Keresés

Részletes keresés

vlacko Creative Commons License 1 napja 0 0 17413

nekem is. :-)

Előzmény: W_B (17411)
Derintz Creative Commons License 1 napja 0 0 17412

En a 19-dik szàzad véfe felé 20-dik szàzad elején irt kémiai konyveket szeretem...akkor még mind a technikai részleteket leirtàk elég konnyen értheto stilusban...

Előzmény: W_B (17411)
W_B Creative Commons License 1 napja 0 0 17411

Itt molyog a polcomon. ;-)

Előzmény: Enantioszelektív (17410)
Enantioszelektív Creative Commons License 3 napja 0 1 17410
Előzmény: W_B (17409)
W_B Creative Commons License 3 napja 0 0 17409

dinolról (diazo-dinitro-fenol), és tricinátról (ólom.trinitro-rezorcinát) tudok még.

Előzmény: Derintz (17407)
emiki6 Creative Commons License 3 napja 0 0 17408

+1

Előzmény: Derintz (17407)
Derintz Creative Commons License 4 napja 0 0 17407

En ugy tudom olom-azidot hasznàlnak inkàbb.

Előzmény: vlacko (17406)
vlacko Creative Commons License 4 napja 0 0 17406

Tudja valaki amúgy, hogy ma mit használnak a gyutacsokban?

Előzmény: Derintz (17405)
Derintz Creative Commons License 4 napja 0 0 17405

200 év? Sokkal kevesebb :

"A 20. század elején csak Németországban körülbelül 100 000 kg higany-fulminátot gyártottak."

Előzmény: vlacko (17404)
vlacko Creative Commons License 4 napja 0 0 17404

a robbanáskor felszabaduló higany igen látványosan kirajzolja a robbanás képét alufólián.

Erről jut eszembe, kétszáz éve még elég elterjedt volt, hogy higany fulminátot használtak a gyutacsokban.

Komoly egészségügyi kockázat lehetett a katonákra...

( Verne durranó ezüstöt is említ, ami ezüst-fulminát, s kevésbé ártalmas a végtermék)

Előzmény: vlacko (17403)
vlacko Creative Commons License 4 napja 0 0 17403

alufólián parázsló hurkapálcával. Az eredmény igen látványos, jól fényképezhető, jól mutatott a szakdoliban.

Előzmény: Derintz (17402)
Derintz Creative Commons License 4 napja 0 0 17402

Ràutottetek utàna kapàccsal egy vastombocskén?

Előzmény: vlacko (17401)
vlacko Creative Commons License 4 napja 0 0 17401

Szakdolimban ő segített a higany-fulminát előállításánal. Ott van néhány trükk az időzítéssel, sorrenddel, amit ha nem ismer valaki, nem jön össze a fulminát.

Előzmény: emiki6 (17400)
emiki6 Creative Commons License 4 napja 0 0 17400

Érdemes aláírni:

Igazságos törvényt a radioaktív és robbanóanyagokról!

http://www.peticiok.com/radioaktiv_es_robbanoanyag

Mellesleg Jalsó azt hiszem a legjobb tanár akivel valaha találkoztam!

W_B Creative Commons License 6 napja 0 0 17399

Ahol lehet, igyekeznek kiváltani a nyílt lángot elektromos fűtéssel.

Kráter, vagy IKA/Heidorph.

Előzmény: vlacko (17396)
JFEry Creative Commons License 6 napja 0 0 17398

Igen, működik.

A szóda utáni karbonátos üledéket nagyon nehéz tisztítani, kimosni. De működik.

Köszönöm!

Előzmény: Derintz (17393)
Enantioszelektív Creative Commons License 6 napja 0 0 17397

cerán lap

Előzmény: vlacko (17396)
vlacko Creative Commons License 6 napja 0 0 17396

Mivel már kb. húsz éve kicsöppentem a bizniszből, nem sok rálátásom van. Gyakorló vegyészek, meg tudjátok mondani, mivel lettek helyettesítve az azbesztes rácsok, amiket a bunsen égő fölé raktunk? Mert ezek gondolom az azbeszt miatt be lettek tiltva...

Bár azt is elhiszem ha mondjátok, hogy már nem használnak bunsen égőt.

JFEry Creative Commons License 2016.12.02 0 0 17395

Köszönöm, kipróbálom.

Előzmény: Derintz (17393)
Misland Creative Commons License 2016.12.02 0 0 17394

Üdv, következővel kapcsolatban szeretnék kérdezni. RTL Híradóban ment ma lényegében ugyanez:

Rákot okoz a műfű? Egy legendás magyar is attól betegedhetett meg

"A vallási előírások miatt az edzéseket négy órakor, rekkenő hőségben tartottuk, és nagyon erősen éreztem a gumiszagot."

- Itt konkrétan a gumipor, illetve szilárd részecskék belégzése okozhatja a gondot vagy valamilyen illóanyag, kigőzölgés is?

- Ha gőz / aroma, az milyen vegyület szokott lenni?

Például rendeltem Kínából egérpadot, valami hihetetlen erős kátrányszaga volt, hónapokig nem is vettem használatba, hogy kiszellőzzön. De még később is érezni lehetett. Vagy elég csak egy kínai zseblámpára gondolni, a kapcsolónál lévő gumi apró, de annál büdösebb.

Eddig én simán kátrányszagnak neveztem, hiszen kísértetiesen emlékeztet a vasúti talpfák "illatára", vagy gyerekkoromban létezett még kátránypapír, bélelt bergmanncső stb.

De most kapcsoltam, hogy eszerint a kínaiak bizonyára gumiőrleményből csinálják ezeket a dolgokat.

Egy ilyen "szagos" egérpad kigőzölgése is lehet ártalmas az egészségre?

Maguire úgy hiszi, a most 18 éves fia is így lett beteg. Most azért harcol, hogy Nagy-Britanniában ne építsenek több ilyen pályát.

Derintz Creative Commons License 2016.12.02 0 0 17393
Előzmény: JFEry (17392)
JFEry Creative Commons License 2016.12.02 0 0 17392

Szervusztok Urak!

Szeretnék magam szórakoztatására rozsdamentes anyagból króm illetve nikkel preparátumot készíteni. Mert ezek szép színes sók.

Odáig eljutottam, hogy sósavban melegen szépen feloldottam kb 5 gramm forgácsot. Szép sötét kékes-zöld lett. Leszűrtem annak rendje-módja szerint. Így eltávolítottam a szenet meg még pár fel nem oldódott ötvözőt. Még H2S szaga is volt... A szűret így is kissé zavaros maradt (10 mikronos papírral is), de nem ülepedett ...  

a szűret III-as kation osztályt tartalmaz, ugye van benne vas II klorid, nikkel II klorid és króm III klorid. Reményeim szerint. Az oldat színe ennek nem mond ellent.

Szóval, kotta szerint az oldathoz kisebb mennyiségű (szinte titrálva) adagolt ammónium-hidroxid kicsapja a fenti fémek hidroxidjait és azok oldhatatlanul kiülepszenek. És tényleg.

Azt is írja a kotta, hogy négyszeres mennyiségű ammónium-hidroxid a nikkel hidroxidot komplex vegyületként feloldja és ez kékre színezi az üledék feletti oldatot, a vas és króm visszamarad. Na ez már nem ment.

Másik lehetőség hogy a fém-hidroxid üledéket NaOH oldattal hozom össze (ez ment is), de a lúg túladagolásával a króm II ionokat felpiszkálom króm IV ionokká amelyek már sárga színnel oldódnak. A vas és nikkel visszamarad. Ez sem ment. Pontosabban valami narancssárga zavarosság megjelent az oldatos fázisban, de mint utána olvastam az inkább csak a vas III hidroxid és a víz valamint a levegő oxigénjének terméke.

Valószínűnek tartom, hogy a tiszta vegyszerekkel leírt példák már nem mennek keverék oldattal az ionok egymásra hatásai miatt.

Kérlek segítsetek, mi lehet a szétválasztás módja.

A "hagyd a fenébe" megoldás még nem játszik....

JF

W_B Creative Commons License 2016.11.26 0 0 17391

"230 mg KOH"

A mólsúly kell az átszámoláshoz.

"8.71 ml 0.801 mol/l-es HCl oldat"

Ha 0.801 mol van 1 literben (ami 1000 ml), akkor mennyi van 8.71 ml-ben ?

"3.01 g 3.96 m/m%-os NaOH"

3.01 grammnak mennyi a 3.96%-a ?

Előzmény: Onur Korkmaz. (17390)
Onur Korkmaz. Creative Commons License 2016.11.25 0 0 17390

Szia :)

Sajnos elkezdeni nem tudom, azaz az anyagmennyisegek kiszamolasat..:/

W_B Creative Commons License 2016.11.25 0 0 17389

Szia !

"230 mg KOH
8.71 ml 0.801 mol/l-es HCl oldat
3.01 g 3.96 m/m%-os NaOH
644 ml-re hígítva"

Ez két féle erős lúg, meg egy erős sav; az erős sav, és erős lúg reakciójában semleges só keletkezik, és víz.

Számold ki az anyagmennyiségeket, tehát hogy miből hány mol van.

A NaOH-t, és KOH-t összeadhatod.

Amelyikből több van mármint KOH+NaOH vs. HCl, az fogja meghatározni a pH-t; ahány mol maradt, annyi oxónium, vagy hidroxid ion van a 644 ml oldatban.

Ezt számold át 1000 ml-re, és számold ki a tizes alapú negatív logaritmusát (pH).

Írd meg, ha elakadtál!

Előzmény: Onur Korkmaz. (17388)
Onur Korkmaz. Creative Commons License 2016.11.25 0 0 17388

Sziasztok! Tudnátok segíteni? Az alább oldat pH értékét kéne kiszámolni, de nem vágom :( 

Oldat az alábbi összetevőkkel

230 mg KOH
8.71 ml 0.801 mol/l-es HCl oldat
3.01 g 3.96 m/m%-os NaOH

644 ml-re hígítva

Köszönöm nektek előre is! 
Ui.: Sürgős :/

Bela_Vak Creative Commons License 2016.11.17 0 0 17387

Az emberiseg tradicionalisan szart eszik, nem kell nagyon nosztalgiazni

Előzmény: Enantioszelektív (17385)
Enantioszelektív Creative Commons License 2016.11.17 0 0 17386

Annyit tisztázni kell a kérdésed előtt, hogy a kereskedelmi termék 4 kristályvizet tartalmaz, ezért ennek olvadéka lényegében mégiscsak vizes oldat. Vagy előzetesen anhidrizált só olvad állapotú elektrolíziséről lenne szó? 

Előzmény: sateurope (17382)
Enantioszelektív Creative Commons License 2016.11.17 0 0 17385

A junk-ot nem erre az edény égetős dologra értettem közvetlenül , hanem arra, hogy a mai ember jórészt "szart" eszik  és emellett még további olyan  rizikófaktornak is kiteszi magát, ami halmozza a kockázatot.   

Előzmény: Bela_Vak (17384)
Bela_Vak Creative Commons License 2016.11.17 0 0 17384

Mivel nincsen, csak vizzel mosva, ezert ha keletkezik ott marad.

Nem hiszem, hogy komoly rizikofaktor lenne.

Csak azert, mert valami ontott vas vagy szenacel edenyben keszult, nem automatikusan junk. Csak azert, mert valami junk, nem automatikusan egeszsegtelen. 

Előzmény: Enantioszelektív (17381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!