Keresés

Részletes keresés

Regpesor Creative Commons License 2004.06.20 0 0 45

szerintem nem feltétlenül járna büntetéssel, hogyha nem úgy élsz, ahogy azt a szentek előírják, pusztán csak ezt akartam mondani.

sokat gondolkodtam a jézusi tanításokon és úgy értelmeztem őket, hogy azt mondja bennük Krisztus, hogy: higyj magadban és hallgass a szívedre.

csak ennyi:-)

nem provokálni akartam, csak viccelődni, hogy számomra furcsa és kicsit vicces, hogy vannak emberek, akik bűbocsánatban élik az életüket mondván, isten ezt várja tőlük. *semmi bajom velük, csak vicces*

na, písz on örf mindenkinek!

Előzmény: Sz. István (44)
Sz. István Creative Commons License 2004.06.18 0 0 44
"Szent Zongora"? Pálpusztai? 9es busz? érdkes!
Előzmény: Regpesor (43)
Regpesor Creative Commons License 2004.06.16 0 0 43
imádkozz, mert különben fejedre esik az áhítatos Szent Zongora, könyörögj bocsánatért és fogadd meg, hogy soha többé nem eszel pálpusztait hagymával, hogy hosszú életű légy a földön!

és vedd tudomásul!
hogy!
este, lefekvés előtt el kell menned a Harminckettesek terére, ott talákozni Istennel a 9-es busz megállójában, majd megenni egy szent sajtburgert és megtisztulni egy szent fanta által. (ha elfogadod, adunk ajándékba egy szent almáspitét, vagy egy boldog sültkrumplit is)

hallottad szavam, most eredj és cselekedj, miként mondtam!!!

regpesor, á-man

Előzmény: Sz. István (42)
Sz. István Creative Commons License 2004.06.15 0 0 42
Tisztelt Isten!

Ezt a nagyszerű alakalmat semmiképp nem szerettem volna elszalasztani: párbeszédet folytatni Veled.
Egy pár kérdésem lenne: Te is emberként kezdted, vagy mindig is Isten voltál? Hogyan lehet azzá válni? Tanfolyamon? Hol működik ez? Mennyi a részvételi költség?
Feltételezem Neked minden a helyén van az életedben, ez evidens. Nem szenvedsz szükséget semmiben. Este az istenek is alszanak? Vagy ez csak világi szükség? Na mindegy, azért:

Jó éjszakát Isten! :-)

Előzmény: Törölt nick (38)
schlingensief Creative Commons License 2004.06.15 0 0 41
És aki magában hisz, az nem hihet másban? Egy másik emberben sem? Pl. a kedvesében? Vagy a szüleiben? Vagy egy jóbarátban? (És ugye akkor még ott lenne Isten is egyesek számára, többek között...)
Előzmény: zizzocska (40)
zizzocska Creative Commons License 2004.06.15 0 0 40
en is itt vagyok, csatlakozom a topikhoz.
a kornyezetemben sokan sosem vagtak ezt, igy amolyan termeszetesse valt hogy nem nagyon beszeltem rola. de most orulok hogy megleltem ezt a topikot, ugy latszik megsem vagyok ego/onzo/gyagyas/stb, vagy legalabbis nem vagyok ezzel egyedul :))))

ateista ed'sapamnak koszonhetoen erositem soraitokat
zizz

elterito Creative Commons License 2004.06.09 0 0 39
0nmagamban hinni? Az nem kunszt.
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 38
Én ateista vagyok, nem hiszek semmilyen istenben. Csak önmagamban.
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.07 0 0 37
off
Szia!
:)

Nincs időm (energiám, kedvem...) már annyira, mint régen, hogy több tucat topikot kövessek. Így hát csak párat nézegetek, ritkán szólok hozzá, kivéve két általam nyitottat, ezekben vagyok folyamatosan...


big
on

Előzmény: alomhajos (36)
alomhajos Creative Commons License 2004.06.06 0 0 36
Szia Big4, hogy ityeg? Ritkán látlak erre, pedig régen gyakran iszogattál itt. :o)

áh.

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.06 0 0 35
Szerintem bizonyos szinten és bizonyos tereken kivétel nélkül mindenki hisz valamennyire önmagában.

Kérdés csak az, hogy meg tudunk-e egyezni a hit illetve az önmagunk fogalmában...

Villamos_szék Creative Commons License 2004.06.06 0 0 34
Pl én.
Nasca Creative Commons License 2003.01.10 0 0 33
N - Ninics ekezet
----

N - Nem is tudtam, hogy Gabika kikapar...? Ez hogy lehet?

Előzmény: Törölt nick (32)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.10 0 0 31

Hátha közben többen lettünk önmagunkban hívők.

Thoughts Creative Commons License 2001.03.19 0 0 30
És magunkal kapcsolatban miért nem lehet a tényeket tudni vagy nem tudni?
NeXuS Creative Commons License 2001.03.19 0 0 29
Húzz még egy strigulát :-)
Nexus
Angelic Creative Commons License 2001.03.10 0 0 28
Mindig erik az embert meglepetesek. Amirol ebben a topicban szo van azt hivjak a szociologusok uj vallasnak. En azert ennek ellenere vallalom, hogy hiszek magamban es csak is magamban. Ez persze nem zarja ki hitemet Istenben, mert hiszem, hogy en magam vagyok O.

Ja, miert vagyok meglepett? Sok minden vartam Ivan Gabortol de egy ilyen temaju topic inditasat nem.

luck Creative Commons License 2001.03.07 0 0 26
Én bennetek hiszek,így elég sokan vagyok!
bogyó Creative Commons License 2001.03.07 0 0 25
Önmagadban hinni kizárja a bármi másban való hitet? Ha így van, akkor egy materialista sem hisz magában. Akkor meg inkább a vallás, annak ugyanis hellyel-közzel egészséges erkölcsi rendszere van. Ha viszont az önmagadban-való-hit nem zárja ki a másban való hitet, hihetsz magad mellett Istenben is, nem?
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.06 0 0 24
Dehogynemtudom:)
Előzmény: Biga Cubensis (23)
Biga Cubensis Creative Commons License 2001.03.06 0 0 23
Nem is tudod, mekkora igazságot írtál :)
Előzmény: Iván Gábor (19)
dilibogyó Creative Commons License 2001.03.05 0 0 22
Fájt. De Én győztem.

P. Kálmán

Előzmény: Iván Gábor (21)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.05 0 0 21
Ugye nem is fájt? :)))

Csak a többiek miatt, akik esetleg valami félelmetes dolognak gondolják.

Előzmény: dilibogyó (20)
dilibogyó Creative Commons License 2001.03.05 0 0 20
Én hiszek magamban. Ez volt a legnagyobb győzelem, amit valaha is elértem. Nagyon nehéz volt, de sikerült. És ha sikerült, akkor ez már igazi.

P. Kálmán

Előzmény: Iván Gábor (19)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.03.05 0 0 19
Szerintem aki önmagában sem hisz, az képtelen bármi másban is hinni.

Hasonlóan ahhoz, hogy a ki önmagát nem képes szeretni, az mást sem képes szeretni.

Előzmény: Bendegoose (18)
Bendegoose Creative Commons License 2001.02.21 0 0 18
"Önmagában ki mer hinni? Hányan vagyunk?"

Nos, úgy látszik, nem sokan... Pedig elég feltűnő cime van a topicnak...

Pedig minden hívő hisz önmagában is. Ha többet nem, annyit biztos, hogy jól választott hitet, meggyőződést. Ezt hány "önmagában hívő" mondhatja el?

Szeretettel

Bende

Canis Creative Commons License 2001.02.21 0 0 17
"And I am a genius's genius:
I belive in God!
And I belive that God
belives in Claude:
That's me, that's me, THAT'S ME!"
:-)
oncogito Creative Commons License 2001.02.20 0 0 16
Calw3r és liliba !

Majdnem ugyanarról beszélünk.
Azt mondtam, hogy BÁMIBEN, vagy BÁRKIBEN hinni, az pluszt ad.

Ebbe benne van, hogy saját gyarlóságomat, gyengeségemet, vagy gyávaságomat ismerve mégis teszek olyat, amit a józan ész önmagában kizárna.
Hiszek benne, hogy felnőhetek a rám váró feladatra, hogy az akaratom megsokszorozódhat az akadályok ellenére, sőt, miatta.

Hogy ezt a pluszt honnan eredőnek tartjuk az talán lényegtelen.

oncogito

liliba Creative Commons License 2001.02.20 0 0 15
Oncogito

Önmagunkban hinni szvsz azt jelenti, hogy elfogadom magam.
Elhiszem magamnak, hogy nem vagyok rossz, buta, csunya, semmirekellő stb.
Elhiszem hogy a hibáimmal együtt is jó és szerethető ember vagyok.
Elhiszem, hogy Isten nélkül is boldogulok, nincs szükségem az útmutatására, mert magam vagyok képes döntéseket hozni, magam vagyok képes megtalálni az egyéni boldogságomat, magam vagyok képes mások számára is elfogadható ember lenni.
Ha emellett és nem ehelyett még Istenben is hiszek, na az a plussz. :)

liliba

Előzmény: oncogito (10)
Calw3r Creative Commons License 2001.02.20 0 0 14
A hit pluszt ad? De nem feltétlenül ad pozitív pluszt. Ha például valaki hisz benne, hogy meg akarják ölni (holott nem), az roppant kellemetlen tud ám lenni. :]

Tegyük fel, hogy át kell menned egy 20 centi széles, 10 méter hosszú deszkalapon, amely 100 méter magasan van elhelyezve.
- Hihetsz te benne, hogy valójában a deszka alatt nincs 100 méter, és így akár könnyedén át is mehetsz (elvégre ha a deszkalap a földön volna, nem lenne nagy ügy átsétálni rajta). Csak ez nem volna igaz. A deszka ott van, magasan fennt. Nem árt, ha tisztában vagy vele, főleg, ha az Igazságot keresed.
-De mennyivel jobb, ha ugyan tudod, hogy fennt van a deszkalap, és hogy veszélyes az ügy, de hiszel magadban (és nem másban). Ez is adhat egy lelki pluszt. És ez ráadásul nem valami irreális, bizonyíthatatlan feltételezésen alapul.

Békesség!

Előzmény: oncogito (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!