Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 20 perce 0 0 16244

Felületaktív mosószerrel átkefélni, majd nagynyomásúval lemosni, és ezt párszor ismételni ?

Előzmény: Tucso69 (16242)
Pomber Béla Creative Commons License 12 órája 0 0 16243

Olajozd le az egészet, mert kb. sehogy.

Előzmény: Tucso69 (16242)
Tucso69 Creative Commons License 1 napja 0 0 16242

Sziasztok!

Színes térkőre került, beszívódott szilikonolajat hogyan tudom eltávolítani?

Az a gond vele, hogy ha vizes a térkő akkor nagyon csúnya, hogy foltokban száraz, ahol szilikonos.

W_B Creative Commons License 1 napja 0 0 16241

Tipikus eset, hogy a lakótárs beleeszik a kajába, de sajnos a paranoia ama fajtája is, hogy valaki azt _hiszi_, hogy ilyet tesznek vele; eddig két ilyen (utóbbi) esetem is volt, pedig nem vagyok pszichológus.

Kínából 2-3e ft-ért rendelhető mini kis kamera, szerintem azzal a legegyértelműbb a nyakoncsípés.

Előzmény: Anna Jakob (16238)
Pomber Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 16240

Borsot tegyél a kávétartóba, majd várd a hatást...:-)

Előzmény: Anna Jakob (16238)
Pomber Béla Creative Commons License 1 napja 0 0 16239

Furának tartom, hogy nem látni... biztos, hogy nem más úton kerül ki onnan az anyag?

Előzmény: inyesmester (16237)
Anna Jakob Creative Commons License 1 napja 0 0 16238

Sziasztok, segítsetek kérlek okos emberek !

Gondolom nem ismeretlen téma, lakótársam kissé sajátságos felfogással létezik, nem vásárol semmit, nemes egyszerűséggel amikor elmegyek otthonról vagy alszok/zuhanyzok, kiszoljálja magát a saját hűtőmből, kávéból, cukorból stb. Nem tudtam eddig egyértelműen megfogni, bár néhány praktikát bevetettem, hogy megtudjam nem nekem van-e paranoiám. Kávétartó tetejére öntöttem fahéjat, arra még egy réteg kávét. Láss csodát, reggelre eltűnt a fahéjas réteg. Kemény sajt vágott felén egyik oldalra kis bevágást tettem, hát bizony mire hazaértem eltűnt és sima lett a vágott felület. Belezabál a főzött kajába, jobb eseteben felhigítja vízzel. De szeretném egyértelműen rábizonyítani, mert csak így tudok fellépni határozottan vele szemben. Próbáltam utánanézni hogyn lehetne olyan festék/ételport találni, amivel egyértelműen bizonyítható lenne, hogy matatott a hűtőben. 

Nem vagyok irigy, ma is segítek rászorulóknak. De akinek folyamatos havi nyugdíja érkezik és egész nap ki sem mozdul a lakásból mert gyerek játékokkal tölti a nap 18 óráját nem gondolnám, hogy nekem kellene segítenem abból a keresetből, amiért keményen megdolgozok és másodmagammal igyekszem beosztással fenntartani magunkat. 

Légyszíves segítsetek, hogyan, mivel tudnám szerintetek lebuktatni és ezáltal jobb belátásra bírni ! Esetleg hol érdeklődjek, hol tudom beszerezni ?  

Köszönöm előre is ! Nagyon megkeseríti a mindennapjaimat.

inyesmester Creative Commons License 1 napja 0 0 16237

Sziasztok.A segítségeteket kérem.Van egy öntöttvas olvasztó üst, amelyen hajszálrepedés keletkezett és átfolyik rajta a forró ón ötvözet.Már üres az üst.A repedést szeretném megtalálni, mely szabad szemmel nem látható.Az elképzelésem szerint bekenném valamilyen kénvegyület oldatával, aminél a repedésben levő ón feketére színeződne.Tehát olyan vegyületet keresek, amelynek a vizes oldata az ónt és a vasat más színűre színezi.Természetesen más megoldás is érdekel.Segítségeteket előre is köszönöm.

barkócza Creative Commons License 2015.08.19 0 0 16236

Szerintem inkább a legegyszerűbb megoldás az igaz, ti. hogy klórmeszet vagy hypót savaztak meg véletlenül. Valószínűleg az viszont jogilag egy súlyosabb mulasztásnak számít, ezért találták ki védekezésül a sósav-kénsav dolgot. Ki tudja.

Előzmény: Antisystem (16234)
Enantioszelektív Creative Commons License 2015.08.18 0 0 16235

én ezt igazából pont azért linkeltem be, mert sajnos jellemző a médiára a felszínesség és a term tud. ismeretek ordító hiánya.  Ilyen és ehhez hasonló cikkekkel szinte nap mint nap találkozhatunk. pl nemrég volt egy tudosítás, hogy felborult egy kénsavat szállító kamion. A sav szivárog, de még nem robbant fel....

Előzmény: Pomber Béla (16228)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.18 0 0 16234

Nézd, a tömény kénsav a konyhasóból is felszabadítja a sósavgázt... most nem végeztem kísérletet, de szerintem a szokvány 37-38%-os "füstölgő" sósav meg meg a közönséges akkusav keveredésekor is fejlődik sósavgáz rendesen...

ÜdV

Előzmény: Pomber Béla (16231)
naox Creative Commons License 2015.08.18 0 0 16233

hát, ha valami adagoló edény van, akkor akár keveredhetett is a kettő. Vagy a szokásos di-tri-klór izocianúrsav származék+sósav reakcióban fejlődhetett klór.

Előzmény: Pomber Béla (16231)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16232

Én is az a, lehetőségre tippeltem, és talán a nátrium-amiddal keveri? (ami annyira nem is nagy tévedés, tekintve, hogy szénnel hevitve Na-cianidot ad:)))

ÜdV

Előzmény: Pomber Béla (16229)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16231

De ahhoz tömény kénsav kéne és/vagy tömény sósav. Egyik sem uszodai anyag.

Előzmény: Antisystem (16230)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16230

Persze, szerintem nem klór, hanem sósavgáz szabadult fel... az szokott a sósav és a kénsav keverésekor...

ÜdV

Előzmény: Pomber Béla (16228)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16229

a. Nem nátrium-cianidról van szó

b. Ha más robban fel alatta, akkor tényleg baj lehet, mert elporlasztja a levegőben a NaCN-t, és ha azt lélegzi be valaki, akkor az tényleg nem jó.

Előzmény: Antisystem (16221)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16228

Valahogy nekem nem jön össze a felszabaduló klór... inkább hipó lehetett az amit hozzáöntött vagy klórmész. Azzal szórakoztunk a seregben is. Beküldtek a haverommal kettőnket budit takarítani, mi gázálarcot húztunk, aztán savat öntöttünk egy kis klórmészre. Aki bent ült  a budin, az ajtót feltépve menekült ki...

Előzmény: Enantioszelektív (16223)
naox Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16227

Ilyen méretű telepek tűzvédelme a telep működtetőjének a feladata (ezt persze alaposan ellenőrizni is kéne), tűzoltók nem igazán mehetnek be, ők csak a környék védelmére/evakuálására készülnek fel.

Előzmény: Bela_Vak (16225)
naox Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16226

Kikötő 40 lábas megpakolt konténerekkel. Egy-egy konténeren belül nem szabad egymással reagáló anyagokat pakolni (erre figyel az ADR), de szomszédos konténerekbe már igen. A képek alapján sokezer konténer érintett, konténerenként esetleg száznál is több szállítmánnyal. Ki tudja mi van ott, mi ég, mi keletkezik?

Mérnek pár anyagot a katasztrófavédelmisek, és felteszik, hogy azért látnak xilolt, mert műanyag ég, pedig lehet egy csomó gyógyszeripari intermedier, amiből xilol szabadul fel. És persze felszabadul tízezer-féle mérgező, de senki által nem ismert, nem mért további anyag is.

A világ vegyipara mára kínába költözött. Ez azzal jár, hogy kikötőkban hatalmas árumennyiségek állnak, és mivel felfoghatatlanul gyors a fejlődés, így van egy kis (hatalmas) kupleráj. Nem tudnak eléggé gyorsan fejleszteni, építeni.

Ezért olcsó a tornacipő, vagy kb. bármi.

És ha egy ilyen szemétdomb lángra kap, akkor az okos ember nem oltogatja, hanem fut. Erre van kitalálva a "védőtávolság", de ezt még nálunk sem tartják be legyen szó a törökbálinti piro-raktárról, vagy a vörösiszap-tárolóról.

Előzmény: Bela_Vak (16225)
Bela_Vak Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16225

Ha igy nezem, igaz.

Ettol fuggetlenul nem hangzik jol, hogy egy ilyen tuzesetnel kepzetlen tuzoltok bemennek, es elkezdenek vizet frocskolni mindenhova egy telepen, amirol fogalmuk sincs mi eg/robban.

Előzmény: naox (16222)
Bela_Vak Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16224

Az angol verzioban vizzel erintkezve robbano gazelegyet fejlesztett. :)

Nem-e valami alapveto felreforditasrol van szo a kinai forrasbol, amikor a fordito gyorsan beir vlaamit, aminek ismerosen hangzik a neve.  

Előzmény: Antisystem (16221)
Enantioszelektív Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16223

nekem ez a kedvencem, főleg hogy a cikk szerzője felrója a fürdő alkalmazottjának a kémiai ismeret hiányát. na errre illik tipikusan a bagoly mondja........

forrás:http://www.napi-hirek.hu/hirek/tartalom/ssavat-nttt-a-knsavhoz-a-gyri-frd-alkalmazottja-gyerekek-is-rosszul-lettek/92066299

Sósavat öntött a kénsavhoz a győri fürdő alkalmazottja. Gyerekek is rosszul lettek

Az soha nem baj, ha egy fürdő alkalmazottjának vannak alapvető kémiai ismeretei.

Vádat emeltek az ellen a  41 éves férfi ellen, aki 2013 szeptemberében sósavat öntött a vízadagoló tartályban lévő kénsavhoz a győri fürdőben. Tizenegyen lettek rosszul a fürdőzők közül, többen gyerekek. 
A jelek szerint sem ő, sem főnöke nem volt igazán jó kémiából. Az alkalmazott ugyanis főnökét hívta, miután észlelte, hogy a víz pH-értéke megemelkedett, mit tegyen, mert a kénsav (amely alapesetben ennek csökkentésére szolgál) elfogyott. 

Jó lesz a sósav - vélte a főnök a vádirat szerint. Nem lett jó, hiszen a tartályban maradt kénsav, keveredve a sósavval, ahogyan az lenni szokott, klórgázt hozott létre, amely az élményfürdő zárt légterébe szivárgott. A Győri Járási Ügyészség foglalkozás körében elkövetett gondtalan veszélyeztetés vétsége miatt emelt vádat. 

naox Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16222

Hát kínában ez nem tétel. Egy csomó cégnél a min. rendelés 20 tonna, tehát ez 35 ügyfél kiszolgálására elég csak.

Előzmény: Bela_Vak (16220)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16221

... mondjuk nekem az erről szóló magyar Index-cikkben ez a mondat tett be:

Ha a nátrium-cianidot nagyobb mennyiségben belélegzik, egy percen belül eszméletvesztést okoz, és a véráramba kerülve drámaian lecsökkenti a sejtek oxigénfelvevő képességét. Az áldozatok 45 percen belül kómába esnek, és ha nem érkezik időben orvosi segítség, két órán belül beáll a halál. A nátrium-cianid emellett vízzel érintkezve belobban, tüzet okoz.

http://index.hu/kulfold/2015/08/15/mar_85_halottja_van_a_tiencsini_robbanasnak/

(tudtommal a Na-cianid vízzel érintkezve feloldódik benne... meg az ezt a vegyületet tonnaszám használó fém-galvanizálók szerint is:))

ÜdV

Előzmény: Bela_Vak (16220)
Bela_Vak Creative Commons License 2015.08.17 0 0 16220

A mulkori tianjini robbanas kapcsan par ujsag megemlitette, hogy volt 700 tonna natrium-cianid is a telephelyen. (pl http://ajw.asahi.com/article/asia/china/AJ201508160016)

Szoktak ilyen mennyiseget csak ugy hordoban tarolni egy telephelyen?

W_B Creative Commons License 2015.08.14 0 0 16219

Egy adag csak nem.

Megkínáltam vele az akácot (100g 5 l vízben).

Előzmény: barkócza (16218)
barkócza Creative Commons License 2015.08.14 0 0 16218

Még annak is érdemes utánanézni, hogy a klorit nem teszi-e tönkre a betont.

Előzmény: W_B (16217)
W_B Creative Commons License 2015.08.14 0 0 16217

Sőt, van perklorát is (NaClO4).

A hipokloritot ismerjük, csak vizes oldatban stabil.

Kloritot én nem nagyon használtam eddig (csak egyszer, valami trükkös oxidációra).

A klorátot is ismerjük, oxidálható anyagokkal dörgölve robbanékony.

A perklorát a legnyugisabb mindezek közül.

A klorid, hipoklorit, klorit, klorát, perklorát a sósav, hipoklórossav, klórossav, klórsav, perklórsav sói.

Előzmény: gombászok (16214)
Enantioszelektív Creative Commons License 2015.08.13 0 0 16216

én a klorátról tudok, mint herbicid, mert a franciáknál volt (van?) engedélye gyomirtóként. M,O-on sosem volt regisztrálva, szerintem nem is lesz. a klorit sem tűnik  elvetendőnek szerintem egyszerűen próbáld ki, hiszen kárt nem teszel vele a térkövek rései közé szórva.

Előzmény: W_B (16213)
gombászok Creative Commons License 2015.08.13 0 0 16215

Akkor marad a vegyi eljárás, akár a klorit is. Bőrre-szemre vigyázni!!!

Előzmény: W_B (16213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!