Keresés

Részletes keresés

Rettenet Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1375
ez mióta a te homokozód?
Előzmény: Balázs (1374)
Balázs Creative Commons License 2007.03.20 0 0 1374

Itt offtopic ez a téma, menj homokozni máshová.

 

Balázs

Előzmény: Rettenet (1373)
Rettenet Creative Commons License 2007.03.20 0 0 1373
hülyeség, valójában a szentléleknek semmi köze hozzá. igazából a sok nagy barom erős vállán nyugszik. a tömegben nehéz eldőlni
Előzmény: Balázs (1360)
zsuzsa Creative Commons License 2007.03.16 0 0 1372
Szia !
Sajnos már nincs a fanfic a megadott linken. nem tudod, hol találom meg?
Előzmény: Nándo (1361)
Liliu Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1371
akkor semmi rendellenes??:D igazán örülök:) nem, egyébként nem mesében utazom, potterrel egészen véletlenül találkoztunk, de szerelem volt azonnal. csáth géza, a másik kedvesem egész más világ.. nagyon más.
fozolalu Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1370

ne aggódj, ez harmincasokkal is előfordul:))

 

Gyűrűk urát ismered? vagy most az Eragon, nem bírom letenni...

Előzmény: Liliu (1362)
Liliu Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1369
pff egy kis komolyságot:P
alomhajos Creative Commons License 2007.02.04 0 0 1368

Önts belé egy fél deci páleszt sakkó bódit is. :o)

 

áh.

Előzmény: Liliu (1367)
Liliu Creative Commons License 2007.02.04 0 0 1367
ujabb értelmes megnyilvánulás: tölem:D vajsör csakmelegit vagy bódit is??
Liliu Creative Commons License 2007.02.04 0 0 1366
nem is értem miért..:DDDDDD hüphüphüp barbatrükk
alomhajos Creative Commons License 2007.02.04 0 0 1365

Hogy mijez? A szórakoztatás egyik legősibb és lexebb formája, amikor még nem volt média és az emberek otthon vagy a sazabdban a tűz körül fantáziáltak és meséltek mindenféle meséket. :o)

 

áh.

Előzmény: Liliu (1364)
Liliu Creative Commons License 2007.02.04 0 0 1364
hát én nem tudom miez, de nagyon  teccik:$
Előzmény: alomhajos (1363)
alomhajos Creative Commons License 2007.02.03 0 0 1363

Ez is azt mutatja, hogy az emberiség ki van éhezve a fantáziálásra és a mesékre, amikett a technikai-tudományos fejlődés-, de főleg a tévé, rádió, mozi kicsit elvett tőlünk. :o)

 

áh.

Előzmény: Liliu (1362)
Liliu Creative Commons License 2007.02.03 0 0 1362

hát vicces dolog történt velem ugy egy honapja. kezembe vettem kedves potter sztorijának első részét. a baj csak az h azóta észnélkül olvasok:) vadul fogynak a lapok, a negyediket kezdtem el épp tegnap. csakhát mégis kilog a lóláb mert 19 éves vagyok, egyetemista. és igen nagy erőfeszitések árán tudtam letenni, söt, elzártam magamtol a könyvet, h ne bukjak meg a szigorlaton:D ennyit harryről és a roxfortrol:P

 

Nándo Creative Commons License 2007.01.15 0 0 1361
akinek esetleg elvonási tünetei lennének: nemhivatalos (?) hetedik rész. http://www.box.net/public/static/9ii33dthyt.pdf


valószínűleg fanfic (egy magyar rajongó) írhatta a könyvet, de ahhoz képest igen jól sikerült! tényleg. mindenkinek megér egy próbát! nekem nagyon tetszik.4
Balázs Creative Commons License 2007.01.12 0 0 1360

Kedves Szaki67!

 

Azért néha nem árt újat is mondani, nem csak elismételni már tisztázott dolgokat, vagy elhangzottakat...

Én azért örültem meg neki (az előadásnak), mert a hat kötetet (többször is) olvasva úgy éreztem, nincs ebben semmi rossz, leszámítva azt a csekély függőséget, amit a kötetek elolvasása után éreztem (mint szinte minden befejezett könyv végén egyébként). Meg persze találkoztam kritikákkal, és éreztem, tudtam, hogy cáfolhatók, de nem tudtam időt szakítani ennek összeállítására.

Az előadó alapos volt, elolvasott mindent, megnézte a filmeket, interjúkat, gyerekek reakcióit stb., ellentétben a kritikusokkal. Gál Péter (atya?) írt egyet róla (http://www.karizmatikus.hu/hp-gal.htm), elolvasva az első kötetet, és igen messzemenő következtetéseket sikerült levonnia belőle, amelyeknek a 99%-a tömény marhaság (az előadó meg is cáfolja mindet lényegében), némelyik pedig kifejezetten vérlázító. Ilyen volt pl. az, hogy a kígyót (mint a HP-regényekben feltűnő állatot) az okkultizmus témájához sorolja, jóindulatúan elfeledve mind a teremtéstörténetet, mind az ősevangéliumot. Az ilyesfajta ostoba tahóságok olvastán csodálkozom, hogy még áll az egyház, mert ha ilyen hazabölcseire van bízva, hát, csak a Szentlélek tarthatja össze. De legalább van bizonyítékom Isten létezésére. :)

 

Üdv:

Balázs

Előzmény: Szaki67 (1359)
Szaki67 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 1359

Kedves Mindenki!

 

Lényegében egyet lehet érteni Szalay András gondolataival, hiszen ennyi erővel Hófehérkét is kritizálhatjuk. Néhány gondolatom azért támadt az előadás elolvasása után:

1. A korszellem

Tapasztalatom szerint HP lényegi hatást gyakorolt a gyerekekre, különösen a 10-14 éves korosztályra, főleg a lányokra (varázslótanfolyamoktól kezdve a közbeszédig.). Míg pl a János Vitéz esetében a gyerekek pontosan el tudják különíteni a valóságot az álmoktól, a HP esetében ez már korántsem egyértelmű. Nagyon sok fiatalt könnyű befolyásolni a mágiák és babonák eszközeivel (a horoszkóptól a fekete macskáig) és ehhez nagyon jó megerősítés volt a sorozat.

 

Harry Potternek fantasztikus barátai vannak. Kik ezek a szellemi lények? Kellenek-e nekünk (és gyerekeinknek) ilyen barátok?

 

"Mert a mi harcunk nem test és vér ellen folyik, hanem erők és hatalmak ellen, a sötétség világának urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak." Efezus 6,12

 

2. Különbözőség

Amint András is írta a szülők felelőssége, hogy mivel táplálja gyermekét (és saját magát, mint példamutató felelős szülőt). Mintahogy lehet tiszta étket és lehet tartósítószertől hemzsegő műpárizsit is adni a fiataloknak. Természetesnek tartom, hogy egy keresztény család ugyanígy vigyáz a lelki táplálékokra is, amelyek egy életre és egy örökkévalóságra meghatározzák a fiatal fejlődését.

 

"Egyébként pedig, testvéreim, ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta, ami szeretetreméltó, ami jóhírű, ha valami nemes és dicséretes, azt vegyétek figyelembe! " Filippi 4,8

 

Üdvözlettel: Szaki67

 

 

Balázs Creative Commons License 2007.01.09 0 0 1358

Kedves András!

 

Köszi az alapos összefoglalást az előadásodban! Röviden: jó volt. :) (Ajánlom minden HP-kritikusnak, elsősorban is Gál Péter atyának.

 

Üdv:

Balázs

Előzmény: Szalai András (1355)
wodwo Creative Commons License 2007.01.08 0 0 1357

(Az egész topik átolvasása után!:P)

Mindenkinek, aki szeretne alaposan átgondolt, valódi keresztény értékekre alapozott útmutatást olvasni a HP könyvekkel kapcsolatban, figyelmébe ajánlom Szalai András előadását.

Kedves András! Köszönjük, hogy közzétetted.

Előzmény: Szalai András (1355)
Nosean Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1356
Erdély egy kicsiny terület, ahol a fantázia világ most kezd teret hódítani. Sajnos magyar nyelven nem igen olvashatók írások. Hosszú munka révén létrejött Erdély egyetlen fantasy témával foglalkozó honlapja. E kezdetleges honlap keres a fantasy műfajban tevékenykedők között szerkesztöket. Ha kedve van, akkor jelentkezzen az info@narniakronikai.ro vagy a honlap címén www.narniakronikai.ro Nagy szükség van önre és szeretettel várják! Szükség van Harry Potter szerkesztékre is!
Szalai András Creative Commons License 2006.10.31 0 0 1355

 

Kedves "Urby",

 

Szalai András vagyok az Apológia Kutatóközpont vezetője, és érdeklődéssel olvastam végig az Általad indított topicot. Pár hónapja volt egy előadásom isa témáról, "Harry Potter és fantasztikus barátai" címmel, bár a "HP ésa keresztény kritikusok" cím jobb lett volna :o)

Nem tudom, fogalkozol-e még a témával, de ha igen, először is meg szeretném köszönni, hogy elindítottad a topicot (tanulságos, mi minden jött ki az emberekből), másodszor, érdekelne a véleményed az előadásomról.

A weboldalunk címe: www.apologia.hu > Új cikkek > Hitvédelmi teaház 1. ... HP (nem kel megijedni :o)

Isten áldjon!

András

Előzmény: Urby (-)
Ginnyke Creative Commons License 2006.08.18 0 0 1354

Köszi!:D

 

Ginnyke

pasa_ Creative Commons License 2006.08.16 0 0 1353
google, kepek, beirod hogy mit akarsz...
Előzmény: Ginnyke (1351)
Ginnyke Creative Commons License 2006.08.16 0 0 1352

Válaszoltak és találtam is képeket!!XD

VÉGRE!!

 

 

Ginnyke

Ginnyke Creative Commons License 2006.08.14 0 0 1351

hmm.....ott sajna még nem válaszoltak! és senki nem tud semmilyen weboldalt.....szörnyű!!!!:)

Amúgy hogy vagytok? Ti már régóta beszélgettek itt?

Nagyon jól ismeritek egymást!?

Bocsy a sok kérdésért!

 

Ginnyke

Ginnyke Creative Commons License 2006.08.14 0 0 1350

Köszi!:)

 

Ginnyke

Krokofánt Creative Commons License 2006.08.14 0 0 1349
itt van egy szaktopic ahol biztos segítenek neked

egyébként úgy tudom, a leakycauldron és a mugglenet a legnagyobb HP siteok.

Előzmény: Ginnyke (1348)
Ginnyke Creative Commons License 2006.08.13 0 0 1348

Sziasztok!

 

Szerintem az a baj egyes emberekkel hogy előítéleteik vannak a Hp-vel kapcsolatban. Vannak olyan  emberek akik nem olvassák el a könyveket és nem nézik meg a filmeket mondván hogy úgyse tetszene nekik! Honnan tudják hogy nem tetszene nekik ha még nem is látták/olvasták? Ezt nem értem és azt hiszem soha nem is fogom megérteni! Már nagyon régóta Hp fan vagyok, minden kötetet olvastam és minden eddig elkészült filmet láttam! Imádom őket!:))

 

Szeretnék segítséget kérni tőletek!

A kedvenc szereplőim Ginny és Harry.

Szeretnék rólunk letölteni képeket a netről de nem találok olyan oldalt ahol ezt megtehetném!

Ha valaki tud olyan akkor léccives írjon a ginnyweasley11@citromail.hu -ra

Előre is köszi mindenkinek mindent!

 

Ginnyke

Lady Maryan Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1347

Szerintem a HP elítélése helyett több embernek kellene inkább elolvasnia, mert úgy gondolom, hogy sokat adhat, nagy élmény, és fontos mondanivalója is (szeretet, hűség, barátság). Én legalábbis nagyon szeretem, nagy élmény az olvasása, és az egész HP világ:)

 

Üdv:)

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.06 0 0 1346

Bocsánat, nem három, hanem négy.

Előzmény: Törölt nick (1345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!