Keresés

Részletes keresés

HZFX Creative Commons License 2011.12.27 0 0 555

Én ezt a forex robotot ajánlom:

 

https://www.apollomoneymaker.com/

Előzmény: Unicumlove (554)
Unicumlove Creative Commons License 2011.02.16 0 0 554

Sziasztok! Most hallottam a dtforex.hu -ról, szintén daytrade oktatásra szakosodtak. Állítólag nagyon jó. Ismeri valaki?

Előzmény: metalba219 (551)
Stanlex Creative Commons License 2010.07.01 0 0 553
Új traderek nincsenek, akik az USÁban nyomják? tapasztalatok érdekesek lennének.
Stanlex Creative Commons License 2010.05.04 0 0 552
Ismerem őket, jó cég! Menj el nyugodtan az előadásra, hidd el, megéri, tényleg jók!
Előzmény: metalba219 (551)
metalba219 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 551
Sziasztok a daytradetozsdeoktatas.com-ról tudtok vmit? Van gyakorlati oktatásuk, ami engem érdekelne, csak nem tudom milyen a cég.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 550
2,5 éves hozzászólásra válaszoltál.
Előzmény: gé1 (549)
gé1 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 549

Szia!

 

Attól is függ,hogy akarsz-e daytradelni?

Előzmény: Muladhara (547)
BreakDown Creative Commons License 2010.02.12 0 0 548
Rövidtáv: Interactive Brokers
Közép és hosszú: Cortal Consor, Flatex, e-Trade, BP Paribas
Előzmény: Muladhara (547)
Muladhara Creative Commons License 2007.06.19 0 0 547

 

Szerintetek ha közép/hosszútáv akarok kereskedni az amerikai tőzsdén, melyik a legjobb netes brókercég erre a célra?

 

Már vannak olyan cégek, mint pl. a Zecco, amellyel komisszió mentesen lehet állítólag adni/venni részvényeket. Mennyire megbízhatóak ezek a cégek? Van valakinek tapasztalata?

 

 

ar Creative Commons License 2007.06.19 0 0 546
Szia pjohan!

"- melyik tozsden? Lehet a BET-en daytradelni (olcson)? Alapbol a NASDAQ-ra gondoltam (a Genesis LLC-n keresztul), de ha jol ertem itthon meg kisebb a verseny..."

A valasz azzal kapcsolatban, hogy melyik tozsden erdemes kereskedni attol fugg milyen termekkel kivansz foglalkozni? Reszvenyek eseteben egyertelmuen USA piacok az ajanlottak (tarsd eszben a 25e dollaros minimum letetet!!!), hataridos daytrade-re vannak nagy likviditasu piacok a Tavol-Keleten is. Az ajanlott broker egyertelmuen az Interactive, barmit is csinalsz, ha pedig automatikus kereskedest is akarsz, akkor meg plane.


"- lehet valahonnan tick-by-tick (Level II) hisztorikus adatot szerezni (BET es/vagy NASDAQra)?"

Ha jol ertem a Level II tick-by-tick adatok alatt azt erted, hogy az adott kotesekhez nemcsak a volume es az ar, de az ajanlati konyv aktualis allapota is el van tarolva vagy csak en erzem, hogy kicsit keveredik a NASDAQ Level II es a tick szintu adatok fogalma? Egyebkent pedig az eSignal, DTN IQFeed es az Interactive Brokers TWS nyujtotta adatokat hasznaljak a legtobben.


"- leteznek plug-in alapu (day)trading platformok? Olyan amibe a sajat programomat belerakhatom, hogy az tradeljen? (Eddig az Eclipse Trader programot talaltam, ami teljesen open source, de ahhoz attol felek nekem kene megirni, hogy tenyleg tradeljen vmi borkerrel.)"

Termeszetesen leteznek :).

http://www.opentick.com/index.php?app=content&event=platforms

A fenti linken egy adatszolgaltato oldala jon be, amin fel van tuntetve par olyan platform ami kereskedesi rendszer fejlesztesehez hasznalhato (Java es .Net nyelveken) es amellett, hogy tamogatja az opentick adatszolgaltatasat, a rendszer altal kidobott kereskedeseket vegre tudja hajtani az IB-nel.


"- csak reszvenyeket lehet venni ill shortolni? Vagy lehet bonyolultabb dolgokat is daytradelni (pl opciokat)?"

Sajnos a daytrade-hez meg nem ertek igazan, de termeszetesen mindent lehet daytrade-elni, csak figyelembe kell venni a likviditast. Ilyen formaban, a reszvenyek mellett, a napon belul leginkabb kereskedett termek a hatarido, leginkabb az index hatarido. A likviditasuk hatalmas es eleg jo a tokeattet is, valamint nem letezik a reszvenyeknel meglevo uptick rule, ami annyit jelent, hogy reszvenyeknel short pozicio csak egy megelozo uptick, magyaran pozitiv kotes utan johet letre, ez a hataridos piacon nem letezik, azonnal tudsz shortolni.
Előzmény: pjohan (542)
arpiblog Creative Commons License 2007.04.15 0 0 545
Elég kihaltnak látszik ez a topik...
arpiblog Creative Commons License 2007.04.02 0 0 544

Néhány gondolat: stock & options...

 

http://daytradingstocksoptions.blogspot.com/

kublaj Creative Commons License 2007.02.12 0 0 543

Sziasztok

 

A londoni tőzsdén (LSE - London Stock Exchange) szeretnék kereskedni pontosabban az AIM szekcioban ez a fejlödő kisebb cégeket tömörítő szekció.Az ETRADE amerikai online brokercégen keresztül szeretnék kereskedni. Ha valakinek van tapasztalata vagy bármilyen információja a LSE -ről vagy az ETRADE -ről kérem írjon.

 

Köszi

Előzmény: pjohan (542)
pjohan Creative Commons License 2007.01.13 0 0 542
Sziasztok,

nincs sok tapasztalatom a tozsdezes technikai oldalaval, viszont daytradelesi algoritmusokat szeretnek tesztelni.

Valaki hozzaerto segitseget szeretnem kerni az alabbi parameterek kiotlesehez:

- melyik tozsden? Lehet a BET-en daytradelni (olcson)? Alapbol a NASDAQ-ra gondoltam (a Genesis LLC-n keresztul), de ha jol ertem itthon meg kisebb a verseny...

- lehet valahonnan tick-by-tick (Level II) hisztorikus adatot szerezni (BET es/vagy NASDAQra)?

- leteznek plug-in alapu (day)trading platformok? Olyan amibe a sajat programomat belerakhatom, hogy az tradeljen? (Eddig az Eclipse Trader programot talaltam, ami teljesen open source, de ahhoz attol felek nekem kene megirni, hogy tenyleg tradeljen vmi borkerrel.)

- csak reszvenyeket lehet venni ill shortolni? Vagy lehet bonyolultabb dolgokat is daytradelni (pl opciokat)?

Koszi,
Peter
leeharvey Creative Commons License 2006.10.25 0 0 541

hacacare!

 

Köszi a gyors választ!

 

a yahoo finance-t ismerem, a többit mindenképp átnézem!

Előzmény: Törölt nick (539)
BB68BF Creative Commons License 2006.10.23 0 0 540

 

 Sziasztok

 

 A nasdaq Level II-t kinél lehet/érdemes előfizetni ?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.21 0 0 539

Ha már írtad a közép/hosszú távú befektetéseket, engedd meg, hogy faggassalak kicsit a témával kapcsolatban!

 

nyugodtan :)

 

A fent említett időtávok nálad mit jelentenek? Pár hónaptól pár évig terjedő intervallumot, vagy inkább csak években gondolkodsz?

 

par honaptol kezdve par evig

van olyan papir amit eladtam par honap utan mer utolag rajottem, hogy megsem az a nekem valo papir, vagy pedig hamar elerte, meghaladta az altalam elfogadhatonak tartott arat

van viszont olyan papir is ami harom eve van meg(evi 15% osztalek fixen... plusz az arfolyamnyereseg).

 

Milyen hírforrásokat használsz a fundamentális infok beszerzéséhez?

 

finance.yahoo.com

moneycentral.msn.com

clearstation.etrade.com

 

Mennyire figyeled az adott papír szektorának, országának híreit, politikai/gazdasági eseményeit?

 

nem nagyon.

koncentralok az egyedi cegre.

 

 Ilyen fajta hírek figyeléséhez melyik weboldalakat használod?

 

pl.

www.marketwatch.com

 

Gondolom az angolt magas szinten vágod, mivel konyhanyelvi szinten nehéz lenne a rengeteg infot feldolgozni.

 

azert a magas szint tulzashogy magas szinten, de most mar nem okoz nagy problemat hogy elolvassak gazdasagi hireket, vagy cegek jelenteseit angolul. 

 

Azért érdeklődök, mert a swingtrade-nél véleményem szerint hiba lenne csak a technikai analízisre támaszkodnom, mivel egy-egy komolyabb piaci esemény, céges hír, stb. komoly gap-up/down-okat eredményezhet, amivel keményen szívhatok.

 

egyetertek.

 

Éves szinten elérhető komolyabb, tőkére vetítve mondjuk 30-40 %-os profit ilyen befektetésekel?

 

mindenkeppen

az en celjaim is e folott a szintek folott vannak, de ehhez meg sokat kell fejlodnom :)

az elmult nehany evben kiprobaltam sok mindent emiatt ertek nagy buktak is, de az elmult egy evben mar elegge letisztult, hogy mi az a befektetesi modszer ami nekem "fekszik"

 

És végül: azért nyugodtan tudsz aludni ilyen befektetésekkel? :))

 

csak ilyenekkel tudok nyugodtan aludni.

 

Remélem nem voltam túl tolakodó így első kőrben!

 

nem

 

Ha túl személyeskedőnek tartod valamelyik kérdést természetesen ne válaszolj rá!

 

OK :)

Udv

Előzmény: leeharvey (538)
leeharvey Creative Commons License 2006.10.21 0 0 538

Köszönöm! Óvatos leszek.

 

Ha már írtad a közép/hosszú távú befektetéseket, engedd meg, hogy faggassalak kicsit a témával kapcsolatban!

A fent említett időtávok nálad mit jelentenek? Pár hónaptól pár évig terjedő intervallumot, vagy inkább csak években gondolkodsz?

Milyen hírforrásokat használsz a fundamentális infok beszerzéséhez?

Mennyire figyeled az adott papír szektorának, országának híreit, politikai/gazdasági eseményeit? Ilyen fajta hírek figyeléséhez melyik weboldalakat használod?

Gondolom az angolt magas szinten vágod, mivel konyhanyelvi szinten nehéz lenne a rengeteg infot feldolgozni.

 

Azért érdeklődök, mert a swingtrade-nél véleményem szerint hiba lenne csak a technikai analízisre támaszkodnom, mivel egy-egy komolyabb piaci esemény, céges hír, stb. komoly gap-up/down-okat eredményezhet, amivel keményen szívhatok.

 

Éves szinten elérhető komolyabb, tőkére vetítve mondjuk 30-40 %-os profit ilyen befektetésekel?

Hosszabb távon én kínai, indiai alapokba fektetek, azok hoznak ennyit, nalam kb. ez a benchmark :)

 

És végül: azért nyugodtan tudsz aludni ilyen befektetésekkel? :))

 

Remélem nem voltam túl tolakodó így első kőrben!

Ha túl személyeskedőnek tartod valamelyik kérdést természetesen ne válaszolj rá!

 

Üdv

Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 537
nocsak! :)
sok sikert!

de azert legy ovatos!

en a magam reszerol a daytrade-hez nem sokat tudok hozzafuzni, mivel inkabb a kozep es hosszutavu fundamentalis oldalon allok, esetleg annyit megjegyeznek, hogy a tippekkel mindig legy gyanakvo, es azert te is vizsgald meg a valosagtartalmukat.

kivancsian varom a fejlemenyeket

udv
Előzmény: leeharvey (536)
leeharvey Creative Commons License 2006.10.20 0 0 536

Üdv mindenkinek!

 

Végig olvastam a topicot az elejétől. Számomra nagyon tanulságos volt!

Régóta kacsintgatok a tőzsdzés felé, de még csak idén vettem a bátorságot, hogy belevágjak. Természetesen a BÉT-en kezdtem a "tanulást" az Equitas technikai segítségével. Persze meg is fizettem rendesen a "tandíjat" :)

Hamar rájöttem, a BÉT nem sok mindenre jó, azt sztem itt mindenki tudja miért.

Szóval gondoltam egyet, s nyitottam egy számlát az IB-nél. Ma érkezett meg a zsé, hétfőn elvileg már mehet a tréd is (persze csak ésszel). Itt jegyezném meg, hogy most már $5000 a min. deposit :( .

Velem is szívóztak kicsit a UK. irodánál, 3 email-be került elmagyarázni nekik, mivel foglalkozom. Persze bizonyára ez a gyenge angolomnak is betudható, de ez az infó azért szerintem nem lehet ilyen fontos.

A kinti kereskedésre még nincs pontos stratégiám, már csak azért sem, mert én a DT-t preferálom (hogy nyugodtan aludhassak mindig), és amíg nincs meg a $25K, addig kénytelen leszek swing-elni is. Ami biztos, hogy nem akarok vacakolni a papíron (vagy excel-ben) vezetett stratégia tesztelésekkel, mert számomra nem ad elég motivációt a lelkiismeretes követéséhez, másrészt szerintem hatékonyabb, ha élesben csinálom. Egy biztos. Pontos befektetési 'politikát' fogalmazok meg magam részére, mely tartalmazza a max. stop-loss szinteket, hogy a max. rizikó a teljes tőkére %-ban meg legyen szabva, továbbá a teljes tőke trédenként max. befektethető részét, stb. Úgy gondolom, ha nem vagyok kapzsi és tartom magam a szigórú szabályokhoz, akkor nagy veszteség nem érhet (bár lehet, hogy nagy nyereség sem:).

A DT-hez csak annyit fűznék még hozzá, nekem úgy tűnik még működhet a skalpolás, csak kicsit alaposabban kell papírt választani és kicsit hosszabb időt kell a trédeknek hagyni (cáfoljatok, ha tévedek!).

 

Kérdésem is van :) :

 

Mi a véleménytek arról, ha kezdőként kellő tapasztalat hiányában bizonyos weboldalak tippjeit veszem alapul egy-egy stratégiához? Konkrétan a stockconsultant.com-ot nézegettem. Nekem úgy tűnik, tisztán statisztikai adatokon müxik, nincs benne semmi szubjektivitás.

 

Bocsi, ha kicsit hosszú voltam, de legalább részben behoztam a topic 1 év lenaradását :)

 

Üdv! leeharvey

 

u.i.: remélem még itt vagytok és nem a vakvilágba írok!

hamariberkenye Creative Commons License 2005.10.09 0 0 535

Retail oldalon összesen párszáz valóban aktív szereplő van a teljes magyar határidős piacon, egyszerűen nem éri meg ekkora ügyfélkörre fejleszteni.

 

Ezt persze lehet boncolgatni, hogy kinek a hibája: a tőzsdéé, a brókercégeké, vagy a derivatívoktól tartózkodó befektetői magatartásé, valószínűleg mindhárom benne van. További javulás valószínűleg csak akkor lesz, ha tartósan megmarad a prompt piacon a napi 20-30 milliárd forintos forgalom + a jelenlegi volatilitás és 3-4%-ra esnek az állampapírhozamok ezzel párhuzamosan.  És persze ha a mai passzív MOL, OTP részvényesekből ismét kialakul egy a tőkepiacok iránt fogékonyabb ügyfélkör, vagy visszatérnek még azok közül, akik likviditást adtak a határidős piacnak 1995-1998 között. 

 

Tőkeáttételes pozíciókkal szerintem a magyar piacon ma eléggé kevesen tudnak okosan bánni, ami az üld ki a veszeséget hozzáállásból / a stoploss hiányából is fakad. 

Előzmény: pikkpakk (534)
pikkpakk Creative Commons License 2005.10.08 0 0 534
ugyanis a srác a határidős piacról kérdezett és én azzal kapcsolatban írtam, equitasnál csak részvény a többi komolytalan, a quaestor határidősben manuális elem is van a brókercégnél.
Előzmény: Stanlex (532)
pikkpakk Creative Commons License 2005.10.08 0 0 533
melyiknél, ha már így beleböfögtél?
Előzmény: Stanlex (532)
Stanlex Creative Commons License 2005.10.08 0 0 532
van, amelyiknéll lehet.
Előzmény: pikkpakk (531)
pikkpakk Creative Commons License 2005.09.24 0 0 531
lol:-)


a pesti tőzsdére egy stopot tudok ajánlani: egy stoptáblát magad elé mielőtt bemennél bármelyik brokicéghez kedves röfi, hiszen az egy eléggé ótvar piac, ahol pl. nem lehet tiszta elektronikus megbízást adni a mai világban
Előzmény: HunRoadRunner (530)
HunRoadRunner Creative Commons License 2005.09.24 0 0 530

Szia, arniröfi!

 

De jó, hogy ide, ebbe a topicba jöttél!

Hiszen itt a helyeden vagy!

 

Azok a szavak, hogy Level II és ECN ne zavarjanak! Hiszen azok biztosan a pesti tőzsdére vonatkoznak!

 

Ha netán mégis CSÖPPNYI kétség merül fel benned, hogy valami nem stimmel, mert itt az AMERIKAI tőzsdéről beszél mindenki, akkor se csüggedj.

 

Majd rájössz, hogy hol hibáztál.

 

Csak ki kell várnod.

 

Előzmény: arniröfi (529)
arniröfi Creative Commons License 2005.09.22 0 0 529

Sziasztok!!!

Foglalkozik itt valaki határidős BUX-val?

Hatáidős bux kereskedésnél érdeklődnék kinek mi a tapasztalata?? alkalmaztok-e stopot, ha igen hány pontos tűrőképességgel, hány pontig hagyjátok veszteséget kifutni? Ez 8-11 szeres áttéteken fontos lehet, mivel 100 pont már 5%-ot képviselhet a tőkére... általában milyen időtávban játszotok? napon belüli, vagy több napon esetleg hosszabb nyitott pozíciókkal??

Érdekelne a tapasztalat....

Yag.. Creative Commons License 2005.08.24 0 0 528
Üdv Chartingolók !

Szivesen csatlakozom a topik felhozatalában. Bár sajna kevesen vannak akik vágják ezt a témát és igy hogy az átlag által alig érthető rizsával megy a topic nem is nagyon várható hogy bárki mégcsak hozzászagoljon a témához hát még hogy me is értse amit vakerunk. .) Már bocs csak belegondoltam hogy mit ért aki most jár itt először ... az is igaz, hogy mivel ez egy egy daytrader topic lehet nem is cél hogy az egyszerü halandó értse .. vagy rosszul tévedek ? :)

A magam részéről az ausztrál piacot (ASX) kedvelem. Nem olyan hektikus mint az amerikai placcok és az opciós piac is megelehetősen likvid. Elég nagy volitilitással megy ahoz hogy bull vagy bear piacra meglegyen a napi betevő. Most remek bullos periodusok vannak, bár a bear piacot jobban szeretem. Persze összességében mindegy, hisz mindkét irányba jól lehet kereskedni.
Előzmény: pikkpakk (527)
pikkpakk Creative Commons License 2005.06.23 0 0 527
na kellett nekem a "busted trade"-ket emlegetnem, ma a dia-ba és ym futures-ben volt egy akkora stoppolásos szakadás, hogy egyesek szerint ezeket is törlik, pedig nem kéne, mert egyrészt ott lent vettem, másrészt vannak akik ész nélkül vesznek és ha adni akarnak akkor ez lesz belőle. Mondjuk ennek a mai esésnek egy részét (19:30-20:00 közti) végig vettem, még jó, hogy a nyolc utáni csúcson fordítottam, de sajnos nem tartottam végig azokat a shortokat... broker ma nagyot kaszált rajtam, összességében kis minuszba zártam a napot, pedig mostanában short voltam állandóan:-((
Előzmény: pikkpakk (526)
pikkpakk Creative Commons License 2005.06.22 0 0 526
hihi, dehogy jó az a nasdaq, tegnap olvastam valahol, hogy néha durva dolgok esnek meg a nasdaqon tradelőkkel: "busted trades" bizonyos esetekben (ha egy trade 15 százaléknál nagyobb eltéréssel köttet a nemtom melyik piachoz vagy záróhoz képest a nyitó szakaszban (?)) törölnek bizonyos kötéseket és erről esetleg később értesítenek, nap végén pl. és ha daytrade volt akkor nap végén tudod meg, hogy esetleg shortban ülsz, és napközben meg emelkedett a papír, bár ez broki hiba is lehet ha későn értesítenek, meredek.
Előzmény: HunRoadRunner (525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!