Keresés

Részletes keresés

kiski Creative Commons License 2001.03.05 0 0 15
Hiszen pontosan ez a gondom!
Játékok olyan sorozata kellene, amelyeken keresztül egy vagy több döntési-nyerési mechanizmust és technikát tudnánk megmutatni.
Pl.:
1. Milyen döntési alapesetekre vezethetők vissza az egyes összetettebb játékok
2. A szerencsejátékoknál miért biztos, hogy hosszú távon a bank fog nyerni
3. két- vagy többszereplős játékokban milyen stratégiát érdemes alkalmazni, ha tudjuk, és milyet, ha nem tudjuk, hogy partnereink következő lépése mi lesz.

Akárhogy is, bennem eléggé parttalan, hogy miként lehet ebből értelmes anyagot kihozni, csak az biztos, hogy érzem, ez jó dolog lenne. Se matematikus, se stratéga nem vagyok sajnos.

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.01 0 0 14
Hogy gondoltad pontosabban ezeket a játékokat?
Előzmény: kiski (13)
kiski Creative Commons License 2001.02.28 0 0 13
Most tervezünk elkészíteni egy hármas célzatú CD-t.
Első célzata a nebulók megismertetése a flash programozás alapelemeivel
Második, hogy a játékelmélet, (stratégiai döntések-valószínűségek)alapelveit megismertessük velük.
Harmadik, hogy élvezetes játékokat adjunk számukra, ami miatt érdeklődéssel fogják használni az eszközt.

Keresek olyan szakférdiakat és/vagy -nőket, akik tudnának ötleteket adni arra, hogy milyen játékokat csináljunk meg - és miért pont azokat.

Törölt nick Creative Commons License 2001.02.26 0 0 12
Igen. De én azt szeretném, ha nem kellene mindig a könyvtárba elfutkosnom ( főleg, hogy külföldön vagyok ), hogy beleolvassak a könyvbe.

Előzmény: ControlDenied (11)
ControlDenied Creative Commons License 2001.02.26 0 0 11
Szerintem meg 8 masik konyv is letezik ua. cimmel. :)

raki: Ha bemesz egy normalis konyvtarba, akkor secperc alatt talalsz erdekeseket. Erdemes alapmuvekkel kezdeni, jo tema, kar, hogy lusta vagyok, szerencsere a vesszoket meg kiteszem.

CoDe(X)

Előzmény: christoforo (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.23 0 0 10
A kozgazdasagtudomany teruleten is nagy szerepe van a jatekelmeletnek, a gazdasagi szereplok dontesi helyzeteit gyakran modellezik igy. A tema erdekes, es ma mar eleg komoly irodalma van.
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.23 0 0 9
És ha nem járok Szegeden? Hogy tudom megrendelni?
Előzmény: christoforo (8)
christoforo Creative Commons License 2001.02.23 0 0 8
A Jatekelmelet es a tarsadalom SZTE (volt JATE) jegyzet. Szegeden szerintem barmelyik jegyzetboltban megkapod. Valoszinuleg meg is rendelheted.
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.23 0 0 7
Egyszer találkoztam egy könyvtárban egy "Játékelmélet és társadalom" c. könyvvel. Esetleg találkoztál azzal is? Érdekelne, hogy lehet beszerezni.
Előzmény: ControlDenied (3)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.02.21 0 0 6
A Mérő Laci tényleg egy jó koponya, csak a mostani időkben eléggé zürös pénzügyekbe is belerántják az AION alapítvány és a Szintézis Szabadegyetem által. Pont a nevét és az ismertségét igyekeznek egyesek kihasználni.

Sajnálom, mert szerintem ezek a tudományos munkáássága rovására is mehetnek.

supremacy Creative Commons License 2001.02.19 0 0 5
Társadalomtudománybeli alkalmazásra egy példa:

A tőkések versengenek, ütik-verik egymást, így együttesen kevesebb a hasznuk, mitha összefognának. Ez a kapitalizmus nagy-nagy hibája.
Erre aztán ők is rájönnek, összeállnak, szövetkeznek, kiküszöbölik a kapitalizmus nagy-nagy hibáját. Ezt nevezik globalizációnak.

Éljenek a disznók!

Pimpla Creative Commons License 2001.02.17 0 0 4
Én pedig most végeztem el az Evolúciós játékelmélet nevű tárgyat, úgyhogy én pedig a játékelmélet evolúcióbiológiai felhasználásába nyerhettem betekintést. És én is szívesen válaszolok kérdésekre... :o) (Ajánlott irodalom ebben a témában: John Maynard-Smith: Evolution and the Theory of Game)
Mellesleg olyasmit is hallottam, hogy az egész elmélet leginkább a biológiában vált jól alkalmazhatóvá, úgyhogy kíváncsi lennék, hogy a társadalomtudományokban hol és hogyan használják fel. ?

P.

ControlDenied Creative Commons License 2001.02.17 0 0 3
En most vegeztem el egy Jatekelmelet a tarsadalomtudomanyokban nevu targyat, szoval varom kerdeseiteket. :)
Ja, thanx to supremacy :)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.15 0 0 2
Biztos jó.
supremacy Creative Commons License 2001.02.15 0 0 1
Érdekes ismeretterjesztő.

Jon Elster: A társadalom fogaskerekei - Ez inkább foglalkozik racionalitással és társadalommal.

Dr. Lecter Creative Commons License 2001.02.15 0 0 0
Jó könyv.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.15 0 0 topiknyitó
Talán sokan olvastátok Mérő Mindenki másképp egyforma c. könyvét, mely többek között a játékelméletről szól. E témában várok hozzászólásokat és észrevételeket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!