Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Kissmrci Creative Commons License 2023.07.14 0 0 2644

Sziasztok

 

Lengyel autó lábon hazahozatalának mi a metódusa?
Kétnyelvő adásvételi,érvényes vizsga .

A biztositást hogy kötöm rá?

köszi

leimeterlaszlo Creative Commons License 2023.04.18 0 0 2643

Sziasztok!

Svájci autókat böngészek, és pár dologban jól jönne néhány infó.
Ott is 2 évre adják a műszakit mint magyarba?
Az MFK=műszaki?
Egy lejárt vizsgás kocsit meg tudok vásárolni?
Mennyibe kerül kint leműszakiztatni egy kocsit (gondolom h csak úgy tudom elhozni lábon ha van neki)? 
Svájcba külföldiként le tudom műszakiztatni?
Műszaki vizsgára hosszú a várólista?
Ha sikerül kocsit venni, akkor ha jól tudom kell kiváltani ideiglenes rendszámot, annak mi a költsége?
Ha trélerrel hozatom haza a kocsit, akkor az út során, vagy az ügyintézésnél okozhat e bármi fennakadást az h enyhén törött vagy lejárt vizsgájú a kocsi?

Laci

JXW- 340 Creative Commons License 2023.01.11 -1 0 2642

hello.Nem autóról lesz most szó,hanem buszról.pár éve egy helyközi járaton utaztam,nem mondom hol,a biztosítás,műszaki vizsga topicban már lehet írtam.a busz egy 1986 os ikarus 280 ,CKC 818 rendszámon.Kb 30 perc késéssel jött,vésztartalék lehetett,utolsó pillanatba szedhették elő.csak pár megállót mentem vele,de azt levettem hogy nagyon ramaty volt,miután leszálltam,a rendőrök leállították a bizonytalanul menő buszt és megállapították hogy nem kiadott rendszámmal,műszaki nélkül ment.Lefoglalták,a sofőrt gondolom bevitték,de elengedték nemsokára.ilyenkor a társaságot-volán volt-kéne elővenni ,nem?érdekes hogy egy másik 280 ast,GNX-046 ot is lefoglalták gondolom hasonló indokkal.mellé beállt.

30 éves volt majdnem,a 818, és felmerült hogy külföldről hozták be,ezért írtam ide.mekkora az esélye hogy ilyen ,bizonytalan hátterű buszt külföldről hozzanak be? egy voláné volt,nem magáncég.ez sofőr felelősség is nyilván,hogy így kivitte,de a voláné is.

köszi-

 

v.atosz Creative Commons License 2023.01.07 0 0 2641

Németországi márkakereskedésből vásárolnék egy használt autót. A legjobb tudomásom szerint szépen kifizetem a bruttó összeget a német ÁFA-val.

Viszont elbizonytalanodtam, mert ezt írta a kereskedő:

 

You buy the car incl. VAT and get the Tax back after export.

You will get the tax back after export, with the “Confirmation of intra-Community supply of goods/Entry Certificate”.

 

Illetve ezt találtam még mint hivatalos forrás:

A külföldön vett, illetve eladott gépjárművek után fizetendő áfa - Your Europe (europa.eu)

 

Amikor Ön használt autót vásárol egy gépjármű-kereskedőtől, a kereskedőnek jogában áll – de nem kötelessége – az áfát felszámítani és külön tételként a számlán feltüntetni.

Az, hogy a kereskedő felszámítja-e külön az áfát, attól függ, hogyan kívánja meghatározni az áfa összegét az értékesített gépkocsi után. Ha Ön szeretne részletesebben tájékozódni a témáról, kérjük, látogasson el a hatályos áfaszabályokról szóló oldalunkra vagy forduljon az adóhatóságokhoz abban az országban, ahol az autót vásárolja.

Önnek nem kell áfát fizetnie, ha használt autót vásárol egy másik EU-országban. A lakóhelye szerinti országban azonban regisztráltatnia kell a gépjárművet, és meg kell fizetnie a regisztrációs adót és az útadót.

 

 

 

Most akkor mi az igazság?

suhandu Creative Commons License 2021.08.30 0 0 2640

Szép napot mindenkinek!

 

Aktuálisan használható magyar-német kétnyelvű adásvételi szerződést lehet valahonnan letölteni vagy vásárolni?

 

Tudna esetleg valaki linket idetenni?

 

Mindenhol a régit találom, az új formátumban km. óra állás, autó átadás időpontja óra - percre is kell többek között, de ilyet nem találtam.

 

 

Előre is köszönöm

Gabacar Creative Commons License 2021.08.19 0 0 2639

Köszönöm.

Előzmény: kicsi20 (2638)
kicsi20 Creative Commons License 2021.08.19 0 0 2638

Nem elég.

Előzmény: Gabacar (2637)
Gabacar Creative Commons License 2021.08.19 0 0 2637

Aug.1-től ausztria és németországi beutazáshoz elég a magyar védettségi kártya? Unióst nem adnak nekem, mert "csak" átestem a betegségen, de nem volt pcr teszt.

arato76 Creative Commons License 2021.08.02 0 0 2636

Köszönöm a választ.

Most találtam egy ilyet, hogy "Származásellenőrzés nyilvántartásba vétele iránti kérelem 10.900 Ft". Ha ez megvan, akkor mehetek a műszakira vagy esetleg még mindig kell valami?

FeZ_ Creative Commons License 2021.08.01 0 0 2635

Úgy tudom, hogy már egy komplett eredetvizsga kell a behozott autóra a műszakivizsga előtt.

 

Előzmény: arato76 (2634)
arato76 Creative Commons License 2021.08.01 0 0 2634

Üdvözlet!

Érdeklődnék, hogy Németországból behozott autó esetében a műszaki vizsga előtt kell még valamilyen motorszám eredetiséget igazoló vizsgálat is?

Nekem az NKH-nál amikor időpontot adtak a műszakira, valami ilyesmit mondtak, de a neten nem találtam erre vonatkozó infót.

Előre is köszönöm a válaszokat.

AudiWolf Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2633
Előzmény: triker (2632)
triker Creative Commons License 2021.06.02 0 0 2632

Sziasztok!

Litvániából lett behozva egy jármű, amit nem akarnak itt forgalomba helyezni.

Ez egy amerikai 2008-as euro5-ös trike.

Litvániában már forgalomba volt helyezve, tehát rendszámos volt.

Litvánia Uniós ország!

Tudtommal az EU-ban már forgalomban lévő járműveket itthon simán forgalomba lehet helyezni.

Ismeri valaki az ide vonatkozó jogszabályokat?

Tanácsot várok akár privátban is.

dubitoergosum Creative Commons License 2021.05.31 0 0 2631

en irtam. nem lett belole semmi. kaptam arajanlatot, de amikor a tetelek reszletezeset kertem, tobbet nem valaszolt.

Előzmény: torokb21 (2626)
FunTom74656 Creative Commons License 2021.05.25 0 0 2630

Köszi a választ! Az autót januárban vettem egy japáni "kollégától" (nem ismertem csak egy cég) aki költözött haza Jappánba. Írtunk német adásvételit azzal átirattam a Zulassungstellében, és írtunk egy német-magyar adásvételit is hogy majd itthon se legyen gond.

Biztosításom is elvileg jó, Teilcascós, 500 euró egy évre, HUK-Coburgnél van.

Van kinti lakcímem (lakcímkártyán nem tudom mit értesz, egy A4-es lapot kaptunk a feleségemmel mikor lakcímre bejelentkeztünk, még csak nem is egyet-egyet), és a hazautazás napján is még érvényes lesz.

Az oltást nem tudom mire mondod.

A gumik vadi újak az autón, Conti Premiumcontact, 190 ezret fizettem a gumisnál márciusban. A téliből is 2 nagyon jó egy éves volt még, 2 meg ment a kukába, 3-4 millissel nem szórakozok. Ja, illetve a jobbik maradt pótkeréknek.

Előzmény: ctvi (2629)
ctvi Creative Commons License 2021.05.21 0 0 2629

Ha van lakcim kártyád (Wohnsitz) Németországban, akkor hozhatod a német rendszámmal, ha nincs, akkor pedig pirossal, aminél ki kell fizetni több dolgot,, és a biztosítást is érdemes, mert elég hosszú idő, míg a magyar vizsgára időpontot kapsz. Itthon kétnyelvű adásvételit fogadnak el, ha le kell fordíttatni, az sem olcsó, de erre van a neten kétnyelvű adásvételi a neten. Sok sikert! Mivel Orosz oltásom van, ezért nekem 19500 pénz lenne a teszt, mert ezt, meg a kínait nem fogadja el Németország. És ne olcsó biztosítást vegyél kint, mert vannak olyan biztosítók, akik nem fizetnek normálisan, de a németeknek van full biztosítása általában, meg jogvédelmi is, és innentől ez sokba kerülhet, mert az ügyvédek nem olcsón, és gyorsan dolgoznak. Ha defektet kapsz automatikusan Te leszel a hibás, ezért kell normális biztosítás, ha mert defektre is van biztosítás, de ott is vannak feltételek... Nem egyszerű, de nem is egy lehetetlen megoldani. Sok sikert!

Előzmény: FunTom74656 (2628)
FunTom74656 Creative Commons License 2021.05.19 0 0 2628

Sziasztok! Pár hónapot Németországban töltöttem, vettem egy autót, nevemen van német rendszámmal január óta, akkor írtam magyar adásvételit is az eladóval. Júliusban járna le a műszaki, júni elején akarom elvinni. (Tegnap odamentem a Dekrához és azt mondta a faszi nincs időpont, odamegyek munkanap 8 és 16 közt, beállok a sorba és megcsinálják, remélem nem kamuzott és azt is hogy nincs hiba az autón, novemberben volt egy másik Dekránál eladás előtti állapotfelmérésen és minden rendben volt).

Ha meglesz a friss műszaki akkor otthon kell egy NKH-s honosításra bejelentkeznem ugye? Pest megyei nem Budapesti helyre mennyire sanszos, hogy kapok még helyet július legelejére?

Ha az megvan meg még külön eredetvizsga vagy általában ott meg lehet azt is csináltatni? Utána meg okmányiroda igaz? A rendszámot visszaküldik ők a Zulassungsstellének.

AudiWolf Creative Commons License 2021.04.25 0 0 2627

Hello,

 

Kit találtál? Ez engem is érdekel. Meg tudod itt osztania weboldalt, ha úgy is publikus. Köszönöm.

Előzmény: torokb21 (2626)
torokb21 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 2626

Vennék egy autót küföldről. Csak ki kellene menni, behozni. Tud valaki megbízhatót személyt? Valaki írta: 

"+1: találtam egy magánszemélyt, aki szimpatikus, őszintének tűnik. Saját blogbejegyzései is vannak a témában, nem csak innen-onnan szedett cikkek. Beszéltem vele telefonon, elküldtem neki a részleteket. Részletes ajánlattal fog jelentkezni, illetve kérte, hogy próbáljak keresni alternatívákat a környéken, ha odakint kiderülne, hogy nem megfelelő a kinézett kocsi."

Csubakkka Creative Commons License 2021.03.12 0 0 2625

Sziasztok,

a jövő héten hoznék életemben először autót külföldről és pár dologban bizonytalan vagyok. Tudja esetleg valaki pl, melyik kétnyelvű szerződés elfogadott jelenleg? Honnan érdemes letölteni?

Dexxxxter Creative Commons License 2021.03.05 0 0 2624

Sziasztok, ismeri valaki az ADESA.EU oldalt, ahonnan külföldről lehet jónak tűnő autókat (kereskedőknek) behozni? Valaki hozott / hozatott már innen kocsit? Van pozitiv tapasztalat? Csak azért kérdezem mert az enyém negativ, kiváncsi lennék más véleményekre.

dubitoergosum Creative Commons License 2021.03.05 0 0 2623

Bárcsak kocsik is lennének!

Előzmény: kicsi20 (2622)
kicsi20 Creative Commons License 2021.03.04 0 0 2622

Vannak itthon is korrekt eladók.

Előzmény: dubitoergosum (2621)
dubitoergosum Creative Commons License 2021.03.04 0 0 2621

Valaki nagyon nem akarja, hogy kocsit vegyek... Már majdnem úgy volt, hogy mégis lesz itthonról, másfélért elvihettem volna egy szép 3.0-ás OBit, erre ma hív a tulaj, hogy befosott a váltó. Mondjuk legalább nem alattam.

dubitoergosum Creative Commons License 2021.02.26 0 1 2620

Tökre szeretnék válaszolni, de hétfőn elküldtem a kérdéseimet, azóta nem kaptam választ. Miért van az, hogy ha az embert érdekli, hogy mit miért is fizet pontosan, akkor inkább nem foglalkoznak vele?... :/

Előzmény: kicsi20 (2619)
kicsi20 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 2619

Te nem is utaznál ki, megnézni az autót? A kifizetés mikor? 

Előzmény: dubitoergosum (2618)
dubitoergosum Creative Commons License 2021.02.22 0 0 2618

Újabb fejlemények. Nincs nagyon nagy lépés, viszont a legfrissebb ajánlatokkal együtt úgy néz ki, hogy az eredeti vételár + 5-600 ezer forintért kulcsrakész lehet a kocsi (azaz ebben minden benne van a szállítástól a magyar rendszámig). Valamennyire távolság-függő.

JAMIE222 Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2617

Auu, bocsesz,  a névmemóriám nem olyan fényes)))

 

Mondjuk a balti országoknál figyelni kell az ilyen verdáknál, sok a tengerentúlról hozott darab, lehetnek eltérések az európai modellekhez képest.

Előzmény: dubitoergosum (2616)
dubitoergosum Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2616

Outback. Azt hittem, te tudod, mert irtam meg januarban a Subarus topicra :))

Előzmény: JAMIE222 (2615)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.02.19 0 1 2615

Lettországból autó. Rákérdezhetek?Subaru?:)))

Előzmény: dubitoergosum (2614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!