Keresés

Részletes keresés

"Döbrögi" Creative Commons License 2017.02.19 0 0 258

Sziasztok!

Jövő hétvégén (24-26.) megyünk autóval a karnevál utolsó hétvégéjéra (szállásunk Marghera, Olaszország) . Tudtok ajánlani rövid gyors útvonalat???  Busszal voltam már de nem figyeltem meg merre mentünk, útvonal tervezőket is nézegettem de a személyes tapasztalatoknak örülnék. Köszönöm!

Velencei rendezvényeket, szervezett programokat amik ekkor zajlanak tudtok ajánlani???

Köszönöm!!!

janka72 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 257

Van egy működő Velence topic, ott minden kérdésre választ találtok a bal oldali kereső használatával.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9096998&la=142639761

"Döbrögi" Creative Commons License 2017.01.31 0 1 256

Minden hová eljutsz hajóval, mint itthon a tömegközlekedéssel, csak itt a tájékoztatás sokkal jobb. "Buszmegállók" a vizen és mindenhol útba igazító táblák hová milyen jelzésűvel tudsz eljutni.
Jelmezt itthon ne feled!!
Mi is ott leszünk ezen a hétvégén

Előzmény: Monadana (255)
Monadana Creative Commons License 2017.01.24 0 0 255

Sziasztok! Mi autóval megyünk 2 éjszakára. Szeretnénk eljutni Murano és Buráno szigetére. Az lenne a kérdésem, lehet olyan hajójegyet venni, amit körbe feltudunk használni /Punta Sabbione-Velence-Murano-Burano-Punta Sabbione/, vagy mindegyik szigetre külön meg kell venni. Egyáltalán belefér ez mind egy napba? Köszönöm!

utazas555 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 254

Sziasztok. Férjemmel a Travelorigo irodaval megyünk a karneválra február 24.-én. Van-e valami jó tanácsotok számunkra? :) 1 éjszakát ott alszunk. Találtam egy ilyen oldalt esetleg itt érdemes előre jegyet venni, illetve azzal belehet menni sorbanállás nélkül? Előre is köszi: Viki

http://palazzoducale.visitmuve.it/en/pianifica-la-tua-visita/tickets/

Főúr87 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 253
Velencei Karnevál!

Ár.:9.900.-

Utazás nagy-busszal megfelelö létszám esetén!

Látogasson el velünk az egyik leghíresebb karneválra Velencébe ahol a látványos felvonulások, díszes jelmezek és a különböző zenés-táncos rendezvények tarkítják a karneváli forgatagot és ahol a város egyedülálló hangulata, ódon házai, mint egy utánozhatatlan színházi díszlet elevenítik meg számunkra a város évszázadokkal ezelőtti világát. Utazzon vissza velünk egy kicsit az időben, élvezze a Karnevál hangulatát, gyönyörködve a Világörökségek sorába felvett város egyedülálló nevezetességeiben.

1. nap: Elutazás esti órákban
Elutazás az esti órákban. Folyamatos utazás Ausztrián keresztül Velencéig, rövid pihenőkkel, éjszaka az autóbuszon.

2. nap: Érkezés Punta Sabbioniba a reggeli órákban
Érkezés Punta Sabbioniba a reggeli órákban. Innen hajóval utazunk a Szent Márk térre. Szabadidő egész nap, részvétel a Karnevál színes forgatagában.

Megtekintésre ajánljuk: Rialto híd, Szent Márk tér, Doge Palota, Campanille, hajókázás a Canale Grandén.
Murano, Buranó sziget…

Este kb. 22 órakor visszaindulás hajóval a Szent Mark térről Punta Sabbioniba, majd Magyarországra, folyamatos utazás (éjszaka az autóbuszon).

3. nap: Érkezés Budapestre a reggeli órákban

Jelentkezni lehet alábbi adatokkal.:
Név.
Telefonszám.:

Info.:velenceikarneval@citromail.hu
radi00 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 252

nem 12.-én este van vége a karneválnak?

eddig mindig így volt:)

Előzmény: sunflower_x (251)
sunflower_x Creative Commons License 2010.02.04 0 0 251
Sziasztok!
Nem megy véletlenül valaki február 13.án estefelé kocsival Budapestről a Velencei karneválra? Olyasvalakit keresnénk, akinek két szabad hely lenne a kocsijában. Sajnos buszokat szombat este nem indítanak, pedig nekünk csak az lenne jó. Természetesen a benzin egy részét fizetnénk. Hogyha érdekel a dolog, írjatok e-mailt erre a címre: sunflower_x@hotmail.com! Köszi szépen, remélem lesz jelentkező!! :)
NCsilla Creative Commons License 2009.11.05 0 0 250

Sziasztok,

még soha nem voltam a karneválon, idén szeretnénk eljutni 2 éjszaka/3 napra és lenne pár kérdésem.

1. láttam, hogy többek számra dilemma, hogy nyitó vagy záró hétvége? írjátok, hogy a záró hétvége sokkal látványosabb, de mitől? Azért mert tömeg van? Találtam egy 2010-es programot, abban valóban feb 11-től van a legtöbb program, de azok gondolom még külön fizetősek. A zárón is van maszkos felvonulás, vagy az csak a nyitó hétvégén?

2. Autóval szeretnénk menni, és a legolcsóbb lehetőséget szeretnám választani. Nem találok sehol arra egyértelmű leírást, hogy  pontosan mi mennyibe kerül. Találtam egy szállást Mestre-ben (ahol a hotelnek van parkolója), de vajon mennyibe kerül bejutni a Szent Márk térre?

A másik lehetőség, hogy a Szent Márk tér közelében foglalok szállást, de akkor vagy Tronchettoi parkolóban (18 EUR/nap) vagy Punta Sabbioniban kell hagynom az autót. Innen ha jól láttam egyformán 20 EUR körüli vaporettós közlekedési lehetőségek vannak.

Szóval kicsit zavaros nekem ez az ottani közlekedés és az árak, valaki le tudná nekem írni egyértelműen?

Köszi előre is.

COOP Creative Commons License 2009.09.30 0 0 249
Én voltam már nyitón is és zárón is de a záró sokkal látványosabb.
Előzmény: Question_Mark (248)
Question_Mark Creative Commons License 2009.09.29 0 0 248

Még annyit a nyitó/záró kérdéshez, hogy utánaolvasva azt olvasom, hogy a nyitó hétvégén viszont több a maszkos felvonuló.

Meg tudja azt valaki erősíteni, aki esetleg volt mind a 2 hétvégén? Mert ha már kimegy az ember, akkor az lenne a lényeg, hogy minél látványosabb dolgokkal találkozzon. Akkor esetleg mégiscsak érdemesebb a nyitó hétvégére menni?

Question_Mark Creative Commons License 2009.09.28 0 0 247

Mettől meddig tart a karnevál? 

A legközelebbi 2010 febr. 6-16 között lesz

Mennyibe kerül egy vaporetto jegy és mennyi a 24 órás?

Ha jól emlékszem nyáron nekünk 13 eur volt egy olyan 24 órás jegy, amivel Punta Sabbioniból át lehetett menni Velencébe, meg visszajönni, és Velenecében pedig a vaporettóra is érvényes volt.

-------------------------------

De én is kérdeznék: ahogy olvasom a nyitó hétvégén van a felvonulás, de a záró hétvégén vannak többen tehát inkább a záróra érdemes menni?

Előzmény: mindilo (241)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.02.28 0 0 246
Sziasztok!
Mi múlt hétvégén voltunk Velencében. Nagyon tetszett, legközelebb nyáron tervezzük az odautazást!
Élménybeszámolót is írhatok, ha érdekel Titeket, egyelőre pár kép kedvcsinálónak:
noesz Creative Commons License 2009.02.27 0 0 245
Ilyen jó időt, mint ami múlt szombaton volt, nem is kívánhatott volna az ember. Nagyon jól éreztük magunkat, a város és a jelmezek fantasztikusak voltak. :)
A vonatút (kifele 15 óra, vissza 12 lett volna, ha Mo-n jók a sínek és tud rendesen jönni a vonat) annyira nem jött be, de azért ki lehetett bírni.
radi00 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 244

Szerintem a tömeg Non-stop járattal megy

Mi négyen szintén.. ócsó, igaz nagyon fárasztó is, tavaly megígértem magamnak, hogy idén nem buszozok... de hát válság van:):(

georgina 1 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 243

Ruckoka!

Fantasztikusan szépek a képek. Remélem nekünk is sikerül lencsevégre kapni pár beöltözött embert.Mi 13.-án megyünk.

Előzmény: Ruckoka (237)
agri Creative Commons License 2009.02.08 0 0 242

Velencébe február 12.-én oda, 19.-én vissza, kedvezményes vonatjegy átadó 2 fő részére. 37e Ft.  A karnevál 14.-én kezdődik, mi sajnos nem tudunk menni

mindilo Creative Commons License 2009.01.27 0 0 241

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem.

Mettől meddig tart a karnevál?    Mekkora tömegre lehet számítani?

Mikor érdemes megérkezni? Hány óra felé?

Mennyibe kerül egy vaporetto jegy és mennyi a 24 órás?

A tronchettóban mennyi a parkolás? Autófeltöréses tapasztalat volt valakinek? vagy a tronchettó biztonságos annyira?

Punta Sabbioniban mennyi a parkolás? Onnan hogy lehet bejutni a városba?

Az a hajó nem vaporettó ami onnan közlekedik? Mennyi a jegy rá?

egyenlőre ennyi köszi szépen!

noesz Creative Commons License 2009.01.09 0 0 240
Mi is úgy döntöttünk, a vonatjegyet már megvettük :) Kíváncsian várom!
Előzmény: radi00 (239)
radi00 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 239
A záróra:)
Előzmény: noesz (238)
noesz Creative Commons License 2008.12.30 0 0 238
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, jövőre kirándulást tennénk a Karneválra. A kérdésünk az lenne, hogy a nyitó vagy a záróhétvégére érdemes kimenni?!
Köszi :)
Ruckoka Creative Commons License 2008.02.07 0 0 237
Sziasztok,
Záróhétvégén voltunk mi is, igaz már csütörtök reggel indultunk és aznap készültek a legszebb fotók. Felteszek ide is párat:
lelkem15 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 236

Sziasztok!

Én is a zárón voltam (mint mindig), és amikor tegnap láttam a képeket a Duna tv összeállításában, egyértelmű volt, hogy ők a nyitón filmeztek. Amikor is alig voltak emberek. Ezt már mástól is hallottam, úgyhogy ha bárki rászánja magát a környezetemben, mindig a záróra "szavazunk".

Az igaz, hogy egész nap esett, de a vízlepergető kabátom (kapucnival) által szerencsére semmit sem éreztem. Az is tudható volt, hogy 5 fok lesz, úgyhogy aki rutinos, fel tudott készülni, hogy ne fázzon. :)

Ha Olaszországról, Velencéről van szó, nekem se elég még az "Isten pénze se". :)

Szóval, szerintem, aki most (is) kihagyta a karnevált, legközelebb mindenképp pótolja!

Előzmény: pinkbird (212)
exitgirl Creative Commons License 2008.02.04 0 0 235
Rájuk gondoltam: :) (remélem megjeleníti a képet...)
[img]http://kepfeltoltes.hu/080204/k_p_046_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
exitgirl Creative Commons License 2008.02.04 0 0 234
Sziasztok!

Én szombaton (azaz febr. 2.án) voltam a karneválon. :) Nagyon jó volt csak sajnos egész nap esett az eső :S
A kérdésem az lenne, hogy vkit tud vmit a képen látható "zenészek"ről, oltári jól játszottak. Csak sajna a neten nem találok róluk se videót, se képet se semmit... :(

sry Creative Commons License 2008.02.02 0 0 232

Sziasztok!

mégsem mentem,visszatartott az eső:(

remélem jövőre szép idő lesz a karnevál ideje alatt!

radi00 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 231
köszi!
Előzmény: S Balage (229)
nyúlgép Creative Commons License 2008.02.01 0 0 230

Sziasztok,mi holnap indulunk hajnal felé max.6-kor így elvileg legkésőbb 14 óra fele ott vagyunk, és éjfél körül akarunk vissza.

Parkolásügyben szeretnék tanácsotkérni tőletek, hogyan merre?

S Balage Creative Commons License 2008.02.01 0 0 229
Elég.
Vaporetto 1x Euro/fő
Ebéd 20euro/fő
Veszel egy eredeti maszkot emlékbe max. 30 euro
Ha meg nem alusztok ott, úgysem lesz időd bemenni sehová. (Dózse palota...)

Így szerintem elég.
Előzmény: radi00 (228)
radi00 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 228

ma indulunk 20kor...

nem tudom milyenek kint az árak, 100Euro elég/fő, mondjuk 1 ebéd is legyen benne..??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!