Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

CsThomas Creative Commons License 2017.09.08 0 0 608

Sziasztok!

Valaki tud esetleg teljes skoda fabia szervíz/szerelési kézikönyvet pdf formátumban? /2003-as AZQ 1.2 47kW ferdehátú benzines fabia/. Köszönöm.

Satya789 Creative Commons License 2017.07.28 0 0 607

Szia! 

Kicsit megkésve köszönöm meg a linket, KÖSZÖNÖM.

Végül nem Skoda lett.......

Satya.

Előzmény: saválló (583)
Róbert Heged Creative Commons License 2017.07.13 0 0 606

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem.Szétesett az olvasólámpa kapcsolója,lehet azt javítani,szerelni?

James 42 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 605

Köszi, most már tudom: vannak olyan bunkók, akik minden ok nélkül is mínuszolnak.

Előzmény: James 42 (602)
Airbag. Creative Commons License 2017.05.27 0 0 604

baloldalt a sárvédő felső vizszintes élén,,és a motorháztetőn is van toldó..

Előzmény: Bátyó01 (603)
Bátyó01 Creative Commons License 2017.05.27 0 0 603

Segítség!!!

Valaki meg tudná írni szétment a hátsó ablakmosó cső a víz a motortérbe folyik, hol lehet a toldása?

James 42 Creative Commons License 2017.04.17 -2 0 602

Most már tényleg kíváncsi lennék: ez a hozzászólásom kinek fájt, és miért?

Előzmény: James 42 (601)
James 42 Creative Commons License 2017.03.09 -2 0 601

Az én Fabiámat itt javították, amikor bedöglött az egyik gyújtókondi:

http://www.autoszervizbudapest.com/

Előzmény: M6TTL (600)
M6TTL Creative Commons License 2017.03.09 0 0 600

Sziasztok!

Van egy 2008-as, 1.4-es combi Fabiánk, több mint 170.000 km-el. Még nem volt cserélve e vezérműszíj. Hova érdemes vinni Budapesten? Nagyon köszönöm a segítséget! 

James 42 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 599

Ezt is köszönöm, majd ha enyhébb lesz az idő, akkor meglátom, hogy tényleg kell-e cserélni.

Előzmény: parbaniek (596)
James 42 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 598

Köszi! Könnyen lehet, hogy tényleg csak ez a baja, mert csak a mostani nagy hidegben volt annyira gáz :-) , hogy már teljesen felnyitva sem akart fent maradni. Akkor most nem állok neki kicserélni.

Előzmény: Airbag. (597)
Airbag. Creative Commons License 2017.01.08 0 0 597

majd a nyáron megint jó lesz...

/ha addig nem cseréled/

a benne lévő gáz össze ment a hidegben.

Előzmény: James 42 (595)
parbaniek Creative Commons License 2017.01.08 0 0 596

gázteleszkóp csre a megoldás a hátsó ajtóra nekem is tél elején ment tönkre

unix nál 4 ezer párszáz forint/ darab

Előzmény: James 42 (595)
James 42 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 595

Úgy tűnik, van egy elfogadható megoldás a csomagtartó ajtó nyitás-zárás problémára. Már régebben egyszer egy másik Fabia kombi mellett álltunk a parkolóban, és beszélgettük egy kicsit a másik autó tulajdonosaival. Ők említették, hogy nekik is volt vele gondjuk, és hogy az ajtó két szélén kell állítani (csavargatással) a két gumibakon, de akkor ezt nem tartottam jó ötletnek. Ma viszont kipróbáltam a dolgot, és miután néhány menettel kijjebb csavartam őket, az eddigi tapasztalatok szerint ezzel valóban sikerült elérni, hogy eléggé üzembiztosan menjen a nyitás és zárás. Egy szépséghibája van a dolognak, mégpedig az, hogy csak az első kattanásig záródik, és így egy kicsivel feljebb is áll az ajtó, de ez ránézésre nem olyan feltűnő, viszont elég jól (és jóval könnyebben) záródik, és nem lötyög. Úgyhogy egyelőre így marad. Van viszont egy másik probléma az ajtóval: az utóbbi időben nem marad felnyitva magától akkor sem, ha teljesen felnyitom. Ha nem tartom, akkor mindig lecsukódik. Erre mi lehet a megoldás? Meg lehet javítani alkatrész csere nélkül?

Előzmény: James 42 (584)
tarejos Creative Commons License 2017.01.06 0 0 594

Nekem 2002-es Fábiám van ugyanezzel a motorral.
Hátsó hangszórónak nálam nem volt vezeték, magam húztam hátra madzagokat.
Cseréld időben az olajat meg amit előírnak.
Sokaknál előjött ennél a motornál (nálam is), hogy a hengerfej tömítés átengedi az olajat a hűtőrendszer felé. Ha ez jelentkezik, akkor - szakszerű javítás esetén - hengerfej síkolás, perselyek "szintbe állítása - vagy hogyan is mondják - mindenképp szükséges, és ha már szét van szedve akkor a szelepszár szimmeringek cseréje ill. a szelepülések becsiszolása sem árt.
Az enyém javíttatása  - sajnálatos egyéb okok miatt - eléggé elhúzódott, de ahogy kicsit helyrekerülnek a dolgaim és javul az idő, viszem Donihoz a fentiekre.
Egyébként szerintem kevés baj van ezekkel az autókkal, ha megkapják ami kell nekik.

Előzmény: Kareszka88 (592)
Pávelcsen Creative Commons License 2016.11.26 0 0 593

Szia, a kistarcsai "skodapatikában" kapsz fúvókát, ha neten rendeled 800.-, ha személyesen mész be érte kicsit több.

www.skodapatika.hu

Előzmény: Kareszka88 (592)
Kareszka88 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 592

Sziasztok. Két hete vásároltam egy skoda fabia combit. 1.4 mpi motorral, 2001es évj. Valami jó tanács? mire figyeljek?

tudtok abban segíteni,hogy hátul nincs gyárilag hangszóró. ki van építve a vezeték? Mekkora méret fér el??

És egy olyan gondom van,hogy hiányzik a hátsó ablakmosó fúvóka,ezt tudok beszerezni,vagy csak lámpával együtt? 

Köszönöm előre a válaszokat.

James 42 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 591

Most, hogy emlegették, eszembe jutott, hogy nálam is cserélni kellett már egyszer-egyszer a kipufogódobot és az első lengőkar szilenteket. De szerintem még ezekkel együtt sem értem el az 5 komoly hibát.

Előzmény: James 42 (586)
Szirénke35 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 590

Még volt egy féklámpa kapcsoló cserém is + első féktárcsák + fékbetétek.

Előzmény: Szirénke35 (589)
Szirénke35 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 589

Sziasztok!

Nekem egy 2006-os Fabia Combi 1.2 HTP-s kocsim van 64 LE-vel és 3 hengerrel. Több mint 10 éve hajtom,új autóként vettem most 160 ezer km van benne. Motorikusan nincs vele gondom,nem folyik az olaj,hűtővíz stb. 15 ezer kilóméterenként cserélek benne olajat. Gyújtótrafót már néhányszor vettem hozzá. Ami idáig a leghúzósabb javítás volt az a bal oldali ablakemelő ment tönkre és kompletten cserélni kellett. Amit idáig vettem hozzá alkatrészek azok a következők voltak: Gyújtótrafó,gyújtógyertya,benzinszűrő,lengőkarszilent,kutyacsont,hátsó lengéscsillapító gumi. Mostanában világít a "CHECK ENGINE" lámpa,a hibakiolvasások után 200-300 km után újra kivillan a lámpa,de már megszoktam. :) Szerintem a következő beruházás egy lambda szonda és egy hátsó kipufogódob lesz. Hosszabb utakat nagyon jól bírja,de a hegyvidékes,meredek helyeknél azért vissza kell kapcsolni a sebességet. Csesznek környékén azért nem árt visszakapcsolni. :) Több,hosszabb utat tettem meg vele Szlovéniában,Horvátországban ,Erdélyben is többször voltam vele. Ha normálisan használom,nem nyargalászok vele akkor a fogyasztás 5,7-6,3 között szokott lenni. Összességében meg vagyok elégedve vele. :)

saválló Creative Commons License 2016.11.17 0 0 588

"még a kollégámnak is aki újonann vette és 60ezernél kampó a motor..."

237 ezer km, originál motor, 0 olajfogyasztás olajcserétől olajcseréig....

"..mindegy. lehet az a bajom hogy japán autóm volt előtte.  mert ég és föld. "

Vegyél megint rízsrakétát....ha az a jobb.

Előzmény: murray (587)
murray Creative Commons License 2016.11.17 0 0 587

nekem meg motorcserém volt.. százezrek.. és ezer minden..

de más nálam sokkal jobb és okosabb fábiásokat elnézve (1,2, 1,4 mindegy) gyakorlatilag mindenkinek volt legalább egy komoly motor összeesése ami motor full szétszedés és felújitás és 2-300e ft a vége. 

még a kollégámnak is aki újonann vette és 60ezernél kampó a motor...

mindegy. lehet az a bajom hogy japán autóm volt előtte.  mert ég és föld.  

Előzmény: James 42 (586)
James 42 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 586

maga a fabiának van legalább 5 komoly és 10-15 kisebb típushibája ami tuti hogy kijön vagy kijött 10 évesen. 

Ezt ebben a formában csak cáfolni tudom. Nekem 12 éve van Fabia kombim, és eddig a következő hibák fordultak elő:

1. Fordulatszám-ingadozás a hibás szívósor miatt (szívósor cseréje).

2. Generátor hiba (csere).

3. Gyújtótrafó hiba (csere).

4. Sokszor kell vacakolni a csomagtartó nyitóval, mert vagy nyílni, vagy csukódni nem akar rendesen.

5. Na, az nem volt. Se komoly, se kisebb.

Előzmény: murray (585)
murray Creative Commons License 2016.11.17 0 0 585

több mint 5 éve van fabia kombim 1,4 mpi

maga a fabiának van legalább 5 komoly és 10-15 kisebb típushibája ami tuti hogy kijön vagy kijött 10 évesen. 

vigyél magaddal hozzáértőt, ne járj úgy mint én. 

nem írok regényeket ott a skodafabiaclub.com  oldal. 

nélkülük már szuzukim lenne

Előzmény: Satya789 (582)
James 42 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 584

Én annyit tudok mondani, hogy a Fabia kombi nem rossz gép, elég jól össze van rakva, de egy ilyen idős autónál már előjöhetnek bizonyos hibák, ezért ugyanúgy át kell nézni, mint a többi típust. A szokásos dolgokon kívül azt tudom javasolni, hogy ellenőrizd a csomagtartó ajtót, hogy rendesen lehet-e nyitni és csukni, mert valószínűleg bowden nyitja, és az tud bosszúságot okozni. Nekem például gyakran kell állítgatnom, mert valahogy olyan hülyén csinálták meg, hogy hiába van viszonylag nagy elfordulása az első ülés melletti kis karnak, az mégsem húz elég nagyot, és így folyton állítgatni kell, mert vagy nem nyit rendesen, vagy nem lehet rendesen lezárni. A fekete gombba beépített rugó is hiába erős (mert az), mégsem nyomja fel rendesen az ajtót a nyitáskor. Előfordult már, hogy ezek miatt egyedül nem is tudtam kinyitni a csomagtartót, segítséget kellett kérnem valaki mástól (egyik húzza a kart, a másik az ajtót).

saválló Creative Commons License 2016.09.12 0 0 583

Benzines-diesel?

Igények, kívánságlista, keret.....?

Esetleg inkább itt tedd fel a kérdésedet mert talán több választ kapsz :

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015819

Satya789 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 582

Sziasztok!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni. Azt tervezzük, hogy veszünk egy használt Skoda Fabia kombit. 

Olyan 10 év körülit. 

Magamról: első autóm lenne, nincs tapasztalatom a vásárlásban......

A kérdés: mire figyeljek mikor megnézem? 

Segítségeteket előre is köszönöm!  Satya 

Pinke007 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 581

Sziasztok!  Nemrég vettem egy 2003-as combi fabiat. Gondoltam teszek hátsó hangszórót de semmi vezetéket nem találtam kiépítve miután lebontottam a kalaptartót. Én nem találom vagy nincs is kiépítve. Válaszokat  előre Köszi 

bambi942 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 580

Gyárit.

Előzmény: Szirénke35 (579)
Szirénke35 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 579

Sziasztok!

Egy 10 éves Fabia Combi tulajdonosa vagyok és és a lambda szondám úgy néz ki lassan megérik a cserére. Közel 150 ezer km van a kocsiba és legutóbb amikor a kipufogógázt néztük 3000-es fordulat alatt nem adott jó értéket, 3000 fölött semmi gond nem volt vele.

Milyen szondát vegyek bele? Gondolom leporolhatom az ünnepi bukszámat... :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!