alkoholt lefelé a vizet felfelé fogja szorítani. Ezután egy ventillátorral el kell párologtatni a vizet és a végén le kell szűrni a maradékot. Kellő ülepítés után nem kevesebbet lehet elérni, mint azt, hogy még a C vitamin is bennemarad, és sokkal jobban érződik rajta a gyümölcs illata.

 

A lényeg, hogy az így előállított szeszes ital nem adóköteles, mert nem desztillálás eredménye. Én nemrég ittam belőle - főleg egy indexes modi - egészségére. Lehet, hogy kissé sokat ittam, mert ezt a nagy titkot is elárultam nektek...

 

HUKK!

mcc Creative Commons License 2012.05.05 0 0 859

Sziasztok, 

 

voltam egy díszhal-nagykerben, ahol a tulaj kútvizet használ. Aszongya amíg nem volt mágnese, kivált az akvik falán a mész. Most rá van kötve a mágnes (mutatta), nincs kiválás. 

 

ki ver át kit?

Előzmény: magyar bucó (858)
magyar bucó Creative Commons License 2012.04.26 0 0 858

Átverés az egész.

Előzmény: Khaosz5 (855)
XtraP Creative Commons License 2012.04.26 0 0 857

amit a hálózati vízbe be lehet építeni

 

Hogyan építed be? :-)

(és utána hogyan csinálsz belőle megint vizet?)

Előzmény: VEE (856)
VEE Creative Commons License 2012.04.26 0 0 856

A rövid (és olcsó) válasz vízkő ellen: ételecet...

Előzmény: Khaosz5 (855)
Khaosz5 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 855

Szaisztok, 

 

ez a vízkő-ex mágneses vízkő bombázó vagy mi ez meglelő arra hogy a fürdőbn ne legyen rakodjon le a vizkövem? Vagy egy jó átverés az egész? 

 

Ha igen akkor mit ajánlatok a vízkő ellen amit a hálózati vízbe be lehet építeni ? Lehetőleg a fenntartási költsége ne legyen horibilis.

VEE Creative Commons License 2012.02.17 0 0 854

Az a probléma, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság akárhány ilyen állásfoglalást lát, magától, tehát hivatalból nem kezd vizsgálódást. Márpedig könnyen lehet, hogy egyetlen panaszt sem kaptak, mert senki nem szeretne szembesülni azzal, hogy átverték, hogy evidenciák ellenére beugratták. És ez még az ennél sokkal többe kerülő szerkezeteknél is így van, pl. a földmágnességet vevőként felfogó és adóként továbbító - áram nélküli - falszárítókat sem panaszolta be senki...

Előzmény: Kara_kán (853)
Kara_kán Creative Commons License 2012.02.11 0 0 853

Lássuk az igazságot az ökogolyókról!


Forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/Ecoball "The U.S. Federal Trade Commission published in 1999 about laundry balls, rings and discs: "Tests show that these gadgets do little more than clean out your wallet. At best, they’re marginally better than washing clothes in hot water alone, and not as effective as washing them with laundry detergent. At worst, the products are completely useless."
Magyarul:„Az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság 1999-ben a következő közleményt adta ki a mosógolyókról, -gyűrűkről és lemezekről: "A vizsgálatok azt mutatják, hogy ezek a készülékek legfeljebb  a pénztárcát pucolják ki. Maximum egy picivel jobban tisztítják a szennyes ruhát, mintha azt egyszerű forró vízben mosnánk, de nem olyan hatékonyak, mint a mosószeres mosás. A legrosszabb esetben ezek a termékek teljesen haszontalanok.”

VEE Creative Commons License 2011.07.14 0 0 851

Ma a Klubrádióban szó volt a mágneses karkötőről. A fogyasztóvédelem szóvivője azt mondta, hogy természetesen blöff, de ők csak akkor fognak lépni, ha egy fogyasztó bejelentést tesz ellene.

 

Ez a hozzáállás szerintem felháborító, mert az államilag fizetett, erre hívatott szervezetnek magától is lépnie kellene, mert nem várható el, hogy valaki elkezdjen egy eljárást egy nem túl nagy értékű eszköz megtámadásával.

xpkiller Creative Commons License 2011.07.14 0 0 850

Sziasztok,

Bele, bele olvastam a topicba, megosztom a személyes tapasztalatomat.

Nagyon régen találtam a neten sok "badarságot" erről a "gázcsőre rakjunk mágnest, és akkor nem hogy fogyasztunk, de még vissza is termelhetünk gázt!" :D -ról és mivel bírom a mágneseket, főként a neodymium-ot (http://hu.wikipedia.org/wiki/Neod%C3%ADmium) gondoltam csak ki kéne már próbálni.

Mikor voltam a "mágnes nagykerben", mondtam a tulajnak, hogy "ja.. és kéne nekem olyan mágnes amit a gázcsőre kell rakni".. erre felnyerített és mondta, hogy itt vásárol nála minden gyártó és higgyem el, ha bármi ilyen dologra jó lenne, akkor már ő is így hírdetné a mágneseit.. de nem, maximum ha rárakom a gázórára, akkor garantált a fogy. csökkenés, de ne legyenek illúzióim, hogy nem lesz komoly büntetés a végén.

Mondtam nem baj, azért én vennék, mondta, ennek ő örül a legjobban, de ha nem válik be ne őt szídjam, ő szólt előre.

Így is lett.

Vettem és semmi hatása nincs!! (8db-ot vettem a gyufásdoboz nagyságú, kézgyilkos mágnesből - azért kézgyilkos, mert egy rossz mozdulat és baromira be tudja csípni az újját az ember, és igen fájdalmas, mikor két mágnes egymáshoz vonzza magát és összecsapódik.)

Felraktam vízcsőre, gázcsőre..stb.. a csapok és minden ugyan olyan vízköves, a gázfogyasztásunk, meg mintha nőtt volna :D

(próbáltam "vonzó" és "taszító" módban is felrakni.. eredmény, ua.)

 

Szóval, csak azért írok, hogy ettől még nagyon jó találmány ez a mágnes, rengeteg dologra lehet használni.

Ezek pl. amiket én vettem pont jó lesz a kísérleti szélgenerátoromhoz, mert erre való, kiváló hatásfokú motorokat és generátorokat lehet építeni belőle. ;)

További jó elmélkedést mindenkinek!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!